Pegasus Uçak Bileti

Pegasus

En uygun Pegasus uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Pegasus Pegasus Hakkında

Türkiye’de düzenli olarak tatil yapmaya alışkın turistler için Pegasus havayolları önem arzetmektedir. Havayolu sadece İstanbul’da değil, 20 yılı aşkın bir süredir popüler tatil beldelerine ucuz uçuşlar sunuyor. 1989’da bir charter havayolu olarak 3 havayolu şirketinin; Aer Lingus, Silkar Investment ve Net Holding`in ortaklığı ile kurulan şirket başlangıçta bölgesel sorunlar ve turist eksikliği ile uğraşmak zorunda kaldı. Uçuş operasyonlarının gerçekten başladığı yıl 1992 idi. Şirket tarihinin en önemli noktası havayolunun düşük maliyetli bir havayolu haline geldiği 2005 yılıydı. 2007 yılında Türkiye’ye ve Türkiye’den uçurduğu yolcu sayısına baz alarak ödüllendirildi. Şirketin yurt içi pazar payı 2007’deki % 15’ten 2018’de % 30’a yükseldi. Genel olarak uçuşlarında 3 uçak tipi (Boeing 737-400, 737-500 ve 737-800) kullanılmaktadır. Havayolu Asya ve Avrupa’da 70’den fazla destinasyona uçuş gerçekleştirmektedir .

Pegasus, yıllar boyunca Türkiye`deki havayolu sirketlerinin içerisinde `en düşük fiyat modeli` alanında liderlik sağlayarak şirketin ileri teknolojideki yüksek yatırımları ile birlikte bir marka olmuştur.

Şirketin kendisi ESAS Holding grubuna aittir. Hat personeli ve kabin personeli kendi eğitim merkezinde eğitilmektedir.

Pegasus Merkez Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Türkiye’ye Pegasus Havayolları ile uçan tüm gezginler için Sabiha Gökçen Havalimanı bir merkez işlevi görmektedir.

Pegasus Uçuş Sınıfları

Pegasus Havayolları, sınıf rezervasyonu söz konusu olduğunda geleneksel ekonomi sınıfı, business sınıfı ve first class terimlerini kullanmamaktadır. Bunun yerine, yolcular bir Pegasus havayolları uçuşu için Basic, Essentials, Advantage ve Extras adlı farklı uçuş paketleri arasından seçim yapabilirler. Dahil edilen hizmetler öncelikle bagaj miktarı, uçakta yemek, koltuk rezervasyonları ve uçuşları ücretsiz olarak yeniden rezerve etme veya iptal etme seçeneği ile ilgilidir. Örneğin Basic uçuş paketinde yalnızca sekiz kilograma kadar el bagajına izin verilirken, Ekstra uçuş paketi ayrıca 25 kilograma kadar ücretsiz bagaj içerir.


Pegasus Havayolları Türkiye’de düzenli olarak tatil yapanlar için tanıdık bir terim olmalıdır. Çünkü havayolu sadece İstanbul merkezli değil, aynı zamanda 20 yılı aşkın süredir popüler tatil destinasyonlarına ucuz uçuşlar sunuyor.

Türkiye içinde çok sayıda destinasyonun yanı sıra diğer Avrupa ülkelerindeki destinasyonlar vardır. Örneğin iç hat Flypgs uçuşlarında İzmir, Antalya, Ankara ve Dalaman’a ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Almanya’ya Pegasus Havayolları ile seyahat etmek istiyorsanız, Frankfurt, Hamburg, Berlin ve Nürnberg dahil olmak üzere seçebileceğiniz çok sayıda havalimanı da vardır. Güzergahlar, Kopenhag, Amsterdam, Paris ve Manchester’ın yanı sıra diğer birçok noktayı da içerir.

