Asiana Airlines Uçak Bileti

Asiana Airlines

En uygun Asiana Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Asiana Airlines Asiana Airlines Hakkında

Asiana Airlines, Kore pazarındaki ikinci havayolu oldu – bugün dünyanın en büyük ve en önemli 40 havayolundan biridir. Her yıl, bölgenin en genç filolarından birinde 15 milyondan fazla yolcu taşınmaktadır. 2008 yılında Skytrax havayolu şirketi dünyanın en iyi kabin ekibi ve en iyi ekonomi sınıfı ödülünü aldı. Yine 2010 yılında Skytrax tarafından Dünya Havayolu Ödülleri’nde dünyanın en iyi havayolu şirketi seçildi ve “5 Yıldızlı” havayolu şirketi raitingi aldı. Sık uçan yolcu programına Asiana Club denir. Mil Puanları Asiana Havayolları ve Star Alliance ortakları aracılığıyla kazanılabilir.

Kore’de uluslararası uçuşlar 1980’lerde sadece sınırlı bir ölçüde mümkün olmuştur; askeri hükümetin düzenlemeleri çok katıydı. Ancak devlet tekeli Korea Air, 1988 Olimpiyat Oyunları sırasında bu yolcuların kalabalığını kaldıramadığından, Asiana Havayolları’nın kuruluşu onaylandı. Uçuş operasyonları aynı yıl başladı. Filonun genişlemesi ile rota ağı diğer kıtalara genişletildi.

Asiana Airlines, 2019 yılında HDC Hyundai Dvpt. Co. ve Mirae Asset Daewoo’den oluşan bir konsorsiyum tarafından satın alındı.

Air Busan ve Air Seoul firmaya bağlı ortaklılardır.

Asiana Airlines Merkez Havalimanı

Seul Incheon Uluslararası Havaalanı (ICN / RKSI)

Diğer Hub’lar
Gimpo Uluslararası Havaalanı
Gimhae Uluslararası Havaalanı

Asiana Airlines Uçuş Sınıfları

Havayolu 5 farklı rezervasyon seçeneği sunarak uçak yolcularının rahat ettirmeye çalışmaktadır. Ayrıca en iyi fiyat ile en faydalı şekilde uçmasını sağlamaktadır. Uçuş sınıfları: Economy Class, Business, Business Smartium, First Class, First Suite Class’dır.

First Suite Class’taki Asiana Airlines uçuşları ile sürgülü kapılarla ayrılmış kabinlerde maksimum konfor ve mahremiyetin tadını çıkarabilirsiniz. Ekstralar arasında 210 cm uzunluğunda düz yatak, kişisel minibar ve refakatçiniz için ekstra bir alan bulunmaktadır. First Class kabinler ayrıca bölmeler, arkaya yaslanma fonksiyonlu koltuklar ve 210 cm ek oturma alanı sayesinde maksimum konfor sunar. Şaşırtıcı koltukları ile Business Smartium sınıfı, bol miktarda depolama alanı ve bireysel bir kokteyl masasına sahip özel bir sınıftır. Business Class’ta geniş yataklı koltuk ve koltuklar için bölme duvarı vardır. Economy Class’ta 76 cm bacak mesafesi ile maksimum konforlu seyahat deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.


Pekin, Şanghay, Delhi ve Phuket gibi destinasyonların bulunduğu Güneydoğu Asya bölgesinde olup ayrıca ancak Kuzey Amerika, Okyanusya ve Avrupa’da, örneğin Seattle, Sydney ve Amsterdam gibi birçok metropollere de ulaşılmaktadır. Star Alliance üyeliğine ek olarak, Qantas, Qatar Airlines ve Shenzhen Airlines ile kod paylaşımı anlaşmaları da bulunmaktadır. Sonuç olarak, yolculara çok sayıda bağlantılı uçuşlar sunulabilir. Bağlantılı uçuşlar için düşük maliyetli bir havayolu da kullanılabilir.

Asiana Airlines dünya genelinde 23 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Avustralya, Kamboçya, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Endonezya, İtalya, Japonya, Kazakistan, Moğolistan, Kuzey Mariana Adaları, Palau, Filipinler, Singapur, İspanya, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Vietnam’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Astana China Southern Airlines Qantas
Air Busan Copa Airlines Qatar Airways
Air Canada Croatia Airlines S7 Airlines
Air China EgyptAir Shandong Airlines
Air India Ethiopian Airlines Shenzhen Airlines
Air Macau Etihad Airways Singapore Airlines
Air New Zealand EVA Air South African Airways
Air Seoul Hong Kong Airlines Thai Airways
All Nippon Airways LOT Polish Airlines Turkish Airlines
Austrian Airlines Myanmar Airways International United Airlines

Önemli mihenk taşları

2010 yılında Startrax tarafından 5 yıldız raitingi verildi.

Asiana Airlines Check-in

Asiana Airlines’ta yolcular kontuarda, çevrimiçi ve hareket halindeyken check-in yapabilirler.

