Gulf Air Uçak Bileti

Gulf Air

En uygun Gulf Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Gulf Air Gulf Air Hakkında

Gulf Air Bahreyn’in bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Kuruluşu 1940’lı yıllara dayanmaktadır. Ortadoğu’da kurulan ilk ticari havayollarından biridir. Gulf Air havayolu şirketi Mart 1950’de Freddie Bosworth tarafından Gulf Aviation adı altında kuruldu. 1973 yılında Bahreyn Krallığı, Katar Devleti, Abu Dabi Emirliği ve Umman Sultanlığı hükümetleri şirketi satın aldı. 1 Ocak 1974 tarihinde, tarafların her birine şirketin hisselerinin % 25’ini veren nihai anlaşma imzalandı. 1975 yılında, uçuş ağını ve filosunu geliştirdi. 1981’de Gulf Air, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) üyesi oldu ve 1982’de Suudi Arabistan’ın Riyad şehrine uçan ilk izinli şirket oldu. 1990 yılında Avustralya’ya hizmet veren ilk Arap şirketi oldu. 2004 Gulf Air için müreffeh bir yıldı: 7.5 milyon yolcu taşıdı, rekoru kırdı ve 1997’den beri en iyi ekonomik performansına ulaştı. 2000 yılında Katar’ın ortaklıktan çekilmesinin ardından 2006’da Abu Dhabi kendi havayollarını kurmak istediğinden ortaklıktan çekildi, Gulf Air Bahreyn Krallığı’nın ulusal havayolu şirketi oldu. 2010’lar şirketin yeniden yapılandırılmasının başlangıcı oldu. Yeni rotaların açılması, filonun yenilenmesi ve yeni bir kabin tipi kurulması Gulf Air’in faaliyetlerini artıracaktı.

Filo esas olarak Airbus’lardan oluşmaktadır. Rezervasyon sınıflarında bir değişiklik meydana geldi: İlk üç sınıf yerine 2010 ortalarından itibaren sadece iki sınıf olduk: Ekonomi Sınıfı ve Falcon Gold Sınıfı. Falcon Gold Class, First Class’a karşılık gelir, ancak fiyatı Business Class’a dayanır. İsim şirketin logosundaki altın şahinlere dayanıyor. Falcon Gold Class yolcuları geniş alan ve konfor bekliyor. Kabinde uzanmış koltuklar, yastıklar ve battaniyeleri de içerir. Ebeveynleri çok özel bir hizmet bekliyor: Sky Nanny. Bu kabindeki küçük konuklarla ilgilenen bir dadı. Gulf Air ayrıca ücretsiz uçuşlar ve bilet yükseltmeleri içeren sık uçan yolcu programına sahiptir. Salonlara Falcon Gold Lounges denir ve Bahreyn ve Dubai’de bulunur. Lüks bir şekilde donatılmıştır. Gulf Air, Formula 1’deki Bahreyn Grand Prix’si gibi çeşitli etkinliklere sponsor oluyor.

Gulf Air Merkez Havalimanı

Bahreyn Uluslararası Havaalanı (BAH / OBBI)

Havayolunun merkezi El-Muharrek olup Bahreyn Uluslararası Havaalanı’nı hub olarak kullanmaktadır.

Gulf Air Uçuş Sınıfları

Kabinde, Ekonomi sınıfına ek olarak, Gulf Air, yatağa dönüştürülebilen geniş koltuklara sahip üst düzey bir kabin olan Falcon Gold sınıfı ile donatılmıştır. Lüks yastıklar, ayrıca battaniye ve konfor seti de mevcuttur. Yerde, Falcon Gold Class’ta seyahat eden yolcular da öncelikli check-in veya salonlara erişim imkanına sahiptir.


Bahreyn ülkesinin küçüklüğünden dolayı iç hat uçuşu bulunmamaktadır.

Gulf Air şu anda başta Avrupa, Asya, Afrika ve Yakın ve Uzak Doğu olmak üzere dünya çapında 50’den fazla noktaya uçmaktadır. Dünya çapında çok sayıda uzun mesafeli ve aktarmasız uçuş sunulmaktadır. Uluslararası destinasyonlara Kahire, Dehli, Katmandu, İstanbul ve Roma dahildir.

Yurdışı destinasyonlarında ise; Bangladeş, Kıbrıs, Mısır, Etiyopya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Pakistan, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Sudan, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Birleşik Krallık’a uçmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines KLM Royal Air Maroc
American Airlines Middle East Airlines Spice Jet
EgyptAir Oman Air SriLankan Airlines
Ethiopian Airlines Philippine Airlines Thai Airways
Etihad Airways Royal Jordanian Türk Hava Yolları

Gulf Air Check-in

Gulf Air, kontuarın yanı sıra internet, mobil cihazlar ve Bahreyn’den bir gün önce uçuşlar için düzenli check-in imkanı sunmaktadır. Bu seçenek, tarifeli kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar havayolunun merkezinden tüm uçuşlar için geçerlidir.

