Brussels Airlines Uçak Bileti

Brussels Airlines

En uygun Brussels Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Brussels Airlines Brussels Airlines Hakkında

Belçika havayolu şirketi Brussels Airlines, 1923 yılında kurulan en büyük Belçikalı şirket olan SN Brussels Airlines’ın ve ilk Avrupa düşük maliyetli şirketi Virgin Express’in birleşmesinden sonra Kasım 2006’da kuruldu. Brussels Airlines, Mart 2007’de, özellikle İspanyol Air Madrid firmasından satın alınan 4 Airbus A330-300 ile faaliyete geçti. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (İngilizce IATA) üyesi olan şirket, yılda yaklaşık 5 milyon yolcu taşımaktadır.

Eylül 2008’de Deutsche Lufthansa, Belçika havayolu şirketindeki hisselerin% 45’inden fazlasını alacağını açıkladı. Kalan paylar 2009 yılında devralınmıştır.

Şirket, Belçika seyahat endüstrisindeki en iyi kısa mesafeli havayolu ödülünü üst üste birkaç kez aldı. Havayolu ilkeleri güvenlik, dakiklik, güvenilirlik ve üstün hizmettir. Ayrıca, hala iyi bir fiyat-performans oranı ile yolcular tarafından tercih edilir. Brussels Airlines genç spor yeteneklerini de desteklemekte ve özellikle spor grupları için ucuz teklifler sunmaktadır. Şirket aynı zamanda kültürel alanda da aktiftir ve uluslararası kültürel etkinlikleri desteklemektedir. Miles & More’un sık uçan yolcu programı Lufthansa tarafından devralındı. Brussels Airlines, Star Alliance havacılık derneğinin bir üyesidir.

Brussels Airlines Merkez Havalimanı

Brüksel Havaalanı (BRU / EBBR)

Brussels Airlines Uçuş Sınıfları

Avrupa uçuşlarında 4 sınıf mevcuttur. Avantajlı fiyatlar sunan Check & Go sınıfı. Örneğin, 23 kg’lık bir bagaj taşınmasına izin veren Light Relax sınıfı. Atıştırmalık veya yemek dahil daha fazla konfor sunan Flex & Flast sınıfı. Ek bir bagaj hakkı, VIP salonlarına erişim ve kabinde gurme yemeği sunan Bizz & Class. Kıtalararası uçuşlarda şirket 2 sınıf sunar: örneğin ergonomik koltuklar sunan Ekonomi sınıfı ve örneğin VIP salonlarına erişim veya entegre masaj fonksiyonlu bir yatak sunan Business sınıfı.


Havayolu, Avrupa, Amerika ve Afrika’ya geniş bir uçuş yelpazesi ve Asya’ya bazı uçuşlar yapmaktadır. Madrid, Kopenhag, Prag ve Paris dahil Avrupa’daki tüm büyük şehirlere düzenli olarak uçulmaktadır. Bu bağlantılar, Brüksel’in Avrupa Birliği’nin merkezi olduğunu ve çok sayıda politikacının ve iş insanının bu rota ağına bağımlı olduğunu düşündüğünüzde özellikle önemlidir. İkinci önemli odak noktası Afrika’dır; Togo, Angola veya Gana’ya uçuşları vardır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Croatia Airlines Singapore Airlines
Aeroflot EgyptAir Swiss International Air Lines
Air Canada Etihad Airways TAAG Angola Airlines
Air Malta Eurowings TAP Air Portugal
airBaltic Hainan Airlines TAROM
All Nippon Airways Lufthansa Thai Airways
Austrian Airlines Nordica United Airlines
BRA Braathens Regional Airlines Royal Air Maroc
Cathay Pacific RwandAir

Brussels Airlines Check-in

Online Check-in

Kuyrukları geride bırakıp uçuşunuz için online check-in yapabilirsiniz.

Brussels Airlines online check-in’i hakkında ayrıntılar

Zamanlar: İnternet üzerinden check-in işlemi, uçağın planlanan kalkış saatinden 24 saat önce yapılabilir ve kalkıştan en az 1 saat önce tamamlanmalıdır.

Koltuk seçimi: Her yolcu, Brussels Airlines online check-in sırasında koltuklarını seçme şansına sahiptir.

Kalkış havaalanları: Belçika havayolunun online check-in’i Ajaccio, Bari, Bastia, Cagliari, Figari veya Montpellier’de başlamanız haricinde neredeyse tüm uçuşlar için kullanılabilir.

Valiz: Sadece el bagajınız varsa, doğrudan kapıya gidebilirsiniz. Eğer bagaj ile seyahat ediyorsanız, sadece bagaj tezgahına teslim etmelisiniz. Brüksel Havalimanı’ndaki bagaj dağıtıcısı da kullanılabilir, bu da daha fazla zaman kazandırır.

