Macau Uçak Bileti

En Ucuz Macau Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Kuala Lumpur17 Ocak 2023Uçuş ara
Bangkok1 Aralık 2022Uçuş ara
Şanghay8 Eylül 2022Uçuş ara
Hanoi16 Kasım 2022Uçuş ara
Heihe11 Eylül 2022Uçuş ara
Taipei9 Ağustos 2022Uçuş ara
Phuket8 Ekim 2022Uçuş ara
Da Nang7 Ağustos 2022Uçuş ara
Yeni Delhi4 Eylül 2022Uçuş ara
Moskova14 Ekim 2022Uçuş ara

En Ucuz Macau Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Moskova1 Aralık 2022Uçuş ara

Macau uçak bileti

Macau uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Macau uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Macau uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Macau uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Macau uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Macao (Macau olarak da bilinir), Güney Çin Denizi kıyısında, Hong Kong'un 60 km güney batısındaki Pearl River Deltasında yer almaktadır. Neredeyse 450 yıldır Portekizli bir kolonisi idi. Bundan dolayı şehrin görünümünü, kültürünü ve yaşam biçimini büyük ölçüde bundan etkilenmiştir. 20 Aralık 1999'da Macau, Fisherman's Wharf eğlence parkının karşısındaki Lotus Meydanı'nda halk Çin Halk Cumhuriyeti yönetiminin altına girişini muhteşem bir Lotus Çiçeği anıtının dikilmesi ile kutlamıştır.

Bugün Macau dünyadaki en kalabalık şehirlerden ve tüm gezegendeki en büyük kumarhaneden birine ev sahipliği yapmaktadır. İşte dünyanın en büyük kumarhane "Venedik" bu şehirdedir. Eski şehir'de yürürken, Avrupa'da bir yerde olduğunuzu kolaylıkla hayal edebilirsiniz (Çince sokak işaretleri dışında)

Tripuck IOS ve Android mobil uygulamalarından ya da ucuz uçak bileti sayfasından kolayca alacağınız Macau uçak bileti ile son yılların en popüler şehirlerinden birisi olan Macau’ya unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.

Macau’da Gezilecek Yerler

Macau Kulesi

Macau Kongre ve Eğlence Merkezi’nin bir parçası olan ünlü Macau Kulesi, kentin en tanınmış ve popüler turistik yerlerinden birisidir.

338 metre yüksekliğinde olan, telekomünikasyon ve yayın için inşa edilen kulenin eğlence bölümünde Macau’nun olağanüstü manzarasını sunan bir gözlem güvertesi ile bir dizi restoran, tiyatro ve alışveriş merkezi bulunuyor.

Heyecan arayanlar için gözlem güvertesinin dış kenarında nefes kesen bir yürüyüş yapabilecekleri Macau Kulesi Yürüyüş Yolu bulunur. İsterseniz kulede 233 metre ile dünyanın en yüksek Bungee Jumping’ini de deneyebilirsiniz.

Macau Senado Meydanı

Macau uçak bileti ile keşfe çıkacağınız Macau’nun tarihi merkezinde yer alan Senado meydanı, keyifli bir yaya bölgesidir. Burası muhtemelen Macau ziyaretinizde şehri gezmeye başlayacağınız yerdir. Meydandaki önemli noktalar arasında, şu anda Belediye Meclisi tarafından kullanılan ve Macau’daki Portekiz sömürge mimarisinin en güzel örneği olarak kabul edilen etkileyici eski senato binası yer alıyor.

1784 yılında inşa edilen binanın zarif ön cephesi, 1870 yılında eklenmiştir ve tüm bina 1940 yılında tamamen restore edilmiştir. İç mekanlarda, zengin ahşap panelleri olan Konsey Odası ve 50.000’den fazla nadir el yazması bulunan Senato Kütüphanesi’ni de keyifle gezebilirsiniz. Burada göreceğiniz el yazmalarından bazılarının yaşı 500’den fazla.

Senado meydanı hem Avrupa hem de Çin mutfağından örnekler sunan restoranlarda eşsiz lezzetleri keşfetmek için de harika bir alandır. Ayrıca bu geniş meydan, 7. yüzyıldan kalma St. Dominic’s Kilisesi de dahil olmak üzere çok sayıda tarihi yere de ev sahipliği yapıyor.

A-Ma Tapınağı

Tanrıça Matsu’ya adanmış görkemli A-Ma Tapınağı (Templo de A-Ma) 1488’de Macau Yarımadası’nda inşa edildi ve birkaç on yıl sonra Portekizliler tarafından kentin yeniden adlandırılması için ilham kaynağı oldu.

Macau’nun UNESCO tarihi merkezinin bir parçası olan bu Budist tapınağı, kentin en önemli dini yerlerinden birisidir ve keşfedilmeye değer güzelliktedir.

Kolayca ulaşılabilen altı bölüme (Kapı Pavyonu, Dua Salonu, Anıt Kemeri, Yardımseverlik Salonu, Zhengjiao Chanlin ve Guanyin Salonu) bölünmüş olan bu tapınak, pek çok sert görünümlü taş aslan gibi görülmesi gereken çok sayıda ilginç eser içeriyor. Tanrıça Matsu heykelleri de tapınak alanlarının huzurunu ve körfezin muhteşem manzaralarını korumak için burada yer alıyor.

Macau uçak bileti ile ziyaret edeceğiniz A-Ma tapınağı, Senado meydanına yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesindedir, ayrıca buraya su taksileriyle de kolayca ulaşabilirsiniz.

Dev Panda Köşkü

Dev Panda Köşkü, Cotai’de bulunur ve şehir merkezinin biraz dışında olduğu için diğer turistik merkezlere göre daha sakindir. Burayı gezmek Macau’da aileler için yapılacak en iyi şeyler arasında yer alıyor.

Yarı saydam bir çatıya sahip bu büyüleyici bir tesiste yaşayan dev kırmızı pandalar ve maymun çeşitleri özellikleri çocuklara harika zaman geçirtiyor.

Pandalarla keyifli zaman geçirdikten sonra tesiste bulunan güzel koi havuzları, bahçeler ve çocuk oyun alanlarının da tadını çıkarabilirsiniz. Park alanına giriş ücretsizdir, ancak pandaları görüntülemek için küçük bir ücret alınıyor.

Coloane Adası ve Hac Sa Plajı

Ana karaya bir köprü ve geçitle bağlanan Coloane Adası, Macau Yarımadası’nın güneyinde ve Taipa Adası’nın hemen ötesinde yer alıyor. Bu büyüleyici adayı mutlaka Macau seyahat programınıza dahil etmelisiniz.

Ziyaretçiler genellikle Coloane Adası’nın çam ormanlarının, okaliptüs bahçelerinin, tropik bitki örtüsünün ve tarım alanlarının yanı sıra çok sayıda ince beyaz kumlu güzel plajların tadını çıkarmak için bu adaya akın ediyor.

Macau uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız bu plajlardan en bilineni, adanın doğu tarafındaki Hac Sa Plajı’dır. Çin bahçeleri ve tropikal bitki örtüsü ile çevrili Coloane Park’ın bir parçası olan plaj; yüzme, tenis, mini golf ve diğer eğlenceleri de içeren büyük bir eğlence kompleksinin içinde yer alıyor.

Coloane Adası’sında bulunan dikkat çekici bir diğer plaj ise adanın güney ucundaki Cheoc Van Plajı’dır. Bu plaj daha sakindir ve burada denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Taipa Adası ve Taipa Evi

Macau’nun güneyinde bulunan ve görkemli bir kemerli köprü ile karaya bağlanmış olan Taipa Adası, eğlenceli bir gezi için ideal bir yer. Eskiden Macau’ya gelen gemiler için bir mola alanı olan adada popüler bir at yarışı pisti ile birlikte çok sayıda Çin mağazası ve etkileyici Portekiz sömürge binaları bulunuyor.

Taipa Adası’nın diğer öne çıkan özellikleri arasında 1844 yılında inşa edilmiş, zengin dekorasyonu ve iki koruyucu figürü ile dikkat çeken Dört Yüzlü Budist Tapınağı ve Pak Tai Tapınağı sayılabilir.

Adanın pek çok küçük tapınağından birisi olan Tin Hau, en iyi bilinen tapınaktır ve 180 yıl önce inşa edilmiş tanrıça figürü içeren oldukça süslü tasarımı ile çok dikkat çekicidir.

Burada gezmeniz gereken bir diğer yer de eski Macau evlerinin tipik mobilyalarını sergileyen Taipa Evi Müzesi’ne ev sahipliği yapan tamamen restore edilmiş eşsiz Taipa Evi’dir.

Kun Lam: Merhamet Tanrıçası Tapınağı

Merhamet tanrıçasına adanmış büyüleyici Kun Iam Tapınağı, 1627 yılında inşa edilmesine rağmen 13. ve 14. yüzyılların Yuan hanedanlarının simgelerini taşır. Tapınağın giriş salonunda “Geçmiş, Şimdi ve Geleceği” temsil eden üç Buda figürü bulunurken, diğer salonda her iki tarafı dokuz Buda tarafından kuşatılmış bir merhamet tanrıçası figürü yer alıyor.

3 Temmuz 1844’de ABD ile Çin arasındaki ilk antlaşmanın imzalandığı tapınağın eşsiz avlu bahçesi de görülmeye değer güzelliktedir. Tapınağın diğer önemli özellikleri arasında Ming dönemine ait figürlerle süslü porselen kabartmalar, tavan kuleleri ve ünlü Venedikli Marco Polo’ya benzeyen eşsiz bir yaldızlı Buda heykeli yer alıyor.

Macau uçak bileti ile gezeceğiniz tapınağın arka bölümünde, genç aşıkların gelecekteki yaşamlarında iyi şans getirmesi için dualar sunduğu Çiftler Ağacı ile ünlü büyük bir Çin bahçesi var.

1592 yılında inşa edilen ve uzun süredir Çin’e seyahat edenler için bir alışma noktası olarak görev yapan Lin Fong Miu Tapınağı da bu bölgede görülmeye değer yerler arasında sayılabilir.

Aziz Paul Harabeleri

Bir zamanlar Uzak Doğu’daki en iyi Hristiyan yapı olarak kabul edilen Aziz Paul Katedrali’nin kalıntıları, geniş bir granit basamağın tepesinde duruyor, burası bir Macau dönüm noktası olan etkileyici bir Rönesans şaheserdir. İlk kilisenin 1601’de ateşle tahrip edilmesinden sonra, 1637’de Roma’daki Gesu Kilisesi üzerinden modellenmiş yeni bir kilise inşa edildi.

Kilise, 1835’de yine bir tayfunla ve ateşle tahrip edildi, ancak kalan cephesi hala katedralin eski ihtişamının bir kısmını sergiliyor. Burada göreceğiniz kayda değer özellikler arasında kilisenin büyüleyici giriş kapısı, Cizvit azizlerinin figürleri ve kabartma süslemelerin bolluğu bulunuyor.

Şehri keşfe çıkmak için sadece bir gününüz varsa, rehberli bir turla da burayı gezebilirsiniz. Aziz Paul Harabeleri, A-Ma Tapınağı ve Macau şehrinin diğer popüler mekanlarını Macau şehir turuyla hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Fortaleza do Monte: Macau Müzesi

Macau uçak bileti alarak göreceğiniz Foraleza do Monte, Aziz Paul Katedrali kalıntılarının hemen yanında yer alıyor. 1626’da inşa edilen Fortaleza do Monte, uzun yıllar boyunca Portekiz’in Çin’in bu bölgesindeki askeri varlığının merkezi oldu ve 1749 yılına kadar bu görevini sürdürdü.

Bugün bu eski kale, üç katlı Macau Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Çinlilerin, Portekizlilerin ve Macanalıların birlikte yaşamasına ve birlikte çalışmalarına vurgu yapan müze, Macau arkeolojisine ve antropolojisine adanmıştır.

Ayrıca ziyaret etmeye değer olan müze göletinin yanı sıra çiçek yataklarıyla muhteşem bir mola yeri olan Fortress Dağı Bahçesi ve Mağribi tarzı anıtları da burada gezebilirsiniz.

Burada gezebileceğiniz diğer bir alan da güzel bahçeleri, Viktorya dönemi serası ve büyük kuş kafesi ile ünlü olan Sun Yat Sen Parkı’dır.

Denizcilik Müzesi ve Balıkçı İskelesi

A-Ma Tapınağı’nın karşısındaki modern bir binada yer alan mükemmel Denizcilik Müzesi (Museu Maritimo de Macau), Macau’nun denizcilik tarihi, model gemileri ve balıkçılık ekipmanları üzerine kapsamlı bir koleksiyon da dahil olmak üzere çok sayıda gösteriye ev sahipliği yapıyor.

Şehrin deniz geçmişindeki önemli olayları gösteren bir dizi diorama dahil, deniz ve meteorolojik araçların gelişimini gösteren sergileri mutlaka görmenizi öneririz.

Müzenin önünde bulunan iç liman, Vietnam’dan kaçan insanlar tarafından kullanılan restore edilmiş bir Çin ejderha teknesini, çiçek teknesini ve tarihi bir balıkçı teknesini göreceğiniz yerdir.

Ayrıca görülmeye değer bir yer olan yakındaki Macau Balıkçı İskelesi (Doca dos Pescadores), çok sayıda mağazanın ve restoranın yanında Amsterdam ve Venedik gibi ünlü sahil şehirlerini andıracak şekilde inşa edilmiş eğlenceli bir tema parkıdır.

Macau Uçak Bileti Alarak Guia Kalesi’ni Gezin

Macau uçak bileti ile güzelliğini göreceğiniz Guia Kalesi, Macau’nun merkezinde yeşil bir vahadır ve yüksek hızlı feribot terminaline kısa bir mesafededir. Kaleye ulaşım, etkileyici yürüyüş yolları veya kısa bir teleferik yolculuğu ile sağlanıyor.

Kalenin en üstünde eski topların yanı sıra, 1600’lerden kalma iyi korunmuş fresklere sahip küçük bir şapel ve 91 metre yüksekliğindeki deniz feneri yer alıyor. Burada Macau’nun en etkileyici manzaralarını bulacaksınız.

Kalede halka açık birkaç tünel var. Bazıları deniz fenerinin yanında, bazıları ise teleferik girişinin yanında bulunan bu tünellerde de gezebilirsiniz. Tünellerde kalenin yer aldığı bölgenin askeri tarihini gösteren ilginç sergiler ve fotoğraflar yer alıyor.

Tripuck ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla Macau uçak bileti alabilir ve güzellikleriyle sizi büyüleyecek bu şehri keyifle gezebilirsiniz.Macau Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Macau havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Macau havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.