egyptair

EGYPTAIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 1932
 • Havalimanı Yeri: Mısır
 • Sahibi: Mısır devleti
 • Uçuş Ağı: 73
 • Hedefler: 12 iç hat, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da , Kuzey Amerika ve Asya'da bazı destinasyonlar
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Egyptair Plus
 • Uçak tipi: Airbus A320 / A321 / A330-200, Boeing B737-800, 777-300ER
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 47
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

EGYPTAIR UÇAK BİLETİ

EgyptAir, 75 yıllık tarihine nazaran modern filoya sahip geleneksel bir havayolu şirketidir. Havayolu, 1932'de kurulmuş ve Kahire'den İskenderiye'ye ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Kahire Uluslararası havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Her yıl 8,4 milyon civarında yolcu dünyanın tüm bölgelerine taşınmaktadır. Star Alliance üyeliği ve ortak uçuş partnerleri ile yapılan sözleşmeler, uçuş ağının istikrarlı bir şekilde büyümesine sağlamıştır.  2008'den beri Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki bölgesindeki Star Alliance' üye tek havayoludur.

Ayrıca Mısır ve komşu ülkeler'e sahibi olduğu Egyptair Ekspress ile uçmaktadır.

Egyptair başta İskenderiye, Kahire, Hurghada, Luxor, Sharm El Sheikh olmak üzere iç hatlarda 14 Mısır şehrine uçmaktadır. Yurtdışında da sayısız noktaya uçuş gerçekleştiren havayolunun uçtuğu belli başlı ülkeler : Hindistan, Suudi Arabistan, (BAE) Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İtalya, Umman, İngiltere, Almanya, Sudan, Irak ve Türkiye.

Ayrıca havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean HavayollarıLufthansa
Air CanadaScandinavian Havayolları
Air ChinaSingapore Havayolları
Air IndiaSouth African Havayolları
Austrian HavayollarıSWISS
Brussels HavayollarıTAP Portugal
EtihadThai Havayolları
Ethiopian HavayollarıTürk Havayolları
Gulf AirUnited Airlines
Kenya Havayolları

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

EGYPTAIR PLUS SADAKAT PROGRAMI

Star Alliance üyesi olan EgyptAir, sadakat programının katılımcılarına diğer Star Alliance ortaklarının uçuşlarında mil kazanma fırsatı sunuyor. National Bank of Egypt, EgyptAir Plus'ın bir başka ortağıdır. Beş direkt aile üyesinin uçuş faaliyetlerinden bonus milleri bir asıl üye hesabına yatırılacaktır. Biriktirilen miller 36 ay boyunca geçerli kalır.

EgyptAir Plus mil
Miller, tüm EgyptAir ve Star Alliance uçuşlarında bonus seferleri ve upgrade için kullanılabilir. Kayıp miller Silver Elite statüsüne göre kazanılabilir, altın statüye 30.000 mil (iki yıl içinde) ulaşılır. Elite üyelerine ayrıcalıklar arasında, tercih edilen check-in, daha hızlı boarding, ekstra bagaj, lounge erişimi ve EgyptAir uçuşlarında ek bir bonus imkanı bulunmaktadır. 1 milyon mil kazanan yolcu ömür boyu Platinium üyelik ve ektra faydalar kazanır. Aile üyeleri biletlerden ve uppgrade'lerden de yararlanabilir. EgyptAir seferlerinde, bonus miller için ilave bir bagaj taşıma olanağı da bulunmaktadır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Tüm uçuşlar için bir el bagaj parçası kabinde taşınabilir. Bunun toplam ağırlığı 8 kg'ı aşamaz. Buna ek olarak, bir el çantası, bir dizüstü bilgisayar veya bir çanta gibi kişisel bir eşya taşıyabilirsiniz. Uluslararası bağlantılarda, yüksek rezervasyon sınıflarındaki el bagajları iki adet bagaj içerir. Havayolu, tüm değerli eşyaların bagaj çantasında saklanmasını önerir. Egyptair yolcuları, çeşitli sıvıların yanı sıra sivri ve tehlikeli nesneler açısından daima IATA uluslararası yönergelerine ve havacılık otoritelerine göre hareket etmek zorundadır. 2 parça kabinde taşınmaz.

Kargo bölümü bagaj

Yurtdışı uçuşlarda iki çanta ücretsiz taşınabilir. Bunlar Ekonomi sınıfı'nda 23 kg'ı ve First ve Business sınıf'da 32 kg'ı aşamaz. İç hatlarda, Ekonomi Sınıfı'nda 23 kg'dan sadece bir parça bagaj alınabilir. First ve Business sınıf için bagaj hakkı 32 kg'dır. Egyptair, kargo bölümünde ayrıca manyetik malzemeler ve havai fişek cisimleri taşımayabileceğini de belirtmektedir.

Diğer bagajlar
Spor malzemeleri veya müzik aletleri gibi bagajlar izin verilen ağırlık sınırını aşmazsa, ücretsiz olarak taşınabilir. Aksi takdirde ücret ödemek zorunda kalırsınız. (bazı spor bagajları için daha avantajlı özel tarifeler uygulanır). Bunlar, uçuş bağlantısına ve bagajın türüne bağlıdır

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.