Bagaj teslim bitiş zamanı: Avrupa uçuşlarında, bagaj kalkıştan en geç 40 dakika önce teslim edilmiş olmalıdır. Uzun mesafeli bir uçuş ise 70 dakikadır.

Biniş kartı: Biniş kartı doğrudan yazdırılır veya cep telefonuna gönderilebilir.

Özel özellik: Brussels Airlines ile online check-in yapan tüm yolcular uçuş ve ertesi gün ücretsiz bir dijital gazete alırlar. Check-in işleminin sonunda seçilebilir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Brussels Airlines Mobil Check-in

Bunun için m.brusselsairlines.com adresine gitmelisiniz. Aktiflik süreleri online check-in ile aynıdır. Check-in, havaalanında cep telefonunda saklanan 2-B kodu kullanılarak yapılır. Havaalanında karşılık gelen tarayıcı yoksa, check-in kontuarında basılı bir biniş kartı alabilirsiniz.

Havalimanı Check-in

Brussels Airlines havaalanı kontuarları genellikle kalkıştan 70 dakika önce kapanır, ABD’ye uzun mesafeli uçuşlar ve Tel Aviv’den bağlantılı uçuşlar kalkıştan 90 dakika önce kapanır. Havayolu şirketi ayrıca Brüksel Havalimanı’na check-in yapmak için self-servis makineleri kurmuştur.

Brussels Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Havayolu yolcularının, kabinde 55 cm x 40 cm x 23 cm boyutlarında bir parça bagaj almasına izin verir. Tüm güzergâhlardaki toplam ağırlık, Ekonomide 6-12 kg üst ve Business Class’ta 16 kg üst limiti aşmamalıdır (bu yük, ikincisinde iki parçaya ayrılabilir). Buna ek olarak, ulaşım sınıfına bakılmaksızın, yolcular dürbün, bebek maması ve uçuş sırasında ihtiyaç duyulan önemli ilaçlar, bel çantası, evrak çantası veya dizüstü bilgisayar gibi diğer özel eşyaları da alabilirler.

Kargo bölümü bagaj

Kontuarda valiz ve sırt çantaları için bagaj kuralları aynı şekilde yapılandırılmamıştır. Uçuş bağlantıları, uçuş uzunluğu, rezervasyon türü ve rezervasyon sınıfı, bagajın hem sayısı hem de toplam ağırlığı üzerinde çok fazla etkiye sahiptir. Temel olarak, kısa mesafeli uçuşların çoğunda ekonomi sınıfında 23 kg, Business sınıfta 32 kg’a izin verildiği söylenebilir. İlk rezervasyon sınıfında sadece ilk bagaj parçası ücretsizken, ikincisi için ücret alırken – ücretsiz bagaj içermeyen Avrupa içi rotalarda bulunan Check & Go tarife sınıfı hariç – Business Class’ta neredeyse tüm bağlantılarda ücretsiz iki adet bagaj vardır. Her bir bagaj parçası için, dış boyutlarının toplamı 158 cm’yi geçmemelidir. Aksi takdirde, büyük olasılıkla fazla kilo için de fazla ücret alınacaktır.

Diğer bagajlar

Brussels Airlines uçuşunda spor malzemeleri veya müzik aletleri gibi başka bagajlar almak istiyorsanız, çoğu durumda ücret ödemeniz gerekir. Özel bagajın normal bagajda yer almaması koşuluyla, bunlar Avrupa ve İsrail uçuşlarında en az 50 avrodur. Uzun mesafeli uçuşlar için ücretler 3-4 kat daha yüksek olabilir. Diğer taraftan, kayak veya snowboard ekipmanı ücretsiz olarak taşınabilir (transatlantik bağlantılar ve Check & Go tarife sınıfına sahip uçuşlar için geçerli değildir).

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Brussels Airlines Koltuk seçimi

Online ve mobil check-in ile Brussels Airlines yolcuları kalkıştan 1 saat öncesine kadar koltuk rezervasyonu yapabilirler. Bununla birlikte, havaalanında istenen bir koltuğu seçmek de mümkündür. Yolcular makineleri kendi kendine check-in yapmak için kullanır ya da kontuarda çalışana sorar. Daha fazla bacak boşluğuna sahip XL koltuklar acil çıkışlarda bulunur ve rezervasyon sırasında Belçika havayolu tarafından ayrı olarak davranılmaz.

