China Southern Airlines

CHINA SOUTHERN AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1988
 • Havalimanı Yeri: Çin
 • Sahibi: China Southern Air Holding Company
 • Uçuş Ağı: 208
 • Hedefler: Yurtiçi ve yurtdışı
 • Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
 • Sadakat Programı: Sky Pearl Club
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A320neo / A321-200 / A330-200 / A330-300 / A380-800, Boeing 737-700 / 737-800 / 757-200 / 777-200 / 777-300ER / 787-8, Embraer 190
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 522
 • Uçak detayı: Airbus, Boeing, Embraer

CHINA SOUTHERN AIRLINES UÇAK BİLETİ

China Southern Airlines, Çin'in Sivil Havacılık İdaresi'nin yeniden yapılandırılmasını takiben 1988'de kurulan ve yerli havayolunu satın alarak bir araya getiren havayolu, Çin'in en büyük havayoludur. 2007'den bu yana Havacılık İttifakı Sky Team üyesidir. Havayolunun merkezi Guangzhou'da bulunmaktadır. Guangzhou Baiyun Uluslararası Havalimanı ve Pekin Capital Uluslararası Havalimanı'nı hub olarak kullanmaktadır. Havayolunun logosu mavi bir kuyruk yüzgecinin üzerinde bulunan bir kapok çiçeğinden (Guangzhou şehrinin çiçeği) oluşmaktadır.

Havayolu 500'den fazla uçak filosu ile yolcularına konforlu batı standartlarında hizmet sunmaktadır.

Havayolu Çin ülkesinde 133 şehire uçuş gerçekleştirmekte olup belli başlı uçmakta olduğu şehirler; Chongqing, Hangzhou, Hohhot, Nanchang, Şanghay, Tianjin ve Urumçi'dir.

Havayolu'nun yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Avustralya, Azerbeycan, Bangladeş, Kamboçya, Kanada, Fransa, Gürcistan, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Makao, Malezya, Maldivler, Meksika, Myanmar, Nepal, Hollanda, Yeni Zelanda, Pakistan, Filipinler, Rusya, Singapur, Güney Kore ,Tayvan, Tacikistan, Tayland, Türkmenistan
Birleşik Arap Emirlikleri ,Birleşik Krallık ,Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan ve Vietnam'dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

AeroflotDelta Air LinesQantas
Air FranceEtihad AirwaysSaudia
AlitaliaGaruda IndonesiaSichuan Airlines
American AirlinesJapan AirlinesThai Airways
Asiana AirlinesKenya AirwaysVietnam Airlines
China AirlinesKLMVirgin America
China Eastern AirlinesKorean AirWestJet
China Express AirlinesMandarin AirlinesXiamenAir
Czech AirlinesPakistan International Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

SKY PEARL CLUB SADAKAT PROGRAMI

Sky Pearl Club sık uçan uçuş programı ile havayolu, prim ve avantajlara dönüştürülebilen uçuş millerinin toplanmasına olanak tanır. İlk önce, mil toplamak için Basic (temel) üyelik alınır. Bir takvim yılında 40.000 mil veya 20 uçuşa sahip olan herkes, çeşitli avantajlarla otomatik olarak Gümüş Üyesi olur. Bu size her uçuşta ek olarak % 15 daha fazla mil kazandırıyor. 10 kg ilave bagaj ve hızlı check-in imkanı sağlamaktadır.

Sky Pearl Club'da altın statüsü - uçuş öncesi daha fazla konfor
Yıllık 80.000 uçuştan veya 40 uçuştan bir üye altın statüye ulaşıyor. Bu, 20 kg'lık ilave bagajın serbest yükü ve uçuş başına% 30 daha fazla mil anlamına gelir. Ek olarak, altın müşterilere öncelikli check-in ve hızlı boarding de sunulmaktadır - özel bir salon erişimi de vardır. Bununla birlikte, toplanan tüm miller, alınmazlarsa, üç yıllık bir süre sonra sona erer. Miller ortak havayollarında olduğu kadar çeşitli otel zincirlerinde ve araba kiralamasında da toplanabilir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Bir el bagajının maksimum ağırlığı beş kilogramdır. First Class'ta iki adet bagaj taşınabilir, Business, Ekonomi ve Premium ekonomi sınıfında sadece bir adet bagaj taşınabilir. Müsaade edilen maksimum çevre uzunluğu 115 santimetredir. Bagaj daha ağır veya daha büyük ise, kargo bölümünde bagaj olarak taşınır. Sıvılar 100 mililitre kutularda taşınmalıdır. Bunlar, maksimum 1 litrelik yeniden kapanabilir, şeffaf bir plastik şişede bulundurulmalıdır.

Kargo bölümü bagaj
İç hatlarda birinci sınıf 40 kg bagaj, Business Class 30 kg ve Premium Economy and Economy Class'ta 20 kg verilebilir. Bebekler on kilo bagaj verebilir. Uluslararası uçuşlarda, Deluxe First Class ve First Class'da en fazla 3 parça her biri 32 kg,  Business Class'ta 3 parça 23 kg bagaj hakkı vardır. Orta veya Batı Asya, Japonya, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya veya Dubai'den / buraya olan uçuşlar, öyleyse 32 kilogramlık iki adet bagaj verilebilir. Premium Economy'de 23 kilogramlık iki bagaj verilebilir. Orta ve Batı Asya uçuşlarında hariç, 32 kilogram ağırlığında tek bir bagaj verilebilir. Ekonomi Sınıfı'nda, Japonya, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Dubai uçuşlarına 23 kilodan iki adet bagaj verilebilir. Orta ve Batı Asya'dan uçuşlar için, 32 kilograma sadece bir adet bagaj, diğer tüm yollarda 23 kilograma kadar bagajlar verilebilir. Bagaj başına maksimum izin verilen dış boyutlar 158 santimetredir. Bebekler yalnızca on kilo bagaj bırakabilir ve bagajları 115 santimetreyi geçmemelidir.

Diğer bagajlar
Müzik aletleri ve spor bagajları için ek ücret alınır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.