El Al Israel Airlines Uçak Bileti

El Al Israel Airlines

En uygun El Al Israel Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

El Al Israel Airlines El Al Israel Airlines Hakkında

EL AL Israel Airlines 1948 yılında İsrail’in ulusal havayolu şirketi olarak kurulmuştur. 1961 yılında ilk aktarmasız uçuşunu Boeing 7070 ile New York-Tel Aviv arasında yapan EL AL İsrail Hava Yolları, 5760 mil mesafesini 9 saat 33 dakikada katetmiştir.

El Al adıyla gerçekleştirilen ilk uçuş 1948’de o zamanki İsrail Cumhurbaşkanı ile başladı. Kendisi Cenevre’de bir konferansa katıldı ve nasıl geri uçulacağını düşündü. İsrail’e yönelik ambargo büyük sorunlar yarattı, bu yüzden ABD’de lisanslı olan bir ABD Denizaşırı Havayolları uçağının, başkanı almak için var olmayan El Al şirketine ait bir uçağa dönüştürülmesine karar verildi. Yeni havayolu doğdu. Şirketin ilk karı 1960 yılında, o zamana kadar iş kârsızdı. Filonun genişlemesi ile rota ağı genişledi, 1995’ten Orta Doğu’ya uçtu. Kahire, Mumbai ve Toronto gibi Afrika, Amerika ve Asya destinasyonlarına ek olarak, El Al Havayolları’nın destinasyonlarının çoğu Avrupa’dadır.

İsrail içindeki ucuz uçuşlardan daha yüksek fiyat aralıklarına kadar değişen tekliflerle en büyük havayolu, El Al’dır. Havayolunun adı İncil’den gelmektedir: Vaaz et, Tanrı’yı çağır. El Al Airlines, 2010 yılında çoğunluğu İsrail kökenli olan 3,8 milyondan fazla insan taşıdı. Dünya çapında bir ortaklık ağı ile havayolu en önemli havayolu şirketlerinden biridir.

2003 Haziran ayında, şirketin özelleşmesi ile birlikte halka açılma işlemleri gerçekleşmiştir.

El Al Israel Airlines Merkez Havalimanları

Tel Aviv Ben Gurion Havaalanı (TLV / LLBG)

İsrail Hava Yolları Uçuş Sınıfları

EL AL Israel Havayolları yolcularına 3 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır.

Ekonomi Sınıfı

Koltuklar arası geniş mesafe. Ergonomik koltuklar ile daha rahat ve ferah hissettiren keyifler

Business Class

Business class yolcusu olarak havada olduğu gibi karada da kendinizi özel hissedeceksiniz. Hızlı check-in seçenekleri sunulmakta olup business class koltuklar yatak halini almaktadır.

First Class

First Class yolcularına kendinizi özel hissettiren çeşitlikte seçenekler sunulmaktadır. First Class servisleri özel eğitim almış personeller tarafından verilmekte olunup profesyonel hizmet anlayışı sunulmaktadır. Bununla beraber tercihinize göre evinizden yada ofisinizden havalimanına ve dönüşte özel şöför hizmeti verilmektedir.


El Al hava yolları dünya genelinde 28 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Tayland, Ukrayna, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aerolíneas Argentinas Hong Kong Airlines S7 Airlines
Aeroméxico Iberia Swiss International Air Lines
Air China jetBlue TAP Air Portugal
Air Serbia Kenya Airways Thai Airways
Alaska Airlines LATAM Brasil Vietnam Airlines
American Airlines LOT Polish Airlines
Ethiopian Airlines Qantas

Önemli mihenk taşları

EL AL İsrail Hava Yolları IATA tarafından dünyanın en etkili 3 havayolundan birisi olarak seçilmiştir.

El Al Israel Airlines Check-in

El Al Airlines’da yolcular kontuarda, makinede, online ve mobil halindeyken check-in yapabilirler.

Online Check-in

El Al, kalkıştan 24 saat ile üç saat önce online check-in’i etkinleştirecektir. Akıllı telefon üzerinden check-in için yolcular için bir uygulama mevcuttur.

