Dubai Uçak Bileti

En Ucuz Dubai Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Budapeşte10 Ekim 2022Uçuş ara
Kuveyt31 Ekim 2022Uçuş ara
Riyad30 Ağustos 2022Uçuş ara
Cidde30 Ağustos 2022Uçuş ara
Bükreş1 Şubat 2023Uçuş ara
Riga31 Ekim 2022Uçuş ara
Bahrain Island2 Ekim 2022Uçuş ara
Selale2 Eylül 2022Uçuş ara
Tahran17 Eylül 2022Uçuş ara
Doha10 Ağustos 2022Uçuş ara

En Ucuz Dubai Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Kuveyt25 Ağustos 2022Uçuş ara
Budapeşte7 Ekim 2022Uçuş ara
Bükreş21 Eylül 2022Uçuş ara
Milano3 Ekim 2022Uçuş ara
Riyad3 Eylül 2022Uçuş ara
Selale13 Ağustos 2022Uçuş ara
Karaçi1 Eylül 2022Uçuş ara
Mumbai22 Eylül 2022Uçuş ara
Antalya3 Ekim 2022Uçuş ara
Cidde2 Ekim 2022Uçuş ara

Dubai şehrinden direk uçuşlar

VarışGidiş TarihiDönüş TarihiHavayoluUçak Bileti Ara
Soçi14 Şubat 202320 Şubat 2023Uçuş ara
Almatı30 Aralık 20228 Ocak 2023Uçuş ara
İskenderiye25 Aralık 202231 Aralık 2022Uçuş ara
Amhedabad10 Ekim 202215 Ekim 2022Uçuş ara
Antalya3 Ekim 20229 Ekim 2022Uçuş ara
Bahrain Island17 Ekim 202224 Ekim 2022Uçuş ara
Bakü18 Şubat 202326 Şubat 2023Uçuş ara
Bangalore1 Eylül 202230 Eylül 2022Uçuş ara
Mumbai25 Eylül 20224 Ekim 2022Uçuş ara
Budapeşte3 Ekim 202210 Ekim 2022Uçuş ara
Bükreş21 Eylül 202225 Eylül 2022Uçuş ara
Kalküta27 Aralık 202219 Ocak 2023Uçuş ara
Koçi15 Kasım 202229 Kasım 2022Uçuş ara
Yeni Delhi3 Kasım 202216 Kasım 2022Uçuş ara
Ed Dammam12 Ağustos 202219 Ağustos 2022Uçuş ara
Doha25 Kasım 202226 Kasım 2022Uçuş ara
Duşanbe15 Eylül 202229 Eylül 2022Uçuş ara
Erivan7 Ağustos 202213 Ağustos 2022Uçuş ara
Goa3 Eylül 202211 Eylül 2022Uçuş ara
İstanbul7 Aralık 202211 Aralık 2022Uçuş ara

Dubai uçak bileti

Dubai uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Dubai uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Dubai uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Dubai uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Dubai uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Dubai, 2,7 milyon nüfusu (2017) ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) en büyük şehridir. Aynı adı taşıyan Dubai emirliğinin merkezide Duabi'dir. Ülkenin başkentinin kuzeydoğusunda yer alır.

Dubai, dünyanın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Büyük oranda kentsel görünümdeki değişiklikler petrol sahalarının üretimi ile ilişkilidir.

Ayrıca Dubai'de iş yapmak için tüm koşulların yaratılması neticesinde herkes için kabul edilen bir dünya ticaret merkezidir. Jebel Ali bölgesindeki serbest dolaşımın olduğu ekonomik bölgeler ve offshore bölgesi bunu açıkça göstermektedir. Kent, küresel ticarette önemli bir re-eksport merkezidir. (Re-eksport: Bir ülkeden alınan malda hiçbir değisiklik yapılmadan başka bir ülkeye satılmasıdır). Dubai'de birçok vergilenmdirme türüne rastlanmaz. Re-eksport ticaretin gelişmesinin en büyük payı düşük vergi mükellefiyetidir. Vergi avantajından dolayı şehirde bulunan alışveriş merkezlerinden bazı ürünleri çok daha ucuz fiyata ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Finansal açıdan sizi fazla zorlamaz.

