AnadoluJet Uçak Bileti

AnadoluJet

En uygun AnadoluJet uçak bileti fırsatları Tripuck'da

AnadoluJet AnadoluJet Hakkında

Anadolujet,Uluslararası havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın yan kuruluşu olarak bölgesel hatlarda düşük maliyet ile hizmet vermektedir. Havayolu AnadoluJet’in merkezi Ankara’dadır. Şubat 2008’de AnadoluJet bir Türk Hava Yolları iştiraki olarak kuruldu. O zamandan beri AnadoluJet, ana şirketinden ulusal rotaları devralıyor. Ancak, ana şirket Türk Hava Yolları buraya uçmaya devam ettiği için İstanbul bunun dışında kalıyor. Genel uçuş operasyonları 23 Nisan 2008 tarihinde başlamıştır. AnadoluJet’in merkezleri Ankara-Esenboğa ve İstanbul-Sabiha Gökcen’dedir.

2009 yılında İstanbul-Sabiha Gökcen’den Ankara ve Bodrum’a ilave seferlerle güzergah ağı genişletildi. Mayıs 2010’dan itibaren uçuş planı yeniden genişletildi. Artık Türkiye dışındaki destinasyonlara da hizmet verilmelidir. Bunlara örneğin Ankara’dan Frankfurt, Şam, Amsterdam, Tahran ve Düsseldorf’a uçuşlar dahildir. Ayrıca İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başka destinasyonlar da planlanmaktadır.

AnadoluJet olumlu bir marka yaratmış olsa da, birçok görev Türk Hava Yolları tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle müşteriler burada yüksek hizmet kalitesinin keyfini çıkarabilir. Örneğin, AnadoluJet’le yapılan uçuşlarda Türk Hava Yollarının sadakat programı “”Miles & Smiles””tan bonus mil kazanılabilir. Tüm Türk Hava Yolları ayrıcalıklarını Anadolujet uçuşlarında da görmek mümkündür.

AnadoluJet Merkez Havalimanı

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB / LTAC)
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (SAW / LTFJ)

AnadoluJet Uçuş Sınıfları

AnadoluJet biletleri, promosyon ve esnek tarife olmak üzere iki fiyat tarifesinde sunulmaktadır. İki tarife arasındaki temel fark, yaşlılar, aileler, çocuklar vb. gibi belirli insan grupları için esnek tarifede indirim olasılığıdır.

AnadoluJet Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde online check-in başlar.

Online check-in yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini AnadoluJet web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

AnadoluJet Bagaj Kuralları

El bagajı

Uçakta 23 x 40 x 55 santimetreye kadar tek bir bagaj ve maksimum 8 kilo ağırlığında bir yük taşınabilir. El bagajı olarak ücretsiz olarak taşınabilen eşyalar, uçuş sırasında okumak için kitap ve dergiler, bay/bayan çanta , bir dizüstü bilgisayar veya küçük bir kamera veya çanta tipi bebek puseti.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümünde taşıyacağınız bagaj Yurtiçi uçuşlarda 15 kg , Kıbrıs uçuşlarında 20 kg ile sınırlıdır.

Seyahat

Ücretsiz Bagaj Hakkı

Yetişkin-Çocuk Yolcu Bebek Yolcu
Yurtiçi Uçuşları 15 Kg 10 Kg
Kıbrıs Uçuşları 20 Kg 10 Kg

Diğer bagajlar

Bagaj limitlerini aşan tüm bagajlar için bir ücret alınmaktadır. Gezici, spor malzemeleri veya müzik aletlerini almadan önce havayolu Bilet Hattı’nı aramalı ve gerekli tüm bilgileri almalıdır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

AnadoluJet Koltuk seçimi

AnadoluJet ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

AnadoluJet Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & Smiles Sadakat Programı

Miles & Smiles – Uçuşlarda bonus puan ve ek hizmetler 

Miles & Smiles mil puanlarınızı Anadolujet uçuşlarında kullanarak ödül ve Limitli yer kapasiteli veya Yer Garantili bilet alabilirsiniz.

Konforlu bir seyahat için CIP kullanım

Havayolu yolcularının CIP kullanımları hakkında detaylı bilgiye firmanın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Mil kazanım tablosu bilgisi aşağıdadır.

MİL KAZANIM TABLOSU EKONOMİ
BİLET SINIFI Y, B M, A, H, S, O E Q T, L W, P, V, U, F
İÇ HATLAR SABİT MİL 600 600 300 150
DIŞ HATLAR KAZANIM ORANI 125% 100% 50% 25%
MİNİMUM MİL 1250 1000 500 250

AnadoluJet Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

AnadoluJet Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde AnadoluJet sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

AnadoluJet Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde AnadoluJet ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

AnadoluJet Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için AnadoluJet bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

AnadoluJet
IATA ICAO Çağrı Kodu
TK AJA ANADOLUJET

Kuruluş: 2008
Havalimanı Yeri:Türkiye
Hubları: ESB
Sahibi: Turkish Airlines
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Miles & Smiles
Şirket Sloganı: Uçmayan Kalmasın!

Uçak Sayısı: 37
Uçtuğu Destinasyon:  136
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 15.6
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-800

İletişim: Kentpark İş Merkezi AnadoluJet Ofisleri Eskişehir Yolu 7. km. No: 164 Kat: 4 Çankaya/ANKARA
Telefon Numarası: +90 312 590 19 19
Fax: +90 312 219 94 31 - 35
E-mail: musteri@anadolujet.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler AnadoluJet Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Antalya → İstanbulUÇUŞ ARA
2Antalya → İstanbulUÇUŞ ARA
3Antalya → MoskovaUÇUŞ ARA
4Moskova → AntalyaUÇUŞ ARA
5Ankara → İstanbulUÇUŞ ARA
6Ankara → İstanbulUÇUŞ ARA
7Bakü → İstanbulUÇUŞ ARA
8İstanbul → AntalyaUÇUŞ ARA
9İstanbul → DalamanUÇUŞ ARA
10İstanbul → AnkaraUÇUŞ ARA
11İstanbul → BaküUÇUŞ ARA
12İstanbul → Saint PetersburgUÇUŞ ARA
13İstanbul → TaşkentUÇUŞ ARA
14İstanbul → Tel AvivUÇUŞ ARA
15İstanbul → MoskovaUÇUŞ ARA
16Saint Petersburg → İstanbulUÇUŞ ARA
17İstanbul → AntalyaUÇUŞ ARA
18İstanbul → AnkaraUÇUŞ ARA
19Moskova → AntalyaUÇUŞ ARA
20Moskova → İstanbulUÇUŞ ARA