Online Check-in

Mobil check-in için optimize edilmiş bir tarayıcı ve Android kullanıcıları için Gulf Air uygulaması var. İnternet ve akıllı telefonları kullanarak, yolcular uçak kalkmadan 24 saat ile 90 dakika önce check-in yapabilir, bir koltuk seçebilir ve biniş kartlarını basabilirler. Müşteriler daha sonra havaalanındaki “Web Check-in Baggage drop” noktalarına bagajlarını bırakıp doğrudan kapıya gidebilirler.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Gulf Air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Gulf Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Falcon Gold sınıfında, bir yolcu maksimum 9 kg’lık bagaj taşıyabilir. Bu, maksimum boyutları 55 x 40 x 30 cm olan bir valiz veya bir el çantası (en fazla genişlik 20 cm) ya da giysi çantası (maksimum 45 x 40 x 30 cm) olabilir. Ekonomi Sınıfı’nda, bir  yolcu, 45 x 40 x 30 cm maksimum dış boyuta sahip maksimum 6 kg’lık bagaj taşıyabilir. Küçük çocuklar için, 44 x 35 x 20 cm e kadar olan 3 kg el bagajı taşınabilir. Buna ek olarak, her yolcu bir çanta, kitap veya dizüstü bilgisayar gibi kabin içine kişisel bir eşyasını alabilir.

Kargo bölümü bagaj

Falcon Gold sınıfında 40 kg, ekonomi sınıfında 30 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. 2 yaşın üzerindeki çocuklar için de aynı kurallar geçerlidir. Küçük çocuklar (0-2 yaş arası) için 10 kg eşya taşınabilir. Katlanabilir bir bebek arabası taşınmasına izin verilir. Gulf Air Falconflyer programının gümüş ve altın üyeleri 15 veya 20 kg bagaj taşıyabilirken “”Black”” statüsündeki üyeler 25 kg alabilirler. Kontrol edilen bagajın taşınması için maksimum boyutları 95 x 75 x 45 cm ve azami 32 kg ağırlığındaki bagajlar geçerlidir. Aşırı bagaj için kilogram başına 13 ile 50 ABD Doları tutarında bir ücret ödenir, rotaya göre değişir.

Diğer bagajlar

Havayolunun web sitesinde listelenen müzik aletleri ve spor malzemeleri gibi özel bagajlar normal bagajın bir parçası olarak taşınabilir. İzin verilen bagaj sınırı (32 kg ve 190 x 75 x 65 cm) aşılırsa, farkı kadar ek ücret alınır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Gulf Air Koltuk seçimi

Gulf Air’de yolcular rezervasyon sırasında istedikleri koltuğu rezerve edebilirler. Havayolu, bu hizmetin ücretli olup olmadığı konusunda hiçbir açıklama yapmaz. Koltuğunuzu önceden seçmezseniz, check-in sırasında ücretsiz yapabilirsiniz. Uçak tipine bağlı olarak, daha fazla bacak boşluğuna sahip koltuklar da mevcuttur ve diğer koltuklar gibi dağıtılır.

Gulf Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Falcon Flyer Sadakat Programı

Gulf air sadakat programının adı Falcon Flyer’dır. Mil toplamanız uçuş mesafesi, uçuş sınıfı ve üyelik statünüze göre farklılık göstermektedir. Üyelik 4 kategoride sunulmaktadır; Mavi, Gümüş, Altın ve Siyah. Gümüş kart sahipleri uçuşlarında % 25 , Altın kart sahipleri % 50 , Siyah kart sahipleri ise % 75 daha fazla Falconflyer mili kazanmaktadır

Gümüş, Altın ve Siyah – sık seyahat edenler için birinci sınıf programlar

Gümüş Kart bir yıl geçerlidir. 900 puan toplamanız gerekmektedir. ilave 15 kg bagaj hakkı avantajı sunmaktadır. Altın Sınıf için 2.500 sadakat puanı gereklidir. 6,500 puan biriktirirseniz bütün avantajlardan yararlanılan Siyah statüsüne yükselirsiniz. Her üç üyelik’te iki yıl geçerlidir. Millerinizi ücretsiz uçak bileti almak ve upgrade için kullanabilirsiniz.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşağıdadır.

Gulf Air uçuşlarında Ekonomi Sınıf Falcon Altın
1.bölgenin içindeki uçuşlar 50 100
1. ve 2. bölge arasındaki uçuşlar 50 100
1. ve 3.bölge arasındaki uçuşlar 100 250

1. Bölge: GCC, Irak ve Ortadoğu (Abu Dhabi, Bahreyn, Bağdat, Dammam, Doha, Dubai, Cidde, Kuveyt, Gassim, Medine, Muscat, Necef, Riyad, Amman, Beyrut, Kahire ve Hartum)

2. Bölge: Doğu Akdeniz, Hint Kıtası ve Afrika (Atina, İstanbul, Larnaka, Chennai (Madras), Haydarabad, Delhi, Dakka, Kolombo İslamabad, Karaçi, Lahor, Peşaver, Sialkot, Multan, Faisalabad, Kochi, Mumbai, Trivandamthapuram, Tiflis ve Addis Ababa)

3. Bölge: Uzak Doğu ve Avrupa (Frankfurt, Londra, Paris, Moskova, Bangkok ve Manila)

Gulf Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Birinci sınıf yemekler

Gulf Air’deki business sınıfına “Falcon Gold” denir. Bu sınıftaki yolcular, uzun mesafeli uçuşlarda “Sky Chef” in özel hizmetinden yararlanırlar. Burada her zaman yemek sipariş edilebilir. “Sky Chef” den bireysel tavsiye de mümkündür. Gulf Air, Falcon Gold yolcularına “özel kaliteli bir yemek deneyimi” vaat ediyor. Falcon Gold Class’ta, Gulf Air çeşitli başlangıçlar ve Arap mezeleri, Avrupa ve Uzak Doğu yemekleri sunmaktadır. Son olarak, bir tatlı veya bir peynir tabağı seçilebilir. Talep üzerine, “Sky Chef” bireysel yemekler için karşılık gelen içecekler önerir.

Özel yemekler

Gulf Air, yolcularına dini, etik veya sağlık gereksinimlerini karşılayan çeşitli özel yemekler sunuyor. Bunlar kalkıştan en az 24 saat önce sipariş edilmelidir. Müslüman düzenlemelere göre yemek yemek isteyen yolcular özel bir yemek siparişi vermek zorunda değildir. Gulf Air sadece helal yiyecekler sunuyor.

Yolcular, koşer yiyecekleri, Hinduizm veya Jainizm kurallarına uygun yemekler, batı veya oryantal tarzda vejetaryen yemekler, vejetaryen çiğ yiyecek veya vegan yiyecekleri ön sipariş verebilir. Ayrıca glütensiz, az tuzlu, az yağlı, düşük laktozlu ve düşük kalorili yemeklerin yanı sıra hafif yiyecekler, diyabetik dostu yemekler ve özellikle bebekler ve çocuklar için yemekler sunulmaktadır.

Gulf Air Uçak İçi Eğlence

Sıcak konukseverliği ve Gulf Air uçuşlarındaki özel atmosferi nedeniyle havayolu dünya çapında çok popüler. Her rezervasyon sınıfında, yolcular bireysel hizmetin ve en son teknolojiyle donatılmış koltukların keyfini çıkarırlar. Servis ekibi konuklarına çeşitli menüler sunan uluslararası otellerde deneyimli şeflere sahiptir. İçecekler cömertçe dağıtılır ve yemekten sonra sıcak battaniyeler verilir. Çocuklara eğitimli bir Sky Dadı tarafından bakılabilir. Bu istisnai hizmet Gulf Air’e “aile dostu” notu kazandırdı.

Kablosuz internet

Uçuş sırasında Falcon eğlence portalı aracılığıyla Gulf Air yolcuları uçuş sırasında İnternet’i kullanabilir. Seyahat edenlerin tek yapması gereken akıllı telefonlarını, tabletlerini veya dizüstü bilgisayarlarını açmak, WLAN’ı etkinleştirmek ve bir tarayıcı açmak. Bu sizi otomatik olarak portala yönlendirir. Bunu yapmak için seyahat edenlerin adlarını, e-posta adreslerini ve geçerli kredi kartı bilgilerini girmeleri gerekir. Kredi kartından 15 $ veya 22 $ tutarında ödeme alınacaktır. Daha sonra yolcular internette gezinebilir, e-postalarını kontrol edebilir ve hatta Skype üzerinden telefon görüşmesi yapabilir. Erişim henüz sona ermemişse, uçuşları bağlamak için de kullanılabilir.

Gulf Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Gulf Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Gulf Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Gulf Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Gulf Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
GF GBA GULF AIR

Kuruluş: 1950
Havalimanı Yeri:Bahreyn
Hubları: BAH
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Falcon Flyer
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 34
Uçtuğu Destinasyon:  50
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 6.6
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321-200, Boeing 787-9 Dreamliner

İletişim: PO Box 138, Building 138, Road 238, Manama, Bahreyn
Telefon Numarası: +973 17 373 737, +973 16 199 399
Fax: +973 17 335 568
E-mail: customer.care@gulfair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Gulf Air Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Abu Dabi → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
2Bahrain Island → Abu DabiUÇUŞ ARA
3Bahrain Island → BangkokUÇUŞ ARA
4Bahrain Island → KahireUÇUŞ ARA
5Bahrain Island → ParisUÇUŞ ARA
6Bahrain Island → Yeni DelhiUÇUŞ ARA
7Bahrain Island → MoskovaUÇUŞ ARA
8Bahrain Island → DubaiUÇUŞ ARA
9Bahrain Island → DubaiUÇUŞ ARA
10Bahrain Island → İstanbulUÇUŞ ARA
11Bahrain Island → LondraUÇUŞ ARA
12Bangkok → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
13Kahire → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
14Yeni Delhi → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
15Moskova → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
16Dubai → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
17Dubai → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
18İstanbul → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
19Kuveyt → Bahrain IslandUÇUŞ ARA
20Londra → Bahrain IslandUÇUŞ ARA