SAS Scandinavian Airlines

SAS SCANDINAVIAN AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1946
 • Havalimanı Yeri: İsveç
 • Sahibi: SAS Group ; İsveç Devleti (17,1%), Danimarka Devleti (14,2%), Norveç Devleti (11,4%)
 • Uçuş Ağı: 119
 • Hedefler: İskandinavya'daki 37 varış noktası da dahil olmak üzere 30'un üzerinde ülkede, diğer varış noktaları Avrupa metropolleri, Asya ve Kuzey Amerika'daki bazı destinasyonlar
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: EuroBonus
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A320neo / A321-200 / A330-300 / A340-300, Boeing 737-600 / 737-700 / 737-800
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 160
 • Uçak detayı: Airbus, Boeing

SAS SCANDINAVIAN AIRLINES UÇAK BİLETİ

İskandinav ülkelerinde bulunan en büyük havayolu şirketi olan SAS Scandinavian Airlines, düşük maliyetli uçuşlar yapmak amacıyla 1946 yılında Danimarka, İsveç ve Norveç havayollarının birleşmesi ile kurulmuştur. Havayolu merkezi Solna'da bulunmaktadır. Kopenhag Havaalanı, Stockholm Arlanda Havaalanı ve Oslo Gardermoen Havaalanı'nı hub olarak kullanmaktadır. SAS Scandinavian Airlines ayrıca dünyanın en büyük ittifakı olan Star Alliance'ın kurucu üyelerinden biridir.

SAS Scandinavian Airlines sezonsal olarak; Hırvatistan'da Dubrovnik ve Split; Fransa'da Biarritz; Yunanistan'da Selanik; İtalya'da Cagliari, Palermo, Torino; Malta'da Luqa; Norceç'te Bardufoss; Rusya'da Kaliningrad; Tayland'da Phuket; Türkiye'de Alanya ve Antalya'ya uçmaktadır.

Havayolu Norveç, Danimarka ve İsveç ülkelerinin bayrak taşıyıcısıdır. Bu ülkelerde Aalborg, Aarhus, Ålesund, Alta, Ängelholm, Bergen, Berlevåg, Billund, Bodø, Harstad / Narvik, Haugesund, Kalmar, Kirkenes, Kiruna, Kristiansand, Kristiansund, Longyearbyen, Luleå, Malmö, Molde, Östersund, Ronneby, Skellefteå, Stavanger, Sundsvall, Tromsø, Trondheim, Umea ve Visby şehirlerine uçmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler ise Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Faroe Adaları, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Kosova, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleridir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysEgyptAirSouth African Airways
Aegean AirlinesEthiopian AirlinesSwiss International Air Lines
Air CanadaEtihad AirwaysThai Airways
Air ChinaIcelandairTürk Havayolları
airBalticLOT Polish AirlinesUnited Airlines
All Nippon AirwaysLufthansaWiderøe
Austrian AirlinesNextjet
Croatia AirlinesSingapore Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 22 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

EUROBONUS SADAKAT PROGRAMI

SAS Scandinavian Airlines sadakat programı EuroBonus program ortağı sayısı ile karakterize edilebilir; bu da, yolcunun havayolunun dışında puan toplamasını kolaylaştırır. Bununla birlikte, öncelikle müşterinin puan toplayabileceği diğer havayolları da belirtilebilir. Lufthansa, Türk Hava Yolları ve Avusturya Havayolları dahil olmak üzere Star Alliance'ın 27 üyesinden puan toplayabilirsiniz. Buna ek olarak, konaklamanız süresince mil toplayabileceğiniz Best Western, Hilton, Scandic veya Radisson Blu gibi ünlü bazı otel zincirleri bulunmaktadır. Bununla birlikte American Express veya MasterCard gibi kredi kartı şirketlerinin de ortak olarak katılması, bu sayede günlük ödeme sırasında puanları kredi kartı ile toplanır.

Üyelik farklılık yaratıyor
EuroBonus üyeliği üç kategoriye ayrılmıştır. Temel üyelik için herhangi bir önkoşul yoktur. Bununla birlikte, müşteriye, çeşitli araç kiralama şirketlerinde ve diğer ortakların indirimleri gibi sadece birkaç avantajı olduğu gibi, ücretsiz bir SMS hizmeti de sunuluyor. Gümüş ve Altın üyeliği zaten daha karlıdır. Örneğin, müşteri daha fazla puan alır, daha fazla bagaj bırakır, daha hızlı check-in yapılır ve farklı program ortaklarıyla indirimler elde eder. Bununla birlikte, ilgili üyelik için 20.000 veya 45.000 Temel Puan toplanmalıdır. Maksimum hizmet garantisi veren en yüksek seviye Diamond için 90.000 puan gerekmektedir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcu, kabinde taşınabilecek eşyaların kurallarına uyduğu sürece, güzergah ve yolcu sınıfı ne olursa olsun bir el çantası taşıma hakkına sahiptir. El bagajının toplam ağırlığı 8 kg'ı geçmemelidir. El bagajının maksimum boyutu toplam 23 cm x 40 cm 55 cm olmalıdır ve toplam 115 cm'dir. El bagajına ek olarak küçük bir dizüstü bilgisayar veya el çantası da taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj
Teslim edilen tüm bagajlar için aşağıdaki koşullar geçerlidir: Business Class'ta 32 kg'lık 2 bagaj iken SAS Plus ekonomi tarifesinde, her biri 23 kg'lık 2 bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi tarife SAS Go ile yapılan uçuşlar ile 23 kg'a kadar bagaj ve katlanabilir bebek arabaları taşınabilir (ancak el bagajı için bagaj hakkı yoktur). Euro-Bonus-Diamond veya bir Euro-Bonus-Gold üyesiyseniz, iki bagaj ücretsiz, Euro-Bonus-Silver üyesi olarak, check-in kontuarına bir bavul verilebilir .

Diğer bagajlar
Bilette bulunan başka bir bagaj yerine bir müzik aleti, kayak veya golf ekipmanı ücretsiz taşınabilir. Diğer spor malzemeleri ve / veya özel bagajlar söz konusu olduğunda, ağırlığa ve bağlantına göre  31 ila 182 avro arasında ücretlendirilir. Küçük müzik aletleri, el bagajı düzenlemelerinin bir parçası olarak kabin içine de alınabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.