emirates

EMIRATES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1985
 • Havalimanı Yeri: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)
 • Sahibi: Dubai Devleti
 • Uçuş Ağı: 140
 • Hedefler: 80'den fazla ülkeye uçuş, özellikle Avrupa, Asya, Afrika ve bazı Amerika ve Pasifik destinasyonları
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Skywards
 • Uçak tipi: Airbus A380-800, Boeing B777-200 LR / 777-300 / 777-300ER
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 239
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

EMIRATES UÇAK BİLETİ

Emirates Havayolları, 1985 yılında kurulmuş olup başlangıçta sadece iki uçakla başlamıştır. Bugün Dubai'nin devlete ait havayolu şirketi, A380 ve Boeing 777 uçaklarından oluşan dünyanın en büyük uçak filolarından birine sahiptir. Buna ek olarak, en modern ve konforlu uçaklar ile yolcularına güvenli ve rahat bir uçuş deneyimi sunmaktadırlar. 2016 yılında 55 milyon yolcu taşımıştır. Büyüyen uçak filosu, eklenen yeni rotalar ve hizmet kalitesi ile her geçen yıl yolcu sayısını artırmaktadır.

Emirates, 2016 Skytrax World Airline Awards'ta müşteriler tarafından 4.kez Dünyanın En İyi Havayolu seçildi.

Emirates'in Ekonomi Sınıfında, koltukta ücretsiz Wi-Fi ve elektrik prizi sunulmaktadır;hatta bazı uçaklarında telefon edilebilmesi bile mümkündür.

Havayolu'nun yurtdışında uçmuş olduğu belli başlı ülkeler; Avustralya, Brezilya, Çin, Mısır, Almanya, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Japonya, Maldivler, Pakistan, Filipinler, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İsviçre, Türkiye, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air IndiaJetstar Asia Airways
Air MaltaKorean Air
Air MauritiusMalaysia Airlines
Alaska Airlines/Horizon AirOman Air
ASL Airlines BelgiumQantas
Bangkok AirwaysS7 Havayolları
Copa AirlinesSouth African Airways
FlybeTAP Portugal
Japan AirlinesThai Airways
Jet AirwaysWestJet
JetBlueSriLankan Airlines
Jetstar Airways

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

SKYWARDS SADAKAT PROGRAMI

Skywards en popüler sadakat programlarından biridir. Sadece uçuşlarınız da mil kazanmakla bağlı kalmayıp ayrıca Emirates ve partner havayollarından indirim olanağı sağlamaktadır. Mil kazanmanız rotaya , ücret , seyahat sınıfı ve üyelik statünüze göre farklılık göstermektedir. Ayrıca araç kiralama, American Express kartı ile yapılan ödemeler, otel rezervasyonu , Careem (taxi) ve Arabian Adventures (paket tur) satın alımlarınızda da mil kazanabilirsiniz.

Emirates küçük ve orta işletmeler içinde Business Reward programı sunmaktadır.

Belli koşullarla yerine getirilmesi gereken farklı üyelik türleri

Skywards ile ilgileniyorsanız ve bu sık uçan broşür programına üye olmak istiyorsanız, farklı üyelik kategorileri kullanma imkânı bulacaksınız. Bunlara Skywards Blue, Skywards Silver, Skywards Gold ve Skywards Platinum dahildir. Mavi bir üye olarak, bir kayıttan başka herhangi bir gereksiniminiz olması gerekmez. Gümüş üye, en az 25.000 mil altın üyesine en az 50.000 statik  ve Platinum üyesi 150.000 mil biriktirilerek elde edilir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
El bagajı için uçakta seyahat edebilecekleriniz olmalıdır. Economy Class yolcularının 55 x 38 x 20 cm'yi geçmeyen ve 7 kg'dan daha ağır olmayan 1 parça el bagajı taşımalarına izin verilir. First Class ve Business Class yolcularının 2 parça el bagajı taşımalarına izin verilir: bir evrak çantasına ek olarak bir el çantası veya elbise çantasını yolculuğunuz sırasında kabinde taşıyabilirsiniz. Evrak çantası 45 x 35 x 20 cm'den ve el çantası 55 x 38 x 20 cm'den daha büyük olmamalıdır; elbise çantasının katlandığında kalınlığı 20 cm'yi geçmemelidir. Ayrıca her bir parçanın ağırlığı 7 kg'yi geçmemelidir.

Kargo bölümü bagaj
Emirates ile Kanada, Kuzey Amerika ve Güney Amerika'daki varış noktalarına yapılacak seyahatlerde bagaj hakkı koşulları değişmektedir.

Bu ülkeler haricinde aşagıdaki genel kurallar geçerlidir.

Economy Ücreti TürüBusiness ClassFirst Class
SpecialSaverFlexFlex PlusTüm ücret türleriTüm ücret türleri
20 kg30 kg30 kg35 kg40 kg50 kg

*Herhangi bir parçanın toplam boyutları (uzunluk + genişlik + yükseklik) 300cm'den büyük olamamalıdır.

Kanada, Amerika kıtası bagaj hakları için firmanın websitesini ziyaret ediniz.

Ayrıca Skywards programına üye olanların ilave bagaj hakları da bulunmaktadır.

Diğer bagajlar
Diğer bagajlarınız mevcut bagaj hakkınız içerisinde değerlendirilir. Eğer mevcut şartlardan daha büyük bir bagaj taşıyorsanız ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.