aeroflot

AEROFLOT HAKKINDA

 • Kuruluş: 1923
 • Havalimanı Yeri: Rusya
 • Sahibi: Rusya Federasyonu (% 51), çalışanlar ve diğer tüzel kişiler (% 49)
 • Uçuş Ağı: 129
 • Hedefler: Rusya'da 25, BDT ülkelerinde 7, Uluslararası 56
 • Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
 • Sadakat Programı: Aeroflot Bonus
 • Uçak tipi: Airbus A319 / A320 / A321 / A330-200, Boeing B767-36, 777-300ER, Sukhoi Superjet
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 191
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , UAC

AEROFLOT UÇAK BİLETİ

Aeroflot - Rus Havayolları uzun zamandır dünyadaki en büyük havayollarından biri olarak kabul edilmektedir. Eski Sovyetler Birliği döneminde filo 10.000 uçağa kadar sayılmıştı. 1991'de ülkenin çöküşüyle ​​Aeroflot kendisini yeniden düzenlemek zorunda kaldı. 8 Mart 1923'te kurulan ve ilk filo için 15 uçak satın alınmış, Moskova'dan Nizhny Novgorod'a yapılan ilk uçuş yapılmıştır. Bugün, Moskova'yı 130'dan fazla şehir ve 50 ülkeye bağlayan havayolu şirketidir. Bunlara, örneğin Stockholm, Madrid, Hamburg, Kahire veya Houston dahildir. Aeroflot - Russian International Airlines 2016 yılında 5 yeni destinasyon ile uçuş ağını genişletmeye devam etmektedir. Dış hat Moskova'dan Alicante, Valensiya'ya ve Lyon ve Kazan'dan Frankfurt'a ve iç hat Moskova'dan Syktyvkar'a uçuş ağına eklenmiştir.

1991 yılından beri Aeroflot - Russian International Airlines bir borsa şirketidir. Kurucusu olan Rusya Federasyonu Hükümeti, hisselerin% 51'ine, kalan% 49'u ise Aeroflot çalışanlarına ve diğer tüzel kişilere aittir. Havayolu, 2.000 pilot dahil olmak üzere yaklaşık 25.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Uçuş güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra, havayolunun amacı yerli ve yabancı havacılık piyasalarında mali konumunu güçlendirmek ve yerde ve havada hizmet kalitesini artırmaktır. Aeroflot, ittifakında 2006 yılından bu yana SkyTeam üyesidir. 2016 yılında toplam 29 milyon yolcu taşımıştır.

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

AEROFLOT BONUS SADAKAT PROGRAMI

Aeroflot Bonus, üyelerine çok sayıda ayrıcalık veren Aeroflot'un uçuş sadakat programıdır. Bu şekilde, Aeroflot ile puan veya mil kazanabilir ve sağladığı indirimler ile paranızdan tasarruf edebilirsiniz. Skyteam üyeleri de dahil olmak üzere program tüm Aeroflot grubuna dahil havayollarında geçerlidir. Rossiya Havayolları ve Aurora Havayolları.

Farklı statü avantajlarından yararlanma
Aeroflot Bonusu üyesi olarak, eşit muamele görmeyeceksiniz. Elde ettiğiniz ayrıcalıklar üye olduğunuz statü göre değişmektedir. Gümüş ve altın statüsü kazanmakta farklılık göstermektedir. Gümüş üye olmak için yılda 25.000 mil yani 25 uçuş yapmış olmalısınız. Altın üyesi olarak en az 50.000 mil toplanmalı yani 50 uçuş rezervasyonu yapılmalıdır. Altın üyesi olarak, programın sunduğu 400 Skyteam salonuna ücretsiz erişim gibi tüm hizmetlerden yararlanırsınız.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

 SınıfKazanım oranı
Business
FlexCF, DF, JF250%
IF, ZF200%
ClassicCC, DC, JC200%
IC, ZC150%
Comfort
FlexAF, SF, WF200%
ClassicAC, SC, WC150%
Economy
FlexBF, HF, KF, LF, MF, UF, YF200%
EF, NF, QF, TF150%
ClassicBC, HC, KC, LC, MC, UC, YC150%
EC, NC, QC, TC100%
SaverBV, HV, KV, LV, MV, UV, YV125%
EV, NV, QV, TV75%
PromoPS, RS25%

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
El bagajı için uçakta seyahat edebilecekleriniz olmalıdır. İzin verilen el bagajına ek olarak bir el çantası, bir fotoğraf makinesi, bir plastik torba ve bir de dizüstü bilgisayar almak mümkündür. El bagajının boyutu, tüm rezervasyon sınıflarında 55 x 40 x 20 cm'yi geçmemelidir. Bu, ulusal ve uluslararası tüm bağlantılar için geçerlidir. First ve Business Sınıfında maksimum ağırlığı 15 kg ve Ekonomi Sınıfında toplam 10 kg olabilir.

Kargo bölümü bagaj

Kabin içine alınamayan giyim ve sıvılar gibi sivri nesneler gibi ana seyahat eşyalarını kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Aeroflot'ta ücretsiz bagaj sınırı ve ağırlığı rezervasyon sınıfına ve uçuş noktasınagöre değişmektedir. Ekonomi sınıfında, bir mil program üyesi değilseniz, maksimum 23 kg ve toplam boyutu 158 cm 1 bagaj parçası taşıyabilirsiniz. Mile programına üye olarak, ekonomi sınıfında aynı ağırlık limitine veya boyuta sahip iki adet bagaj taşıyabilirsiniz. Premium Economy and Comfort rezervasyon sınıflarının yolcularının yanı sıra,  Business sınıfında da 2 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Burada ağırlık, bagaj başına 32 kg ve boyut toplam 158 cm'dir.

Diğer bagajlar
Kayak ekipmanı, bisiklet ve golf ekipmanların boyutları  bagaj limiti aşılmadığı taktirde önemli değildir. Aksi takdirde ücret ödenir. Aynı şey diğer spor malzemeleri ve müzik aletleri için de geçerlidir. Bebek arabaları, bebekler için puset ücretsiz olarak uçağa alınabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.