Dubai her yıl çok sayıda sergi, konferans, iş semineri ve kurumlar için çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. İşadamları tatil ve iş olanaklarını beraber yapabildiği için her zaman iş adamlarını cezbetmiştir.

En modern spor tesisleri şehirde inşa edilmiştir. Ve her yıl önemli spor etkinlikleri burada gerçekleşir. Özellikle at yarışı, golf ve tenis alanındaki popüler yarışları seyretmeye gidebilirsiniz.

Bugün şehir 4114 km² genişliğindeki bir alanı kapsar. Ve burada inşa edilen uluslararası havaalanı, dünyanın dört bir yanından insanların Dubai'ye gelmesini sağlar. Dubai, tüm Orta Doğu'nun en büyük turist, ticari ve ekonomik merkezidir.

Dubai otelleri çoğunlukla şehir merkezinde, dört yıldızlı ve beş yıldızlıdır. Hemen hemen her otel, şehrin başlıca turistik mekanlarına, perakende satış mağazalarına ve plajlara ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Dubai'deki bazı otellerde, check-in sırasında 200 ila 1000 $ arasında bir depozito tutarı istenir. Ödediğiniz depozito ayrılırken tarafınıza iade edilir.

Dubai’de görülecek yerler

Burj Al Arab

Jumeirah Plajı ve Palmiye Adaları arasında kalan bu gösterişli, ikonik bina, yapay bir ada üzerinde konumlandırılmıştır. Şekli dev bir yelkenliye benzer. Burj Al Arab, dünya üzerindeki en lüks otellerden biridir. Odalar dublekstir ve o kadar büyüktür ki, oda kapılarını açmak için bir uzaktan kumanda bulunur. Konuklar hava alanından Rolls-Royce arabalar ile alınırlar. Bazıları da helikopter ile alınıp, otelin 28. Katıda bulunan helikopter pistine indirilirler. Otelin deniz altında yer alan çok ünlü bir restoranı vardır. Otelin dış cephesini kaplayan cam yüzey, dünyanın en büyük sinema ekranıdır. En düşük oda fiyatının yaklaşık bin dolardan başladığını düşünecek olursak, Burj Al Arab’ta konaklamak, herkes için kolay olmayabilir. Ancak küçük bir giriş bedeli ödeyerek otele girebilir ve oteldeki çay saatine katılabilirsiniz. Ya da oteldeki restoranlardan birinde yemek yiyebilirsiniz.

Dubai Mall

Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall, tam olarak 1200 mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş yapmakla ilgilenmiyor olabilirsiniz; ancak yine de Dubai Mall’da yapacak bir sürü şey var. Kocaman bir buz pisti, içerisinde birbirinden ilginç, 33.000’den fazla su canlısını görebileceğiniz devasa bir akvaryum ve sinema salonu bunlardan sadece bir kaçı. Bu anlamda Dubai Mall, tamamen çocuk dostu bir yer. Burada vaktinizin nasıl geçtiğini gerçekten anlamayacağınız için, sık sık saatinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Alışveriş merkezinde dünyanın en lüks markalarının mağazalarını görebilirsiniz. Önemli bir hatırlatma; alışveriş merkezine girdiğinizde danışmadan ücretsiz bir harita alın. Zira ziyadesi ile ihtiyaç duyacaksınız.

Jumeirah Plajı

Burj Al Arab’a yürüme mesafesindeki Jumeirah Plajı, Dubai’nin en güzel plajı. Bembeyaz kumları ile Dubai’nin en lüks otellerine ev sahipliği yapan sahil şeridi, ismini yer aldığı bölge olan Jumeirah’dan almıştır. Su sporlarına meraklı olanlar, Basra Körfezi’nin bu turkuaz ve sakin sularının tadını çıkarabilir. Güneş, kum ve deniz üçlüsüne gelenler ise, Dubai’nin bu en parlak bölgesinin tadını çıkarabilir. Jumeirah Plajı’nda aynı zamanda çocukların keyifli vakit geçirebilecekleri aktivite alanları vardır. Plajda piknik ve barbekü alanları da bulmak mümkündür. Yalnız, plaja erken bir saatte gitmenizi tavsiye ederiz. Oldukça kalabalık olabiliyor.

Jumeirah Camii

İslam mimarisindeki Fatimid Dönem’den esinlenerek yapılmış olan cami, dış cephesi müthiş detaylarla bezenmiş muhteşem bir yapıdır. Dubai’nin en çok fotoğraflanan camisi olan Jumeirah Camii, diğer camilerden farklı olarak gayri müslimlerin de turistik amaçlı gezebildiği bir camidir. Cami, Dubai’de kültürel anlamda büyük öneme sahiptir. Olağanüstü mimari detaylara sahip cami, ziyaretçilerini büyülemektedir. 1976 yılında inşaatına başlanan yapıda, ücretsiz rehberli turlar düzenlenmektedir. Jumeirah Camii’ni ziyaret etmek için, önceden rezervasyon yaptırmanıza gerek yoktur.

Burj Khalifa

2008 yıllarının sonlarına doğru inşaatı biten Burj Khalifa, dünyanın en yüksek binasıdır. Yapıldığı zamanlarda adı Burj Dubai olan bina, yapılışın üçüncü yıl dönümünde Burj Khalifa olarak isimlendirilmiştir. Binanın yapılış amacı, ülkenin petrole dayalı olan ekonomisinin, turizm ile çeşitlendirilmek istenmesidir. Bina, Dubai’nin aşırı yaz sıcağına dayanıklı olacak şekilde geliştirilen bir dış kaplamaya sahiptir. Bu kaplama güneş ışınlarını yansıtarak, bina ısısını dengede tutmaya yardımcı olur. Dünyanın en yüksek manzara alanı da bu binada bulunmaktadır. Bu gözlem güvertesi binanın 148. katında bulunur ve çıkış için ekstra bir ücret ödemeniz gerekir. Seyir ücretini minimize etmek isterseniz, önceden rezervasyon yapmalısınız. Ayrıca seyrinizden en fazla keyfi alabilmek için, gün batımı saatlerinde orada olmaya gayret edin.

Bastakiya Mahallesi

Burası esasında tarihi Dubai’den başka bir yer değil. Emirliğin bir balıkçı kasabası olduğu zamanlardan kalma, adını da o zamanlar burada bulunan İranlı tüccarlardan (Bastak) alan bir mahalle. Modern ve lüks içindeki gökdelenlerin arasında, eskiyi hatırlatan bir mihenk taşı gibi. Bu büyüleyici küçük mahalle, Dubai’nin kültür ve sanat merkezlerinden biri. Ortadoğu sanatının en seçkin eserlerinin yer aldığı Majlis Galerisi de burada bulunuyor. Bastikaya Mahallesi, Dubai’deki lüks ve şaşaaya küçük bir mola vermek isteyenler için oldukça güzel bir yer. Ayrıca petrol şehre uğramadan önce, şehrin neye benzediğini merak ediyorsanız, mutlaka bu eski mahalleyi gezmelisiniz.

Altın ve Baharat Çarşısı (Souk)

Dubai Körfezi’in Deira’daki güney kıyısında bulunan Altın ve Baharat Çarşısı, ihtişam konusunda dünyadaki en uzman yerdir. Dubai, tarihinden bu yana geçim kaynağı ticaret olan bir yer. Gün içerisinde şehirdeki ticaretin nasıl geliştiğini görmek isterseniz, mutlaka buraya uğramalısınız. Souk, dünyanın en ünlü altın ticareti merkezlerinden biri. Çarşıda 300’den fazla perakende mağaza bulmak mümkün. Üstelik sadece altın da satılmıyor. Platin ve gümüş gibi alternatifler de bulmak mümkün. Çarşıda aldığınız ürünlerin kalitesinden emin olabilirsiniz. Çünkü çarşı hükümet tarafından çok sıkı bir şekilde denetleniyor. Çarşının bir bölümü de baharatlara ayrılmış durumda. Ortadoğu mutfağının alameti farikası olan onlarca çeşit baharatı, çarşıda bulabilirsiniz. Çarşıya giderken yanınızda mutlaka nakit para taşımalısınız. Çoğu yer kredi kartı kabul etmiyor. Ayrıca ürünleri mutlaka pazarlık ederek alın.

