Egyptair Uçak Bileti

Egyptair

En uygun Egyptair uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Egyptair Egyptair Hakkında

EgyptAir, 75 yıllık tarihine nazaran modern filoya sahip geleneksel bir havayolu şirketidir. Havayolu, 1932’de kurulmuş ve Kahire’den İskenderiye’ye ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Kahire Uluslararası havalimanını hub olarak kullanmaktadır.

Mısır Hava Yolları, dünyanın öncü havayollarından birisidir. 1932 yılında kurularak dünya üzerindeki 7. havayolu şirketi olmuştur. 1935 yılında 12 De Havilland tipi uçak filosuna eklenmiştir. 2. Dünya savaşı esnasında Mısır hükümeti havayollarını el koyarak ismini Misr Havayollarına çevirmiştir.

1946 yılında Misr Havayolları olan ismi MisrAir olarak değiştirildi ve filosuna 10 Beechcraft amerikan teknolojisine sahip uçak eklendi. 1960 yılında ise Suriye Havayolları ile birleşerek “United Arab Airlines-UAA” ismini almıştır. 1971 yılında ise iki şirket birbirlerinden ayrılarak “Mısır Havayolları” ismini almıştır.

2002 yılı Temmuz ayında başkanlığın onayı ile birlikte Mısır Hava Yolları 9 farklı yan kuruluşu (Egyptair Airlines, Egyptair Express, Egyptair Cargo, Egyptair Tourism (Karnak) & Duty free, Egyptair Maintenance & Engineering, Egyptair Yer Hizmetleri, Egyptair Uçak İçi Hizmetleri, Egyptair Sağlık Hizmetleri ve Egyptair Yardımcı Endüstrileri) ile birlikte holding şirketi halini almıştır.

Her yıl 8,4 milyon civarında yolcu dünyanın tüm bölgelerine taşınmaktadır. Star Alliance üyeliği ve ortak uçuş partnerleri ile yapılan sözleşmeler, uçuş ağının istikrarlı bir şekilde büyümesine sağlamıştır.  2008’den beri Kuzey Afrika ve Ortadoğu’daki bölgesindeki Star Alliance’ üye tek havayoludur.

Egyptair, 1965’ten beri var olan ve Arap Birliği’ne üye olan herkes tarafından girilebilen Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü üyesidir.

Ayrıca Mısır ve komşu ülkeler’e sahibi olduğu Egyptair Ekspress ile uçmaktadır.

Haziran 2020’de filo büyüklüğü Airbus ve Boeing’den uçaklardan oluşan 51 uçaktı. Egyptair uçağı bulunan bir uçuş, 7.8 yaşında bir uçakta (Haziran 2020 itibariyle) gerçekleşir. Havayolunun sık uçan yolcu programı Egyptair Plus olarak adlandırılır.

Mısır Hava Yolları (Egyptair) Merkez Havalimanları

Kahire Uluslararası Havalimanı (CAI / HECA)

Mısır Hava Yolları (Egyptair) Uçuş Sınıfları

Mısır Hava Yolları 2 farklı uçuş sınıfı sunarken uzun mesafeli uçuşlarda 3. Uçuş sınıfı hizmeti de vermektedir.

Ekonomi Sınıfı

“Y” olarak adlandırılan ekonomi sınıfı uçuşlarında koltuklar arası mesafe 80 santimetredir. Koltuk başları ayrıca ayarlanabilmektedir.

Business Sınıfı

“C” olarak adlandırılan bu sınıfta koltuk mesafe aralıkları 0,90-1,20 metre arasındadır. Boeing 777 uçaklarında koltuk başlarında ekranlar bulunur ve koltuklar 20 santimetre yatabilmektedir.

First Class

First Class “F” ile belirtilir. First class koltukları arasındaki mesafe 1,5 metre olarak düzenlenmiştir. Her koltuk başında özel ekranlar bulunur ve koltuklar 40 santimetre olarak arkaya yaslanmaktadır.


Egyptair başta İskenderiye, Kahire, Hurghada, Luxor, Sharm El Sheikh olmak üzere iç hatlarda 14 Mısır şehrine uçmaktadır. Yurtdışında da sayısız noktaya uçuş gerçekleştiren havayolunun uçtuğu belli başlı ülkeler : Hindistan, Suudi Arabistan, (BAE) Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İtalya, Umman, İngiltere, Almanya, Sudan, Irak ve Türkiye.

