EVA Air Uçak Bileti

EVA Air

En uygun EVA Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

EVA Air EVA Air Hakkında

EVA Air, konteyner taşımacılığında lider Evergreen Marine Corporation tarafından kuruldu. Resmi olarak Mart 1989’da Dr. Zhang Rongfa önderliğinde doğdu. İki yıl sonra, Asya’da beş uluslararası uçuş noktasına hizmet etti. 1993 yılında, Seattle ve New York ile Avrupa’da Viyana’ya uçuşlar düzenlemeye başladı. O zamandan beri şirket önemli ölçüde büyüdü ve bugün Tayvan’ı Paris’e direkt aktarmasız bir uçuşla bağlayan tek şirket oldu. Ayrıca, Asya ve Avustralya’daki destinasyonlara bir dizi bağlantı sağlar.

Ağustos 2007’de EVA Air, Los Angeles’a uçuş sağlamak için bir B777 ekledi. EVA Air, müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için Boeing 777-300 uçağında müşterilerine üç farklı sınıf sunuyor. Tayvanlı şirket 2013 yılında Star Alliance’a katıldı. Şubat 2020 itibarıyla, dünyanın en güvenli 10 havayolunda dokuzuncu sırada yer almaktadır. Sıralama, Küresel Havayolu Güvenliği Endeksi tarafından yayınlanmaktadır. Bugün EVA Air, 84 uçaklık bir filo ile 62 noktaya hizmet vermektedir.

EVA Air’in sık uçan yolcu programı Infinity MileageLands olarak adlandırılır. Ödüller; ücretsiz uçuşlar, bilet yükseltmeleri, ücretsiz bagaj hakkının artırılması ve otel konaklamaları veya araba kiralama rezervasyonlarında indirimlerdir. Evergreen Dinlenme Salonları sizi uçuştan önce dinlenmeye davet ediyor ve en son iletişim teknolojileri ile donatılmıştır.

EVA Air Merkez Havalimanı

Taipei Taoyuan Uluslararası Havaalanı (TPE / RCTP)

Odak şehirler
Bangkok-Suvarnabhumi
Hong Kong
Kaohsiung
Taipei-Songshan

EVA Air Uçuş Sınıfları

Ekonomi sınıfı

EVA Air’in B777-300ER Ekonomi Sınıfı kabini, çok daha üstün hizmet sunan geleneksel ekonomi sınıfı kabinlerden farklıdır. Ekstra alanı ve rahat atmosferi fark edeceksiniz. Economy Class, her biri 18,3 inç genişliğinde, cömert bir 3-3-3 oturma düzeni sunuyor. Şekil hafızalı yastık malzemesi ve ergonomik tasarım koltukları mükemmel bir şekilde rahatlatır ve daha doğal bir yatma pozisyonu vermek için koltuk uzanırken alt yastık öne doğru hareket eder. Ancak yenilik burada bitmiyor – tamamen ayarlanabilir bir koltuk başlığı, kafanızın istediğiniz yerde kalmasını sağlayarak yorgunluğunuzun giderilmesine yardımcı olur.

Elit Sınıf (B777’de mevcut) / Evergreen Delux Sınıfı (B747’de mevcut)

Yeni Elite Class kabinde sadece 63 koltuk bulunuyor ve bu da onu özel bir seyahat aracı haline getiriyor. Oturma alanından kişisel eşyalara kadar kabinin tüm özellikleri, uçuş deneyiminizi geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Pek çok yenilikçi özelliği ile Elite Class paranız için büyük bir değerdir.

Süper Business sınıfı (B747-400 uçaklarında bulunur)

EVA Air’in Super Business Class kabinlerinde, First Class’taki özelliklerle eşleşen koltuklarla, sıralar 44 inç arayla konumlandırılarak uzanmak ve rahatlamak için bolca alan sağlar.

Premium Defne Sınıfı (B777 ve A330’da mevcut)

2-2-2 oturma düzenine sahip Premium Laurel kabini tam anlamıyla kocamandır. En gelişmiş elektronik kontrollü, tam yatar koltuk ile yolcular lüksün tadını çıkarabilir ve özel alanlarında kendilerini şımartabilirler. Koltuklar inanılmaz 61 inç uzunluğunda ve 22 inç genişliğindedir. Hem koltuk başlığı hem de alt yastık tamamen ayarlanabilir. Pnömatik bel desteği ve bacak desteği hem elektrikle çalıştırılır hem de geri çekilebilir kol dayama yeri, komşunuzu rahatsız etmeden uzanmanıza, ayrılmanıza ve koltuğunuza geri dönmenize izin verir.


Güzergah ağının büyük çoğunluğu Asya bölgesinde yoğunlaşmıştır. Örneğin, Manila, Hanoi, Seul ve Şangay şehirlerine uçuluyor. Kendi kıtasının dışında Eva Air, Avustralya ve Yeni Zelanda, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya uçuyor. Bunlara Londra, Sidney, Auckland, Dallas ve Vancouver dahildir.

Eva Air dünya genelinde 21 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Hollanda, Japonya, Tayland, Çin, Avustralya, Filipinler, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Endonezya, Hong Kong, Tayvan, Malezya, Birleşik Krallık, Macao, İtalya, Fransa, Kamboçya, Kore, Singapur, Kanada ve Avusturya’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Avianca Shenzhen Airlines
Air China Bangkok Airways Singapore Airlines
Air India Copa Airlines Thai Airways
Air New Zealand Hainan Airlines Turkish Airlines
All Nippon Airways Hong Kong Airlines Uni Air
Asiana Airlines Shandong Airlines United Airlines

EVA Air Check-in

Online Check-in

Klasik check-in yanı sıra Eva Air, yolcularına online veya mobil check-in yapma seçeneği sunuyor. Bu kalkıştan 48 ile bir buçuk saat önce mümkündür.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Hem yurtiçi hem de uluslararası uçuş rotaları için, yolcuların kalkış saatinden 2 saat ile 1 saat önce check-in yapmaları gerekmektedir. Check-in işlemleri, bir kimlik kartı (KTP veya pasaport) ve e-bilet çıktısı gösterilerek havaalanı check-in kontuarında yapılabilir.

Otomatik check-in kioskları Avrupa, Amsterdam ve Londra Heathrow’daki bazı havaalanlarında da mevcuttur.

EVA Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun yanlarında bir parça el bagajı ve bir kişisel eşya taşımasına izin verilir. El bagajı yedi kilodan daha ağır ve 56 x 36 x 23 santimetreden daha büyük olmamalıdır. Kişisel bir eşya, örneğin, bir dizüstü bilgisayar, bir çanta, bir sırt çantası, bir evrak çantası, bir kamera çantası, bir ceket, bir şapka, bir eşarp, bir alışveriş çantası, yiyecek ve içecekler olarak anlaşılmaktadır.

Kargo bölümü bagaj

EVA Air, kabin sınıfı, uçuş yeri ve ağırlık ve parça sistemine göre bagaj hakkı değişiklik gösterir. Ağırlık sistemine aşağıdaki ücretsiz bagaj hakkı uygulanır: Business / Premium Laurel / Royal Laurel Class’ta yolcu başına 30 kilogram, Evergreen Deluxe / Elite Sınıfında yolcu başına 25 kilogram ve Economy Class’ta yolcu başına 20 kilogram. Her durumda, küçük çocuklar maksimum 10 kilogram bagaj teslim edebilir. Bununla birlikte, parça sisteminde aşağıdaki ücretsiz bagaj izinleri geçerlidir: Business / Premium Laurel / Royal Laurel Class’ta yolcu başına 32 kilogramlık 2 adet bagaj, Evergreen Deluxe / Elite Class yolcu başına 28 kilogramlık 2 adet bagaj ve Ekonomi Sınıfında 23 kilogramlık 2 adet bagaj hakkı bulunur. Küçük çocuklara kendisine eşlik eden yetişkin gibi bir parça bagaj taşımasına izin verilir. Bagajların hiçbiri 158 santimetreden daha büyük olamaz (üç dış boyutun toplamı). Ek olarak, bir yürümeye başlayan çocuk seyahat ediyorsa, katlanabilir bir bebek arabası yolcu kabininde taşınabilir. Infinity-MileageLands-Diamond, Altın ve Gümüş üyelerin yanı sıra Star Alliance Gold üyelerinin parça sistemine ağırlık sisteminde 23 kg ve 20 kg’ı geçmeyen bir bagaj daha eklemesine izin verilir.

Diğer bagajlar

Ücretsiz bagaj hakkını aşan diğer bagaj eşyalarının nakliyesi için ek ücret alınmaktadır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

EVA Air Koltuk seçimi

Eva Air havayolu, yolculara kalkıştan on iki saat öncesine kadar online koltuk seçimi sunar. Koltuk rezervasyonları yalnızca uluslararası bağlantılar için geçerlidir, charter ve kod paylaşımı uçuşları hariçtir.

EVA Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Infinity MileageLands Sadakat Programı

EVA Air sık uçan yolculara Infinity MileageLands bonus programı sunuyor. Basit üyelik, havayolu ile her uçuşta mil kazanılabilen Green Kart’a dayanır. Kazanılan mil sayısı, uçulan rotaya ve uçuş sınıfına bağlıdır. Bonus programı ile kazanılan tüm miller 36 ay boyunca geçerlidir. Miller, EVA Air’de ücretsiz uçuş veya herhangi bir zamanda daha yüksek bir sınıfa upgrade için kullanılabilir. Ayrıca, gruplar veya ailelerin ödüllere daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için talep üzerine mil de aktarılabilir.

Premium Infinity MileageLands Üyelikleri

Millerden tasarruf edenler premium üyeliğine hak kazanabilirler. Tüm temel üyeler için Green kart yerine, Silver, Gold ve Diamond üyelik statüsünü elde edebilirsiniz. Daha yüksek seviyeye geçmek için, belirli bir mil veya EVA Air ile belirli sayıda uluslararası uçuşu tamamlamanız gerekir. Ulaşılan durum iki yıl boyunca korunur ve hesabınızda yeterli mil olması durumunda yenilenir. EVA Air’de premium üyeler rezervasyon, check-in, koltuk seçimi, lounge erişim ve fazla bagaj için birçok avantajdan yararlanırlar.

EVA Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu, kabindeki beş sınıfın hepsinde farklı menüler sunar. Alternatif olarak, vejetaryenler, veganlar, bebekler, küçük çocuklar ve çocuklar için yemekler de vardır. Dini veya sağlık düzenlemelerine göre hazırlanan yemekler de mevcuttur. Kalkıştan 24 saat öncesine kadar önceden rezervasyon yaptırın. Bir istisna, kalkıştan üç gün önce sipariş etmeniz gereken koşer yemekleridir.

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta, yolcular farklı yemekler arasında seçim yapabilir. Örneğin, havayolu kahvaltıda Çin pirinç lapası sunmaktadır.

Elit sınıf

Elite Class’ta, EVA Air porselen tabaklarda çeşitli taze ve mevsimlik yemekler servis etmektedir. Çeşitli Asya ülkelerinden tipik yemekler arasından seçim yapabilirsiniz. Kırmızı ve beyaz şaraplar, bira ve alkolsüz içecekler sipariş edebilirsiniz.

Business sınıfı

Business Class’ta suşi ve pirinç yemekleri gibi çeşitli taze yemekler de bulunmaktadır. Porselen ile servis edilir.

Premium Laurel Sınıfı

Dünyanın dört bir yanından gelen yemekler Premium Laurel Class’ta mevcuttur. EVA Air ayrıca çeşitli başlangıçlar, tatlılar, çorbalar ve salatalar sunmaktadır. Tüm yemekler yüksek kaliteli porselenden servis edilebilir. Düzenli içecek çeşitlerine ek olarak, Premium Laurel Class’ta her zaman taze kahve ve soğuk şaraplar bulunur. Uçuş görevlileri mikrodalgada sıcak atıştırmalıklar hazırlayabilir.

Royal Laural Sınıfı

Royal Laural Class’da önce bir bardak şampanya ve tereyağı ve sızma zeytinyağı ile servis edilen ekmek alacaksınız. Bir ana yemek, örneğin ıstakoz veya biftek izler. Ana yemeği kalkıştan 24 saat öncesine kadar online sipariş edebilirsiniz. O zaman EVA Air size çeşitli meyveler ve küçük peynir tabağı sunuyor. Kahve veya çay da vardır. Fiji Adaları’ndan gelen içecek çeşitleri maden suyu ile tamamlanmaktadır.

EVA Air Uçak İçi Eğlence

Star Gallery video sistemi tüm sınıflarda mevcuttur. 40 film, kısa film, interaktif oyun ve 100 müzik albümü uçuş süresinin çok uzun olmamasını sağlar.

Wi-Fi

Boeing 787 Dreamliner, Boeing 777-300ER ve Airbus A330 uçaklarıyla birçok uzun mesafeli uçuşta WiFi kabinde mevcuttur. Bu, üç farklı versiyonda mevcuttur. Yolcular 30MB için yaklaşık 5 $ ödüyor ve 300MB için yaklaşık 30 $ ödeyerek kullanılabilir.

EVA Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde EVA Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

EVA Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için EVA Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

EVA Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
BR EVA EVA

Kuruluş: 1989
Havalimanı Yeri:Tayvan
Hubları: TPE
Sahibi: Evergreen Group
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Infinity MileageLands
Şirket Sloganı: 分享世界,比翼雙飛 (Sharing the World, Flying Together)

Uçak Sayısı: 84
Uçtuğu Destinasyon:  62
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.8
Uçak Tipi: ATR, Airbus, Boeing
Uçak Detayı: ATR 72, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Boeing 747-400, Boeing 777-300, Boeing 787-9, Boeing 787-10

İletişim: 117, Sec 2, Chang An E.Rd., Taipei 104 Tayvan
Telefon Numarası: +886 2 250 1199 9
Fax: +886 3 351 0022
E-mail: [email protected]

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler EVA Air Uçak Biletleri

YönUçak Bileti Ara
Bangkok → ViyanaUÇUŞ ARA
Londra → BangkokUÇUŞ ARA
Viyana → BangkokUÇUŞ ARA
Paris → TaipeiUÇUŞ ARA
Amsterdam → BangkokUÇUŞ ARA
Taipei → ViyanaUÇUŞ ARA
Viyana → TaipeiUÇUŞ ARA
Taipei → BangkokUÇUŞ ARA
Bangkok → LondraUÇUŞ ARA
Taipei → ManilaUÇUŞ ARA
Bangkok → TaipeiUÇUŞ ARA
Bangkok → AmsterdamUÇUŞ ARA
Taipei → ParisUÇUŞ ARA
Denpasar → TaipeiUÇUŞ ARA
Taipei → ŞanghayUÇUŞ ARA
Manila → TaipeiUÇUŞ ARA
Taipei → Los AngelesUÇUŞ ARA
Taipei → Hong KongUÇUŞ ARA
Seul → TaipeiUÇUŞ ARA
Taipei → TokyoUÇUŞ ARA