Bangkok Airways Uçak Bileti

Bangkok Airways

En uygun Bangkok Airways uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Bangkok Airways Bangkok Airways Hakkında

Skytrax’ın her yıl dünyanın en iyi havayollarını seçerken, Bangkok Airways bir kez daha Asya’daki en iyi bölgesel havayolu yaptı. Bangkok Airways’in iyi hizmet ve memnun yolcular politikasının bir parçası olması bunun sebebidir. Tayland havayolu şirketinin merkez üssü Bangkok’taki Suvarnabhumi Havaalanı’dır.

Havayolunun tarihi, eskiden Sahakol Air adı altında bir havacılık taksi şirketi ile başladı. İlk charter ve tarifeli uçuşlar 1986’da başladı, Bangkok Airways Tayland’daki ilk özel bölgesel havayolu oldu. Turizm son yıllarda önemli ölçüde arttığı için güzergâhlar ve filolar genişletildi.

Miller

Bangkok Airways’in sık uçan yolcu programı FlyerBonus olarak adlandırılır. Online kayıt yaptıranlar havayolu ile uçuşlarda puan toplayabilir ve daha sonra değiştirebilirler. Yolcular ekonomi sınıfındaki ulusal güzergahlarda on puan ve Maldivlere uçuşlarda 25 puan alırlar. Örneğin, 50 puan toplarsanız, ülke içindeki ekonomi sınıfında tek bir uçuşta yüzde 50 indirim alırsınız ve bu nedenle daha ucuz uçabilirsiniz.

Bangkok Airways, tanımlayan beş ana özelliği ile kendini diğer havayollarından ayırıyor:

  1. Butik Salonlar

Temiz ve konforlu butik salonlar, diğer havayolları tarafından sunulan birinci sınıf salonlara benzer, ancak çarpıcı fark, ekstra ücret veya gizli ücret ödemeden tüm yolcular için mevcut olmasıdır.

  1. Butik Havaalanı

Bangkok Airways’in üç butik havaalanı işletiyor: Samui, Sukhothai ve Trat. Her havalimanının eşsiz mimarisi, Tayland’ın üç eyaletinin her birinin doğal ve kültürel çevresiyle harmanlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Samui Havaalanı’nın açık hava, sazdan yapılmış terminal binaları, Koh Samui’nin tropik bahçeleri ve hindistancevizi bahçeleri ile sorunsuz bir şekilde harmanlanıyor. Şu anda, Bangkok Airways Koh Samui ve alışveriş cenneti Hong Kong arasında günde iki kez doğrudan uçuş hizmeti vermektedir.

Sakin pirinç tarlaları arasında yer alan Sukhothai Havaalanı, geleneksel Tayland mimarisini yansıtıyor. Son olarak, Trat Havalimanı, eyaletin çevresindeki doğal çevrenin özünü vurgular.

Her havalimanının benzersizliği Bangkok Airways’in butik özelliklerini tamamlıyor.

  1. İştah açıcı Menüsü

Salon atıştırmalıklarından uçuş yemeklerine kadar Bangkok Airways’te uçan yolcular asla aç karnına uçmayacaklardır.

Uçakta servis edilen tam yemek, en yüksek seviyede gıda güvenliği standartlarına göre hazırlanır ve sunulur.

  1. Özel Hizmet

Bangkok Airways’in yolcularına biletlerini satın aldıklarıandan itibaren eşlik eden misafirperverliği ve kişisel dokunuşları gidecekleri yere güvenli varış, havayolunun butik deneyimini tamamlıyor. “Bir gülümseme ile güler yüzlü hizmet” gerçekten Bangkok Airways
uçmayı sevinci optimize eden ve hava yolculuğuna insanlık duygusu getiren eşsiz kişilik sunar.

  1. Yeni Uçaklar

Yolcuların gideceği yerlere güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak, Bangkok Airways’in birincil endişesidir, bu nedenle havayolu gökyüzünde uçmak için en yeni uçak filosuna sahiptir. Tüm Bangkok Havayolları uçak modelleri modern ve yepyeni; her bir uçağın servis süresi iade edilmeden ve yepyeni bir taneyle değiştirilmeden beş yılı geçmez. Bangkok Havayolları’nın uçakları da çeşitli egzotik ve kültürel yerlerin renkli canlıları ile süslenmiş, böylece havayolunun modaya uygun ve butik havasına katkıda bulunmaktadır.

