thai airways

THAI AIRWAYS HAKKINDA

 • Kuruluş: 1960
 • Havalimanı Yeri: Tayland
 • Sahibi: Tayland Maliye Bakanlığı (% 51), Tayland Borsa (% 47)
 • Uçuş Ağı: 78
 • Hedefler: 12 Tayland iç hatlar ve 61 dış hat olmak üzere 5 kıtaya uçmaktadır
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Royal Orchid Plus
 • Uçak tipi: Airbus A330-300 / A350-900 / A380-800 , Boeing 737-400 / 747-400 / 777-200 / 777-200ER / 777-300 / 777-300ER / 787-8
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 78
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

THAI AIRWAYS UÇAK BİLETİ

Thai Airways, Tayland'ın bayrak taşıyıcı milli havayolu şirketidir. 1960 yılında kurulan havayolu Bangkok–Suvarnabhumi havalimanı'nı hub olarak kullanmaktadır. Thai Airways ayrıca Star Alliance global ittifak'ının kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. 2016 yılı sonunda 22 milyon yolcuyu %73 doluluk oranı ile taşımıştır. Asya kıtasında yolcu sayısına göre en büyük havayolu şirketlerinden biridir.

Thai Smile ve Nok Air havayolları Thai Airways'e bağlı iştiraklerdir.

Havayolu Japanya'da Sendai şehrine sezonluk uçuşlar gerçekleştirmektedir.

İç hatlarda Chiang Mai, Koh Samui ve Phuket şehirlerine uçmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Avustralya, Bangladeş, Belçika, Kamboçya, Çin, Danimarka, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Nepal, Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Pakistan, Filipinler, Rusya, Singapur, Sri Lanka, İsveç, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam'dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air CanadaChina Southern AirlinesMalaysia Airlines
Air IndiaEgyptAirOman Air
Air MacauEl AlPakistan International Airlines
Air New ZealandEmiratesRoyal Brunei Airlines
All Nippon AirwaysEVA AirScandinavian Airlines
Asiana AirlinesGulf AirSwiss International Air Lines
Austrian AirlinesJapan AirlinesTAP Portugal
Bangkok AirwaysLao AirlinesThai Smile
Brussels AirlinesLufthansaTürk Havayolları

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

ROYAL ORCHID PLUS SADAKAT PROGRAMI

Royal Orchid Plus, Thai Airways tarafından düzenlenen sadakat programıdır. Üye olarak, havayolu tarafından sunulan sayısız ekstra hizmetten yararlanabilir ve taşıyıcı tarafından sunulan uçuşlar da indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, Star Alliance üyesi partner havayollarının uçuşlarında Thai Airways milleri kazanma ve milleri harcama imkanı sunulmaktadır.

Uçuş sırasında ilave olanaklar ve havaalanında ücretsiz lounge erişimi

Royal Orchid Plus üyesi olarak kullanabileceğiniz çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Havalimanında Tai Airways'in ya da Star Alliance havayollarının salonlarına ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Genel olarak, üyelikle ilgili üç statü düzeyi vardır. Bu, basit bir kayıtla elde edilen giriş seviyesini, Gümüş statüsünü, Altın statüsünü ve Platin statüsünü içerir. Daha yüksek seviyelerden birine ulaşmak için, takvim yılı boyunca belli sayıda mil toplamak gereklidir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Thai Airways'de yolcu olarak, bütün sınıflarda bir bagajın yanı sıra başka bir kişisel eşya taşımaya hakkınız vardır. Bu bir fotoğraf çantası olabilir, aynı zamanda bir dürbün veya bir defter olabilir. El bagajının azami ağırlığı 7 kg'dan (56 x 45 x 25 cm) fazla olmamalıdır. Kişisel eşya için üst sınırlar şunlardır: 75 cm toplam dış boyut ve 1.5 kg geçmemelidir. Bu kurallar hem iç hat hem de dış hat tüm bağlantılar için geçerlidir.

Kargo bölümü bagaj
Yolcular uçağın doluluğuna bağlı olarak check-in sırasında farklı ağırlık limitlerine sahip farklı miktarlarda bagaj yerleştirme hakkına sahiptir. Bagaj sayısının (ABD ve Kanada hariç) hiçbir sınırlaması yoktur, ancak bagaj başına maksimum ağırlık 32 kg'dır. Ekonomi sınıfında 30 kg'a kadar tek parça ücretsiz verilebilir. Royal Silk Class 40 kg ve  Royal First Class'ta 50 kg'lık ağırlık sınırı vardır.  Sadakat programı üyeliğe göre istisnalar uygulanır, ücretsiz ekstra bagaj , Kg limitini artırma ya da mil karşılığı bagaj satın alabilirsiniz. 0 ila 2 yaş arasındaki ve kendi koltuğu olmayan çocuklar, maksimum 10 kg bagajını ücretsiz olarak taşıyabilir. ABD ve Kanada ülkesine olan uçuşlarda parça ilkesi geçerlidir. Üst sınıflarda 2 parça 32 kg, Ekonomi Sınıfın'da 2 parça 23 kg hakkınız bulunmaktadır. Dış boyutların toplamı, bagaj başına 158 cm'yi geçmemelidir. Kendi koltuğu olmayan küçük çocuklar için maksimum 23 kg ve 115 cm bagaj ücretsiz taşınmaktadır.

Diğer bagajlar
Thai Airways'de bisiklet, bowling, balık tutma, golf, (su) kayak , dalış, müzik aletleri ya da spor bagajlarını taşıma olanağına sahipsiniz. Bu ekipmanlar bagaj hakkı sınırını aşmamalıdır. Avrupa'dan Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya uçuşlarında bagaj hakkı aşılması durumunda 150 $ ücret alınır. Sörf tahtaları ve rüzgar sörfü ekipmanları ücretsiz bagaj olarak kullanılamaz. Özel ya da büyük boy bagajların kaydedilmesi, uçuş rezervasyonundan sonra 24 saat içinde yapılmalıdır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.