Egyptair Uçak Bileti

MS.png

En uygun Egyptair uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Egyptair Hakkında

EgyptAir, 75 yıllık tarihine nazaran modern filoya sahip geleneksel bir havayolu şirketidir. Havayolu, 1932’de kurulmuş ve Kahire’den İskenderiye’ye ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Kahire Uluslararası havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Her yıl 8,4 milyon civarında yolcu dünyanın tüm bölgelerine taşınmaktadır. Star Alliance üyeliği ve ortak uçuş partnerleri ile yapılan sözleşmeler, uçuş ağının istikrarlı bir şekilde büyümesine sağlamıştır.  2008’den beri Kuzey Afrika ve Ortadoğu’daki bölgesindeki Star Alliance’ üye tek havayoludur.

Ayrıca Mısır ve komşu ülkeler’e sahibi olduğu Egyptair Ekspress ile uçmaktadır.

Egyptair başta İskenderiye, Kahire, Hurghada, Luxor, Sharm El Sheikh olmak üzere iç hatlarda 14 Mısır şehrine uçmaktadır. Yurtdışında da sayısız noktaya uçuş gerçekleştiren havayolunun uçtuğu belli başlı ülkeler : Hindistan, Suudi Arabistan, (BAE) Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İtalya, Umman, İngiltere, Almanya, Sudan, Irak ve Türkiye.

Ayrıca havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean HavayollarıLufthansa
Air CanadaScandinavian Havayolları
Air ChinaSingapore Havayolları
Air IndiaSouth African Havayolları
Austrian HavayollarıSWISS
Brussels HavayollarıTAP Portugal
EtihadThai Havayolları
Ethiopian HavayollarıTürk Havayolları
Gulf AirUnited Airlines
Kenya Havayolları

Egyptair Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Egyptair web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Egyptair Bagaj Kuralları

El bagajı
Tüm uçuşlar için bir el bagaj parçası kabinde taşınabilir. Bunun toplam ağırlığı 8 kg’ı aşamaz. Buna ek olarak, bir el çantası, bir dizüstü bilgisayar veya bir çanta gibi kişisel bir eşya taşıyabilirsiniz. Uluslararası bağlantılarda, yüksek rezervasyon sınıflarındaki el bagajları iki adet bagaj içerir. Havayolu, tüm değerli eşyaların bagaj çantasında saklanmasını önerir. Egyptair yolcuları, çeşitli sıvıların yanı sıra sivri ve tehlikeli nesneler açısından daima IATA uluslararası yönergelerine ve havacılık otoritelerine göre hareket etmek zorundadır. 2 parça kabinde taşınmaz.

Kargo bölümü bagaj

Yurtdışı uçuşlarda iki çanta ücretsiz taşınabilir. Bunlar Ekonomi sınıfı’nda 23 kg’ı ve First ve Business sınıf’da 32 kg’ı aşamaz. İç hatlarda, Ekonomi Sınıfı’nda 23 kg’dan sadece bir parça bagaj alınabilir. First ve Business sınıf için bagaj hakkı 32 kg’dır. Egyptair, kargo bölümünde ayrıca manyetik malzemeler ve havai fişek cisimleri taşımayabileceğini de belirtmektedir.

Diğer bagajlar
Spor malzemeleri veya müzik aletleri gibi bagajlar izin verilen ağırlık sınırını aşmazsa, ücretsiz olarak taşınabilir. Aksi takdirde ücret ödemek zorunda kalırsınız. (bazı spor bagajları için daha avantajlı özel tarifeler uygulanır). Bunlar, uçuş bağlantısına ve bagajın türüne bağlıdır

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Egyptair Koltuk seçimi

Egyptair ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Egyptair Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

EgyptAir Plus Sadakat Programı

Star Alliance üyesi olan EgyptAir, sadakat programının katılımcılarına diğer Star Alliance ortaklarının uçuşlarında mil kazanma fırsatı sunuyor. National Bank of Egypt, EgyptAir Plus’ın bir başka ortağıdır. Beş direkt aile üyesinin uçuş faaliyetlerinden bonus milleri bir asıl üye hesabına yatırılacaktır. Biriktirilen miller 36 ay boyunca geçerli kalır.

EgyptAir Plus mil
Miller, tüm EgyptAir ve Star Alliance uçuşlarında bonus seferleri ve upgrade için kullanılabilir. Kayıp miller Silver Elite statüsüne göre kazanılabilir, altın statüye 30.000 mil (iki yıl içinde) ulaşılır. Elite üyelerine ayrıcalıklar arasında, tercih edilen check-in, daha hızlı boarding, ekstra bagaj, lounge erişimi ve EgyptAir uçuşlarında ek bir bonus imkanı bulunmaktadır. 1 milyon mil kazanan yolcu ömür boyu Platinium üyelik ve ektra faydalar kazanır. Aile üyeleri biletlerden ve uppgrade’lerden de yararlanabilir. EgyptAir seferlerinde, bonus miller için ilave bir bagaj taşıma olanağı da bulunmaktadır.

Egyptair Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Egyptair Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Egyptair sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Egyptair Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Egyptair ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Egyptair Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Egyptair bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

MS.png
IATAICAOÇağrı Kodu
MSMSREGYPTAIR

 

 • Kuruluş: 1932
 • Havalimanı Yeri:Mısır
 • Hubları: CAI
 • Sahibi: State Owned
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sık Uçuş Programı: EgyptAir Plus
 • Şirket Sloganı: Enjoy the Sky

 

 • Uçak Sayısı: 51
 • Uçtuğu Destinasyon:  73
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama