oman air

OMAN AIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 1993
 • Havalimanı Yeri: Umman
 • Sahibi: Umman Devleti
 • Uçuş Ağı: 35
 • Hedefler: 20 ülkede 35 destinasyon
 • Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
 • Sadakat Programı: Sindbad
 • Uçak tipi: Airbus A330-200 / A330-300, Boeing 737-800/ 777-900ER / 787-8 / 787-9 , Embraer E-175
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 47
 • Uçak detayı: Airbus, Boeing , Embraer

OMAN AIR UÇAK BİLETİ

Oman Air Umman'ın ulusal havayoludur. 1993 yılında kurulan havayolu Muscat Uluslararası Havalimanı ve Salalah Uluslararası Havalimanını ana üssü olarak kullanmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tarifeli uçuşların yanı sıra bölgesel hava taksi ve charter uçuşları düzenliyor. Umman Air, Arab Air Carriers Organization üyesidir.

1993'ten beri var olmasına rağmen modern bir çizgide hareket etmektedir. Bunun nedeni, modernlik açısından bazı genç havayollarının bir adım önünde olmasıdır. 2010'dan bu yana uçakta telefon görüşmesi, SMS imkanı ve internette sörf olanakları sunan dünyanın ilk havayolu şirketlerinden biridir. Ayrıca havalimanlarında kendi lounge'ları ile ek konfor sunuyor.

Devlet havayolu olması filosunda çeşitli uçak modelleri bulunmasına yol açmıştır. . Örneğin Boeing, Airbus ve Embraer uçakları ile Afrika, Asya ve Avrupa'da neredeyse 35 uçuş noktasına uçmaktadır.

Umman içinde Khasab ve Sohar şehirlerine uçuşlar gercekleştirmektedir.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Kenya, Tanzanya, Mısır, Çin, Bangladeş, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Endonezya, Malezya, Filipinler, Tayland, Bahreyn, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

EmiratesSingapore Airlines
Ethiopian AirlinesSriLankan Airlines
Garuda IndonesiaThai Airways
KLMTürk Havayolları
Malaysia AirlinesLufthansa
Royal JordanianEtihad
Saudia

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

SINDBAD SADAKAT PROGRAMI

Umman Air'le olan sık uçanlar Oman Air Sindbad bonus programına katılabilir. Burada, her uçuşta üç yıl geçerli olmak üzere mil kazanabilirsiniz. Program, daha az sıklıkla uçan müşteriler için de uygundur. Yolculuğun başında yolcular başlangıç ​​seviyesi Sindbad Blue'ya ulaşıyor. Blue seviyesinin müşteriler için doğrudan avantajları yoktur, bu nedenle sadece miller kazanılmaktadır. Öte yandan 25.000 statik mil'den itibaren, Silver üyeliğine yükseltilirsiniz. Havalimanlarında özel hizmet ve Umman Havalimanı salonlarına giriş imkanı sağlamaktadır.  Boarding ve check-in önceliği de artırılmıştır. Altın seviyesi, uçuş başına mil sayısının arttığı ve diğer avantajların sunulduğu bir sonraki aşamadır.

Mil kazanıp - harcama
Umman Air partner havayolları ile uçan yolcular Oman Air Sindbad hesabı için mil kazanması da mümkündür. Havayolu aynı zamanda araç kiralama şirketleri ve otelleriyle de işbirliği yapar, böylece her konaklama için veya her kiralama için mil kazanırsınız. Toplanan puanlar doğrudan Oman Air'de harcanabilir. Upgrade yapılabileceği gibi ücretsiz olarak bilet'de satın alabilirsiniz.

Ayrıca 8 kişiye kadar aile üyeliği ile millerinizi bir tek hesapta toplama imkanınız da bulunmaktadır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Ekonomi sınıfında, maksimum 7 kg ve maksimum boyutu 115 cm olan bir el bagajı taşınabilir. First Class ve Business Classda iki adet bagaj eşyası taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj
Sadece Oman Air uçakları ile uçulacaksa ise, 30 kg bagaj ekonomi sınıfında, 40 kg bagaj Business Class'ta  ve 50 kg bagaj First Class  verilebilir. Bir bagaj parçası 32 kg'den ağır olmayacak ve maksimum dış boyutları 158 cm'yi geçmemelidir.

Diğer bagajlar
Bir müzik aleti el bagajı olarak taşımak için çok büyükse, ek bir koltuk ayırmanız önerilir. Bagaj sınırlarını aşan fazla veya özel bagajlar rezervasyon sırasında bildirilmelidir. Bağlantına ve ilave bagaj miktarına bağlı olarak ek ücret tahsil edilebilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.