lufthansa

LUFTHANSA HAKKINDA

 • Kuruluş: 1953
 • Havalimanı Yeri: Almanya
 • Sahibi: Lufthansa Aviation Group
 • Uçuş Ağı: 235
 • Hedefler: Frankfurt'tan 157, Münih'ten 110 ve Düsseldorf Havaalanı'ndaki 53 varış noktası
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Miles & More
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A320-200neo / A321-100 / A321-200 / A330-300 / A340-300 / A340-600 / A350-900 / A380-800, Boeing B747-400 / 747-8
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 273
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

LUFTHANSA UÇAK BİLETİ

Lufthansa'nın yılda 55.5 milyon yolcu, dünyanın beşinci Almanya'nın en büyük havayoludur . Lufthansa Havacılık Grubu, Lufthansa Teknik, Catering, Cargo ve Tourism gibi 400 bağlı şirketi bünyesinde barındarmaktadır. Ocak 1926'da şirket, Berlin'de Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft adı altında kuruldu. İlk uçuş rotaları, Berlin-Moskova ve Berlin-Köln-Paris'ti. 1945 yılında Almanya'nın 2.Dünya savaşında yenilmesinden sonra uçuşlar askıya alındı. 1953 yılında yeniden kuruldu ve Nisan 1955'te uçuş izinlerinin tekrar alınmasıyla tarfieli seferlere tekrar başlamıştır. Almanya'nın ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Şirketin Almanya'da Frankfurt ve Münih dahil yurtdışında birçok hubı bulunmaktadır.

Global Star Alliance'ın kurucu üyesi olarak, işbirliğ yaptığı havayolları ile 181 ülkede 1,167 uçuş noktasına ulaşmaktadır. Yolcular Lufthansa ile düşük maliyetli uçuşlarda Ekonomi, Business ve First Class arasında seçim yapabilirler. Ayrıca, yalnız seyahat eden çocukların bakıldığı hizmeti de içermektedir.

Lufthansa'nın birçok havayolu iştiraki bulunmaktadır. Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, SWISS (Edelweiss Air ve Swiss Global Air Lines - Swiss air iştiraki) , Eurowings (Germanwings 2016 yılında Eurowings adı altında birleşti), Lufthansa Cargo , Lufthansa CityLine havayollarının %100 sahibi Lufthansa Group'tur.

Lufthansa ayrıca Sunexpress (Sunexpress Deutchland) ve Aerologic'in %50 hissesine sahiptir.

Havayolu'nun iç hatlarda uçmuş olduğu belli başlı şehirler; Stuttgart, Nürnberg, Berlin, Bremen, Hamburg, Hannover, Köln, Düsseldorf
ve Dresden'dir.

Havayolu 70'den fazla ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Yurtdışında uçmakta olduğu ülkelerin bazıları; Avusturya, Brezilya, Kanada Danimarka, Fransa, Hindistan, İtalya, Japonya, Kazakistan, Fas, Hollanda, Nijerya, Norveç, Çin, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysBMI RegionalLOT Polish Airlines
Aegean AirlinesBrussels AirlinesLuxair
Air AstanaCathay PacificScandinavian Airlines
Air CanadaCopa AirlinesSingapore Airlines
Air ChinaCroatia AirlinesSouth African Airways
Air DolomitiEgyptAirSwiss International Air Lines
Air IndiaEthiopian AirlinesTAAG Angola Airlines
Air MaltaEtihad AirwaysTAP Portugal
Air New ZealandEurowingsThai Airways
All Nippon AirwaysGermanwingsUnited Airlines
Austrian AirlinesIran Air
Azerbaycan HavayollarıLATAM Brasil

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 23 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

MILES & MORE SADAKAT PROGRAMI

Lufthansa sadece Almanya'nın en önemli havayolu şirketi değildir aynı zamanda sık uçuş yapan Miles & More programıyla birçok müşterinin de beğenisini kazanmıştır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Lufthansa ve Star Alliance üyesi havayolları ile bağlı iştirakleri Eurowings ve Air Dolomiti uçuşlarında mil kazanabilirisiniz.

Avrupa'nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır

Miles & More, Avrupa'da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More'in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Ekonomi sınıf yolcu, 8 kg'a kadar bir el bagajı taşıyabilir. Daha yüksek rezervasyon sınıflarında, 2 adet bagaj bulunmaktadır. Tüm sınıflardaki boyutlar en fazla 55 cm x 40 cm x 23 cm olabilir (katlanır giysi çantaları için maksimum boyut 57 x 54 x 15 cm'dir). Buna ek olarak, bir dizüstü bilgisayar veya bir kişisel çanta gibi bir evrak çantası yanınıza alabilirsiniz.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj ayırırken, Lufthansa'nın Ekonomi Sınıfında 23 kg'a kadar bagaj taşıyabileceğini unutmamak önemlidir. Business Class'ta 2 adet bagaj hakkı bulunmaktadır ve First Class'ta 32 kg'a kadar ağırlığa sahip olan 3 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Bagaj boyutunun çevresi en fazla 158 cm olabilir. Bagajın bir kısmı (159 cm'den itibaren) ve / veya 32 kg'dan daha ağır (sınıfdan bağımsız) olursa fazla ücret alınır. Buna ek olarak, Star Alliance Gold Üyesi, SWISS Golf Seyahat Eden Üye veya HON Circle Üyesi veya Sık Kullanılan Seyahat Eden veya Senatörseniz ilave bagaj da alınabilir. Farklı olarak Avrupa'daki uçuşlar için Ekonomi Light tarifeli seyahat edenler için sadece el bagajı  geçerlidir. Bilgiler Lufthansa web sitesinden edinilmelidir.

Diğer bagajlar
Müsaade edilen limitleri aşmayan ve kargo alanına uygun şekilde paketlenen bir bagaj bedelsiz olarak taşınabilir. Bununla birlikte, bagajın ağırlığı veya boyutu veya sayısı aşıldığında kıtasal veya kıtalararası bir uçuş olup olmadığına göre ek bir ücret ödenmelidir. Asgari ücret şu anda 50 avro, maksimum ücret 450 avro'dur. Spor bagajı için, call center destek hattından 24 saat önce bagaj kaydı yapılmışsa, ücretsizdir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.