Ski Dubai

Ortadoğu’nun ilk kapalı kayak merkezi olan Ski Dubai’yi tanımlayacak tek kelime gerçeküstüdür. Merkez tam olarak beş adet kayak pistine sahiptir. Tesis içerisinde ayrıca, telesiyej, serbest snowboard bölgesi, kızak pistleri, kar topu oynamak için ayrı bölümler, bir penguen kolonisi ve çocuklara kayak dersi verilen bir alan vardır. Eğer kayak tutkunu iseniz, mutlaka dünyanın en sıcak yerlerinden biri olan Dubai’de kayak yapma fırsatını değerlendirmelisiniz. Merkez sadece kayak için değil, içerisindeki pek çok cazibe unsuru için de görülmeye değer.

Wild Wadi Su Parkı

Her yaştan ziyaretçi için çok eğlenceli bir deneyim olan Wild Wadi Su Parkı’nın içerisinde farklı amaçlara hizmet eden tam 30 adet su alanı vardır. Özellikle çocukları ile Dubai seyahatine çıkmış olan aileler için, muhteşem bir adrestir. Su parkı sabah 10:00 ve akşam 18:00 arası faaliyettedir. Hem heyecan arayanlar, hem de rahatlamak isteyenler için çok doğru bir yerdir.

Dubai Çöl Koruma Rezervi

Yolunuz Dubai’ye düştüyse, sizi oraya şehrin parıltısından çok, çöl çağırmıştır. Hakkını verin ve çölü mutlaka ziyaret edin. Dubai Çöl Koruma Rezervi, hasar görmüş olan çöl ortamını korumak için planlanmış bir rehabilitasyon bölgesidir. Çölde bölgeye özel bir flora ve fauna vardır. Bodur akasya ağaçları, gaf ağaçları, Arap dağ ceylanı, kızıl tilki, kum ceylanı, oriks ve kum tilkisi gibi türü tehlike altında olan canlıların yaşam alanıdır. Çöl Koruma Rezervini yalnızca 4×4’ler veya develer aracılığı ile gezmek mümkündür.

Dubai Müzesi

Dubai Müzesi, Bastakiya Mahallesi yakınlarındadır. Müze, daha önce bir savunma istasyonu olarak kullanılan, Dubai’nin en eski binası olma özelliğine sahip Al Fahidi Hisarı’ndadır. Müze, Dubai’nin kültürel, tarihi ve coğrafik değerlerine adanmıştır. Müzenin pazar bölümünde, 1950’li yıllarda Dubai’de satılan eşyalar, deniz bölümünde ise, Arap Körfezi’nin altındaki deniz yaşamına dair pek çok bilgi edineceksiniz. Müzenin folklor bölümünde, o dönemde kullanılan mobilyalar, tekneler ve bambu evlerin modelleri vardır.

Dubai Çeşmesi

Dubai Çeşmesi, 30 dönümlük bir alan üzerinde konumlandırılan, yapay Burj Khalifa gölü üzerinde yer alır. Dubai Çeşmesi, dünyanın en büyük koreograflanmış çeşmesidir. 6600 ışık ve 25 adet renkli projektör ile aydınlatılan çeşme, 152 metreye kadar su fışkırtmaktadır. Çeşmede müzik eşliğinde yapılan şovlar, gerçekten görülmeye değerdir.

