Lufthansa Uçak Bileti

Lufthansa

En uygun Lufthansa uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Lufthansa Lufthansa Hakkında

Lufthansa’nın yılda 55.5 milyon yolcu, dünyanın beşinci Almanya’nın en büyük havayoludur . Lufthansa Havacılık Grubu, Lufthansa Teknik, Catering, Cargo ve Tourism gibi 400 bağlı şirketi bünyesinde barındarmaktadır. Ocak 1926’da şirket, Berlin’de Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft adı altında kuruldu. Lufthansa ismi, “Luft” (Almanca “Hava” demek) ve “Hansa” (Hansa birliği) kelimelerinin birleşmesinden oluşmaktadır. İlk uçuş rotaları, Berlin-Moskova ve Berlin-Köln-Paris’ti. 1945 yılında Almanya’nın 2.Dünya savaşında yenilmesinden sonra uçuşlar askıya alındı. 1953 yılında yeniden kuruldu ve Nisan 1955’te uçuş izinlerinin tekrar alınmasıyla tarfieli seferlere tekrar başlamıştır. Almanya’nın ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Şirketin Almanya’da Frankfurt ve Münih dahil yurtdışında birçok hubı bulunmaktadır.

Lufthansa’nın birçok havayolu iştiraki bulunmaktadır. Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, SWISS (Edelweiss Air ve Swiss Global Air Lines – Swiss air iştiraki) , Eurowings (Germanwings 2016 yılında Eurowings adı altında birleşti), Lufthansa Cargo , Lufthansa CityLine havayollarının %100 sahibi Lufthansa Group’tur.

Lufthansa ayrıca Sunexpress (Sunexpress Deutchland) ve Aerologic’in %50 hissesine sahiptir.

Lufthansa Merkez Havalimanları

Frankfurt Havalimanı, Almanya
Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Almanya
Munich Havalimanı, Almanya
Vienna Uluslararası Havalimanı, Avusturya
Zurich Havalimanı, İsviçre

Global Star Alliance’ın kurucu üyesi olarak, işbirliği yaptığı havayolları ile 181 ülkede 1,167 uçuş noktasına ulaşmaktadır. Yolcular Lufthansa ile düşük maliyetli uçuşlarda Ekonomi, Business ve First Class arasında seçim yapabilirler. Ayrıca, yalnız seyahat eden çocukların bakıldığı hizmeti de içermektedir.

Lufthansa Uçuş Sınıfları

Lufthansa 3 farklı sınıf seçeneğinin dışında “Lufthnasa Private Jet” hizmetini bulundurmaktadır.

Ekonomi Sınıfı

• Rahat koltuklar
• Çeşitli etkinlikler
• Yemek & İçecekler

Business Sınıfı

• Özel alan ile geniş ve rahat koltuklar
• Kendi özel şefleri tarafından hazırlanmış çeşitli yemek ve tatlı çeşitleri
• Uçak içi etkinlikler

First Class

• Uçuş öncesi ve esnasında yüksek önem derecesinde servis hizmeti
• En iyi menü
• Uçuş esnasında özel alanda bulunan geniş ve rahat koltuklar

Lufthansa Private Jet

Lufthansa Private Jets yolcuları 1.000’in üzerinde farklı uçuş noktasına özel servislerden yararlanarak istedikleri zaman direk olarak uçabilmektedirler.


Havayolu’nun iç hatlarda uçmuş olduğu belli başlı şehirler; Stuttgart, Nürnberg, Berlin, Bremen, Hamburg, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Dresden’dir.

Havayolu 70’den fazla ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Yurtdışında uçmakta olduğu ülkelerin bazıları; Avusturya, Brezilya, Kanada Danimarka, Fransa, Hindistan, İtalya, Japonya, Kazakistan, Fas, Hollanda, Nijerya, Norveç, Çin, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria Airways BMI Regional LOT Polish Airlines
Aegean Airlines Brussels Airlines Luxair
Air Astana Cathay Pacific Scandinavian Airlines
Air Canada Copa Airlines Singapore Airlines
Air China Croatia Airlines South African Airways
Air Dolomiti EgyptAir Swiss International Air Lines
Air India Ethiopian Airlines TAAG Angola Airlines
Air Malta Etihad Airways TAP Portugal
Air New Zealand Eurowings Thai Airways
All Nippon Airways Germanwings United Airlines
Austrian Airlines Iran Air
Azerbaycan Havayolları LATAM Brasil

Önemli mihenk taşları

Lufthansa, 2011 yılında Dünya Havacılık Ödüllerinde “En iyi Transatlantic Havayolu” ödülünü kazanmıştır.
2011 ve 2012 yıllarında Dünya Seyahat Ödüllerinde “Avrupa Taşımacılığında Dünya’nın en iyisi” seçilmiştir.