Ayrıca havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Ethiopian Airlines South African Airways
Air Canada Gulf Air Swiss International Air Lines
Air China Kenya Airways TAP Portugal
Air India LOT Polish Airlines Thai Airways
Asiana Airlines Lufthansa Turkish Airlines
Austrian Airlines Royal Air Maroc Ukraine International Airlines
Avianca Scandinavian Airlines United Airlines
Brussels Airlines Singapore Airlines
Etihad Airways Shenzhen Airlines

Önemli mihenk taşları

11 Temmuz 2008 yılında Kahire Havalimanında yapılan kutlama ile Star Alliance’ın 21. Üyesi olmuştur.

Egyptair Check-in

Mısır havayolu, yolcularına aşağıdaki check-in seçeneklerini sunuyor: kontuarda, online ve mobil.

Online Check-in

Havayolu, kalkıştan bir gün ile 90 dakika önce online check-in imkanı sunar. Mobil check-in hizmeti için optimize edilmiş bir web sitesi mobile.egyptair.com adresinde bulunmaktadır. Akıllı telefonunuzda planlanan başlangıçtan iki gün ile 90 dakika önce check-in yapabilirsiniz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

İç hatlar üzerindeki uçuşlar seyahate çıkmadan iki saat ile 30 dakika önce açıkken, uluslar arası uçuşlar başlamadan üç saat ile bir saat önce havaalanında check-in yapmak mümkündür.

Egyptair Bagaj Kuralları

El bagajı

Tüm uçuşlar için bir el bagaj parçası kabinde taşınabilir. Bunun toplam ağırlığı 8 kg’ı aşamaz. Buna ek olarak, bir el çantası, bir dizüstü bilgisayar veya bir çanta gibi kişisel bir eşya taşıyabilirsiniz. Uluslararası bağlantılarda, yüksek rezervasyon sınıflarındaki el bagajları iki adet bagaj içerir. Havayolu, tüm değerli eşyaların bagaj çantasında saklanmasını önerir. Egyptair yolcuları, çeşitli sıvıların yanı sıra sivri ve tehlikeli nesneler açısından daima IATA uluslararası yönergelerine ve havacılık otoritelerine göre hareket etmek zorundadır. 2 parça kabinde taşınmaz.

Kargo bölümü bagaj

Yurtdışı uçuşlarda iki çanta ücretsiz taşınabilir. Bunlar Ekonomi sınıfı’nda 23 kg’ı ve First ve Business sınıf’da 32 kg’ı aşamaz. İç hatlarda, Ekonomi Sınıfı’nda 23 kg’dan sadece bir parça bagaj alınabilir. First ve Business sınıf için bagaj hakkı 32 kg’dır. Egyptair, kargo bölümünde ayrıca manyetik malzemeler ve havai fişek cisimleri taşımayabileceğini de belirtmektedir.

Diğer bagajlar

Spor malzemeleri veya müzik aletleri gibi bagajlar izin verilen ağırlık sınırını aşmazsa, ücretsiz olarak taşınabilir. Aksi takdirde ücret ödemek zorunda kalırsınız. (bazı spor bagajları için daha avantajlı özel tarifeler uygulanır). Bunlar, uçuş bağlantısına ve bagajın türüne bağlıdır

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Egyptair Koltuk seçimi

Egyptair yolcuları online ve mobil check-in kapsamında yer ayırtabilirler. Ancak havayolu, önceden seçilmiş koltukları değiştirme hakkını saklı tutar. Öte yandan, biraz daha fazla alana ihtiyaç duyan yolcular ek koltuk ekleyebilir. Son olarak, Mısır havayolu size müsaitlik durumu hakkında bilgi verecektir. Daha fazla bacak boşluğuna sahip konforlu koltuklar şu anda mevcut değildir.

Egyptair Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

EgyptAir Plus Sadakat Programı

Star Alliance üyesi olan EgyptAir, sadakat programının katılımcılarına diğer Star Alliance ortaklarının uçuşlarında mil kazanma fırsatı sunuyor. National Bank of Egypt, EgyptAir Plus’ın bir başka ortağıdır. Beş direkt aile üyesinin uçuş faaliyetlerinden bonus milleri bir asıl üye hesabına yatırılacaktır. Biriktirilen miller 36 ay boyunca geçerli kalır.

EgyptAir Plus mil

Miller, tüm EgyptAir ve Star Alliance uçuşlarında bonus seferleri ve upgrade için kullanılabilir. Kayıp miller Silver Elite statüsüne göre kazanılabilir, altın statüye 30.000 mil (iki yıl içinde) ulaşılır. Elite üyelerine ayrıcalıklar arasında, tercih edilen check-in, daha hızlı boarding, ekstra bagaj, lounge erişimi ve EgyptAir uçuşlarında ek bir bonus imkanı bulunmaktadır. 1 milyon mil kazanan yolcu ömür boyu Platinium üyelik ve ektra faydalar kazanır. Aile üyeleri biletlerden ve uppgrade’lerden de yararlanabilir. EgyptAir seferlerinde, bonus miller için ilave bir bagaj taşıma olanağı da bulunmaktadır.

Egyptair Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolculara zaten ek ücret ödemeden ekonomide standart yemek hizmeti verilmektedir. Bu genellikle bir sandviç ve kısa yolculuklar için bir içecek, sıcak bir yemek artı daha uzun yolculuklar için bir içecektir. Yiyecekler helal kriterlerine göre hazırlanır. Koşer veya vejetaryen yemeklerin yanı sıra bebekler ve şeker hastaları için yiyecekler gibi özel yemekler, kalkıştan 48 saat öncesine kadar sipariş edilebilir. Müslüman bir ülkede havayolu şirketi olarak EgyptAir genellikle kabinde alkol servisi yapmaz.

Egypt Air web sitesinde yemek servisi hakkında daha fazla bilgi vermez. Müşteriler web sitelerinde business sınıfta yengeç salatalı bir başlangıç, an yemek olarak bir biftek ve tatlı için kek verildiğinden bahsediyorlar. Su ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra çay spesiyaliteleri, kahve ve meyve suları da servis edilmektedir. Fotoğraflar business’da porselen sofra gösterir. Deneyim raporlarına göre, kalite tatmin edicidir.

Bir yolcu olarak, Egypt Air’deki tüm rezervasyon sınıflarında ücretsiz yiyecek ve içecek bekleyebilirsiniz, ancak alkolle servisi yapılmamaktadır. Bununla birlikte, sık uçan yolcular, getirilen alkollü içecek tüketiminin genellikle personel tarafından tolere edildiğini bildirmektedir. Star Alliance üyelerinden beklendiği gibi, özel yemekler sunuluyor.

Egyptair Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Egyptair sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır. Business sınıfı ve  First Class yolcularına özel ekranlar mevcuttur.

Wi-Fi

Egyptair şu anda Airbus A330-300 uçuşlarında WLAN sunuyor. Yerleşik erişim, herhangi bir genel WLAN etkin noktasına benzer. Paket fiyatları kayıt sayfasında görüntülenir ve aşağıdaki kredi kartlarıyla ödenebilir: VISA, Mastercard, American Express, JCB ve Discover.

Egyptair Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Egyptair ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Egyptair Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Egyptair’in iki salonu Kahire Havalimanı’nda yer alır ve Gienah Lounge ve Alioth Lounge olarak adlandırılır.

Egyptair
IATA ICAO Çağrı Kodu
MS MSR EGYPTAIR

Kuruluş: 1932
Havalimanı Yeri:Mısır
Hubları: CAI
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: EgyptAir Plus
Şirket Sloganı: Enjoy the Sky

Uçak Sayısı: 51
Uçtuğu Destinasyon:  73
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 7.8
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A220-300, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-200, Boeing 737-500, Boeing 737-800, Boeing 777-200, Boeing 777-300

İletişim: Kahire Uluslararası Havaalanı, Terminal 3, Gidiş Salonu, Kahire, Mısır
Telefon Numarası: +202 2696 6798, +202 9007 0000
Fax: +202 2635 38 61
E-mail: callcenter@egyptair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Egyptair Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Atina → KahireUÇUŞ ARA
2Abu Dabi → KahireUÇUŞ ARA
3Kahire → AtinaUÇUŞ ARA
4Kahire → Abu DabiUÇUŞ ARA
5Kahire → MoskovaUÇUŞ ARA
6Kahire → DubaiUÇUŞ ARA
7Kahire → RomaUÇUŞ ARA
8Kahire → İskenderiyeUÇUŞ ARA
9Kahire → HurgadaUÇUŞ ARA
10Kahire → İstanbulUÇUŞ ARA
11Kahire → MilanoUÇUŞ ARA
12Kahire → Şarm El-ŞeyhUÇUŞ ARA
13Kahire → Tel AvivUÇUŞ ARA
14Moskova → KahireUÇUŞ ARA
15Dubai → KahireUÇUŞ ARA
16Roma → KahireUÇUŞ ARA
17Hurgada → KahireUÇUŞ ARA
18İstanbul → KahireUÇUŞ ARA
19Milano → KahireUÇUŞ ARA
20Şarm El-Şeyh → KahireUÇUŞ ARA