Bangkok Airways Merkez Havalimanı

Bangkok Suvarnabhumi Havaalanı (BKK / VTBS)

İkincil hub’lar
Phuket Uluslararası Havaalanı
Chiang Mai Uluslararası Havaalanı

Odak şehirler
Krabi Uluslararası Havaalanı
Samui Havaalanı

Bangkok Airways Uçuş Sınıfları

Bangkok Airways uçuşlarında üç uçuş sınıfında seyahat edersiniz: Ekonomi Sınıfı, Premier Sınıf ve Blue Ribbon Sınıfı olarak da bilinen Business Class. Economy Class’taki diz mesafesi 79 cm’dir. Premier Class’ta koltuklar, her biri sadece iki koltuk olmak üzere üç sıra halinde düzenlenmiştir, bir koltuk bırakılmıştır, böylece daha fazla alan kalır. Oturma mesafesi 78 cm’dir. Blue Ribbon Sınıfında koltuğunuzu uyku pozisyonuna alabilirsiniz, koltuk mesafesi 119 cm’dir. Duşlar, masajlar ve çeşitli servis olanakları artırır.


Tüm Bangkok Havayolları varış noktaları Asya kıtasındadır. Bunlardan dokuzu Tayland’da, diğerleri Çin, Japonya, güney ve güneydoğu Asya’ya yayılmıştır. Hong Kong ve Singapur metropollerinin yanı sıra destinasyonlar arasında Malé, Hiroşima ve Phnom Penh de bulunuyor.

Bangkok Havayolları dünya genelinde 10 ülkeye uçamaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Kamboçya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Laos, Malezya, Maldivler, Myanmar, Singapur, Vietnam’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Etihad Airways Qantas
Air Astana EVA Air Qatar Airways
British Airways Garuda Indonesia SilkAir
Cathay Pacific Japan Airlines Thai Airways
China Airlines Lao Airlines Vietnam Airlines
El Al  Malaysia Airlines Xiamen Airlines
Emirates Philippine Airlines

Bangkok Airways Check-in

Bangkok Airways check-in için üç seçenek sunar: kontuarda, online ve mobil.

Online Check-in

İnternet ve akıllı telefon aracılığıyla, yolcular planlanan kalkıştan 24 ile 2 saat önce check-in yapabilir ve biniş kartlarını mobil cihazlarına kaydedebilir veya yazdırabilirler. Uluslararası uçuşlarda yolcuların, biniş kartlarını almaları, seyahat belgelerini kontrol ettirmeleri ve güvenlik kontrollerinden geçmeleri için kalkıştan en az 90 dakika önce kontuarda olmaları gerekmektedir. Bangkok Airways uygulaması şu anda iPhone’lar, iPad’ler ve Android cihazlar için kullanılabilir. İOS kullanan müşteriler tarayıcı aracılığıyla check-in yapabilirler.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Bangkok Airways web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Bangkok Airways Bagaj Kuralları

El bagajı

Tüm yolcuların (küçük çocuklar hariç) uçağa 5 kg el bagajı almalarına izin verilir. El bagajının boyutu 56 x 36 x 23 cm’yi geçmemelidir. ATR 72 ile uçarken 44 x 28 x 23 cm boyutlarına uyulmalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Yetişkinler ve çocuklar için Economy Class’ta 20 kg, Business Class’ta (Blue Ribbon Class) 30 kg’a izin verilmektedir. Küçük çocuklar yanlarında sadece 10 kilo alabilirler. Boyut kısıtlaması yoktur. Bir bagaj ücretsiz bagaj hakkını aşarsa, fazla kilogram başına fazla bagaj ücreti alınır. Bu ücret yaklaşık yurtiçi için 2 avro/kg, uzun mesafeli uçuşlar için 51 avro/kg ‘dur.

Diğer bagajlar

Ücretsiz bagaj hakkı dahilinde ücretsiz olarak kargo bölümüne bazı özel bagajlar için şu koşullar geçerlidir: Bisikletler kalkıştan 24 saat önce iyi paketlenmeli ve havayoluna kaydedilmelidir. Airbus uçakta maksimum 50 x 100 x 50 cm’yi geçmemelidir. Golf ekipmanının yanınıza alınması için aşağıdakiler geçerlidir: Yolcunun toplam izin verilen ağırlığı 15 kg’a kadar aşılırsa, fazla kilonun maliyeti sadece yarıya kadar ücretlendirilir. Sörf tahtaları ATR uçaklarında taşınamaz. Dalış ekipmanından vazgeçen seyahat severler, yolcu başına maksimum bir boş dalış şişesi, bir basınç göstergesi, bir maske, bir zıpkın, bir güvenlik yeleği vb alınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Bangkok Airways Koltuk seçimi

Bangkok Airways müşterileri akıllı telefonlarını veya kontuarları kullanarak online check-in sırasında bir koltuk seçebilirler. Rezervasyon ücretsizdir, havayolu XL koltuklara ayrı muamele etmez. Bangkok Airways, yolcuların koltuklarıyla ilgili taleplerine uymaya gayret eder, ancak operasyonel veya güvenlik nedeniyle yolculara başka koltuklar atama hakkını saklı tutar.