Brussels Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More / Loop Sadakat Programı

Brussels Airlines, Miles & More’ın sık uçan yolcu programına katılır. Bu sistemle katılımcılar, bir uçuş, bir otel odası ve çok daha fazlası için kullanabilecekleri milleri toplarlar. Miles & More programına çok sayıda şirket katılıyor. Bu arada Brussels Airlines da Loop adlı kendi sadakat programını geliştirdi. Onunla katılımcılar bir sonraki uçuşları için kullandıkları her biletle puan toplarlar.

Brussels Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçakta size keyifli bir yemek zamanı sağlamak için havayolu rezervasyonu yapılan tarife ve uçuş süresine bağlı olarak değişen çeşitli bir menüler geliştirdi.

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta “Check & Go”, “Light & Relax” ve “Flex & Fast” tarifeleri arasında bir ayrım yapılır. “Check & Go” veya “Light & Relax” tarifeleri için rezervasyon yaptıysanız, Avrupa uçuşlarında yemeklerinizi kendiniz ödemek zorundasınız. İki saate kadar uçuş süresi ile çeşitli sandviçler, sargılar ve salatalar satın alabilirsiniz. Uçuş daha uzun sürerse, sıcak yemekler de mevcuttur. Ancak “Flex & Fast” tarifesinde yiyecek ve içecekler zaten seyahat fiyatına dahildir. Uzun mesafeli uçuşlarda, rezervasyon yapılan ücretten bağımsız olarak ücretsiz içecekler ve salata, tatlı ve peynir dahil çeşitli sıcak yemekler ile şımartılacaksınız.

Business sınıf

“Bizz & Class” yolcusu olarak her zaman ücretsiz yemeklerden faydalanırsınız. Tercih ettiğiniz menüyü kalkıştan 48 saat öncesine kadar online olarak rezerve edebilirsiniz ve uçuş süresine bağlı olarak farklı sıcak veya soğuk yemekler arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca hoş bir içki ve Belçika çikolataları alacaksınız. Uzun mesafeli uçuşlarda, birinci sınıf şeflerinin en güzel çeşitli menülerin yanı sıra birinci sınıf peynir ve tatlı kreasyonları mevcuttur.

Çocuklar ve beslenme uzmanları

İki ile on bir yaş arasındaki eşlik eden çocuklarınız için “Flex & Fast” ve “Bizz & Class” tarifelerinde özel bir çocuk menüsü sipariş edebilirsiniz. İki yaşından küçük çocuklar için rezervasyon sırasında bir bebek menüsü mevcuttur. Sağlık veya dini nedenlerle belirli beslenme düzenlemelerine bağımlıysanız, özel menülerimizden birini tüm uzun mesafeli uçuşlarda ve Business Class’ta Avrupa içindeki uçuşlarda rezerve edebilirsiniz. Seçim glutensiz yemekler ve vegan menülerden koşer veya müslüman yemeklere kadar değişir.

Brussels Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Brussels Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Brussels Airlines şu anda uçağında WiFi sunmuyor. Belçika havayolunun yakın gelecekte seyahat ederken interneti misafirlerine sunmayı planlayıp planlamadığı da bilinmiyor.

Brussels Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Brussels Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Brussels Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Brussels Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Brussels Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
SN DAT BEELINE

Kuruluş: 2006
Havalimanı Yeri:Belçika
Hubları: BRU
Sahibi: Lufthansa Group
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Miles & More / Loop
Şirket Sloganı: We go the extra smile.

Uçak Sayısı: 52
Uçtuğu Destinasyon:  124
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 15.6
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300

İletişim: B. House, Brussels Airport Building 26, Ringbaan, 1831 Diegem, Belçika
Telefon Numarası: + 32 2 754 19 00, + 32 2 723 23 62
Fax: + 32 2 754 19 10
E-mail: callcenter.en@brusselsairlines.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Brussels Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Berlin → BrükselUÇUŞ ARA
2Brüksel → BarselonaUÇUŞ ARA
3Brüksel → BerlinUÇUŞ ARA
4Brüksel → ParisUÇUŞ ARA
5Brüksel → RomaUÇUŞ ARA
6Brüksel → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
7Brüksel → LondraUÇUŞ ARA
8Brüksel → MilanoUÇUŞ ARA
9Brüksel → MadritUÇUŞ ARA
10Brüksel → MünihUÇUŞ ARA
11Brüksel → MilanoUÇUŞ ARA
12Brüksel → ViyanaUÇUŞ ARA
13Paris → BrükselUÇUŞ ARA
14Erivan → BrükselUÇUŞ ARA
15Roma → BrükselUÇUŞ ARA
16Frankfurt am Main → BrükselUÇUŞ ARA
17Londra → BrükselUÇUŞ ARA
18Milano → BrükselUÇUŞ ARA
19Münih → BrükselUÇUŞ ARA
20Viyana → BrükselUÇUŞ ARA