Online Check-in

Havayolu başlangıçtan 48 saat ile 1 saat önce online check-in imkanı sunar. Akıllı telefonunuzla check-in yapmak istiyorsanız, bunu optimize edilmiş web sitesi m.flyasiana.com adresinde yapabilirsiniz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

İç hat uçuşları için havaalanındaki kontuar uçağın kalkışından 20 dakika önce kapanır. Uluslararası uçuşlardaki kontuarların kapanış saatleri havaalanına bağlı olarak 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Bu nedenle uzun mesafeli destinasyona gidecek yolcular, hareket etmeden önce kesin check-in süreleri için şirketin web sitesini kontrol etmelidir.

Asiana Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun yanlarında bir parça el bagajı ve bir kişisel eşya taşımasına izin verilir. El bagajı 115 cm’den (üç dış boyutun toplamı) büyük ve 10 kg’dan ağır olmamalıdır. First ve Business sınıf yolcuların bu tür iki el bagajı taşıyabilmesine izin verilmektedir. Örneğin, bir dizüstü bilgisayar, kitaplar veya duty-free ürünler kişisel eşya olarak kabul edilir. Amerika dışındaki uçuşlarda, First class yolcuların 40 kg’lık bir bagaj hakkı vardır, bu nedenle tek bir bagajın ağırlığı 32 kg’dan fazla olmamalıdır. Business Class yolcuları en fazla 30 kg ve Economy Class yolcuları en fazla 20 kg’ı teslim edebilir. Küçük çocuklar için ücretsiz bagaj hakkı 10 kg’dır ve buna ek olarak, katlanabilir bir bebek arabası, beşik veya araba koltuğunu da taşınabilir.

Tüm uçuşlarda kırılgan veya bozulabilir mallar, taşınamayan müzik aletleri, yüksek kaliteli elektronik cihazlar (örn. dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, kameralar) ve değerli eşyalar (örneğin nakit, mücevher, menkul kıymetler, sözleşmeler, pasaportlar, kimlik kartları, anahtarlar, antika) yasaktır. Amerika güzergahlarında fazla bagaj (büyük boy, fazla kilo veya ek bagaj) için, önceden ek bir koltuk ayrılmış olması koşuluyla, diğer tüm güzergahlar için kabinler arasında 100 ila 200 dolar arasında taşınacaktır. 100 ml’den fazla kapasiteye sahip olan ve maksimum 1 l’lik, yeniden kapatılabilir, şeffaf plastik torbada paketlenmemiş kaplarda taşınan her türlü sıvı el bagajında tamamen yasaktır.

Kargo bölümü bagaj

Amerika’ya ve Amerika’dan uçuşlarda, First Class ve Business Class yolcuları iki kez 32 kg ve Economy Class yolcuları 23 kg olmak üzere ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Küçük çocuklar için, her kabin sınıfında 23 kg bagaj ve katlanabilir bebek arabası, beşik veya araba koltuğu bir kez teslim edilebilir.

Diğer bagajlar

El bagajının bir parçası olmayan daha büyük müzik aletleri, kabindeki ek bir koltukta taşınmalıdır. Spor bagajı genellikle bagaj hakkının bir parçası olarak kabul edilebilir. Bazı spor malzemeleri özel koşullarda (golf, sörf, kayak, dalış dahil) fazla bagaj olarak taşınabilir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Asiana Airlines Koltuk seçimi

Asiana Airlines yolcuları online check-in sırasında veya havaalanı kontuarında check-in sırasında koltuk rezervasyonu yapabilirler. Kore iç hat uçuşları için, koltuk rezervasyonu kalkıştan 30 gün ile 72 saat önce mümkündür. Uluslararası uçuşlar için, yolcular seyahat tarihinden 328 gün önce standart bir koltuk seçebilirler. Uçağa binmeden üç gün öncesine kadar rezervasyon yapılabilir.

Asiana Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Asiana Club Sadakat Programı

Özellikle sık uçan yolculara Asiana Club bonus programına katılmak faydalı olabilir. Bu, Asiana Airlines tarafından diğer birçok havayolu ile ortaklaşa sunulan bir hizmettir. Puanlar Asiana Club’da uçarak kazanılabilir, aynı zamanda bir otelde kalabilir veya kiralık araba rezervasyonu yapılabilir. İki yaşından büyük herkes üye olabilir, Asiana ayrıca çocuklar için özel sık uçan yolcu eğlence programı sunar. Program Asiana web sitesinde online olarak rezerve edilebilir.

Gold, Diamond ve Platinum – milleri topla ekstra avantajlar sağla

Gold, Diamond veya Platinum – hangi kategorilerde sık uçan yolcuların sınıflandırıldığı kazanılan mil sayısına bağlıdır. Gold statüsü Asiana ile 20.000 mil veya 30 seyahat gerektirirken, Platinum üyelik havayolu ile 1 milyon mil veya 1.000 seyahat gerektirir. Asiana Club üyelerinin hizmetleri de kategoriye bağlıdır: Gold kart sahipleri check-in yapmak için öncelikli bir kontrole giderken, Platinum kard müşterileri onlara özel yerden gecikmeden check-in yapar ve uçağı First Class lounge’de keyifli bir şekilde bekler.