Önemli mihenk taşları

2011 Yılında Pegasus Havayolları kendi filosuna uçuş sırasında emniyetli internet bağlantısı sağlayan Groundling Uçtan Uca Ağ Çözümleri Sistemini birleştiren ilk havayolu olmuştur.
2011 Eylül ayından beri, Pegasus ve Air Berlin, Almanya`yı İstanbul ve Türkiye`deki diğer önemli yerlere bağlayan “ortak uçuşlu” uçuşlarına başlamıştır.

Pegasus Check-in

Online Check-in

Pegasus Havayolu, yolcularına çeşitli check-in seçenekleri sunuyor. Müşteriler, kalkıştan 24 saat önce başlayıp 60 dakika öncesine kadar web sitesi veya uygulama aracılığıyla online check-in yapabilirler. Ardından, rahat bir yolculuk sağlayan QR kodlu bir mobil biniş kartı alırlar.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Türkiye’deki belirli havalimanlarında, karmaşık olmayan kendi kendine check-in işlemine izin veren kiosklar da bulunmaktadır. Self check-in işleminin ardından bagajlar ayrı bir kontuarla bırakılabilir. Tabii ki, check-in işleminin kalkıştan 60 dakika önce sona erdiği havaalanı kontuarında check-in yapma seçeneği de var.

Pegasus Bagaj Kuralları

El bagajı

Uçakta 20 x 40 x 55 santimetreye kadar tek bir bagaj ve maksimum 8 kilo ağırlığında bir yük taşınabilir. El bagajı olarak ücretsiz olarak taşınabilen diğer eşyalar, uçuş sırasında okumak için kitap ve dergiler, bir çanta, takım elbise, şemsiye, bir dizüstü bilgisayar veya küçük bir kamera taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

İzin verilen bagaj, rezervasyon tarihine ve varış yerine bağlıdır. İç hatlarda Ekonomi tarifesinde 15 kg’lık ücretsiz bagaj, Avantaj tarifesinde 20 kg ve Ekstra tarifede 25 kg taşınabilir. Uluslararası uçuşlarda Temel Tarifeye dahil olan bagaj hakkı azami ağırlığı 20 kg’a çıkarılmıştır. Sadece uluslararası hatlar için geçerli olan temel ücret dahilinde ücretsiz bagaj bulunmamaktadır. İki yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz bagajlar on kilodur. Bagajın bir kısmı 32 kg’dan ağır olmamalıdır.

Diğer bagajlar

Bagaj limitlerini aşan tüm bagajlar için bir ücret alınmaktadır. Gezici, spor malzemeleri veya müzik aletlerini almadan önce havayolu Bilet Hattı’nı aramalı ve gerekli tüm bilgileri almalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Pegasus Koltuk seçimi

Pegasus’ta koltuk rezerve etmek ücrete tabidir. Uluslararası uçuşlarda koltuk rezervasyonu fiyatı yaklaşık 3 Euro’dan başlar. Koltuklar, arkadaşların ve ailenin yanındaki koltuklara, koridordaki koltuklara, pencere kenarındaki koltuklara, hızlı biniş için ön sıralara ve daha fazla diz mesafeli koltuklara bölünmüştür. Rahat koltuklar, yaklaşık 6,50 avro ile en yüksek fiyat kategorisinde yer alıyor. Ulusal uçuşlarda fiyatlar, destinasyona göre değişiklik gösterir. Rezervasyon yapmak istemiyorsanız, size otomatik olarak ücretsiz bir koltuk atanacaktır.

Pegasus Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

BolBol Sadakat Programı

Pegasus Plus uçuşlarda bonus puan ve ek hizmetler 

Pegasus Plus, sık uçan uçuş programı ile havayolu, yolcularının sadakatini onurlandırıyor. Havayolu web sitesi aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde kaydolabilirsiniz. Uçuş puanları, rezervasyonun toplam maliyetini temel alır v e% 2 tutarındadır. Buna ek olarak, Pegasus Plus üyeleri ek hizmetler için ek puan kazanabilmektedir. Bu, fazla bagaj satın alımı, menü sipariş etme, çevrimiçi check-in, koltuk seçimi ve isteğe bağlı bilet rezervasyonu içerir. Bağlantılı üyelerin uçuşları için daha fazla puan hesaplanır.

