Lufthansa Uçak Bileti

LH.png

En uygun Lufthansa uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Lufthansa Hakkında

Lufthansa’nın yılda 55.5 milyon yolcu, dünyanın beşinci Almanya’nın en büyük havayoludur . Lufthansa Havacılık Grubu, Lufthansa Teknik, Catering, Cargo ve Tourism gibi 400 bağlı şirketi bünyesinde barındarmaktadır. Ocak 1926’da şirket, Berlin’de Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft adı altında kuruldu. Lufthansa ismi, “Luft” (Almanca “Hava” demek) ve “Hansa” (Hansa birliği) kelimelerinin birleşmesinden oluşmaktadır. İlk uçuş rotaları, Berlin-Moskova ve Berlin-Köln-Paris’ti. 1945 yılında Almanya’nın 2.Dünya savaşında yenilmesinden sonra uçuşlar askıya alındı. 1953 yılında yeniden kuruldu ve Nisan 1955’te uçuş izinlerinin tekrar alınmasıyla tarfieli seferlere tekrar başlamıştır. Almanya’nın ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Şirketin Almanya’da Frankfurt ve Münih dahil yurtdışında birçok hubı bulunmaktadır.

Lufthansa Merkez Havalimanları

Frankfurt Havalimanı, Almanya
Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Almanya
Munich Havalimanı, Almanya
Vienna Uluslararası Havalimanı, Avusturya
Zurich Havalimanı, İsviçre

Global Star Alliance’ın kurucu üyesi olarak, işbirliği yaptığı havayolları ile 181 ülkede 1,167 uçuş noktasına ulaşmaktadır. Yolcular Lufthansa ile düşük maliyetli uçuşlarda Ekonomi, Business ve First Class arasında seçim yapabilirler. Ayrıca, yalnız seyahat eden çocukların bakıldığı hizmeti de içermektedir.

Lufthansa 3 farklı sınıf seçeneğinin dışında “Lufthnasa Private Jet” hizmetini bulundurmaktadır.

Ekonomi Sınıfı

• Rahat koltuklar
• Çeşitli etkinlikler
• Yemek & İçecekler

Business Sınıfı

• Özel alan ile geniş ve rahat koltuklar
• Kendi özel şefleri tarafından hazırlanmış çeşitli yemek ve tatlı çeşitleri
• Uçak içi etkinlikler

First Class

• Uçuş öncesi ve esnasında yüksek önem derecesinde servis hizmeti
• En iyi menü
• Uçuş esnasında özel alanda bulunan geniş ve rahat koltuklar

Lufthansa Private Jet

Lufthansa Private Jets yolcuları 1.000’in üzerinde farklı uçuş noktasına özel servislerden yararlanarak istedikleri zaman direk olarak uçabilmektedirler.

Lufthansa’nın birçok havayolu iştiraki bulunmaktadır. Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, SWISS (Edelweiss Air ve Swiss Global Air Lines – Swiss air iştiraki) , Eurowings (Germanwings 2016 yılında Eurowings adı altında birleşti), Lufthansa Cargo , Lufthansa CityLine havayollarının %100 sahibi Lufthansa Group’tur.

Lufthansa ayrıca Sunexpress (Sunexpress Deutchland) ve Aerologic’in %50 hissesine sahiptir.

Havayolu’nun iç hatlarda uçmuş olduğu belli başlı şehirler; Stuttgart, Nürnberg, Berlin, Bremen, Hamburg, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Dresden’dir.

Havayolu 70’den fazla ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Yurtdışında uçmakta olduğu ülkelerin bazıları; Avusturya, Brezilya, Kanada Danimarka, Fransa, Hindistan, İtalya, Japonya, Kazakistan, Fas, Hollanda, Nijerya, Norveç, Çin, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysBMI RegionalLOT Polish Airlines
Aegean AirlinesBrussels AirlinesLuxair
Air AstanaCathay PacificScandinavian Airlines
Air CanadaCopa AirlinesSingapore Airlines
Air ChinaCroatia AirlinesSouth African Airways
Air DolomitiEgyptAirSwiss International Air Lines
Air IndiaEthiopian AirlinesTAAG Angola Airlines
Air MaltaEtihad AirwaysTAP Portugal
Air New ZealandEurowingsThai Airways
All Nippon AirwaysGermanwingsUnited Airlines
Austrian AirlinesIran Air
Azerbaycan HavayollarıLATAM Brasil

Önemli mihenk taşları

Lufthansa, 2011 yılında Dünya Havacılık Ödüllerinde “En iyi Transatlantic Havayolu” ödülünü kazanmıştır.
2011 ve 2012 yıllarında Dünya Seyahat Ödüllerinde “Avrupa Taşımacılığında Dünya’nın en iyisi” seçilmiştir.