Asiana Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

2006 yılında Asiana Airlines’ın ekonomi sınıfı ikram servisi “Uluslararası Uçak İçi İkram Hizmetleri Derneği” (ITCA) ‘ın Merkür Ödülü’ne layık görüldü. Bununla birlikte, menüler rotaya ve uçuş süresine bağlı olarak değişiyor. Uzun mesafeli uçuşlarda havayolu, çeşitli sos ve kuruyemişli gevrek sebze sargılarından oluşan Kore yemeği olan “Yeongyang Ssambap” servisini sunar. Ayrıca çok popüler “Podubu Bossam” – tofu ve sebze ile füme domuz eti bulunur.

Business class

Kore yemeklerinin yanı sıra Business Class’ta birçok Batı yemeği servis edilmektedir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş kaliteli şarapların yanı sıra çok çeşitli çaylar ve kahveler de mevcuttur.

First class

Asiana Airlines, yemeklerinin kalitesinin aynı kalmasını sağlamak için ünlü restoranlar ve tanınmış şeflerle çalışır. Birinci sınıf yolcular, geleneksel Kore tarzında sözde “kraliyet menüsü” nden yararlanırlar. “Paldo Jinmi Babsang”, örneğin, Kore’nin farklı bölgelerinden çeşitli spesiyalitelerden oluşan çeşitli bir menüdür. Kore yemeklerine ek olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok Batı yemeği de vardır. İçecek çeşitleri de geniştir ve maden suyundan meyve suyu, çay ve sertifikalı organik kahveden kaliteli şaraplara kadar çeşitlilik gösterir.

Özel yemekler

Asiana Airlines çeşitli ihtiyaçlar için özel yemekler sunmaktadır. İslam, Hindu, koşer, vejetaryen ve vegan yemeklerin yanı sıra diyabet hastaları ve laktoz veya glutene karşı toleranssız kişiler için yemekler arasından seçim yapabilirsiniz. Az tuzlu, az yağlı ve düşük kalorili yemeklerin yanı sıra bebekler ve çocuklar için özel yemekler de mevcuttur.

Asiana Airlines Uçak İçi Eğlence

Asiana Airlines’ta çeşitli sınıflar sunulmaktadır: Business Suite, Business standardı ve Smartium, Standard Economy sınıfı ve Smartium. Seyahat edenler her seferinde kişiselleştirilmiş hizmetlerden ve personelin tam dikkatinden memnun kalırlar. Uçuş sırasında iyi yemekler ve çeşitli içecekler sunulmaktadır. Eğlence açısından, cihaza bağlı olarak bireysel ve grup ekranları mevcuttur. Müzik, filmler, video oyunları … uçuş sırasında eğlenmek için çok çeşitli seçenekler var. Huzurlu bir uçuş için kulaklıklar, dinlenme maskesi, terlik veya diş fırçalı kitler mevcuttur.

Wi-Fi

Kore havayolu bugün itibarı ile A350 ile yapılan uçuşlarında internet hizmeti sunmaktadır. Filosunda bulunan diğer uçaklar hakkından bilgi bulunamamıştır. Ücretler saatlik olarak belirlenmektedir. 1 saat – 11,95 USD / 3 saat – 16,95 USD / Sınırsız kullanım – 21,95 USD maliyeti vardır.

Asiana Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Asiana Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Asiana Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Asiana Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Asiana Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
OZ AAR ASIANA

Kuruluş: 1988
Havalimanı Yeri:Güney Kore
Hubları: SEL
Sahibi: Kumho Asiana Group
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Asiana Club
Şirket Sloganı: 아름다운 사람들

Uçak Sayısı: 84
Uçtuğu Destinasyon:  90
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 11.7
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Airbus A380, Boeing 747-400, Boeing 767-300, Boeing 777-200

İletişim: Asiana Town, PO Box 98, No 47 Osae-Dong, Gangseo-gu, Seul, 157-713, Güney Kore
Telefon Numarası: +82 2 2669 1166
Fax: +82 2 2669 1154
E-mail: aaprz@flyasiana.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Asiana Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Almatı → SeulUÇUŞ ARA
2Bangkok → SeulUÇUŞ ARA
3Jeju-si → SeulUÇUŞ ARA
4Frankfurt am Main → SeulUÇUŞ ARA
5Seul → Jeju-siUÇUŞ ARA
6Hanoi → SeulUÇUŞ ARA
7Seul → BangkokUÇUŞ ARA
8Seul → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
9Seul → HanoiUÇUŞ ARA
10Seul → Los AngelesUÇUŞ ARA
11Seul → ManilaUÇUŞ ARA
12Seul → TokyoUÇUŞ ARA
13Seul → Ho Chi Minh KentiUÇUŞ ARA
14Seul → TaşkentUÇUŞ ARA
15Los Angeles → SeulUÇUŞ ARA
16Manila → SeulUÇUŞ ARA
17Tokyo → SeulUÇUŞ ARA
18Ho Chi Minh Kenti → SeulUÇUŞ ARA
19Singapur → SeulUÇUŞ ARA
20Taşkent → SeulUÇUŞ ARA