SAS Scandinavian Airlines Uçak Bileti

SAS Scandinavian Airlines

En uygun SAS Scandinavian Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

SAS Scandinavian Airlines SAS Scandinavian Airlines Hakkında

İskandinav ülkelerinde bulunan en büyük havayolu şirketi olan SAS Scandinavian Airlines, düşük maliyetli uçuşlar yapmak amacıyla 1946 yılında Danimarka, İsveç ve Norveç havayollarının birleşmesi ile kurulmuştur. Havayolu merkezi Solna’da bulunmaktadır. Kurulduğu yıl Stockholm ve New York arasında uçan havayolu, ardından Brezilya ve Uruguay’a destinasyonlarına da gitmiştir. SAS Scandinavian Airlines ile Avrupa içinde çok sayıda ucuz uçuş mümkündür. Diğer yerler Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Japonya, Tayland ve İsrail’dir.

1950’lerde, artık standart olan ve ucuz seyahat etmeyi mümkün kılan ekonomi sınıfını tanıttı. Şirket ayrıca çevre korumaya büyük önem vermektedir ve yakıt tasarrufu programı geliştirmiştir. Scandinavian Airlines esnek, kişiye özel ürünler sunmaya büyük önem vermektedir. Bu, gereksinimlere göre seçilebilen esnek tarifelerle ifade edilir. Ayrıca üç yerleşik sınıf bulunmaktadır: Ekonomi, Ekonomi Ekstra ve Business Class, sürekli yolcuların ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. SAS salonları sizi uçuştan önce oyalanmaya davet ediyor. Açık bir İskandinav tarzında tutulurlar ve maksimum konfor sunarlar. Sık uçan yolcu programı EuroBonus olarak adlandırılır. Ödüller, ücretsiz uçuşlar, bilet upgrade’leri, kiralık araç kullanımı ve otel konaklaması dahildir. Scandinavian Airlines, Avrupa’nın en dakik havayollarından biridir.

Kopenhag Havaalanı, Stockholm Arlanda Havaalanı ve Oslo Gardermoen Havaalanı’nı hub olarak kullanmaktadır. SAS Scandinavian Airlines ayrıca dünyanın en büyük ittifakı olan Star Alliance’ın kurucu üyelerinden biridir. Mayıs 2020’de filosunda, Airbus, Boeing, Bombardier ve McDonnell Douglas üreticilerinden gelen 169 uçak bulunmaktadır.

SAS Havayolları Merkez Havalimanı

SAS havayollarının Avrupa ve Uluslararası merkezi olan Kastrup ya da Copenhagen Havalimanı

İkinci Merkezleri
Oslo Havalimanı
Gardermoen Havalimanı
Stockholm-Arlanda Havalimanı

SAS Scandinavian Airlines Uçuş Sınıfları

SAS havayolları yolcularına 3 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır:

Ekonomi Sınıfı

TV, film izleyip müzik dinleyebilecek kişisel ekranlar, ergonomic olarak dizayn edilmiş koltuklar, uçuş ve iniş anının izlenebileceği kameralar, kokteyller ve son olarak SAS EuroBonus üyelerine %25-100 arası puan kazanma imkanları.

Ekonomi Extra (kıtalararası uçuşlar için)

Business class check-in masası kullanılabilirliği, daha fazla bagaj ağırlığı hakkı, audio/video izleme imkanları, ayrılmış koltuk kabinleri, daha fazla yemek seçenekleri ve SAS EuroBonus üyelerine %150 arası puan kazanma.

Business Class

Yatabilir hale gelen ve masaj yapabilen koltuklar, kokteyller, koltuk kabinleri içerisinde özel büfeler, her koltuk için özel olarak bulunan prizler, ayakkabı kapları, çoraplar, spa ürünleri, daha fazla bagaj hakkı, EuroBonus üyeleri için daha fazla puan kazanma.


SAS Scandinavian Airlines sezonsal olarak; Hırvatistan’da Dubrovnik ve Split; Fransa’da Biarritz; Yunanistan’da Selanik; İtalya’da Cagliari, Palermo, Torino; Malta’da Luqa; Norceç’te Bardufoss; Rusya’da Kaliningrad; Tayland’da Phuket; Türkiye’de Alanya ve Antalya’ya uçmaktadır.

Havayolu Norveç, Danimarka ve İsveç ülkelerinin bayrak taşıyıcısıdır. Bu ülkelerde Aalborg, Aarhus, Ålesund, Alta, Ãngelholm, Bergen, Berlevåg, Billund, Bodø, Harstad / Narvik, Haugesund, Kalmar, Kirkenes, Kiruna, Kristiansand, Kristiansund, Longyearbyen, Luleå, Malmö, Molde, Östersund, Ronneby, Skellefteå, Stavanger, Sundsvall, Tromsö, Trondheim, Umea ve Visby şehirlerine uçmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler ise Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Faroe Adaları, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Kosova, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleridir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines EgyptAir Singapore Airlines
Air Canada Ethiopian Airlines South African Airways
Air China Etihad Airways Swiss International Air Lines
airBaltic Icelandair Thai Airways
All Nippon Airways LOT Polish Airlines Turkish Airlines
Austrian Airlines Lufthansa United Airlines
Croatia Airlines Luxair Widerøe

Önemli mihenk taşları

1957 yılında, Kuzey Kutbu uçuşlarını başlatan ilk havayolu şirketidir.
1997 yılında, SAS havayolları Star Alliance üyesi olmuştur.

SAS Scandinavian Airlines Check-in

Online Check-in

SAS online check-in, yolcuya havaalanında check-in kontuarında beklemekle harcayacağı zamandan tasarruf sağlar. Online check-in, cihazların İnternet’e erişimi olduğu sürece herhangi bir bilgisayardan, akıllı telefondan veya tabletten yapılabilir.

SAS çevrimiçi check-in hakkında daha fazla bilgi

Çevrimiçi check-in doğrudan Scandinavian Airlines web sitesinde yapılır. Burada yolcu rezervasyondan adını ve soyadını ve rezervasyonun ilgili referans numarasını girer. Sık uçan yolcu kartı ile giriş yapmak da mümkündür.

Uçuş rezervasyonu sırasında doğrudan bir koltuk seçilebilir, ancak check-in sırasında da mümkündür. Pencere, bölümün arkasında veya acil çıkıştaki gibi tercih edilen koltuklar için ekstra ücret ödenmelidir. İskandinavya’daki uçuşlarda 9 avro, Avrupa’daki 12 avro veya 14 avro ve ABD veya Asya’ya uçuş için 25 avro tutuyorlar. Washington’a giderseniz 40 avro tahsil edilecektir.

Daha fazla bagajınız varsa, bunu SAS online check-ininde belirtmelisiniz. Burada hemen ödeyebilirsiniz. Bagaj, havaalanındaki kontuarlara teslim edilir. SAS Go salonuna erişmek istiyorsanız, bunu online check-in sırasında da yapabilirsiniz. Kopenhag, Stockholm Arlanda Terminal 5, Oslo, Helsinki, Göteborg, Brüksel, Paris, New York ve Chicago havaalanlarında mevcuttur ve 22 Euro’dur.

Check-in işleminden sonra, biniş kartı kendiniz yazdırılabilir, check-in makinesinde havaalanında oluşturulabilir veya cep telefonuna kaydedilebilir.

SMS ile check-in

Online check-in’e ek olarak, Scandinavian Airlines SMS ile check-in imkanı da sunmaktadır. Bunu yapmak için, rezervasyon yaparken cep telefonu numaranızı belirtmiş olmanız gerekir. Daha sonra havayolundan bir SMS, uçaak kalkmadan 22 saat önce bu numaraya gönderilecektir. Sadece EVET ile cevap vermelisiniz ve zaten check-in yaptınız.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 22 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

SAS Scandinavian Airlines yolcuları, 45 dakikaya kadar Avrupa içindeki uçuşlar ve kalkıştan 60 dakika öncesine kadar Asya ve ABD uçuşları için havaalanı kontuarında check-in yapabilirler. Otomatik check-in makineleri ayrıca tüm İskandinav ve belirli Avrupa havaalanlarında mevcuttur.

SAS Scandinavian Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcu, kabinde taşınabilecek eşyaların kurallarına uyduğu sürece, güzergah ve yolcu sınıfı ne olursa olsun bir el çantası taşıma hakkına sahiptir. El bagajının toplam ağırlığı 8 kg’ı geçmemelidir. El bagajının maksimum boyutu toplam 23 cm x 40 cm 55 cm olmalıdır ve toplam 115 cm’dir. El bagajına ek olarak küçük bir dizüstü bilgisayar veya el çantası da taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Teslim edilen tüm bagajlar için aşağıdaki koşullar geçerlidir: Business Class’ta 32 kg’lık 2 bagaj iken SAS Plus ekonomi tarifesinde, her biri 23 kg’lık 2 bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi tarife SAS Go ile yapılan uçuşlar ile 23 kg’a kadar bagaj ve katlanabilir bebek arabaları taşınabilir (ancak el bagajı için bagaj hakkı yoktur). Euro-Bonus-Diamond veya bir Euro-Bonus-Gold üyesiyseniz, iki bagaj ücretsiz, Euro-Bonus-Silver üyesi olarak, check-in kontuarına bir bavul verilebilir .

Diğer bagajlar

Bilette bulunan başka bir bagaj yerine bir müzik aleti, kayak veya golf ekipmanı ücretsiz taşınabilir. Diğer spor malzemeleri ve / veya özel bagajlar söz konusu olduğunda, ağırlığa ve bağlantına göre 31 ila 182 avro arasında ücretlendirilir. Küçük müzik aletleri, el bagajı düzenlemelerinin bir parçası olarak kabin içine de alınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

SAS Scandinavian Airlines Koltuk seçimi

Online check-in sırasında yolcular, bilgisayarlarını ve akıllı telefonlarını kullanarak kalkıştan 22 saat ila 60 dakika önce ücretsiz koltuk rezervasyonu yapabilirler. Yolcular ayrıca havaalanı kontuarında ve otomatik check-in makinelerinde bir koltuk seçebilirler.

SAS Scandinavian Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

EuroBonus Sadakat Programı

SAS Scandinavian Airlines sadakat programı EuroBonus program ortağı sayısı ile karakterize edilebilir; bu da, yolcunun havayolunun dışında puan toplamasını kolaylaştırır. Bununla birlikte, öncelikle müşterinin puan toplayabileceği diğer havayolları da belirtilebilir. Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Avusturya Havayolları dahil olmak üzere Star Alliance’ın 27 üyesinden puan toplayabilirsiniz. Buna ek olarak, konaklamanız süresince mil toplayabileceğiniz Best Western, Hilton, Scandic veya Radisson Blu gibi ünlü bazı otel zincirleri bulunmaktadır. Bununla birlikte American Express veya MasterCard gibi kredi kartı şirketlerinin de ortak olarak katılması, bu sayede günlük ödeme sırasında puanları kredi kartı ile toplanır.

Üyelik farklılık yaratıyor

EuroBonus üyeliği üç kategoriye ayrılmıştır. Temel üyelik için herhangi bir önkoşul yoktur. Bununla birlikte, müşteriye, çeşitli araç kiralama şirketlerinde ve diğer ortakların indirimleri gibi sadece birkaç avantajı olduğu gibi, ücretsiz bir SMS hizmeti de sunuluyor. Gümüş ve Altın üyeliği zaten daha karlıdır. Örneğin, müşteri daha fazla puan alır, daha fazla bagaj bırakır, daha hızlı check-in yapılır ve farklı program ortaklarıyla indirimler elde eder. Bununla birlikte, ilgili üyelik için 20.000 veya 45.000 Temel Puan toplanmalıdır. Maksimum hizmet garantisi veren en yüksek seviye Diamond için 90.000 puan gerekmektedir.

SAS Scandinavian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

SAS’ta ekonomiye SAS Go denir. Avrupa içi rotalarda, kahve ve çay ekonomi yolcuları için ücretsizdir, ek ücret karşılığında uçakta veya kalkıştan önce yemek sipariş edilebilir. Örneğin, portakal suyu, sandviç, yoğurt ve müsli içeren bir kahvaltı 8 avro, küçük bir pizza 6 avro ve bir sandviç 7 avroya mal oluyor. Yemek seçenekleri rotaya ve uçuş süresine bağlı olarak değişir. Su, meşrubat ve meyve suları 3 avro, bira ve diğer içecekler 6 avro ücret alıyor.

SAS Plus olarak adlandırılan Premium Eco’dan yemek uçak bileti fiyatına dahildir. Daha sonra vejetaryen veya koşer yemekler, bebek maması ve glutensiz yiyecekler gibi özel yemekler sipariş edilebilir. Alkollü ve alkolsüz içecekler SAS Eco Premium’daki ücretsiz hizmetin bir parçasıdır.

Kıtalararası rotalarda, tüm ekonomi yolcuları için fiyata dahil sıcak bir yemek verilir ve kalkıştan önce özel talepler kayda alınır. Rezervasyon sınıfına bağlı olarak, ek atıştırmalıklar ve içecekler ekstra ücrete tabidir.

Sadece Business’te SAS porselenden servis edilir. Burada şampanya, bir karşılama olarak vaat edilir ve ardından çok çeşitli bir menü gelir. Tüm uçuş boyunca, iş amaçlı seyahat eden konuklar SAS’tan ek ücret ödemeden her türlü ek atıştırmalık ve içecek sipariş edebilirler. Uçakta yemek hizmetleri, yerel üreticilerle işbirliği yoluyla tat deneyimlerini garanti etmektedir.

SAS, kötü kazançlar nedeniyle yıllardır yeniden yapılandırılıyor. Bu, rezervasyon sınıfına ve seyahatin uzunluğuna bağlı olarak uçakta yemek servisindeki büyük farklılıkları açıklar. Bununla birlikte, temel olarak, aşağıdakiler geçerlidir: Avrupa içindeki rotalar için, ekonomide düşük maliyetli bir havayolu kavramı hakimdir. Sadece Premium Eco ve kıtalararası uçuşlarda yeme ve içme konusunda endişelenmeniz gerekir ve kalkıştan önce özel isteklerinizi havayoluna bildirmelisiniz.

SAS Scandinavian Airlines Uçak İçi Eğlence

SAS havayolu uçuşlarında aşağıdaki imkanlar bulunmaktadır:

• Her koltuk için ayrı ayrı bulunan TV’lerde 46 TV kanalı, 10 oyun ve 30 müzik kanalı bulunmaktadır
• Ses geçirmez kulaklıklar
• Ödül kazanmış Scanorama uçuş dergisi, uluslararası gazeteler (Wallpaper, Newsweek ve The Economist gibi)

Wi-Fi

SAS Scandinavian Airlines, Boeing 737-800 uçağındaki yolcularına bulutların üstünde hızlı bir internet vaat ediyor. Hizmet, SAS-Plus ve Euro-Bonus üyeleri ile ticari yolcular için ücretsizdir. SAS-Go yolcuları için WiFi bağlantısı Avrupa’da 6 € ve sınırlar ötesinde 15 € ‘dur.

SAS Scandinavian Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde SAS Scandinavian Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

SAS Scandinavian Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

SAS havayolu yolcusu olarak uçuşlarınızı beklerken havalimanında bulunan ve İskandinavya dekorasyonu ile dizayn edilmiş konforlu bekleme salonlarında dinlenebilirsiniz.
SAS havayolu yolcuları, tüm SAS havayolu bekleme salonlarına ve Star Alliance bekleme salonlarına erişim sağlayabilirler.

SAS Bekleme Salonları:
1. Copenhagen Denmark
2. Oslo Norway
3. Stockholm Sweden
4. Gothenburg Sweden
5. Helsinki Finland
6. Brussels Belgium
7. London, Heathrow
8. Paris France
9. Chicago US
10. New York, Newark

SAS Scandinavian Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
SK SAS SCANDINAVIAN

Kuruluş: 1946
Havalimanı Yeri:İsveç
Hubları: STO
Sahibi: SAS Group; Sweden Government (17,1%), Denmark Government (14,2%), Noway Government (11,4%)
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: EuroBonus
Şirket Sloganı: We are travelers

Uçak Sayısı: 169
Uçtuğu Destinasyon:  123
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.4
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, Canadair, McDonnell Douglas
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A350-900, Boeing 737-600, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Bombardier CRJ-900, McDonnell Douglas MD-80

İletişim: Frösundaviks Allé 1 SE-195 87 Stockholm, İsveç
Telefon Numarası: +46 8779 4000
Fax: +46 8779 1515
E-mail: Contacttoflysas@sasair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler SAS Scandinavian Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Stockholm → ParisUÇUŞ ARA
2Stockholm → KopenhagUÇUŞ ARA
3Stockholm → GöteborgUÇUŞ ARA
4Stockholm → LondraUÇUŞ ARA
5Stockholm → OsloUÇUŞ ARA
6Paris → KopenhagUÇUŞ ARA
7Kopenhag → StockholmUÇUŞ ARA
8Kopenhag → ParisUÇUŞ ARA
9Kopenhag → RomaUÇUŞ ARA
10Kopenhag → LondraUÇUŞ ARA
11Kopenhag → MilanoUÇUŞ ARA
12Kopenhag → OsloUÇUŞ ARA
13Göteborg → StockholmUÇUŞ ARA
14Londra → StockholmUÇUŞ ARA
15Londra → KopenhagUÇUŞ ARA
16Londra → OsloUÇUŞ ARA
17Milano → KopenhagUÇUŞ ARA
18Oslo → StockholmUÇUŞ ARA
19Oslo → KopenhagUÇUŞ ARA
20Oslo → LondraUÇUŞ ARA