KLM Uçak Bileti

KLM

En uygun KLM uçak bileti fırsatları Tripuck'da

KLM KLM Hakkında

KLM Royal Dutch Airlines, 1919’da kurulmuş ve bugün dünyadaki en eski havayolu şirketidir. Amsterdam Schiphol Havalimanı hub olarak kullanılmaktadır. Hollanda’nın en büyük havayolu şirketi olan KLM, dünyanın dört bir yanındaki 145’den fazla uçuş noktasına seferler düzenlemektedir. Air France ile 2004 yılında birleşmesinden bu yana, Air France-KLM olarak bilinmektedir. Hollandalı pilot Albert Plesman’ın önerisi üzerine havayolu, Hollanda Kraliyet Havayolları ve Kolonileri (KLM) olarak kurulmuştur. O zaman Hollanda ve Endonezya kolonisi arasında yolcu taşımacılığı üzerine yoğunlaştı. Bugün, KLM, Nairobi, Seul, Manila ve Chicago dahil olmak üzere dünya çapında 145’den fazla destinasyona uçuş yapıyor. Yaklaşık 28,5 milyon yolcu taşımıştır.

KLM Asia, KLM Cityhopper , KLM Cityhopper UK, Transavia havayolları KLM bağlı iştiraklerdir. Ayrıca havayolu Kenya Airways’in (%27) ve Transavia France (%40)  hissesine sahiptir.

KLM Ana Merkezi

Amsterdam Schiphol Havalimanı

*Air France ortaklığı ile beraber Paris Charles de Gaulle havalimanını da kullanmaktadır.

KLM Uçuş sınıfları

Ekonomi sınıfı

Avrupa uçuşlar: Ergonomik olarak tasarlanan koltuklar. Sıcak ve soğuk olarak servis edilen ara sıcaklar ve yemekler.

Kıtalararası uçuşlar: Ergonomik olarak tasarlanan koltuklarda yemeğinizin keyfini çıkarın (à la carte seçimler ile) İçecekler ve kişisel eğlence sistemleri

Business Class

Avrupa: Geniş koltuklar ve özel yemek servisleri, zengin kahvaltı ve 3 çeşit yemek.

Kıtalararası uçuşlar: Lüks, rahat ve geniş koltuklar, Hollandalı şefler tarafından hazırlanan 3 çeşit yemekler.


Havayolu yurtdışında 69 ülkeye uçmakta olup belli başlı uçmakta olduğu ülkeler; Brezilya, Kanada, Çin, Kolombiya, Hırvatistan, Danimarka, Ekvador, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Polonya, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre ,Tanzanya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria Airways Belavia Jet Airways
Aer Lingus Bulgaria Air Kenya Airways
Aeroflot China Airlines Korean Air
Aeroli­neas Argentinas China Eastern Airlines Malaysia Airlines
Aeromexico China Southern Airlines Oman Air
Air Astana CityJet Pegasus Airlines
Air Europa Copa Airlines Saudia
Air France Croatia Airlines Sichuan Airlines
Air Malta Czech Airlines TAAG Angola Airlines
Air Mauritius Delta Air Lines TAROM
Air Serbia Etihad Airways Transavia
airBaltic Garuda Indonesia Ukrayna Havayolları
Alaska Airlines Georgian Airways Vietnam Airlines
Alitalia Gol Transportes Aereos WestJet
Bangkok Airways Insel Air XiamenAir

Önemli mihenk taşları

2004 Mayıs ayından bu yana, KLM ve Air France Avrupa havacılık sektörünün en büyük grubu haline gelmiştir.
2005 Haziran ayında, AIR FRANCE KLM yeni sık uçuş program olan “Flying Blue” başlattılar.

KLM Check-in

Online Check-in

Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, İngilizce: “Royal Airline”, Hollanda’nın en büyük havayolu şirketidir ve müşterilerine online olarak tamamen çağdaş bir şekilde check-in yapma fırsatı sunmaktadır. Yolcunun tek yapması gereken havayolu şirketinin web sitesine gitmek ve doğrudan ana sayfada “Check-in” düğmesini bulmaktır. KLM online check-in işlemi dört basit adımı izler.

KLM’in çevrimiçi check-in işleminin dört adımı

  1. Oturum aç

Bunun için bilet numarasına veya rezervasyon koduna ihtiyacınız vardır. KLM veya Flying Blue hesabınızla da giriş yapabilirsiniz.

  1. Veri seçimi

Şimdi check-in yapmak istediğiniz uçuşları seçme zamanı. Bu adım sırasında diğer yolcular için de check-in yapabilir.

  1. Ekstra seçenekler

Şimdi bir koltuk seçilebilir. Ekonomi sınıfında ekstra konforlu bir koltuk istiyorsanız, şimdi rezervasyon yaptırabilirsiniz. Üç tür koltuk vardır:

  • Economy Class’ın ön kısmında ekstra bir bölgede Ekonomi Konforu
  • Daha fazla bacak odası ile oturma
  • Tercih edilen koltuklar

Uçuşa ve koltuk tipine bağlı olarak fiyatlar on ile 160 avro arasında değişiyor. Ayrıca burada (sadece Amsterdam’dan kıtalararası uçuşlar için) alakart menü rezervasyonu yaptırabilir ve ek bagaj belirleyebilirsiniz. Yalnız yolcular için bir hizmet olarak, uçakta yanınızda kimin oturduğunu bulmak için Meet & Seat’ı kullanabilirsiniz. Facebook, Google+ veya LinkedIn profil verilerini paylaşmanız yeterlidir.

  1. Biniş kartı

Son adımda biniş kartı oluşturulur. Burada, kağıda yazdırma veya akıllı telefonunuza kaydedilen bir elektronik biniş kartı arasında seçim yapabilirsiniz.

Check-in başlama saati

Online check-in işlemleri en fazla 30 saat önceden yapılabilir. ABD’ye olan uçuşlar için ise 24 saattir. Mumbai’ye gidecekseniz, sadece sekiz saat önceden yapabilirsiniz. Online check-in uçağın kalkışına 60 dakika kala sonra ermektedir; Mumbai, Sudan, Kenya ve Etiyopya uçuşlarında ise bu süre 90 dakikadır. Bagaj doğrudan havaalanına bırakılabilir. Bu amaçla bagaj kontörleri kurulmuştur. Avrupa içindeki uçuşlar için kalkıştan en az 40 dakika önce bagajınızı bırakmış olmalısınız. Devam ederse, 60 ila 120 dakikadır (varış yerine bağlı olarak).

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini KLM web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

KLM Bagaj Kuralları

El bagajı

El çantasında, belirtilen kurallara göre paketlenmiş olması halinde, sıvıların yanı sıra her tür tehlikeli olmayan nesne de taşınabilir. Uçuş sırasında gerekli olduğu sürece istisnalar; bebeklerin yiyecek ve ilaçları ile tıbbi ve sağlık bakımlarıdır. El bagajı boyutları 55 cm x 25 cm x 35 cm ebadında bir çanta örneğin bir el çantası veya bir dizüstü bilgisayar Ekonomi sınıfında taşınabilir ve toplam ağırlığı 12 kg olmalıdır. Business Class’ta, 55 cm x 25 cm x 35 cm boyutlarında bir bagajın yanı sıra maksimum 45 cm x 20 cm x 35 cm boyutlarında bir çanta da taşınabilir. Burada ağırlık limiti 18 kg’dır. Ayrıca bir dizüstü bilgisayar, el çantası veya kamera el bagajı olarak ücretsiz olarak alma olanağı da bulunmaktadır.

Kargo bölümü bagaj

KLM ile Business sınıfta yolculuk yapan herkes 2 parça bagaj bırakabilir , ekonomi sınıfında ise 1 parça hakkı vardır. İç hat uçuşlarında ve Avrupa ile İsrail, Cezayir, Fas ve Tunus arasındaki bağlantılarda ücretsiz bagaj bulunmamaktadır. Bagaj başına maksimum ağırlık ekonomi için 23 kg ve Business sınıfında 32 kg’dır.

Diğer bagajlar

Spor bagaj taşımak istiyorsanız spor çantasının toplam ağırlığı, serbest bagaj miktarını aşmazsa, bir ücret uygulanmaz. Aynı şey, örneğin müzik aletleri için diğer özel bagajlar için de geçerlidir. Çoğu spor ekipmanının online veya telefonla kayıt yapmalısınız. Ayrıca büyük müzik aletleride uçuştan önce kayıt yapılmalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

KLM Koltuk seçimi

KLM, hem Avrupa içi hem de kıtalararası uçuşlarda ekonomi sınıfı seyahat severler için farklı oturma kategorileri sunmaktadır. Standart koltuklara ek olarak, yolcular Economy Comfort koltuklarını veya daha fazla bacak boşluğuna sahip koltukları da seçebilirler. Business Class’a yükseltme de mümkündür. Check-in sırasında normal bir koltuk seçmek için ek bir ücret yoktur, bu web sitesinde veya havayolunun uygulamasında yapılabilir. Check-in öncesinde yapılan özel koltuklar veya rezervasyonlar için ücret uygulanır.

KLM Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Flying Blue Sadakat Programı

Air-France-KLM havayolunun sadakat programı olan Flying Blue  , üyelere ve yolculara sayısız avantajlar getirmektedir. Uçuş sırasında sunduğu avantajların yanında indirimli uçak bileti satın da alabilirsiniz.. Üyelik avantajları, ilave bagaj, belli havaalanlardaki lounge’ların ücretsiz kullanımı ve öncelikli Check-in aracılığıyla daha hızlı boarding fırsatıdır. Air-France-KLM ile yapılan uçuşların yanı sıra, diğer partner havayollarıyla Flying Blue kazanabilirsiniz.

Dört üye kadrosu bu programı özel yapıyor

Birçok sık başvuru programı en fazla iki ila üç üyelik kategorisine sahiptir. Flying Blue üyesi olmak istiyorsanız dört üyelik seviyesinden birini seçebilirsiniz. Seviye Ivory (Fildişi) temel bir kategori olarak kabul edilir ve basit bir kayıt ile kazanılır. Diğer üç seviye, seçkin kategorilerdir. Gümüş statüsü, Fransa’da ikamet edenler için en az 30.000 mil, diğer ülkelerde ikamet edenler için ise 25.000 uçuş milinin ön şartı bulunmaktadır. Altın Fransa’da 60.000 ve diğer ülkeler 40.000 mil, Platinum ise sırasıyla Fransa’da 90.000 mil ve diğer ülkelerde 70.000 mil toplamanız gerekmektedir.

KLM Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Ekonomi sınıfı yolcular, kıtalararası uçuşlar için kalkıştan iki gün öncesine kadar sipariş edilebilecek beş alakart menü arasından seçim yapabilir. Bir menü en az 12 Euro’dur. Atıştırmalıklar ve sandviçler daha kısa uçuşlarda mevcuttur. Yiyecek ve içecekler plastik kaplarda servis edilir.

Business Class

Business Class’ta KLM, üst düzey şefler tarafından bir araya getirilen sürekli değişen üç çeşit menü sunar. Yolcular ilk önce soğuk bir başlangıç ve bir çorba arasında seçim yapar. Ana yemek, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için çeşitli yemekler sunulmaktadır. Sonunda bir tatlı var, örneğin taze meyve, peynir veya kek. Bir kadeh şarap menüyü tamamlar.

Bu seçenekler kıtalararası uçuşlar ve iki saatten uzun süren Avrupa içi uçuşlar için kullanılabilir. En fazla iki saatlik uçuşlarda, başlangıçlar ve tatlıların yanı sıra salata, sandviç veya tapas tabakları gibi soğuk ana yemekler de var. Sabah erkenden inerseniz ve uçuş sekiz saatten fazla sürerse, çeşitli seçeneklerden oluşan bir kahvaltı da alırsınız.Yemekler, Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders tarafından tasarlanan tabaklarda servis ediliyor.

