gulf air

GULF AIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 1950
 • Havalimanı Yeri: Bahreyn
 • Sahibi: Bahreyn Devleti
 • Uçuş Ağı: 41
 • Hedefler: Başlıca Orta Doğu olmak üzere Asya, Avrupa ve Afrika yurtdışı uçuş ağı
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Falcon Flyer
 • Uçak tipi: Airbus A320-200 / A321-200 / A330-200
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 28
 • Uçak detayı: Airbus

GULF AIR UÇAK BİLETİ

Gulf Air Bahreyn'in bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Kuruluşu 1940'lı yıllara dayanmaktadır. Ortadoğu'da kurulan ilk ticari havayollarından biridir. 1950 yılında 4 Emirin Umman, Abu Dhabi, Bahreyn ve Katar şirketteki hisseleri devralmış, adı Gulf Air'te değiştirilmiştir. Yaşanan mali sıkıntılar ile Emirlikler hisselerini Bahreyn devletine devretmişlerdir. Havayolunun merkezi El-Muharrek olup Bahreyn Uluslararası Havaalanı'nı hub olarak kullanmaktadır.

Bahreyn ülkesinin küçüklüğünden dolayı iç hat uçuşu bulunmamaktadır.

Yurdışı destinasyonlarında ise; Bangladeş, Kıbrıs, Mısır, Etiyopya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Pakistan, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Sudan, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Birleşik Krallık'a uçmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

American AirlinesPakistan International Airlines (PIA)
EgyptAirRoyal Jordanian

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

FALCON FLYER SADAKAT PROGRAMI

Gulf air sadakat programının adı Falcon Flyer'dır. Mil toplamanız uçuş mesafesi, uçuş sınıfı ve üyelik statünüze göre farklılık göstermektedir. Üyelik 4 kategoride sunulmaktadır; Mavi, Gümüş, Altın ve Siyah. Gümüş kart sahipleri uçuşlarında % 25 , Altın kart sahipleri % 50 , Siyah kart sahipleri ise % 75 daha fazla Falconflyer mili kazanmaktadır

Gümüş, Altın ve Siyah - sık seyahat edenler için birinci sınıf programlar

Gümüş Kart bir yıl geçerlidir. 900 puan toplamanız gerekmektedir. ilave 15 kg bagaj hakkı avantajı sunmaktadır. Altın Sınıf için 2.500 sadakat puanı gereklidir. 6,500 puan biriktirirseniz bütün avantajlardan yarlanılan Siyah statüsüne yükselirsiniz. Her üç üyelik te iki yıl geçerlidir. Millerinizi ücretsiz uçak bileti almak ve upgrade için kullanabilirsiniz.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Gulf Air uçuşlarında

Ekonomi SınıfFalcon Altın
1.bölgenin içindeki uçuşlar50100
1. ve 2. bölge arasındaki uçuşlar50100
1. ve 3.bölge arasındaki uçuşlar100250

1. Bölge: GCC, Irak ve Ortadoğu (Abu Dhabi, Bahreyn, Bağdat, Dammam, Doha, Dubai, Cidde, Kuveyt, Gassim, Medine, Muscat, Necef, Riyad, Amman, Beyrut, Kahire ve Hartum)

2. Bölge: Doğu Akdeniz, Hint Kıtası ve Afrika (Atina, İstanbul, Larnaka, Chennai (Madras), Haydarabad, Delhi, Dakka, Kolombo İslamabad, Karaçi, Lahor, Peşaver, Sialkot, Multan, Faisalabad, Kochi, Mumbai, Trivandamthapuram, Tiflis ve Addis Ababa)

3. Bölge: Uzak Doğu ve Avrupa (Frankfurt, Londra, Paris, Moskova, Bangkok ve Manila)

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Falcon Gold sınıfında, bir yolcu maksimum 9 kg'lık bagaj taşıyabilir. Bu, maksimum boyutları 55 x 40 x 30 cm olan bir valiz veya bir el çantası (en fazla genişlik 20 cm) ya da giysi çantası (maksimum 45 x 40 x 30 cm) olabilir. Ekonomi Sınıfı'nda, bir  yolcu, 45 x 40 x 30 cm maksimum dış boyuta sahip maksimum 6 kg'lık bagaj taşıyabilir. Küçük çocuklar için, 44 x 35 x 20 cm e kadar olan 3 kg el bagajı taşınabilir. Buna ek olarak, her yolcu bir çanta, kitap veya dizüstü bilgisayar gibi kabin içine kişisel bir eşyasını alabilir.

Kargo bölümü bagaj

Falcon Gold sınıfında 40 kg, ekonomi sınıfında 30 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. 2 yaşın üzerindeki çocuklar için de aynı kurallar geçerlidir. Küçük çocuklar (0-2 yaş arası) için 10 kg eşya taşınabilir. Katlanabilir bir bebek arabası taşınmasına izin verilir. Gulf Air Falconflyer programının gümüş ve altın üyeleri 15 veya 20 kg bagaj taşıyabilirken "Black" statüsündeki üyeler 25 kg alabilirler. Kontrol edilen bagajın taşınması için maksimum boyutları 95 x 75 x 45 cm ve azami 32 kg ağırlığındaki bagajlar geçerlidir. Aşırı bagaj için kilogram başına 13 ile 50 ABD Doları tutarında bir ücret ödenir, rotaya göre değişir.

Diğer bagajlar
Havayolunun web sitesinde listelenen müzik aletleri ve spor malzemeleri gibi özel bagajlar normal bagajın bir parçası olarak taşınabilir. İzin verilen bagaj sınırı (32 kg ve 190 x 75 x 65 cm) aşılırsa, farkı kadar ek ücret alınır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.