Lufthansa Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 23 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Lufthansa web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Lufthansa Bagaj Kuralları

El bagajı
Ekonomi sınıf yolcu, 8 kg’a kadar bir el bagajı taşıyabilir. Daha yüksek rezervasyon sınıflarında, 2 adet bagaj bulunmaktadır. Tüm sınıflardaki boyutlar en fazla 55 cm x 40 cm x 23 cm olabilir (katlanır giysi çantaları için maksimum boyut 57 x 54 x 15 cm’dir). Buna ek olarak, bir dizüstü bilgisayar veya bir kişisel çanta gibi bir evrak çantası yanınıza alabilirsiniz.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj ayırırken, Lufthansa’nın Ekonomi Sınıfında 23 kg’a kadar bagaj taşıyabileceğini unutmamak önemlidir. Business Class’ta 2 adet bagaj hakkı bulunmaktadır ve First Class’ta 32 kg’a kadar ağırlığa sahip olan 3 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Bagaj boyutunun çevresi en fazla 158 cm olabilir. Bagajın bir kısmı (159 cm’den itibaren) ve / veya 32 kg’dan daha ağır (sınıfdan bağımsız) olursa fazla ücret alınır. Buna ek olarak, Star Alliance Gold Üyesi, SWISS Golf Seyahat Eden Üye veya HON Circle Üyesi veya Sık Kullanılan Seyahat Eden veya Senatörseniz ilave bagaj da alınabilir. Farklı olarak Avrupa’daki uçuşlar için Ekonomi Light tarifeli seyahat edenler için sadece el bagajı  geçerlidir. Bilgiler Lufthansa web sitesinden edinilmelidir.

Diğer bagajlar
Müsaade edilen limitleri aşmayan ve kargo alanına uygun şekilde paketlenen bir bagaj bedelsiz olarak taşınabilir. Bununla birlikte, bagajın ağırlığı veya boyutu veya sayısı aşıldığında kıtasal veya kıtalararası bir uçuş olup olmadığına göre ek bir ücret ödenmelidir. Asgari ücret şu anda 50 avro, maksimum ücret 450 avro’dur. Spor bagajı için, call center destek hattından 24 saat önce bagaj kaydı yapılmışsa, ücretsizdir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Lufthansa Koltuk seçimi

Lufthansa ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Lufthansa Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

Lufthansa sadece Almanya’nın en önemli havayolu şirketi değildir aynı zamanda sık uçuş yapan Miles & More programıyla birçok müşterinin de beğenisini kazanmıştır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Lufthansa ve Star Alliance üyesi havayolları ile bağlı iştirakleri Eurowings ve Air Dolomiti uçuşlarında mil kazanabilirisiniz.

Avrupa’nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır

Miles & More, Avrupa’da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More’in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

Lufthansa Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Lufthansa Uçak İçi Eğlence

Lufthansa uçak içi imkanları ile seyahatinizi daha keyifli hale getirebilir yeni deneyimler elde edebilirsiniz.

Ekonomi sınıfı ile yolculuk eden yolcular için:
• Demand sistemleri ile her yolcu için özel ekran
• Güncel filmler, sesli kitaplar ve müzik seçenekleri bulunur.

Business ve First class ile yolculuk eden yolcular için:
• 5 farklı kategori ile her yolcu için özel bulunan ekranlardan dilediğinizi izleme imkanı:WatchEnjoy, ListenRelax, StudyPlay, KidsFun and FlyLufthansa.
• 8 farklı dil ve 30 film seçeneği ile toplamda 70 video, tüm dünaydan 40 TV programı, 200 CD ve sesli kitap seçeneği, 30 radyo kanalı, oyunlar ve dil eğitim programları
• Lufthansa Media World broşürü.
• Uçuş esnasında özel alanda bulunan geniş ve rahat koltuklar, çalışma masası ve lambası

Lufthansa Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Lufthansa ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Lufthansa Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Lufthansa ile 4 farklı salon tipi bulunmaktadır: First Class, Senator, Business, and Welcome Lounges.
Travel class yada Star Alliance üyeliği bulunan yolcuların Lufthansa salonlarına giriş imkanları bulunmaktadır.

Aşağıda Lufthansa Salonları bulunmaktadır:
Frankfurt Havalimanındaki Lufthansa Salonları:
1. Welcome Lounge
2. Business Lounge
3. Senator Lounge
4. First Class Lounge
5. First Class Terminal

Münih Havalimanındaki Lufthansa Salonları:
6. Business Lounge
7. Senator Lounge
8. Senator Café
9. First Class Lounge

LH.png
IATAICAOÇağrı Kodu
LHDLHLUFTHANSA

 

 • Kuruluş: 1953
 • Havalimanı Yeri:Almanya
 • Hubları: FRA
 • Sahibi: Lufthansa Aviation Group
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sık Uçuş Programı: Miles & More
 • Şirket Sloganı: Nonstop you

 

 • Uçak Sayısı: 289
 • Uçtuğu Destinasyon:  220
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 12
 • Uçak Tipi: Canadair, McDonnell Douglas, Boeing, Airbus, Embraer, Fokker, de Havilland Canada, British Aerospace, ATR, Dornier
 • Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-100, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A340-600, Airbus A350-900, Airbus A380 -800, Boeing 737-300, Boeing 737-500, Boeing 747-400, Boeing 747-8, Boeing 777-9X

 

 • İletişim: Lufthansa Aviation Centre 60546 Terminal 1 Abflughalle A Frankfurt, Almanya
 • Telefon Numarası: +49 69 86 799 799
 • Fax: +49 69 69 646 01
 • E-mail: customer.relations@lufthansa.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama