China Southern Airlines Uçak Bileti

China Southern Airlines

En uygun China Southern Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

China Southern Airlines China Southern Airlines Hakkında

China Southern Airlines, Çin’in Sivil Havacılık İdaresi’nin yeniden yapılandırılmasını takiben 1988’de kurulan ve yerli havayolunu satın alarak bir araya getiren havayolu, Çin’in en büyük havayoludur. 2007’den bu yana Havacılık İttifakı Sky Team üyesidir. Havayolunun merkezi Guangzhou’da bulunmaktadır. Guangzhou Baiyun Uluslararası Havalimanı ve Pekin Capital Uluslararası Havalimanı’nı hub olarak kullanmaktadır. Havayolunun logosu mavi bir kuyruk yüzgecinin üzerinde bulunan bir kapok çiçeğinden (Guangzhou şehrinin çiçeği) oluşmaktadır.

China Southern, taşınan yolcu sayısı bakımından dünyanın en büyük, filo büyüklüğü, geliri ve taşınan yolcu sayısı açısından Asya’nın en büyük havayolu şirketidir. China Southern, en büyük filo ve en geniş rota ağına sahiptir ve Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan tüm havayolları için en büyük yolcu kapasitesine sahiptir.

China Southern Airlines filosunda şu anda Boeing 787, 777, 747, 757 & 737 ve Airbus A380, A330, A321, A320, A319 dahil olmak üzere Haziran 2020’de, havayolu filosu ortalama yaşları 7.3 olan 620 uçaktan oluşuyordu. Üreticiler Airbus, Boeing, Comac ve Embraer’dir. Asya’nın en büyük filosu ve dünyanın dördüncü büyük filosu olarak kabul edilmektedir (kaynak: IATA; filo büyüklüğüne göre ölçülmüştür). China Southern Airlines, dünyada A380 ve Boeing 787 uçaklarını içeren ilk filo. Bu uçak filosu ile yolcularına konforlu batı standartlarında hizmet sunmaktadır.

China Southern Airlines, 2011 yılında Skytrax için 4 yıldızlı bir havayoluydu. Bu ödül yeterli değildi. 2014 yılında Çin havayolu şirketi ABD dergisi Global Finanz tarafından “Çin’in Yıldızı” ödülüne layık görüldü. China Southern Airlines, 2007’den beri SkyTeam ittifakının bir üyesidir. Sık uçan yolcu programı Sky Pearl Club olarak adlandırılmaktadır.

China Southern Airlines Merkez Havalimanı

Guangzhou Baiyun Uluslararası Havaalanı (CAN / ZGGG)
Beijing Daxing Uluslararası Havaalanı (PKX / ZBAD)

İkincil hub’lar
Chongqing Jiangbei Uluslararası Havaalanı (CKG / ZUCK)
Shanghai Pudong Uluslararası Havaalanı (PVG / ZSPD)
Shenzhen Bao’an Uluslararası Havaalanı (SZX / ZGSZ)
Ürümqi Diwopu Uluslararası Havalimanı (URC / ZWWW)

China Southern Airlines Uçuş Sınıfları

Yolcular China Southern Airlines ile Ekonomi, Business veya Birinci Sınıftan birinde uçuyorlar. Uçtuğunuz uçak tipine bağlı olarak, farklı avantajlar sunulanabilir.

Economy Class

Yolcular A380’de ayarlanabilir koltuk başlıkları ve koltuk arkalıklarına sahip koltuklarda oturuyor, eğlence programı 9 inç ekranlarda yayınlanıyor. B787’de ekonomi yolcuları daha yüksek hava nemi ve temiz havadan memnun olmaktalar, pencereler kullanılan diğer uçak türlerinden daha büyüktür. Kabin aydınlatması günün saatine uyum sağlar. A330’da, yolcular 44 cm genişliğinde koltuklara oturur, koltuk mesafesi 81 cm’dir. Koltuk arkalıkları oldukça kullanışlıdır. Örneğin, Guangdong bölgesinden spesiyaller ve kalori konusunda bilinçli müşteriler için batı yemekleri.

Business Class

China Southern Airlines’ın müşterileri A380’deki koridora doğrudan erişebilir, koltuklar yatay katlanmış arkalıklarla 1.95 m veya 2.20 m uzunluğunda yataklardır. Oturma genişliği 62 cm’dir. B787’de ör. B. ayarlanabilir, entegre okuma lambaları ve bir gazete standı ve ayakkabılar için depolama alanı vardır.

First Class

A380’de sekiz adet 2,08 m x 1,52 m özel süit yolcu ve 23 inçlik monitörde çalışmak ya da eğlendirmek özellikle keyifli. Kişisel eşyalar şifreli kilitli bir dolapta saklanabilir. B787’ye dört adet birinci sınıf koltuk ve 17 inç ekran takıldı.


Havayolu Çin ülkesinde 133 şehire uçuş gerçekleştirmekte olup belli başlı uçmakta olduğu şehirler; Chongqing, Hangzhou, Hohhot, Nanchang, Şanghay, Tianjin ve Urumçi’dir.

Havayolu’nun yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Avustralya, Azerbeycan, Bangladeş, Kamboçya, Kanada, Fransa, Gürcistan, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Makao, Malezya, Maldivler, Meksika, Myanmar, Nepal, Hollanda, Yeni Zelanda, Pakistan, Filipinler, Rusya, Singapur, Güney Kore ,Tayvan, Tacikistan, Tayland, Türkmenistan
Birleşik Arap Emirlikleri ,Birleşik Krallık ,Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan ve Vietnam’dır.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot China Express Airlines Korean Air
Aerolíneas Argentinas Czech Airlines Lufthansa
Air Canada  Delta Air Lines Mandarin Airlines
Air France Emirates Pakistan International Airlines
Alitalia Etihad Airways Qantas
American Airlines Finnair Qatar Airways
Asiana Airlines Iberia Saudia
British Airways Garuda Indonesia Sichuan Airlines
Cathay Pacific Japan Airlines Vietnam Airlines
China Airlines Kenya Airways WestJet
China Eastern Airlines KLM XiamenAir

Önemli mihenk taşları

2014 yılında China Southern, Global Finance Magazine USA’den Çin Yıldızları Ödülü ve Fortune China’dan Çin En Beğenilen Şirket Ödülü’nü kazandı.

2015 yılında China Southern, olağanüstü bir A330 operatörü olarak Airbus tarafından, Çin’deki en iyi havayolu olarak TTG ve 15. Çin Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Fuarı tarafından “Çin’in En İyi 100 Değerli Marka Kurumsal Ödülü & Altın Pegasus Ödülü”ne layık görüldü.

2016 yılında China Southern, FORTUNE China dergisi tarafından “Fortune China 500” şirketlerinden biri seçildi ve Skytrax tarafından en popüler havayolları sıralamasında Çin anakarasında 13. sırada yer aldı.

30 Haziran 2016’ya kadar China Southern Airlines, 16.87 milyondan fazla uçuş saati ve yaklaşık 900 milyon yolcu ile güvenli bir şekilde operasyon yaptı. Havayolunun güvenlik bilinci hem Çin’de hem de dünya çapında en önemli önceliğidir.

China Southern Airlines Check-in

China Southern Airlines’ta yolcuları, kontuarda, ATM’lerde, mobil ve online olarak check-in yapabilirler.

Online Check-in

Online check-in saatleri kalkış havaalanına bağlı olarak kalkıştan bir ile iki gün önce değişmektedir. Aynı şey akıllı telefon ve tablet üzerinden mobil check-in için de geçerlidir.

Online check-in yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Yurtiçi havaalanlarında, sayaçlar kalkıştan 30 ie 45 dakika önce kapanır; Çin dışındaki uçuşlarda, kontuarların kapanma süreleri 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Buna ek olarak, seyahat severler makinelerde uçağın kalkışından bir gün önce 14: 00’den itibaren check-in yapabilir.

China Southern Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Bir el bagajının maksimum ağırlığı beş kilogramdır. First Class’ta iki adet bagaj taşınabilir, Business, Ekonomi ve Premium ekonomi sınıfında sadece bir adet bagaj taşınabilir. Müsaade edilen maksimum çevre uzunluğu 115 santimetredir. Bagaj daha ağır veya daha büyük ise, kargo bölümünde bagaj olarak taşınır. Sıvılar 100 mililitre kutularda taşınmalıdır. Bunlar, maksimum 1 litrelik yeniden kapanabilir, şeffaf bir plastik şişede bulundurulmalıdır.

Kargo bölümü bagaj

İç hatlarda birinci sınıf 40 kg bagaj, Business Class 30 kg ve Premium Economy and Economy Class’ta 20 kg verilebilir. Bebekler on kilo bagaj verebilir. Uluslararası uçuşlarda, Deluxe First Class ve First Class’da en fazla 3 parça her biri 32 kg,  Business Class’ta 3 parça 23 kg bagaj hakkı vardır. Orta veya Batı Asya, Japonya, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya veya Dubai’den / buraya olan uçuşlar, öyleyse 32 kilogramlık iki adet bagaj verilebilir. Premium Economy’de 23 kilogramlık iki bagaj verilebilir. Orta ve Batı Asya uçuşlarında hariç, 32 kilogram ağırlığında tek bir bagaj verilebilir. Ekonomi Sınıfı’nda, Japonya, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Dubai uçuşlarına 23 kilodan iki adet bagaj verilebilir. Orta ve Batı Asya’dan uçuşlar için, 32 kilograma sadece bir adet bagaj, diğer tüm yollarda 23 kilograma kadar bagajlar verilebilir. Bagaj başına maksimum izin verilen dış boyutlar 158 santimetredir. Bebekler yalnızca on kilo bagaj bırakabilir ve bagajları 115 santimetreyi geçmemelidir.

Diğer bagajlar

Müzik aletleri ve spor bagajları için ek ücret alınır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

China Southern Airlines Koltuk seçimi

Yolcular, online check-in sırasında koltuklarını seçebilir ve gerekirse değiştirebilirler. China Southern, XL koltukların tahsisi hakkında herhangi bir açıklama yapmamaktadır.

China Southern Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sky Pearl Club Sadakat Programı

Sky Pearl Club sık uçan uçuş programı ile havayolu, prim ve avantajlara dönüştürülebilen uçuş millerinin toplanmasına olanak tanır. İlk önce, mil toplamak için Basic (temel) üyelik alınır. Bir takvim yılında 40.000 mil veya 20 uçuşa sahip olan herkes, çeşitli avantajlarla otomatik olarak Gümüş Üyesi olur. Bu size her uçuşta ek olarak % 15 daha fazla mil kazandırıyor. 10 kg ilave bagaj ve hızlı check-in imkanı sağlamaktadır.

Sky Pearl Club’da altın statüsü – uçuş öncesi daha fazla konfor

Yıllık 80.000 uçuştan veya 40 uçuştan bir üye altın statüye ulaşıyor. Bu, 20 kg’lık ilave bagajın serbest yükü ve uçuş başına% 30 daha fazla mil anlamına gelir. Ek olarak, altın müşterilere öncelikli check-in ve hızlı boarding de sunulmaktadır – özel bir salon erişimi de vardır. Bununla birlikte, toplanan tüm miller, alınmazlarsa, üç yıllık bir süre sonra sona erer. Miller ortak havayollarında olduğu kadar çeşitli otel zincirlerinde ve araba kiralamasında da toplanabilir.

China Southern Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu, standart yemeklere ek olarak, sağlık veya dini gereklilikleri dikkate alarak 20’den fazla özel yemek de sunuyor. Vejetaryen, vegan, glutensiz, az yağlı ve laktoz içermeyen yemeklerin yanı sıra Müslümanlar, Hindular, bebekler ve çocuklar için yemekler de vardır. Bu yemekleri kalkıştan 24 saat öncesine kadar sipariş etmelisiniz. Bunun istisnası, yalnızca seçilen uçuşlarda bulunan ve kalkıştan 48 saat öncesine kadar sipariş edilmesi gereken koşer yemekleridir. “In-Fight Cellar” ve “In-Flight Tea Garden” içecek programları ile tüm sınıflarda sunulmaktadır. “In-Fight Cellar” menüsü dünyanın dört bir yanından seçkin şarapları ve alkollü içkileri içerir. “In-Flight Tea Garden” servisi yolcuları Çin çay kültürüne yaklaştırıyor. Aromatik çaylar geleneksel şekilde servis edilir.

Ekonomi sınıfı

Yolcular, isteğe bağlı olarak çatal bıçak veya yemek çubuklarıyla servis edilen sıcak bir yemeği porselende alırlar. Menüde Fransız usulü kızarmış yumurta ve makarna yemekleri gibi Batı yemekleri sunulmaktadır. Öte yandan China Southern, esas olarak güney Çin’deki Guangdong bölgesinden gelen tipik Doğu Asya yemekleri sunmaktadır. Bunlar köfteli pirinç yemekleri, Kanton tarzı çorbalar ve Asya kızartma kazını içerir. Çeşitli tatlılar ve atıştırmalıklar da sunulmaktadır.

Business class

Economy Class’ta sunulan yemeklerin yanı sıra Business Class’ta ek menüler de var. Havayolunun ana merkezinden uçan Çin sığır noodleları veya pirinç noodleları yiyebilir. Tüm yemekler porselen olarak servis edilir. China Southern ayrıca yolcularına business class ve first class’ta kişisel bir içecek servisi sunuyor.

Birinci sınıf

First Class’taki catering, Business Class’taki yemeklere karşılık gelir.

China Southern Airlines Uçak İçi Eğlence

China Southern Airlines, farklı uçuşlar ve farklı sınıflardaki yolcular için zengin eğlence programları sunmaktadır. Uçaklar sabit uçuş aşamasına girdiğinde yolcular CD çaları kullanabilir.

Uçak içi ses sistemi,
Uçak içi video sistemi,
PMD *, dergi ve süreli yayınların kişiselleştirilmiş ürünümüz.
* yalnızca belirli uçuşlar için

Wi-Fi

Havayolu web sitesinde kabinde internet hizmeti verdiği uçuşlarının listesini paylaşmaktadır. Internet hizmeti ücretsiz olup zaman içinde süpriz ile karşılaşmamak için havayolu web sitesinden son durumunu öğrenebilirsiniz.

China Southern Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde China Southern Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

China Southern Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için China Southern Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

China Southern Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
CZ CSN CHINA SOUTHERN

Kuruluş: 1988
Havalimanı Yeri:Çin
Hubları: CAN
Sahibi: China Southern Air Holding
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Sky Pearl Club
Şirket Sloganı: Fly your dreams

Uçak Sayısı: 620
Uçtuğu Destinasyon:  216
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 7.3
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, Embraer, McDonnell Douglas
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Airbus A380, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 777-300, Boeing 787-8, Boeing 787-9, Embraer 190, McDonnell Douglas MD-90

İletişim: 2 / F, 181 Huanshi West Road, Guangzhou, Çin
Telefon Numarası: +86 40 0869 5539
Fax: +86 20 8665 8984
E-mail: flychinasouthern@csair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler China Southern Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Guangzhou → ÇengduUÇUŞ ARA
2Guangzhou → HangzhouUÇUŞ ARA
3Guangzhou → PekinUÇUŞ ARA
4Guangzhou → ŞanghayUÇUŞ ARA
5Guangzhou → ŞanghayUÇUŞ ARA
6Guangzhou → VuhanUÇUŞ ARA
7Çengdu → GuangzhouUÇUŞ ARA
8Çengdu → PekinUÇUŞ ARA
9Hangzhou → GuangzhouUÇUŞ ARA
10Tokyo → GuangzhouUÇUŞ ARA
11Pekin → GuangzhouUÇUŞ ARA
12Pekin → ŞanghayUÇUŞ ARA
13Pekin → ŞanghayUÇUŞ ARA
14Şanghay → GuangzhouUÇUŞ ARA
15Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
16Şanghay → GuangzhouUÇUŞ ARA
17Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
18Taipei → ŞanghayUÇUŞ ARA
19Vuhan → GuangzhouUÇUŞ ARA
20Xi'an → GuangzhouUÇUŞ ARA