Konforlu bir seyahat için

Bonus puanları ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca alınan uçuşlar için puan kazanabilirsiniz. Ayrıca bu puanları ek hizmetler haline dönüştürme imkanı maktadır. Bu, bagaj, koltuk seçimi, spor bagaj ücretleri ya da ön sipariş edilmiş menüler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Buna ek olarak, programın tüm üyeleri, özel promosyonlardan haberdar olma avantajına sahiptir. Pegasus Plus’ın puanları kazanılma tarihinden itibaren iki yıl geçerlidir ve otomatik olarak kullanılmayan puanlar tarihe göre geri alınır.

Pegasus Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Pegasus Uçak İçi Eğlence

Pegasus Havayolları yolcuları havayolunun uçtuğu istikametlerle ilgili bir çok bilgiyi ve diğer ilgi çekici makaleleri barındıran `Pegasus` uçak içi dergisinin bir kopyasını ücretsiz olarak memnuniyetle alabilirler. Pegasus Havayolları uçakta kahvaltı, sandviç, atıştırmalık ve içeceklerin yanı sıra çocuk menüleri gibi ücretli yemek hizmeti sunuyor. Biletinizi satın alırken yemeğinizi doğrudan online olarak rezerve edebilirsiniz. Daha sonra % 10’luk bir indirim uygulanır. Şirket, iş seyahatleri için daha fazla alan ve konfor sağlayan özel bir paket sunuyor.

Wi-Fi

Pegasus, çoğunlukla kısa mesafelere uçuyor ve bu nedenle misafirlerine internet erişimi sunmuyor. Akıllı telefonlar, tabletler, MP3 çalarlar veya e-okuyucular gibi mobil cihazlar, emniyet kemeri işaretleri söner sönmez uçuş sırasında kullanılabilir. Kabin ekibinin onayından sonra dizüstü bilgisayarlar da uçağa alınabilir ve açılabilir.

Pegasus Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Pegasus ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Pegasus Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Pegasus yolcuları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın`da bulunan LGM Lounge`da dinlenme, çalışma veya yemek yeme fırsatına sahiptir. Hizmet indirimli oranlarla sağlanmaktadır.

Pegasus
IATA ICAO Çağrı Kodu
PC PGT SUNTURK

Kuruluş: 1989
Havalimanı Yeri:Türkiye
Hubları: SAW
Sahibi: ESAS Holding
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: BolBol
Şirket Sloganı: Uçmanın Kolay Yolu

Uçak Sayısı: 81
Uçtuğu Destinasyon:  109
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.1
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo, Boeing 737-800

İletişim: Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/A 34912 - Kurtköy/İstanbul Türkiye
Telefon Numarası: +90 850 250 67 77
Fax: +90 212 472 78 88
E-mail: info@flypgs.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Pegasus Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Adana → İstanbulUÇUŞ ARA
2İzmir → İstanbulUÇUŞ ARA
3Antalya → MoskovaUÇUŞ ARA
4Antalya → İstanbulUÇUŞ ARA
5Bodrum → İstanbulUÇUŞ ARA
6Dalaman → İstanbulUÇUŞ ARA
7Moskova → AntalyaUÇUŞ ARA
8Moskova → İstanbulUÇUŞ ARA
9Ankara → İstanbulUÇUŞ ARA
10İstanbul → AdanaUÇUŞ ARA
11İstanbul → İzmirUÇUŞ ARA
12İstanbul → AntalyaUÇUŞ ARA
13İstanbul → BodrumUÇUŞ ARA
14İstanbul → DalamanUÇUŞ ARA
15İstanbul → MoskovaUÇUŞ ARA
16İstanbul → AnkaraUÇUŞ ARA
17İstanbul → LondraUÇUŞ ARA
18İstanbul → TiflisUÇUŞ ARA
19İstanbul → Tel AvivUÇUŞ ARA
20Tiflis → İstanbulUÇUŞ ARA