KLM Uçak İçi Eğlence

Tüm kıtalararası uçuşlarda interaktif ekranlar ile birçok dilde ses ve video seçeneği bulunmaktadır. (Boeing 737 ile Tel Aviv uçuşları hariç).

Uçuşunuz sırasında başlıca faydalanabileceğiniz imkanlar aşağıda bulunmaktadır:

• Geniş film seçenekleri (Arapça, çince, ingilizce, fransızca, almanca, japonca, korece, portekizce, ispanyolca)
• Her ilgi alanından TV kanalları
• Avrupa’nın lider haber kanallarından Euronews ile haftalık rapor
• Yüzlerce CD ile müzik çeşitleri
• Sesli kitaplar ve dil kursları
• Oyunlar
• Uçuş esnasında duty free alışveriş imkanı
• Dünyanın en eski uçuş dergisi olan “Holland Herald”

*KLM ile Çin, Kore, Japonya uçuşlarında yerel gazeteler, filmler ve radyo kanalları seçenekleri bulunur. Ek olarak yerel yemek menüleri de vardır.

Wi-Fi

Birçok KLM uçağı WiFi ile donatılmıştır. Yolcular, uçuşlarında internet olup olmadığını uçaktaki WiFi logosundan görebilirler. Ayrıca, kalkıştan üç gün önce, uçağın internet erişimine sahip olup olmadığını online olarak uçuş rehberinden kontrol edebilirsiniz. Mobil cihaz WLAN’a bağlanır bağlanmaz KLM yerleşik portalı açılır. Bu, kısa mesajların WhatsApp, Facebook ve daha fazlası gibi hizmetler yoluyla ücretsiz olarak gönderilmesini sağlar. Ayrıca, ek bir ücret karşılığında ilave internet paketleri için rezervasyon yapılabilir.

KLM Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde KLM ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

KLM Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

KLM Crown bekleme salonları

– Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS)
– Londra Heathrow (LHR)
– Dubai Havalimanı (DXB)
– Toronto Havalimanı (YYZ)
– Houston (HOU)

KLM Crown Bekleme Salonları haricinde, KLM ortakları ile dünyanın bir çok noktasındaki bekleme salonlarına ulaşabilirsiniz.

KLM
IATA ICAO Çağrı Kodu
KL KLM KLM

Kuruluş: 1919
Havalimanı Yeri:Hollanda
Hubları: AMS
Sahibi: Air France-KLM Group
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Flying Blue
Şirket Sloganı: Journeys of Inspiration

Uçak Sayısı: 120
Uçtuğu Destinasyon:  145
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 11.4
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-200, Airbus A330-300, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 747-400, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-9, Boeing 787-10

İletişim: PO Box 7700, 1117 ZL Schiphol Havaalanı, Hollanda
Telefon Numarası: +31 20 474 7747
Fax: +31 20 648 8092
E-mail: mediarelations@klm.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler KLM Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → BarselonaUÇUŞ ARA
2Amsterdam → BerlinUÇUŞ ARA
3Amsterdam → ParisUÇUŞ ARA
4Amsterdam → RomaUÇUŞ ARA
5Amsterdam → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
6Amsterdam → İstanbulUÇUŞ ARA
7Amsterdam → LondraUÇUŞ ARA
8Amsterdam → LondraUÇUŞ ARA
9Amsterdam → MadritUÇUŞ ARA
10Amsterdam → MoskovaUÇUŞ ARA
11Amsterdam → VarşovaUÇUŞ ARA
12Barselona → AmsterdamUÇUŞ ARA
13Paris → AmsterdamUÇUŞ ARA
14Roma → AmsterdamUÇUŞ ARA
15Frankfurt am Main → AmsterdamUÇUŞ ARA
16İstanbul → AmsterdamUÇUŞ ARA
17Londra → AmsterdamUÇUŞ ARA
18Londra → AmsterdamUÇUŞ ARA
19Moskova → AmsterdamUÇUŞ ARA
20Varşova → AmsterdamUÇUŞ ARA