Palmiye Adaları

İnsan yapımı bu adalar, gerçekten görülmeye değer bir 21. yüzyıl harikasıdır. Palmiye Adaları kompleksi, üç kısımdan oluşur. Bunlar, Palm Jumeirah, Deira ve Palm Jebel Ali’dir. Yapımına 2001 yılında başlanan adalardan yalnızca Palm Jumeirah bölümü tamamlanmıştır. Adalar ultra lüks yaşantının dünyadaki sembolü konumunda. Konutlar ve eğlence merkezlerini içeren adalar tamamlandığında, Dubai’ye toplam 520 kilometrelik halka açık olmayan bir plaj şeridi kazandırılmış olacak.

Dubai Marinası

Dubai Marinası’nın gelişimi günümüzde hala devam etmektedir. Basra Körfezi kıyı şeridinin 3 kilometre uzağında inşa edilen, yapay bir kanal şehridir. Yapım tamamlandığında, konut kuleleri ve villalarda 120.000’den fazla insana yuva olacağı düşünülmektedir.

Dubai Creek Parkı

Dubai Emirliği’nin en eski parklarından biri olan Dubai Creek Parkı, her yaştan insan için oldukça popüler bir alandır. Bu muhteşem yeşil alan, çok iyi bir şekilde planlanmış temalı bahçelerle doludur. Parkın bir diğer avantajı da dere kenarında olmasıdır. Bu sebeple sıcak yaz günlerinde dereden gelen serin esinti eşliğinde, parkta vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Parkı bisiklet ile, ya da parkta hizmet veren minyatür tren ile gezmek mümkündür. Dubai’nin kuşbakışı bir panoramasını görmek için, parkta teleferikle gezintiye çıkabilirsiniz.

Şeyh Said El Maktum Evi

Dubai Körfezi’nin sonundaki Al- Shindagha bölgesinde yer alan bu muhteşem yapı, şehrin en eski binalarından biridir. Dubai’nin bugünkü vizyonun ilk olarak hayal edildiği ev, şimdiki hükümdarın, çocukluğunu geçirdiği yerdir. 1896 yılında inşa edilen ev, günümüzde bir müzeye dönüştürülmüştür. Bu müzede, Dubai’nin tarihi fotoğraflarını, sikke ve pullarını ve geçmişe ait pek çok belgeyi görebilirsiniz. Tarihi evin en üst katından muhteşem bir Dubai manzarası seyredebilirsiniz.

Dubai Çerçevesi

Şehrin bu yeni alametifarikası, Zabeel Park’ta bulunmaktadır. Dubai Çerçevesi, adı üstünde devasa bir çerçevedir. 150 metre uzunluğundaki iki ayağı, üstte, 93 metre uzunluğunda bir cam köprü ile bağlayan bir yapıdır. Ayaklarda bulunan asansör ile, cam köprüye çıkabilir ve muhteşem manzarayı seyredebilirsiniz.

Al Fahidi Kalesi

1800 yılında yapılan kale, Dubai’nin en eski eseridir. Şu anda Dubai Müzesi’ne ev sahipliği yapan kale, 1896 yılına kadar, üç büyük kule ile zenginleştirilmiş ve Dubai’nin yöneticilerine ev sahipliği yapmıştır. Bu yapıyı ziyaret esnasında insanlar, Dubai’nin nasıl bir balıkçı kasabasından, ticaret, moda ve kültür merkezi haline geldiğini izleyebilirler. Kalede ayrıca, 1930 ila 2000 yıları arasında, Dubai’deki önemli olayları gösteren video şovları da görmek mümkündür. Müzede ayrıca çöllerde yaşayan Bedevilerin yaşam tarzına da ışık tutulmaktadır. Müze odalarından biri, bölgede petrol bulunmasının ardından, Dubai’nin nasıl geliştiğini göstermektedir. Kale 1971 yılından bu yana müze olarak hizmet vermektedir.

Dubai, beklediklerinizin çok ötesindeki bir deneyimi ayağınıza getirecek bir masallar diyarı. Dubai’yi bir kez keşfettiğinizde, eminiz ki yeniden gitmek isteyeceksiniz. Üstelik Tripuck ucuz Dubai uçak bileti fırsatları ile, yolculuğunuzu beklediğinizden çok daha ekonomik bir şekilde yapabilirsiniz.Dubai Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dubai havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Dubai havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.