Pegasus Uçak Bileti

Pegasus

En uygun Pegasus uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Pegasus Hakkında

Türkiye’de düzenli olarak tatil yapmaya alışkın turistler için Pegasus havayolları önem arzetmektedir. Havayolu sadece İstanbul’da değil, 20 yılı aşkın bir süredir popüler tatil beldelerine ucuz uçuşlar sunuyor. 1989’da bir charter havayolu olarak 3 havayolu şirketinin; Aer Lingus, Silkar Investment ve Net Holding`in ortaklığı ile kurulan şirket başlangıçta bölgesel sorunlar ve turist eksikliği ile uğraşmak zorunda kaldı. Uçuş operasyonlarının gerçekten başladığı yıl 1992 idi. Şirket tarihinin en önemli noktası havayolunun düşük maliyetli bir havayolu haline geldiği 2005 yılıydı. 2007 yılında Türkiye’ye ve Türkiye’den uçurduğu yolcu sayısına baz alarak ödüllendirildi. Genel olarak uçuşlarında 3 uçak tipi (Boeing 737-400, 737-500 ve 737-800) kullanılmaktadır. Havayolu Asya ve Avrupa’da 70’den fazla destinasyona uçuş gerçekleştirmektedir .

Pegasus, yıllar boyunca Türkiye`deki havayolu sirketlerinin içerisinde `en düşük fiyat modeli` alanında liderlik sağlayarak şirketin ileri teknolojideki yüksek yatırımları ile birlikte bir marka olmuştur.

Pegasus Merkez Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Türkiye’ye Pegasus Havayolları ile uçan tüm gezginler için Sabiha Gökçen Havalimanı bir merkez işlevi görmektedir.

Pegasus Uçuş Sınıfları

Pegasus Havayolları bütün yolcuları için tek bir sınıf hizmet sunar. Fazla bagaj, koltuk seçimi, yemek seçimi ve ilave koltuk hizmeti sağlayan ekstra faydaları olan bu hizmet aynı zamanda ekstra ücrete tabiidir.

Şirketin kendisi ESAS Holding grubuna aittir. Hat personeli ve kabin personeli kendi eğitim merkezinde eğitilmektedir.

Önemli mihenk taşları

2011 Yılında Pegasus Havayolları kendi filosuna uçuş sırasında emniyetli internet bağlantısı sağlayan Groundling Uçtan Uca Ağ Çözümleri Sistemini birleştiren ilk havayolu olmuştur.
2011 Eylül ayından beri, Pegasus ve Air Berlin, Almanya`yı İstanbul ve Türkiye`deki diğer önemli yerlere bağlayan “ortak uçuşlu” uçuşlarına başlamıştır.

Pegasus Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde online check-in başlar.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Pegasus web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Pegasus Bagaj Kuralları

El bagajı

Uçakta 20 x 40 x 55 santimetreye kadar tek bir bagaj ve maksimum 8 kilo ağırlığında bir yük taşınabilir. El bagajı olarak ücretsiz olarak taşınabilen diğer eşyalar, uçuş sırasında okumak için kitap ve dergiler, bir çanta, takım elbise, şemsiye, bir dizüstü bilgisayar veya küçük bir kamera taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

İzin verilen bagaj, rezervasyon tarihine ve varış yerine bağlıdır. İç hatlarda Ekonomi tarifesinde 15 kg’lık ücretsiz bagaj, Avantaj tarifesinde 20 kg ve Ekstra tarifede 25 kg taşınabilir. Uluslararası uçuşlarda Temel Tarifeye dahil olan bagaj hakkı azami ağırlığı 20 kg’a çıkarılmıştır. Sadece uluslararası hatlar için geçerli olan temel ücret dahilinde ücretsiz bagaj bulunmamaktadır. İki yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz bagajlar on kilodur. Bagajın bir kısmı 32 kg’dan ağır olmamalıdır.
Diğer bagajlar

Bagaj limitlerini aşan tüm bagajlar için bir ücret alınmaktadır. Gezici, spor malzemeleri veya müzik aletlerini almadan önce havayolu Bilet Hattı’nı aramalı ve gerekli tüm bilgileri almalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Pegasus Koltuk seçimi

Pegasus ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Pegasus Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

BolBol Sadakat Programı

Pegasus Plus uçuşlarda bonus puan ve ek hizmetler 

Pegasus Plus, sık uçan uçuş programı ile havayolu, yolcularının sadakatini onurlandırıyor. Havayolu web sitesi aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde kaydolabilirsiniz. Uçuş puanları, rezervasyonun toplam maliyetini temel alır v e% 2 tutarındadır. Buna ek olarak, Pegasus Plus üyeleri ek hizmetler için ek puan kazanabilmektedir. Bu, fazla bagaj satın alımı, menü sipariş etme, çevrimiçi check-in, koltuk seçimi ve isteğe bağlı bilet rezervasyonu içerir. Bağlantılı üyelerin uçuşları için daha fazla puan hesaplanır.

Konforlu bir seyahat için

Bonus puanları ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca alınan uçuşlar için puan kazanabilirsiniz. Ayrıca bu puanları ek hizmetler haline dönüştürme imkanı maktadır. Bu, bagaj, koltuk seçimi, spor bagaj ücretleri ya da ön sipariş edilmiş menüler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Buna ek olarak, programın tüm üyeleri, özel promosyonlardan haberdar olma avantajına sahiptir. Pegasus Plus’ın puanları kazanılma tarihinden itibaren iki yıl geçerlidir ve otomatik olarak kullanılmayan puanlar tarihe göre geri alınır.

Pegasus Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Pegasus Uçak İçi Eğlence

Pegasus Havayolları yolcuları havayolunun uçtuğu istikametlerle ilgili bir çok bilgiyi ve diğer ilgi çekici makaleleri barındıran `Pegasus` uçak içi dergisinin bir kopyasını ücretsiz olarak memnuniyetle alabilirler.

Pegasus Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Pegasus ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Pegasus Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Pegasus yolcuları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın`da bulunan LGM Lounge`da dinlenme, çalışma veya yemek yeme fırsatına sahiptir. Hizmet indirimli oranlarla sağlanmaktadır.

Pegasus
IATAICAOÇağrı Kodu
PCPGTSUNTURK

Kuruluş: 1989
Havalimanı Yeri:Türkiye
Hubları: SAW
Sahibi: ESAS Holding
Global Havacılık İttifakı: None
Sık Uçuş Programı: BolBol
Şirket Sloganı: Uçmanın Kolay Yolu

Uçak Sayısı: 81
Uçtuğu Destinasyon:  109
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.1
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo, Boeing 737-800

İletişim: Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/A 34912 - Kurtköy/İstanbul Türkiye
Telefon Numarası: +90 850 250 67 77
Fax: +90 212 472 78 88
E-mail: info@flypgs.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama