Swiss International Air Lines Uçak Bileti

Swiss International Air Lines

En uygun Swiss International Air Lines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Swiss International Air Lines Swiss International Air Lines Hakkında

Swiss International Air Lines, İsviçre’nin ulusal havayolu olarak 2002 yılı Nisan ayında Swissair kurucuları tarafından kurulmuştur. Şirket, bölgesel havayolu Crossair’den ortaya çıktı ve şu anda Lufthansa’nın bir yan kuruluşudur. Havayolu birkaç yıl içinde uluslararası alanda bir isim yaptı. Zürih ana merkezi havaalanı olarak hizmet vermektedir. Cenevre ikinci bir merkezidir. SWISS olarak bilinen havayolu şirketi %100 Lufthansa’ya aittir. Mayıs 2020’de filo büyüklüğü 89 olup Airbus ve Boeing uçaklarından oluşmaktadır.

Başlangıçları, özellikle 11 Eylül 2001’deki saldırılarla bağlantılı kriz nedeniyle zordu. İsviçre hükümeti daha sonra şirketin toparlanmasına izin vermek için büyük yatırımlar yaptı. Şirket, 2004 yılında Oneworld ittifakına katılmaya çalışır ve görüşmelerden sonra kabul edilir. Sonunda, ittifaka girme konusunda çekincelerini dile getiren bir şirket olan British Airways ile olan ilişkinin eşitsiz olduğunu vurgulayarak bu ortaklıktan vazgeçti.

İştirakler arasında Edelweiss Air ve Swiss Global Air Lines bulunmaktadır. SWISS, Star Alliance üyesidir ve sık uçan Miles & More sadakat programını sunmaktadır.

Swiss havayolları Merkez Havalimanı

Zürih Havalimanı

Diğer havalimanları
Cenevre Uluslararası Havalimanı
EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg

Swiss Havayolları Uçuş Sınıfları

İsviçre Uluslararası Hava Yolları yolcuları Ekonomi, Business ve First Class arasında seçim yapabilir.

Ekonomi

Misafirlerine bekledikleri ve biraz daha fazlasını sunuyor. Koltuklar uzun uçuşlarda bile rahattır ve ayarlanabilir koltuk başlıkları vardır. Tercih edilen veya daha fazla bacak boşluğuna sahip bir koltuk rezervasyonu yaparak daha konforlu bir yolculuk yaparsınız. Uzun Avrupa uçuşlarında ve kıtalararası uçuşlarında, yolcular et tabanlı veya vejetaryen menü arasında seçim yapabilirler. Ayrıca İsviçre Uluslararası Hava Yolları’nda özel yeme alışkanlıkları da dikkate alınmaktadır.

Business Class

Müşterileri her zaman yanlarında ücretsiz bir koltuğa sahiptir ve gazeteler ve dergiler onları eğlendirir. Diğer hizmetler arasında öncelikli biniş, öncelikli check-in ve öncelikli bagajların yanı sıra salon erişimi de bulunmaktadır. Koltuk rezervasyonu da mümkündür. Dünyanın diğer bölgelerine uçarken, koltuk bir işyerine dönüştürülebilir veya iki metre uzunluğunda bir yatak görevi görebilir. Swiss International Air Lines’ın ödüllü Business Class yemeği, İsviçre bölgelerinden mevsimlik yemeklerden oluşmaktadır.

First Class

Uzun mesafeli uçuşlarda; Boeing 777-300 gibi uçaklarda 8 adet hızlıca süite dönüşebilen ve mahremiyet sağlanan koltuklar bulunmaktadır. Vestiyer, depolama için daha fazla alan ve eğlence için 32 inç monitör maksimum rahatlık sağlar.


Avustralya ve Okyanusya hariç, tüm kıtalara hizmet verilmektedir. Güney Amerika yönünde Brezilya’ya ucuz uçuşlar mümkündür ve Afrika yönünde Fas, Mısır, Tanzanya, Kenya ve Güney Afrika’ya. Swiss havatolları tarafından Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’nın uçuşların kapsamı daha iyidir.

Havayolu 45’den fazla ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Yurtdışında uçmakta olduğu ülkelerin bazıları; Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kenya, Kosova, Lüksemburg, Malta, Fas, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tanzanya, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, ABD

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Brussels Airlines Scandinavian Airlines
Air China Croatia Airlines Singapore Airlines
Air France Edelweiss Air South African Airways
Air India EgyptAir TAP Air Portugal
Air Malta El Al Thai Airways
All Nippon Airways Eurowings United Airlines
Austrian Airlines LOT Polish Airlines
Avianca Lufthansa

Önemli mihenk taşları

2005 yılında, Swiss Havayolları, alman Lufthansa tarafından alınmıştır.

2009 yılında, EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg havalimanlarında önemli bir büyüme yapılarak havayolu Pazar payını kazanmak amaçlanmıştır.

Swiss International Air Lines Check-in

Online Check-in

Evde tabletinizle koltukta sörf yapıp yapmadığınız, işyerinizde bilgisayarınızda bir şeyler yazdığınız veya bir kafede akıllı telefonunuzla oynadığınızdan bağımsız olarak, internetin olduğu her yerde Swiss Online Check-in’i kullanabilirsiniz. Bu, havaalanında çok zamandan tasarruf sağlar. Havayolunun web sitesinde “Check-in” sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Otomatik check-in

Daha uygun olmasını istiyorsanız, Swiss online check-in’in yanı sıra otomatik check-in de kullanabilirsiniz. Eğer doğrudan swiss.com üzerinden rezervasyon yaptırırsanız bunu kullanabilirsiniz. “Rezervasyonu yönet” yoluyla web sitesine kaydolabilir ve otomatik check-in seçeneğini belirleyebilirsiniz. Özellikle el bagajı ile seyahat eden sık uçan yolculara uygundur, çünkü havaalanında gerçekten çok zaman kazanırlar. Koltuk rezervasyonları, rezervasyonun yaparken otomatik check-in sırasında da yapılabilir.

Detaylı Check-in

Giriş verileri: İsim ve rezervasyon referansı veya e-bilet numarası gereklidir.

Diğer yolcular: En fazla 8 kişi check-in yapabilir.

Koltuk seçimi: Online check-in sırasında bir koltuk seçmek mümkündür.

Yolcu veri: Belirli varış yerlerinde ilave yolcu verileri sağlamak gerekir. Web check-in sırasında belirtilebilirler.

Biniş kartı: Check-in işleminden sonra biniş kartı kolayca yazdırılabilir. Bunu yapmak için, PDF okuyucusunun bilgisayara yüklenmesi gerekir. Ayrıca biniş kartınızın cep telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Valiz: Sadece el bagajı ile seyahat ediyorsanız, biniş kartınızla doğrudan kapıya gidebilirsiniz. Bagajınız varsa, bagaj bırakma kontörüne gidebilirsiniz.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 23 saat öncesinde başlamaktadır

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Swiss International Air Lines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Swiss International Air Lines Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi sınıfında 8 kilograma kadar ağırlık, boyutlar 55 x 40 x 23 cm geçmeyecek şekilde yolcu başına bir parça el bagajı yanınıza alabilirsiniz. Business ve First Class’ta yolcu başına 2 adet el bagajı; el bagajının bir parçası da 57 x 54 x 15 santimetreden büyük olmayan bir el çantası uçak içine alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi sınıfında yolcu başına 23 kg’a kadar ücretsiz bagaj hakkı bulunur; Miles programı katılımcıları, yolcu sınıflarına bakılmaksızın, her biri 23 kg ağırlığındaki iki bagajı yanlarına alabilirler; Business sınıfında yolcularının maksimum ağırlığı 32 kilogram olan bir ücretsiz bagaj hakkı vardır, First Class yolcularının maksimum ağırlığı 32 kilogram olan iki ücretsiz bagaj hakkı vardır.

Diğer bagajlar

İki yaşından küçük çocuklar için, katlanabilir veya normal çocuk arabası (maksimum 23 kg), seyahat sınıfından bağımsız olarak tüm SWISS uçuşlarında ücretsiz olarak taşınabilir. İki yaşın altındaki her çocuk aynı zamanda 23 kilogramlık ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Swiss International Air Lines Koltuk seçimi

Rotaya ve rezervasyon sınıfına bağlı olarak, Swiss International Air Lines müşteriler kalkıştan 48 saat öncesine kadar koltuk rezervasyonu yapabilir. Maliyetler rotaya ve tarife göre değişir. Avrupa içinde seyahat eden ve Ekonomi Light tarifesini seçen yolcular 11,20 Euro (12 CHF) karşılığında yer ayırtabilirler. Economy Classic tarifesi ve Economy Flex tarifesi ile koltuk rezervasyonu ücretsizdir. Uluslararası güzergahlarda, seyahat edenler yaklaşık 27,30 Euro (29 CHF) karşılığında yer rezervasyonu yapabilirler. Bununla birlikte, daha fazla bacak boşluğuna sahip bir yer istiyorsanız, Avrupa içi uçuşlar için 23,50 avro (25 CHF) ve uzun mesafeli uçuşlar için yaklaşık 46 avro (49 CHF) ödemek zorundasınız.

Swiss International Air Lines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

Miles & More üyeleri seyahat, alışveriş, finans ve eğlence alanlarında 300’den fazla şirketten puan toplayabilir. Yeterli mil biriktikten sonra, uçuşlara, otellere, kiralık arabalara ve yolculuklara millerini kullanabilerler. Kupon almak, iyi bir iş yapmak ve milleri bağışlamak kadar mümkün. Miles & More dört kart seviyesini vardır. Miles & More üyeleri (ilk ödül milinden sonra), Sık Seyahat Edenler (yılda 35.000 mil kazananlar), Senatör (yılda 100.000 mil kazanalar) ve HON Circle Üyesi (arka arkaya 2 yıl 100.000 mil kazanan).

Swiss International Air Lines Yiyecek, İçecek ve İkram

Avrupa uçuşlarında ikram

Swiss International Air Lines uçuşlarında yemekler uçuşun uzunluğuna bağlıdır. Yolcu öncelikle kısa mesafeli uçuşlarda küçük atıştırmalıklar sipariş edebilirken, daha uzun uçuşlarda sıcak yemekler de sunulmaktadır. Aşağıdakiler geçerlidir: tüm bileşenler İsviçre’deki yerel tedarikçilerden gelir. Ayrıca havayolu, çevreyi gereksiz yere kirletmeyen ekolojik olarak duyarlı ambalajlara büyük önem vermektedir.

Kıtalararası uçuşlarda ikram

Swiss International Air Lines ile kıtalararası uçuş rezervasyonu yapan herkes, sıcak et yemeği ile vejetaryen menü arasında seçim yapabilir. Havayolu, yolcularına Appenzeller veya Gruyère gibi popüler İsviçre peynirlerini de sunuyor. İçecek seçimi de geniştir ve alkolsüz içeceklerden şarap ve bira gibi alkollü içeceklere kadar çeşitlilik göstermektedir. Tüm yemekler ve içecekler Avrupa ve kıtalararası uçuşlarda bilet fiyatına dahildir.

Özel menüler

Önceden sipariş edilirse, Swiss International Air Lines ayrıca bebekler, çocuklar ve özel ihtiyaçları olan yolcular için özel menüler sunar – örneğin, fındık alerjisi veya gluten intoleransı varsa. İki yaşına kadar olan çocuklar için uygun olan bebek menüsü genellikle organik bir meyve veya sebze püresinden oluşur. Çocuk menüsü (12 yıla kadar) değişir, ancak her zaman küçük yolcular için tatlı servisi vardır.

Vejetaryenler ve veganlar, diyabetik menüler, hafif yiyecek menüleri ve az yağlı, tuz veya kalorisi azaltılmış menüler için çeşitli menüler de mevcuttur. Özel menü servisi sadece tüm sınıflarda uzun mesafeli uçuşlar için geçerlidir. Avrupa uçuşlarında, yalnızca Business Class yolcuları özel fırsatlardan yararlanır. Özel menüler, diğer tüm yemekler gibi ücretsizdir, ancak kalkıştan en az 24 saat önce sipariş edilmelidir.

Swiss International Air Lines Uçak İçi Eğlence

Uçuşunuzun keyifli geçebilmesi adına Swiss havayolları uçuşlarında Duty Free alışveriş imkanı başta olmak üzere birçok imkan bulunmaktadır:

Ekonomi Avrupa

• Airbus uçaklarında film imkanı.
• Ücretsiz yemek ve içecek

Ekonomi Uluslararası

• Et ya da vejeteryan yemek seçeneği
• Müzik ve TV programları, belgesel izleme imkanları.
• Sıcak havlular, ergonomic koltuklar
• “SWISS magazine” uçuş dergisi, geleneksel isviçre çikolatası.

Business Class Avrupa

• Birçok uçuşta Business Class yolcuları için ayrı kabin ve geniş koltuk seçenekleri sunulur.
• Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği (Uçuşun süresi ile bağlantılı olarak) ile beraber sunulan şampanya.
• Müzik ve TV programları, belgesel izleme imkanları, gazete ve oyunlar

Business Class Uluslararası

• Daha özel odalı ve yatak haline gelebilen koltuklar.
• Video ve görsel oynatabilen oynatıcılar, USB ve iPod cihaz bağlantıları.
• 5 çeşit yemek seçenekleri, dondurma
• Geniş gazete ve dergi seçenekleri ve aynı zamanda “SWISS magazine” uçuş dergisinin özel iş eki
• Telefon, laptop bağlantıları
• Çorap, uyku maskesi, diş fırçası/macunu, ses geçirmeyen kulaklıklar ve kişisel bakım ürünleri verilmektedir.

Swiss First Class

• Kabin ekibi tarafından bireysel servis.
• Seçkin şefler tarafından yapılan yemekler.
• “UNIVERSE” uçuş dergisi, SWISS magazine dergisinin özel sayısı
• Telefon, laptop bağlantıları.
• Her yolcu için geniş ekranlar
• Çorap, uyku maskesi, diş fırçası/macunu, ses geçirmeyen kulaklıklar ve kişisel bakım ürünleri verilmektedir
• Rahat yastıklar, pijama ve terlikler.

Wi-Fi

Swiss International Air Lines yolcuları Boeing 777-300ER ve Airbus A330-300 üzerindeki uzun mesafeli bağlantılarda internette sörf yapabilirler. WLAN ücretleri ilgili veri hacmine bağlıdır: yolcular 20 MB için 8 Euro, 50 MB için 17 Euro ve 120 MB için 35 Euro ödemek zorundadır. First Class yolcuları ise 50 MB ücretsizdir.

Swiss International Air Lines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Swiss International Air Lines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Swiss International Air Lines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Swiss havayolu yolcusu olarak uçuşlarınızı beklerken havalimanında bulunan konforlu bekleme salonlarında dinlenebilirsiniz.

Zürih havalimanında 6 farklı bekleme salonu bulunmaktadır:

SWISS First lounge
SWISS Senator lounge
SWISS Business lounge
SWISS Lounge D Senator
SWISS Lounge D Business
SWISS Arrival lounge

Diğer Havalimanları

Zürih’in dışında, Swiss International Air Lines yolcuları aşağıda bulunan diğer havalimanlarındaki bekleme salonlarından da faydalanabilmektedir:

1. Amsterdam – Servisair Business Class Lounge
2. Athens – Lufthansa Business Lounge
3. Bangkok – Royal First Lounge, Royal Silk Lounge
4. Barcelona – Pau Casals V.I.P. Lounge
5. Basel – Airport Lounge
6. Beijing – Air China Lounge
7. Belgrade – Club “Srbija”
8. Berlin (Tegel) – Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
9. Birmingham – Servisair Lounge
10. Boston – Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
11. Brussels – Brussels Airlines Lounge
12. Bucharest (Otopeni) – Airport Business Lounge
13. Budapest – Platinum Lounge
14. Cairo – EgyptAir Star Alliance Lounge
15. Chicago (O’Hare) – SWISS Lounge
16. Copenhagen – SAS Lounge
17. Dar es Salaam – Tanzanite Lounge
18. Delhi – Lufthansa Lounge
19. Dubai – Lufthansa Senator Lounge, DCAA Lounge
20. Dublin – DAA Executive Lounge

21. Dusseldorf – Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
22. Florence – Masaccio
23. Frankfurt – Lufthansa First Lounge, Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
24. Geneva – SWISS Business Lounge, SWISS Senator/Gold Lounge, SWISS First/VIP Lounge
25. Hamburg – Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge, Lufthansa Business Lounge
26. Hongkong – The Traveler’s First Class Lounge, The Traveler’s Business Class Lounge
27. Istanbul – Millenium Lounge, TK CIP Lounge (Business Lounge)
28. Johannesburg – Virgin Club House, Premier Club, Shongololo Lounge
29. Lisbon – Top Executive Lounge (Star Alliance), Lisbon Lounge (Portway)
30. London (Heathrow) – Star Alliance Lounge
31. Los Angeles (International) – Star Alliance First Class Lounge, Star Alliance Business Class Lounge
32. Luxemburg – VIP Lounge
33. Lyon – Salon Solano
34. Madrid – AENA Puerta de Alcalá Lounge
35. Malaga – Sala V.I.P. Europa
36. Manchester – Wilmslow Lounge
37. Miami – Club America
38. Milan (Malpensa) – Lufthansa Lounge
39. Montreal – AC Maple Leaf Lounge
40. Moscow (Domodedovo) – Dedicated Contract Lounge

41. Mumbai – Lufthansa First Class Lounge, Lufthansa Business Class Lounge
42. Munich – Lufthansa First Class, Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
43. Muscat – Plaza Premium Lounge
44. Nairobi – First Class Lounge
45. Newark (Newark International) – Lufthansa Senator Lounge, SAS Lounge
46. New York (John F. Kennedy) – SWISS Lounge
47. Nice – Salon Riviera
48. Nuremberg – Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
49. Oslo – SAS Lounge
50. Palma De Mallorca – Sala Formentor, Sala Miró
51. Paris (Charles De Gaulle) – Star Alliance Lounge
52. Prague – Erste Premier Lounge
53. Rome (Fiumicino) – Avialounge
54. San Franciso – United First Class Lounge, United Red Carpet Club
55. Sao Paulo (Guarulhos) – American Airlines, SMILE Lounge
56. Shanghai / PVG – Shanghai Airlines Lounge
57. Stockholm (Arlanda) – SAS Lounge
58. Stuttgart – Lufthansa Senator Lounge, Lufthansa Business Lounge
59. St Petersburg – Pulkovo Airport Lounge
60. Tel Aviv – Dan Lounge

61. Tokyo (Narita) – United First Class Lounge, ANA First Class Lounge, United Business Class Lounge, ANA Business Class Lounge
62. Valencia – AENA Lounge Joan Olivert
63. Venice – Marco Polo Club VIP
64. Vienna – Austrian HON Circle, Austrian Senator, Austrian Business
65. Warsaw – LOT Business Lounge Polonez (Star Alliance)

Swiss International Air Lines
IATA ICAO Çağrı Kodu
LX SWR SWISS

Kuruluş: 2002
Havalimanı Yeri:İsviçre
Hubları: ZRH
Sahibi: Lufthansa Group
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Miles & More
Şirket Sloganı: Made of Switzerland.The Airline of Switzerland

Uçak Sayısı: 89
Uçtuğu Destinasyon:  102
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.8
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Boeing 777-300

İletişim: PO Box, Zürih Havaalanı, 4002 Zürih, İsviçre
Telefon Numarası: +41 848700700
Fax: +41 585 842 614
E-mail: swiss-mcc@swiss.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Swiss International Air Lines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Atina → ZürihUÇUŞ ARA
2Barselona → ZürihUÇUŞ ARA
3Berlin → ZürihUÇUŞ ARA
4Paris → ZürihUÇUŞ ARA
5Frankfurt am Main → ZürihUÇUŞ ARA
6Cenevre → ZürihUÇUŞ ARA
7Londra → ZürihUÇUŞ ARA
8Münih → ZürihUÇUŞ ARA
9Viyana → ZürihUÇUŞ ARA
10Zürih → AtinaUÇUŞ ARA
11Zürih → BarselonaUÇUŞ ARA
12Zürih → BerlinUÇUŞ ARA
13Zürih → ParisUÇUŞ ARA
14Zürih → RomaUÇUŞ ARA
15Zürih → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
16Zürih → CenevreUÇUŞ ARA
17Zürih → LondraUÇUŞ ARA
18Zürih → MünihUÇUŞ ARA
19Zürih → Tel AvivUÇUŞ ARA
20Zürih → ViyanaUÇUŞ ARA