Bangkok Airways Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Flyer Bonus Sadakat Programı

Havayolu örneğin Etihad Airways veya Japan Airlines ile ortaktır. Yolcular diğer havayolları ile mil kazanabilir ve daha sonra bu milleri Bangkok Air ile uçuşlarda kullanabilirler. Havayolu şirketi çeşitli otel zincirleriyle de çalışır. Eğer bir üye progrma katılan otellerden birinde bir oda ayırırsa, kazanılan miller FlyerBonus programına aktarılacaktır. Aynı durum bazı diğer kuruluşların müşterileri için de geçerlidir. Sık sık araba kiralayan yolcular içinde Bangkok Air bonus sistemine katılımanızın faydası olabilir: Havayolu, mil toplama programında üç büyük, global araba kiralama şirketi ile işbirliği yapar – her kiralamada mil kazanılabilir.

Priority ve Premier üye kategorileri

FlyerBonus sisteminde havayolu, Priority ve Premier kategorilerini birbirinden ayırır. Bu havayoluyla ilk uçuştan sonra Priority grubunda sınıflandırılırsınız. Bu programın üyeleri, 10 kilogram fazla bagajı ücretsiz alabilmeleri ve özel ortak ve tasarruf programlarına katılabilmeleri avantajına sahiptir. 250 uçuş puanı toplayanlar Premier sınıfında yükselirler. Burada, diğer şeylerin yanı sıra, 20 kilogram ek bagaj ücretsiz olarak alınır. Ayrıca, özel bekleme alanlarının yanı sıra hızlı bir check-in mevcuttur.

Bangkok Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Bangkok Airways’deki bilet fiyatına kabinde sunulan yiyecek ve içecekler dahildir. Ancak, havayolu web sitesinde örnek menüler yayınlamamaktadır. TripAdvisor ve sık uçan yolcu mekânları gibi internet platformlarında yolcular ekonomide ve hatta kısa uçuşlarda lezzetli yemekler rapor ediyor. Bangkok Airways, vejetaryen ve vegan seçenekleri, bebekler ve çocuklar için yiyecekler, glutensiz yemekler ve diyet yemekleri gibi özel diyet alışkanlıklarına karşılık gelen menüleri telefonla kalkıştan 24 saat öncesine kadar sipariş etme olasılığını açıkça belirtiyor.

Bangkok Havayolları’nın Blue Ribbon olarak adlandırdığı Business sınıfı, Asya, Tayland veya Batı mutfağı sunan menüler servis eder. Burada şampanya da servis edilir.

Premier Class bulunan uçuşlarda, diğer havayollarında bulunan First Class’a özel lüks ve hizmete sahiptir. Yemekler porselen açık bir şekilde servis edilir, ancak Bangkok Airways internet üzerindeki tam menüler hakkında herhangi bir bilgi bulunmaz.

Bangkok Airways Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Bangkok Airways sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Şu ana kadar Bangkok Airways’de internet yok. Yolcular haberleri şirketin web sitesinde bulabilirler.

Bangkok Airways Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Bangkok Airways ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Bangkok Airways Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Bangkok Airways bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Bangkok Airways
IATA ICAO Çağrı Kodu
PG BKP BANGKOK AIR

Kuruluş: 1968
Havalimanı Yeri:Tayland
Hubları: BKK
Sahibi: Prasert Prasarttong-Osoth (%92.31), Sahakol Estate (%4.3), Bangkok Dusit Medical Services (%1.2), and other shareholders (%2.19)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Flyer Bonus
Şirket Sloganı: Asia's Boutique Airline

Uçak Sayısı: 38
Uçtuğu Destinasyon:  28
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.4
Uçak Tipi: ATR, Airbus
Uçak Detayı: ATR 72, Airbus A319, Airbus A320

İletişim: 99 Mu 14, Viphavadirangsit Rd., Chom Phon, Chatuchak, Bangkok, 10900, Tayland
Telefon Numarası: +66 (2) 270 6699
Fax: +66 (2) 134 3895
E-mail: reservation@bangkokair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Bangkok Airways Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Abu Dabi → DubaiUÇUŞ ARA
2Bangkok → Chiang MaiUÇUŞ ARA
3Bangkok → PhuketUÇUŞ ARA
4Bangkok → KrabiUÇUŞ ARA
5Bangkok → Phnom PenhUÇUŞ ARA
6Bangkok → SingapurUÇUŞ ARA
7Bangkok → Ko SamuiUÇUŞ ARA
8Chiang Mai → BangkokUÇUŞ ARA
9Phuket → BangkokUÇUŞ ARA
10Phuket → Ko SamuiUÇUŞ ARA
11Phuket → Utapao-Rayong-Pataya International AirportUÇUŞ ARA
12Krabi → BangkokUÇUŞ ARA
13Phnom Penh → BangkokUÇUŞ ARA
14Singapur → BangkokUÇUŞ ARA
15Singapur → Ko SamuiUÇUŞ ARA
16Ko Samui → BangkokUÇUŞ ARA
17Ko Samui → PhuketUÇUŞ ARA
18Ko Samui → SingapurUÇUŞ ARA
19Ko Samui → Utapao-Rayong-Pataya International AirportUÇUŞ ARA
20Dubai → Abu DabiUÇUŞ ARA