Aeroflot Uçak Bileti

Aeroflot

En uygun Aeroflot uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Aeroflot Aeroflot Hakkında

Aeroflot – Rus Havayolları uzun zamandır dünyadaki en büyük havayollarından biri olarak kabul edilmektedir. Eski Sovyetler Birliği döneminde filo 10.000 uçağa kadar sayılmıştı. 1991’de ülkenin çöküşüyle Aeroflot kendisini yeniden düzenlemek zorunda kaldı. 8 Mart 1923’te kurulan ve ilk filo için 15 uçak satın alınmış, Moskova’dan Nizhny Novgorod’a yapılan ilk uçuş yapılmıştır.

1930’ların başından önce, şirket Moskova’yı New York’a bağladı ve 1937’den itibaren düzenli uluslararası uçuşlar gerçekleştirildi. II.Dünya Savaşı sırasında, Amerika Birleşik Devletleri’ne bir uçuş bağlantısı sağlamaya devam etti. Savaştan sonra, Aeroflot ağını geliştirmeye devam etti ve 1976’da kuruluşundan bu yana 100 milyonuncu yolcusunu taşıdı. 1980 yılında Aeroflot, Moskova’daki Olimpiyat Oyunlarına katılanların resmi taşıyıcısı olarak uluslararası sahnede ön plana çıkarıldı.

1983 ve 1990 yılları arasında Soğuk Savaş, Başkan Reagan’ı ABD ile SSCB arasındaki uçuş bağlantısının kesintiye uğradığını belirten bir başkanlık kararnamesi imzalamaya sevk etti. 1991’de Sovyet bloğunun çöküşünden sonra, Moskova ile New York veya Moskova ile Los Angeles arasında düzenli seferler düzenlendi.1997’de Aeroflot ve Air France arasında stratejik bir ittifak imzalandı. Rus şirketi giderek daha önemli hale geldi ve 1999’da kendi web sitesini açtı ve sadakat programı Aeroflot Bonus’u yarattı. Demir Perde’nin düşmesinden sonra bile Aeroflot, Rusya’nın ulusal havayoludur ve ünlü logosunu, kanatlı bir çekiç ve orağını her zaman korumuştur.

Uçuş noktaları Avrupa, Asya, Kuzey Amerika, Afrika ve Orta Doğu’dadır. Hedeflerin çoğu Rusya ve Doğu Avrupa’dadır. Önemli destinasyonlar Kiev, Kaliningrad ve Prag’dır. Aeroflot, özellikle büyük finans merkezlerine sık sık yapılan uçuşlar ve iş seyahatinde olanlar için özel olarak tasarlanmış uçuş programları ile business seyahat edenlere odaklanmıştır.

1991 yılından beri Aeroflot – Russian International Airlines bir borsa şirketidir. Kurucusu olan Rusya Federasyonu Hükümeti, hisselerin% 51’ine, kalan % 49’u ise Aeroflot çalışanlarına ve diğer tüzel kişilere aittir. Havayolu, 2.000 pilot dahil olmak üzere yaklaşık 25.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Uçuş güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra, havayolunun amacı yerli ve yabancı havacılık piyasalarında mali konumunu güçlendirmek ve yerde ve havada hizmet kalitesini artırmaktır. Aeroflot, ittifakında 2006 yılından bu yana SkyTeam üyesidir. 2016 yılında toplam 29 milyon yolcu taşımıştır.

Aeroflot Merkez havalimanı

Moskova Sheremetyevo Havaalanı (SVO / UUEE)

Aeroflot Uçuş Sınıfları

Aeroflot uçuşlarında yolcular Ekonomi, Comfort ve Business arasında seçim yapabilir. Ekonomiyi tercih ederseniz, gerekirse ilave ayak boşluğuna sahip bir koltuk rezervasyonu yapabilirsiniz ve 15 özel menü seçeneğiniz vardır. Comfort Class’ta, yolcular ön koltuktan 96,5 cm geniş alana sahiptir. Ayrıca USB bağlantı noktaları ve soketlerin yanı sıra ayak dayamaları vardır. Yolcular Business Class menüsünün bir bölümünden seçim yapabilir. Business Class’ta bazı uçaklarda WiFi bulunur ve koltuklar uzun mesafeli uçuşlarda yatak olarak kullanılabilir. Şarap listesi yılda iki kez revize edilmekte ve ayarlanmaktadır. Diğer havayolu şirketlerinde olduğu gibi, multimedya hizmeti de müşterilerine güncel filmler, müzik ve sesli kitaplar sunuyor.


Bugün, Moskova’yı 130’dan fazla şehir ve 50 ülkeye bağlayan havayolu şirketidir. Uçuş noktaları Avrupa, Asya, Kuzey Amerika, Afrika ve Orta Doğu’dadır. Bunlara, örneğin Stockholm, Madrid, Hamburg, Kahire veya Houston dahildir. Aeroflot – Russian International Airlines 2016 yılında 5 yeni destinasyon ile uçuş ağını genişletmeye devam etmektedir. Dış hat Moskova’dan Alicante, Valensiya’ya ve Lyon ve Kazan’dan Frankfurt’a ve iç hat Moskova’dan Syktyvkar’a uçuş ağına eklenmiştir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aerolíneas Argentinas Bulgaria Air KLM
Aeroméxico China Eastern Airlines Korean Air
Air Europa China Southern Airlines LOT Polish Airlines
Air France Czech Airlines MIAT Mongolian Airlines
Air Malta Delta Air Lines Rossiya Airlines
Air Serbia Finnair S7 Airlines
airBaltic Garuda Indonesia Saudia
Alitalia Icelandair TAROM
Aurora Japan Airlines Vietnam Airlines
Bangkok Airways Kenya Airways

Önemli mihenk taşları

1980 yılında Moskova’da gerçekleşen Olimpiyat Oyunlarında Aeroflot havayolu, oyunlara katılan yarışmacıların ulaşımını üstelenen resmi havayolu şirketi olmuştur.

2013 Mart ayında, Atina Uluslararası Havalimanı tarafından 2012 yılı Doğu Avrupa’da en hızlı büyüyen havayolu şirketi ödülünü almıştır.

Aeroflot Check-in

Rus havayolu Aeroflot, yolcularına online check-in de sunuyor. Havayolu şirketinin normal online check-in ile mobil check-in arasında farklılar bulunmaktadır.

Aeroflot online check-in’in avantajları

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan check-in yapabilir ve havalimanındaki check-in kontuarında bekleme süresinden kurtulursunuz.

Web check-in sırasında koltuğunuzu kendiniz seçebilirsiniz. Bu nedenle, mümkün olduğunca erken check-in yapmak akıllıca olacaktır.

Biniş kartını kendiniz yazdırıyorsunuz. Bu doğrudan kapıya gitmenizi sağlar.

9 kişiye kadar olan gruplar, online check-in olarak da giriş yapabilir.

Bagaj

Sadece el bagajınız varsa, doğrudan kapıya gidebilirsiniz. Yoksa bagajlarınızı bagaj kontuarlarına bırakmalısınız. Ayrıca ek bagaj alımınızı siteden yapabilirsiniz.

Online check-in istisnaları

Aeroflot’un online check-in’ini kullanabilmek için, Rus havayolu ile Hindistan’dan veya Hindistan’a veya ABD’den uçuş yapmamalısınız.

Ayrıca, iki yaşın altındaki çocuklar online check-in yapamazlar.

Yanınızda evcil hayvanlarınız varsa, online check-in yapmadan işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Engelliler veya yalnız seyahat eden çocuklar için refakatçi gibi ek hizmetlere ihtiyacınız varsa, online check-in de yapılamaz.

Mobil check-in

Grupla check-in mümkün değildir.Aksi takdirde, “normal” online check-in kuralları geçerlidir.

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havaalanında bir Aeroflot uçuşu için check-in, uçağın kalkışından 2-3 saat önce mümkündür ve rotaya bağlıdır. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Aeroflot Bagaj Kuralları

El bagajı

El bagajı için uçakta seyahat edebilecekleriniz olmalıdır. İzin verilen el bagajına ek olarak bir el çantası, bir fotoğraf makinesi, bir plastik torba ve bir de dizüstü bilgisayar almak mümkündür. El bagajının boyutu, tüm rezervasyon sınıflarında 55 x 40 x 20 cm’yi geçmemelidir. Bu, ulusal ve uluslararası tüm bağlantılar için geçerlidir. First ve Business Sınıfında maksimum ağırlığı 15 kg ve Ekonomi Sınıfında toplam 10 kg olabilir.

Kargo bölümü bagaj

Kabin içine alınamayan giyim ve sıvılar gibi sivri nesneler gibi ana seyahat eşyalarını kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Aeroflot’ta ücretsiz bagaj sınırı ve ağırlığı rezervasyon sınıfına ve uçuş noktasınagöre değişmektedir. Ekonomi sınıfında, bir mil program üyesi değilseniz, maksimum 23 kg ve toplam boyutu 158 cm 1 bagaj parçası taşıyabilirsiniz. Mile programına üye olarak, ekonomi sınıfında aynı ağırlık limitine veya boyuta sahip iki adet bagaj taşıyabilirsiniz. Premium Economy and Comfort rezervasyon sınıflarının yolcularının yanı sıra,  Business sınıfında da 2 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Burada ağırlık, bagaj başına 32 kg ve boyut toplam 158 cm’dir.

Diğer bagajlar

Kayak ekipmanı, bisiklet ve golf ekipmanların boyutları  bagaj limiti aşılmadığı taktirde önemli değildir. Aksi takdirde ücret ödenir. Aynı şey diğer spor malzemeleri ve müzik aletleri için de geçerlidir. Bebek arabaları, bebekler için puset ücretsiz olarak uçağa alınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Aeroflot Koltuk seçimi

Özellikle, oturma konforu Aeroflot havayolu incelemelerinde defalarca övülür. Koltuk rezervasyonları, uçak bileti satın alımı sırasında, daha sonra internet üzerinden veya kalkıştan 45 dakika öncesine kadar akıllı telefon üzerinden yapılabilir. Yolcular ayrıca kontuarda veya havaalanındaki self servis makinelerde koltuk rezervasyonu yapabilirler. Hizmet, Rus havayolu şirketinde ücretsizdir. Daha fazla bacak boşluğuna sahip koltuklar da ayrı ayrı göz önünde bulundurulmaz.

Aeroflot Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Aeroflot Bonus Sadakat Programı

Aeroflot Bonus, üyelerine çok sayıda ayrıcalık veren Aeroflot’un uçuş sadakat programıdır. Bu şekilde, Aeroflot ile puan veya mil kazanabilir ve sağladığı indirimler ile paranızdan tasarruf edebilirsiniz. Skyteam üyeleri de dahil olmak üzere program tüm Aeroflot grubuna dahil havayollarında geçerlidir. Rossiya Havayolları ve Aurora Havayolları.

Farklı statü avantajlarından yararlanma

Aeroflot Bonusu üyesi olarak, eşit muamele görmeyeceksiniz. Elde ettiğiniz ayrıcalıklar üye olduğunuz statü göre değişmektedir. Gümüş ve altın statüsü kazanmakta farklılık göstermektedir. Gümüş üye olmak için yılda 25.000 mil yani 25 uçuş yapmış olmalısınız. Altın üyesi olarak en az 50.000 mil toplanmalı yani 50 uçuş rezervasyonu yapılmalıdır. Altın üyesi olarak, programın sunduğu 400 Skyteam salonuna ücretsiz erişim gibi tüm hizmetlerden yararlanırsınız. Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Sınıf Kazanım oranı
Business
Flex CF, DF, JF 250%
IF, ZF 200%
Classic CC, DC, JC 200%
IC, ZC 150%
Comfort
Flex AF, SF, WF 200%
Classic AC, SC, WC 150%
Economy
Flex BF, HF, KF, LF, MF, UF, YF 200%
EF, NF, QF, TF 150%
Classic BC, HC, KC, LC, MC, UC, YC 150%
EC, NC, QC, TC 100%
Saver BV, HV, KV, LV, MV, UV, YV 125%
EV, NV, QV, TV 75%
Promo PS, RS 25%

Aeroflot Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Aeroflot havayolunda ekonomi sınıfında ikram, seyahat yerine, uçuş süresine ve kalkış saatine bağlıdır. Bu faktörlerin kombinasyonuna bağlı olarak, yolcu sıcak veya soğuk kahvaltı, öğle yemeği ve çeşitli atıştırmalıklar alır. Yolcu ayrıca çeşitli içecekler arasından seçim yapabilir.

Konfor Sınıfı

Menü bileşimi Comfort Class’ta da değişir. Moskova’dan New York, Tel Aviv ve Şanghay’a uçuşlarda, yolcular meze olarak fındık ve badem, başlangıç olarak ton balığı ile Yunan salatası ve balsamik limon sosunda sebzeli kuzu eyeri alırlar. Kalkış saati sabah olursa, Aeroflot ayrıca kahvaltıda meyve salatası, krema ile elma krep veya frittata sunar. İçecek seçimi de çok çeşitlidir; meyve suyu ve alkolsüz içecekler kadar şarap ve biraya kadar uzanmaktadır.

Business Class

Business Class düzenli olarak önceki yılların en popüler yemeklerini sunmaktadır. Bunlar çoğunlukla Thierry Mona gibi tanınmış şeflerden geliyor. Hangi yiyecek ve içeceklerin bulunabileceği, uçuşun destinasyonu ve uzunluğuna bağlıdır.

Özel menüler

Aeroflot, örneğin, belirli yaş gruplarının yanı sıra tıbbi ve dini gereksinimleri karşılayan bir dizi özel menü sunar. Özel yemek siparişleri havayolu tarafından kalkıştan en geç 36 saat önce alınmalıdır. Ayrıca özel menüler sadece en az üç saatlik uçuşlarda yolcular tarafından kullanılabilir.

Aeroflot Uçak İçi Eğlence

Uçuş sınıflarına göre Aeroflot imkanlarını aşağıda görebilirsiniz:

Ekonomi Sınıfı

• İnteraktif ekranlar aracılığı ile geniş video ve ses dosyaları.
• Panasonic eX2, 9 inç ekranlar
• Radyo ve televizyon kanal seçenekleri, güncel film imkanları
• Parfüm, kozmetik, alkoller ve hediyelik eşya çeşitleri ile alışveriş imkanı
• “Aeroflot” uçuş dergisi

Business Class yada Premium Class

• “Aeroflot Premium” uçuş dergisi
• Filmler, müzik, sesli kitaplar ve popüler oyunlar ile zaman geçirebilirsiniz.
• Panasonic eX2, 15.4 inç ekranlar
• Radyo ve televizyon kanal seçenekleri, güncel film imkanları

Yukarıdakilere ek olarak sıcak ve soğuk kahvaltı ve ana yemek seçenekleri bulunur. Business Class yolcuları için ayrıca soğuk ve ara sıcak imkanları da vardır.

Wi-Fi

Çoğu Aeroflot uçağı, yolcuların ücrete bağlı olarak rezervasyon yaptırabilecekleri kablosuz İnternet erişimine sahiptir. Fiyatlar, veri hacmine ve geçerlilik süresine bağlı olarak 5 ile 50 dolar arasında değişir.

Aeroflot Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Aeroflot ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Aeroflot Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Aeroflot’un Business Class yolcuları ya da Bonus Gold ve SkyTeam Elite Plus kart sahipleri Şeremetyova Havalimanı bekleme salonlarında uçuşlarını bekleyerek rahatlama imkanına erişelebilirler.

• Terminal D – 3 yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında «Klassika», «Jazz», «Blues» salonlarının ayrıcalıklarından faydalanabilirler.
• Terminal F – 2
• Terminal B – 1

Aeroflot
IATA ICAO Çağrı Kodu
SU AFL AEROFLOT

Kuruluş: 1923
Havalimanı Yeri:Rusya
Hubları: MOW
Sahibi: Rusya Federasyonu (% 51), çalışanlar ve diğer kişiler (% 49)
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Aeroflot Bonus
Şirket Sloganı: Sincerely Yours

Uçak Sayısı: 252
Uçtuğu Destinasyon:  146
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.1
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, Sukhoi
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Boeing 737-800, Boeing 777-300, Sukhoi Superjet-100

İletişim: 10, Arbat St., Moscow, 119002, Rusya
Telefon Numarası: 8 800 444 55 55, +7 495 223 55 55
Fax: +7 495 784 71 42
E-mail: callcenter@aeroflot.ru

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Aeroflot Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Soçi → MoskovaUÇUŞ ARA
2Kaliningrad → MoskovaUÇUŞ ARA
3Samara → MoskovaUÇUŞ ARA
4Kazan → MoskovaUÇUŞ ARA
5Saint Petersburg → MoskovaUÇUŞ ARA
6Mineralnye Vody → MoskovaUÇUŞ ARA
7Novosibirsk → MoskovaUÇUŞ ARA
8Moskova → SoçiUÇUŞ ARA
9Moskova → KaliningradUÇUŞ ARA
10Moskova → KrasnodarUÇUŞ ARA
11Moskova → SamaraUÇUŞ ARA
12Moskova → KazanUÇUŞ ARA
13Moskova → Saint PetersburgUÇUŞ ARA
14Moskova → Mineralnye VodyUÇUŞ ARA
15Moskova → MinskUÇUŞ ARA
16Moskova → NovosibirskUÇUŞ ARA
17Moskova → YekaterinburgUÇUŞ ARA
18Moskova → UfaUÇUŞ ARA
19Yekaterinburg → MoskovaUÇUŞ ARA
20Ufa → MoskovaUÇUŞ ARA