Online check-in yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havayolu, yolcuların tarifeli kalkış saatinden üç saat önce check-in masasında olmalarını tavsiye eder. Havayolu şirketi, makinede otomatik check-in imkanı da sunmaktadır.

El Al Israel Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi sınıfında, yolcular maksimum ağırlığı 8 kilogram olan bir el bagajını yanlarına alabilirler. Dizüstü bilgisayarlar el bagajının bir parçası olarak yerleştirilmelidir. Business Class / Platinum Class’ta, toplam 20 kilogramlık 2 adet el bagajı (1 adet maksimum 16 kg) taşınabilir. First Class’ta 24 kg’a kadar 2 adet el bagajına izin verilir (1 tanesi 16 kg’a kadar). El bagajı 56 x 45 x 25 santimetreyi geçemez.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi sınıfında, 23 kilograma kadar bir parça taşınabilir (Matmid Silver statüsü üyeleri için 2, Matmid Top Platin, Platin veya Gold Status sahipleri için 2 adet 32 kilogram). Business Class’ta, her biri en fazla 32 kg olan iki parçaya (Matmid Top Platin, Platin veya Altın statüsü sahipleri için üç) ve First Class’ta her biri 32 kg’a kadar olan üç parçaya (Matmid- Top için dört) izin verilir Platin, Platin veya Altın Durum Tutucular). Bagaj başına maksimum boyutlar 158 santimetredir (genişlik + yükseklik + derinlik). Küçük çocuklar tarafından on kilograma kadar bir bagaj taşıyabilir, maksimum boyutlar 115 santimetredir. Küçük çocuklarla uçuş hakkında daha fazla bilgi ve fazla bagaj taşıma hakkındaki düzenlemeler için havayolu web sitesinde yer alan bilgilere uyulmalıdır.

Diğer bagajlar

Kayak, su kayağı, golf ve snowboard ekipmanı, bagaj hakkı aşılsa bile ücretsiz olarak taşınabilir, ancak yalnızca havayolu rotanın en önemli taşıyıcısıysa. Diğer spor malzemeleri için, yukarıdakilere ek olarak, ücretsiz bagaj hakkı aşıldığında ücretler ödenmelidir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

El Al Israel Airlines Koltuk seçimi

Otamat’da online check-in ve self-check’in bir parçası olarak, yolcular koltuk rezervasyonu yapabilirler. Economy Light ücretinde, bunun için en az 15 $ ödenmesi gerekiyor, ön, tercih edilen koltuk ve ekonomi artı koltuk fiyatları daha da yüksektir.

El Al Israel Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Matmid Sadakat Programı

İsrail havayolu El Al Airlines’ın Matmid Club sık uçan yolcu programı, üyelere puan kazanarak çeşitli bonuslar ve avantajlar sunuyor. Buna ek olarak, American Airlines ve Qantas gibi ortak havayolları, Carlton ve Holiday Inn gibi oteller ve Avis ve Sixt gibi araç kiralama firmalarında da puan toplanmasına izin verir ve Matmid Club’ın sık uçan yolcuları kazanılan puan miktarına bağlı olarak aşağıda listelenen seviyeler deki gibi dört üye kategorisinden birine ulaşır.

Matmid Kulübü kategorileri

Gümüş statüsü, bir yıl içinde 1.000 mil kazanan üyelere koltuk garantisi veya daha ucuz fazla bagaj gibi avantajlar sunar. Altın statüsü için, müşterilerin El-Al uçuşlarında sunulan yüzde 25 bonus puanı, daha fazla el bagajı ve King David Club’a ücretsiz üyelik için yılda 2.000 puana ihtiyacınız vardır. Bir yıl içinde 5.000 puan kazanan sık uçan yolcu Platin statüsü kazanır. Bunun için El Al Airlines ile uçuşlarda yüzde 50 bonus puanı ve son dakika birinci sınıf yükseltmelerinde yüzde 50 indirim kazanıyorlar. Kişiselleştirilmiş hizmet gibi diğer avantajları da içeren Top Platin statüsü, 12 ay içinde 7.000 mil gerektirir. Bir yıl daha ilgili seviyeyi korumak için yılda 800 (Gümüş), 1.800 (Altın), 4.500 puan (Platin) ve 7.000 puan (Top Platinum) elde edilmelidir. Matmid Club hesabına yatırılan puanlar devredilemez ve 36 ay sonra sona erer. Matmid Club’daki en özel özellik: basit üyeler (statüsüz) bile bazı avantajlardan yararlanır, ör. tercih edilen koltuk seçimi.

El Al Israel Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Kabinde, “mutfak uçuşu” olarak deneyimleyebileceğiniz İsrail ve dünya mutfaklarından menülerin tadını çıkarabilirsiniz. Sağlık kısıtlamalarını, dini veya etik inançları ve çocukların taleplerini dikkate alan özel menüler de sunulmaktadır. Bu bağlamda, El Al Israel Airlines’ın mutfak teklifleri iyi konumlandırılmış ve büyük bir uzmanlık göstermektedir.

El Al Israel Airlines Uçak İçi Eğlence

EL AL İsrail Hava Yolları uçuşunuz esnasında size ve ailenize farklı hizmet anlayışları sunmaktadır:

Yeni filmler, Emmy ödülü almış amerikan dizileri, İsrail Kanal 2 özel yayınları, haberler, spor ve müzik kanalları.

Wi-Fi

El Al Airlines şu anda uçuş sırasında WiFi sunmuyor. İsrail havayolu filosunun internet ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Müşteriler en son haberleri havayolunun web sitesinde bulabilirler.

El Al Israel Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde El Al Israel Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

El Al Israel Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Kral David Bekleme Salonu, premium yolcularına dünya üzerinde 6 farklı havalimanında hizmet vermektedir:

1. Ben Gurion International Airport
2. John F. Kennedy International Airport
3. Newark Liberty International Airport
4. Paris Charles de Gaulle Airport
5. London Heathrow Airport
6. Los Angeles International Airport

El Al Israel Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
LY ELY ELAL

Kuruluş: 1948
Havalimanı Yeri:İsrail
Hubları: TLV
Sahibi: Knafaim Holdings (39,3%), Ginsburg Group (10%), Delek Group (10%)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Matmid
Şirket Sloganı: It's not just an airline. It's Israel.

Uçak Sayısı: 42
Uçtuğu Destinasyon:  51
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.3
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 747-400, Boeing 767-300, Boeing 777-200, Boeing 787-9

İletişim: El-Al Genel Müdürlük, 27 Rothschild Bulvarı, Tel Aviv, İsrail
Telefon Numarası: +972 387 1111
Fax: +972 3620 3698
E-mail: enterprise@elal.co.il

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler El Al Israel Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → Tel AvivUÇUŞ ARA
2Atina → Tel AvivUÇUŞ ARA
3Paris → Tel AvivUÇUŞ ARA
4Moskova → Tel AvivUÇUŞ ARA
5Dubai → Tel AvivUÇUŞ ARA
6Roma → Tel AvivUÇUŞ ARA
7Frankfurt am Main → Tel AvivUÇUŞ ARA
8Larnaka → Tel AvivUÇUŞ ARA
9Bükreş → Tel AvivUÇUŞ ARA
10Tiflis → Tel AvivUÇUŞ ARA
11Tel Aviv → AtinaUÇUŞ ARA
12Tel Aviv → ParisUÇUŞ ARA
13Tel Aviv → MoskovaUÇUŞ ARA
14Tel Aviv → RomaUÇUŞ ARA
15Tel Aviv → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
16Tel Aviv → LarnakaUÇUŞ ARA
17Tel Aviv → MilanoUÇUŞ ARA
18Tel Aviv → BükreşUÇUŞ ARA
19Tel Aviv → TiflisUÇUŞ ARA
20Viyana → Tel AvivUÇUŞ ARA