Lufthansa Check-in

Online Check-in

Alman Lufthansa müşterilerine geniş bir yelpazede farklı check-in seçenekleri sunmaktadır. Online ve mobil check-in işlemleri kalkıştan en az 23 saat önce mümkündür. Lufthansa uygulaması veya web tarayıcısı kullanılarak gerçekleştirilebilir. Daha sonra, hava yolcuları biniş kartlarını e-posta, SMS bağlantısı veya doğrudan uygulama aracılığıyla alırlar.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 23 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havaalanında yerinde check-in yapan yolcular Lufthansa web sitesinde ilgili havaalanlarındaki kontuarların kapanma süreleri hakkında önceden bilgi edinebilirler – check-in sonu 15 ila 90 dakika arasında değişir. Check-in makinelerine sahip havayolu, uzun bekleme süreleri olmadan sahada sorunsuz check-in imkanı sunar. Daha sonra belirtilen sayıda bagajınızı bagaj noktasına teslim edilebilir.

Lufthansa Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi sınıf yolcu, 8 kg’a kadar bir el bagajı taşıyabilir. Daha yüksek rezervasyon sınıflarında, 2 adet bagaj bulunmaktadır. Tüm sınıflardaki boyutlar en fazla 55 cm x 40 cm x 23 cm olabilir (katlanır giysi çantaları için maksimum boyut 57 x 54 x 15 cm’dir). Buna ek olarak, bir dizüstü bilgisayar veya bir kişisel çanta gibi bir evrak çantası yanınıza alabilirsiniz.

Kargo bölümü bagaj

Bagaj ayırırken, Lufthansa’nın Ekonomi Sınıfında 23 kg’a kadar bagaj taşıyabileceğini unutmamak önemlidir. Business Class’ta 2 adet bagaj hakkı bulunmaktadır ve First Class’ta 32 kg’a kadar ağırlığa sahip olan 3 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Bagaj boyutunun çevresi en fazla 158 cm olabilir. Bagajın bir kısmı (159 cm’den itibaren) ve / veya 32 kg’dan daha ağır (sınıfdan bağımsız) olursa fazla ücret alınır. Buna ek olarak, Star Alliance Gold Üyesi, SWISS Golf Seyahat Eden Üye veya HON Circle Üyesi veya Sık Kullanılan Seyahat Eden veya Senatörseniz ilave bagaj da alınabilir. Farklı olarak Avrupa’daki uçuşlar için Ekonomi Light tarifeli seyahat edenler için sadece el bagajı  geçerlidir. Bilgiler Lufthansa web sitesinden edinilmelidir.

Diğer bagajlar

Müsaade edilen limitleri aşmayan ve kargo alanına uygun şekilde paketlenen bir bagaj bedelsiz olarak taşınabilir. Bununla birlikte, bagajın ağırlığı veya boyutu veya sayısı aşıldığında kıtasal veya kıtalararası bir uçuş olup olmadığına göre ek bir ücret ödenmelidir. Asgari ücret şu anda 50 avro, maksimum ücret 450 avro’dur. Spor bagajı için, call center destek hattından 24 saat önce bagaj kaydı yapılmışsa, ücretsizdir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Lufthansa Koltuk seçimi

Lufthansa yolcuları uçağa binmeden önce koltuk rezervasyonu yapma seçeneğine sahiptir. Bu, kalkıştan en az 52 saat önce gerçekleşir ve online check-in sırasında da yapılabilir. Koltuğun maliyeti, ayrılan tarife, koltuk kategorisi ve ilgili kısa, orta veya uzun mesafenin fiyat bölgesine bağlıdır.

Lufthansa Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

Lufthansa sadece Almanya’nın en önemli havayolu şirketi değildir aynı zamanda sık uçuş yapan Miles & More programıyla birçok müşterinin de beğenisini kazanmıştır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Lufthansa ve Star Alliance üyesi havayolları ile bağlı iştirakleri Eurowings ve Air Dolomiti uçuşlarında mil kazanabilirisiniz.

Avrupa’nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır

Miles & More, Avrupa’da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More’in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

Lufthansa Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Uzun mesafeli uçuşlar için Lufthansa, başlangıçtan sonra alkollü ve alkolsüz kokteyl içeceklerinin yanı sıra tuzlu bisküviler sunmaktadır. Bunu, her yolcunun iki sıcak ana yemek arasında seçim yapabileceği üç servisli bir menü takip ediyor. Özellikle uzun uçuşlarda, daha sonra ikinci bir küçük yemek servis edilecektir. Sıcak ve soğuk yemekler arasında seçim yapabilirsiniz. Kısa ve orta mesafeli rotalar için atıştırmalık, sandviç veya sıcak bir yemek arasında seçim yapabilirsiniz.

Premium Ekonomi Sınıfı

Premium Economy Class’ta başlangıçta bir karşılama içeceği alacaksınız. Daha sonra porselen tabaklarda servis edilen uzun mesafeli uçuşlarda üç çeşit yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Uçuş 6.5 saatten az sürerse, ikinci bir yemek olarak küçük bir atıştırmalık alırsınız. Daha uzun uçuşlar için uçuş süresine bağlı olarak ek bir akşam yemeği veya kahvaltı servis edilir.

Business Class

Business Class’ta özel bir restoran hizmeti vardır. Yemekler, yüksek kaliteli porselen üzerine ayarlanmış bir masada servis edilir. Ana yemekler sırasında, bireysel uçuş görevliniz, her defa için çeşitli mevsimlik seçeneklerden oluşan üç çeşit menü sunar. Buna ek olarak, yolcular karşılama içeceği alırlar.

First Class

Birinci Sınıfta ikram, Business Class’taki ile benzerdir. Sadece sunulan yemekler farklıdır: Birinci Sınıfta özellikle yüksek kalitededir. Ayrıca bir havyar servisi de vardır.

Lufthansa Uçak İçi Eğlence

Lufthansa uçak içi imkanları ile seyahatinizi daha keyifli hale getirebilir yeni deneyimler elde edebilirsiniz.

Ekonomi sınıfı ile yolculuk eden yolcular için:
• Demand sistemleri ile her yolcu için özel ekran
• Güncel filmler, sesli kitaplar ve müzik seçenekleri bulunur.

Business ve First class ile yolculuk eden yolcular için:
• 5 farklı kategori ile her yolcu için özel bulunan ekranlardan dilediğinizi izleme imkanı:WatchEnjoy, ListenRelax, StudyPlay, KidsFun and FlyLufthansa.
• 8 farklı dil ve 30 film seçeneği ile toplamda 70 video, tüm dünaydan 40 TV programı, 200 CD ve sesli kitap seçeneği, 30 radyo kanalı, oyunlar ve dil eğitim programları
• Lufthansa Media World broşürü.
• Uçuş esnasında özel alanda bulunan geniş ve rahat koltuklar, çalışma masası ve lambası

Wi-Fi

Havayolu şirketindeki yolcular, büyük ölçüde kısa, orta ve uzun mesafeli rotalarda bulunan FlyNet® ağının WLAN’ını kullanabilir. Maliyetler uçuş süresine ve FlyNet® tarifesine göre kademelendirilir – FlyNet® Mail ile Surf ve FlyNet® Stream arasında bir ayrım yapılır. FlyNet® Mail ve Surf tarifesinin maliyeti 3 ila 7 avro arasındayken, FlyNet® Stream tarifesinin ücreti 7 ila 12 avro arasındadır. Ayrıca, dünya çapındaki tüm Lufthansa salonları kablosuz internet ile donatılmıştır.

Lufthansa Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Lufthansa ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Lufthansa Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Lufthansa ile 4 farklı salon tipi bulunmaktadır: First Class, Senator, Business, and Welcome Lounges.
Travel class yada Star Alliance üyeliği bulunan yolcuların Lufthansa salonlarına giriş imkanları bulunmaktadır.

Aşağıda Lufthansa Salonları bulunmaktadır:
Frankfurt Havalimanındaki Lufthansa Salonları:
1. Welcome Lounge
2. Business Lounge
3. Senator Lounge
4. First Class Lounge
5. First Class Terminal

Münih Havalimanındaki Lufthansa Salonları:
6. Business Lounge
7. Senator Lounge
8. Senator Café
9. First Class Lounge

Lufthansa
IATA ICAO Çağrı Kodu
LH DLH LUFTHANSA

Kuruluş: 1953
Havalimanı Yeri:Almanya
Hubları: FRA
Sahibi: Lufthansa Aviation Group
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Miles & More
Şirket Sloganı: Nonstop you

Uçak Sayısı: 289
Uçtuğu Destinasyon:  220
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 12
Uçak Tipi: Canadair, McDonnell Douglas, Boeing, Airbus, Embraer, Fokker, de Havilland Canada, British Aerospace, ATR, Dornier
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-100, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A340-600, Airbus A350-900, Airbus A380 -800, Boeing 737-300, Boeing 737-500, Boeing 747-400, Boeing 747-8, Boeing 777-9X

İletişim: Lufthansa Aviation Centre 60546 Terminal 1 Abflughalle A Frankfurt, Almanya
Telefon Numarası: +49 69 86 799 799
Fax: +49 69 69 646 01
E-mail: customer.relations@lufthansa.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Lufthansa Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Berlin → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
2Brüksel → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
3Paris → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
4Frankfurt am Main → BarselonaUÇUŞ ARA
5Frankfurt am Main → BerlinUÇUŞ ARA
6Frankfurt am Main → BrükselUÇUŞ ARA
7Frankfurt am Main → ParisUÇUŞ ARA
8Frankfurt am Main → RomaUÇUŞ ARA
9Frankfurt am Main → İstanbulUÇUŞ ARA
10Frankfurt am Main → LondraUÇUŞ ARA
11Frankfurt am Main → MünihUÇUŞ ARA
12Frankfurt am Main → MilanoUÇUŞ ARA
13Frankfurt am Main → ViyanaUÇUŞ ARA
14Frankfurt am Main → VarşovaUÇUŞ ARA
15Frankfurt am Main → ZürihUÇUŞ ARA
16İstanbul → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
17Londra → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
18Münih → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
19Viyana → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
20Varşova → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA