Air Canada Uçak Bileti

Air Canada

En uygun Air Canada uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Canada Air Canada Hakkında

Air Canada, 1937’de Trans-Canada Havayolları olarak kurulmuş ilk uçuşunu Vancouver ve Seattle’a gerçekleştirmiştir. Havayolu, Kanada’nın önde gelen havayoludur, aynı zamanda ulusal sınırların çok ötesine geçer. Kanada bayrağı gibi, ülkenin en büyük havayolu da akçaağaç yaprağını kendi logosunda ve buna bağlı olarak uçaklarında taşır. Air Canada, Kuzey Amerika ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ucuz uçuşlar yoluyla yılda 40 milyondan fazla yolcu taşıyor. Canadian Airlines’ın devralınması ile Air Canada dünyanın 12. büyük havayolu haline geldi.

Air Canada’nın şirket merkezi Montreal, Quebec’te bulunmaktadır. Calgary Uluslararası Havaalanı, Montreal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı, Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı ve Vancouver Uluslararası Havalimanı’nı hub olrak kullanmaktadır.

Havayolu hem tarifeli hem de charter uçuşları sunmaktadır. Havayolu, tarihi boyunca kara kutu ve oksijen maskeleri gibi havacılık ile ilgili çok sayıda yeniliğin geliştirilmesinde yer almıştır. Bu aynı zamanda havayolu şirketinin sloganını da yansıtır: Önce Güvenlik ve Önce Güvenlik. Yolcuların güvenliği her zaman en önemli önceliktir. Son buluş münferit uçuş bileşimidir. Şirketin web sitesinde, müşteriler sadece uçuş rezervasyonu yapmakla kalmaz, aynı zamanda salon ziyareti, özel menü veya özel destek hizmetleri gibi ekstralar da sipariş edebilirler. Ekonomi sınıfına ek olarak, tüm uçuşlarda bir Business sınıfı da vardır. Seyahatinizden biraz önce dinlenmek isterseniz, Maple Leaf Lounge’da zaman geçirebilirsiniz. Sık uçan yolcu programı Aeroplan, sadece uçak bileti alırken mil kazandırmaz, aynı zamanda otel konaklama veya kiralık araba alışverişlerinizde de mil kazanırsınız. Air Canada, Star Alliance havacılık birliğinin kurucu üyesidir ve bu nedenle en yüksek kalite standartlarına bağlıdır.

Air Canada Rouges, Air Canada Express ve Air Canada Jetz havayoluna bağlı iştiraklerdir.

Air Canada Merkez Havalimanı

Toronto Lester B. Pearson Uluslararası Havaalanı (YYZ / CYYZ)

İkincil Bazlar
Calgary Uluslararası Havaalanı (YYC / CYYC)
Montréal Pierre-Elliot-Trudeau Havaalanı (Dorval) (YUL / CYUL)
Vancouver Uluslararası Havaalanı (YVR / CYVR)

Air Canada Uçuş Sınıfları

Air Canada uçuşları yolcularına üç rezervasyon sınıfı sunmaktadır: Ekonomi, Premium Ekonomi ve Business. Ancak, çoğu uzun ve kısa mesafeli uçuşlarda sadece ekonomi ve business sınıfı bulunmaktadır. Premium Ekonomi Sınıfı her iki sınıfın da birer parçasıdır ve sadece 2013 yılında uluslararası uzun mesafe uçuşları için tanıtılmıştır. Kuzey Amerika’daki uçuşlarda, bu koltuklar ekonomi sınıfında tercih edilen koltuklar olarak sunulmaktadır. Boeing 777 ve 787 uçakları size daha fazla bacak mesafesi ve gizlilik sağlayan yönetici bölmeleri ve klasik bölmelerle donatılmıştır. Rezervasyon sınıfına bağlı olarak, koltuk aralığı 78,5 ila 86,5 cm’dir.


Havayolu Bahamalar’da San Salvador; Kanada’da Whitehorse; Küba’da Cayo Coco ve Santa Clara; Curacao; Dominik Cumhuriyetin’de Puerto Plata, Punta Cana ve Samana; İtalya’da Milan; Meksika’da Puerto Vallarta ve San Jose del Cabo; ABD’de Anchorage, Vail, Kona, Orlando, Portland, Salt Lake City ve West Palm Beach şehirlerine sezonsal uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Kanada içinde uçmakta olduğu şehirler ise Deer Lake, Edmonton, Fort McMurray, Halifax, Kelowna, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. John’s, Victoria ve Winnipeg’dir.

Bu destinasyonların haricinde yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Avustralya, Barbados, Belçika, Bermuda, Brezilya, Cayman Adaları, Şili, Kosta Rika, Küba , Danimarka, Fransa, Almanya, Guadeloupe, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Jamaika, Japonya, Martinik, Meksika, Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti, Porto Riko, Saint Lucia, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Tayvan, Turks ve Caicos Adaları, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’dir

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Central Mountain Air SAS Scandinavian Airlines
Aer Lingus Croatia Airlines Singapore Airlines
Air China EgyptAir South African Airways
Air India Ethiopian Airlines SriLankan Airlines
Air New Zealand Etihad Airways Swiss International Air Lines
All Nippon Airways Eurowings TAP Air Portugal
Asiana Airlines EVA Air Thai Airways
Austrian Airlines Gol Transportes Aéreos Türk Hava Yolları
Avianca LOT Polish Airlines United Airlines
Brussels Airlines Lufthansa Virgin Australia
Cathay Pacific Middle East Airlines

Önemli mihenk taşları

Skytrax Havayolu Ödülleri 2013’te Air Canada’yı yolcular Kuzey Amerika’daki en iyi uluslararası havayolu olarak seçti.

Air Canada Check-in

Online Check-in

Check-in kontuarının önünde can sıkıcı beklemek Air Canada’da geçmişte kaldı. Kanada havayolunun müşterileri, uçuşları için hızlı ve kolay bir şekilde check-in yapmak için karmaşık olmayan online check-in’i kullanabilir. Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Valizime ne olacak?

Kalkış günü geldiğinde, bagajın zamanında teslim edilmesi düşünülmelidir. Air Canada’da tüm bagajlar havalimanında aşağıdaki zamanlarda teslim edilebilir:

  • Kanada veya Amerika Birleşik Devletleri uçuşları: kalkıştan 4 saat önce
  • Tokyo-Narita çıkışlı uçuşlar: Kalkıştan 2 1/2 saat önce
  • Tüm diğer ülkelerden uçuşlar: kalkıştan 3 saat önce

Check-in başlama saati

Kanada havayolu, kalkıştan 24 saat önce herhangi bir zamanda online olarak check-in yapabilir. Ancak, web check-in yapacaklarının dikat etmesi gereken durumlar;

  • Kanada iç hat uçuşları için kalkışından en az 45 dakika önce bitmektedir.
  • Kanada ve diğer ülkeler (ABD dahil) arasındaki uçuşlar için kalkıştan en az 1 saat önce bitmiş olmalı.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Air Canada kontuarları, gidiş yerine bağlı olarak kalkıştan 45 ila 90 dakika önce kapanır. Havaalanında otomatik check-in makineleri de mevcuttur. Bunlar planlanan uçuş saatinden on iki saat önce etkinleştirilecektir. Yolcular biniş kartlarını basabilir veya cep telefonlarına elektronik pasaport olarak gönderebilirler.

Air Canada Bagaj Kuralları

El bagajı

Air Canada ile kim uçarsa önce el bagajındaki ve içinde olabilecek eşyaları okumalıdır. Silahlar ve yeteri kadar paketlenmemiş sıvılar kabinde taşınmamalıdır. El bagajının maksimum boyutu tüm bağlantılar ve tüm rezervasyon sınıflarında 55 x 40 x 23 cm’dir. Maksimum ağırlık 10 kg olup, tüm bağlantılar ve ayrılmış sınıflar için de geçerlidir. Ayrıca, kabin içine maksimum boyutları 43 x 33 x 16 cm ve en fazla 10 kg ağırlığa sahip daha küçük bir el çantası alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Ücretsiz bagaj sınırı, Air Canada’nın sunduğu bağlantılara göre büyük ölçüde değişir. Ağırlık açısından, bunun genellikle rezervasyon sınıfına bağlı olduğu doğrudur. Ekonomi Sınıfında 23 kg’lık bir bagaj, iç Avrupa ve transatlantik rotalarda taşınabilir (ikinci bir maliyet 100 CA dolardır – yaklaşık 70 Euro’dur); Premium Ekonomi’de, aynı maksimum ağırlığa sahip ikinci bir bagaj parçası, Premium Rouge Sınıfı ve Business Class’ta ise, ağırlık sınırı 32 kg olan iki bagaj eşyası dahil edilmiştir. Dünyanın geri kalan bölgeleriyle olan bağlantıları için Economy Class’ın bagaj sınırı genelde daha yüksektir; Kuzey Amerika’daki güzergahlarda en düşük rezervasyon kategorisinde ücretsiz bagaj bulunmamaktadır. Bagajın ilk parçası için 25-30 ABD Doları tutarında bir ücret ödenecektir. Bagaj başına maksimum 158 cm’lik toplam boyut tüm sınıflar geçerlidir.

Diğer bagajlar

Air Canada uçuşunda müzik aletleri veya spor malzemeleri taşımak isteyen herkes, havayolu şirketinin bazı koşullarını da dikkate almalıdır. Prensip olarak, ekstra bir el bagajı olarak küçük aletleri almaya çalışıyor; koltukta yeterli alan varsa, ücretsiz olarak kabinde taşınabilir. Ağırlığı, boyutu veya ilave bagajları nedeniyle bagajın üst sınırını aşan daha büyük aletler ve spor malzemeleri ücretlendirilir. Bu tür aletler için 100 CA dolara ödeme yapmanız gerekebilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Canada Koltuk seçimi

Koltuk rezervasyonları hem bilet rezervasyonu sırasında hem de check-in sırasında kalkıştan iki saat öncesine kadar yapılabilir. Bu amaçla, yolcular internet, akıllı telefon veya havaalanı bilet makinelerini kullanır. Kanada içindeki ve Kanada ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki uçuşlar için hizmetin maliyeti 18 CAD (13 $) ile 31 CAD (22 $) arasındadır. Koltuk rezervasyonları diğer tüm rotalarda ücretsizdir. Flex, Latitude veya Executive tarifeleri olan yolcular genellikle ücretsiz koltuk rezervasyonu yapabilirler. Air Canada 27 $ ‘dan başlayan ekstra ayak boşluğuna sahip koltuklar sunmaktadır. Uzun mesafeli uçuşlarda ücretler önemli ölçüde yüksektir.

Air Canada Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Aeroplan – Altitude Sadakat Programı

Sık uçan yolcu programı Aeroplan, Star Alliance’ın bir parçasıdır. Katılım, Air Canada ve tüm üye havayollarında mil kazanabilme ve değerli avantajlar sunar. Havayolunun web sitesinden yapılan otel rezervasyonları ve araba kiralama , seyahat sigortası ve gümrüksüz ürünlerin ön siparişlerinde mil kazanırsınız. Aeroplan – miles’ınızı, paket turlar, etkinlikler, araba kiralama veya otel rezervasyonları ve elektronik, seyahat ve spor gibi ürünler için kullanılabilir. Seyahat ayrıcalıkları, Altitude kulübünün Basic statüsünün üzerindeki üyelik statülerinde verilir.

Özel avantajları olan üç kategori – Air Canada Altitude

Prestij statüsü, yılda 25 tek yön uçuş veya 25.000 puan gerektirir. Bunun için koltuk seçimi ve check-in’de öncelik ve bekleme listelerinde ve rezervasyon olmayan uçuşlarda öncelik verilir. Yılda 35.000 mil veya 50 tek yön uçan yolcular Elite seviyesine ulaşıyor. Ayrıcalıklara öncelikli biniş, check-in ve ilave bagaj hakkı ve Star Alliance salonlarına erişim de dahildir. Aeroplan Miles sık uçan flyer programında en üst sırada yer alan Super Elit statü , yıllık 95 uçuş veya 100.000 mil toplayarak ulaşırsınız. İndirimler, konsiyerj hizmeti ve ücretli biletler için rezervasyon garantisi avantajları sunmaktadır.

Air Canada Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Canada alkollü ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra tüm rezervasyon sınıflarında sıcak yemekler sunmaktadır. Ekonomi sınıfında, menüde makarnalı salata ve kek standart yemek olarak verilir. İnsanlar genellikle plastik kaselerden yemek yiyorlar. Bira, meşrubat ve kahve veya çayın yanı sıra, şaraplar ve çeşitli alkollü içecekler de içerir. Özel yemekler online olarak önceden sipariş edilebilir. Seçenekler arasında koşer yiyecekler, bebek maması, hafif yiyecekler ve şeker hastalarına uygun yemekler bulunur. Glutensiz yiyeceklere ihtiyacınız varsa, Müslüman veya Hindu yemeklerini tercih ediyorsanız veya vejetaryenseniz, onu da bulacaksınız.

Premium Ekonomide zaten porselen üzerinde yemek yiyorsunuz. Yemekten önce ellerinizi rahatça temizlemek için sıcak bir havlu servis edilir. Örneğin, Air Canada, iyi yemeklerin, kızarmış pilav ile karışık pirinç üzerine tavuk fileto olduğunu anlıyor. Sıcak ekmek ve taze salata her zaman servis edilir. Ekonomi’de kahvaltıda meyve suyu, hamur işleri ve yoğurt’a ilave olarak kahve bulunmaktadır.

Air Canada’nın birinci sınıfı yoktur. Business sınıfta servis cömertdir ve bir kokteylin sizi uçakta karşılamasını bekleyebilirsiniz. Ünlü şef David Hawksworth, rezene ve portakallı haşlanmış karides ve yaban turpu ve kereviz püresinde soğan turşusu gibi başlangıçlardan sorumludur. Ana yemekler örneğin trüf soslu Kanada sığır eti fileto veya inci arpa risottolu Atlantik somon balığıdır. Menünüzü bir peynir tabağı, taze meyve veya pasta artı bir bardak şarapla tamamlayın. Business sınıfında yemek zamanınızı kendiniz belirleyebilir ve ayrıca şampanya sipariş edebilirsiniz. Atıştırmalıklar her zaman mevcuttur.

Kanada’ya seyahat planı olan herkes uçak ikramında Air Canada ile parasının karşılığını alacağını bilmelidir.

Air Canada Uçak İçi Eğlence

Tüm uçaklar isteğe bağlı video ve ses sistemi ile donatılmıştır, bu sayede koltuğunuzdaki bireysel ekranda film izleyebilir ve radyo dinleyebilirsiniz. WiFi, Kuzey Amerika’daki uçuşlarda kullanılabilir. Koltuğunuzda tüm USB uyumlu cihazlar için bağlantılar bulunur. Uçuş süresine bağlı olarak, soğuk ve sıcak içecekler, salatalar, tatlılar ve şarap dahil bir veya daha fazla yemek servis edilir. Business Class’ta, uzanma işlevine sahip koltuklarla özellikle rahat bir şekilde seyahat edersiniz.

Wi-Fi

E-postaları kontrol edin, internet’te gezinin ve online alışveriş yapın – hepsi bulutların üstünde. Air Canada bunu Gogo tarifesi ile mümkün kılıyor. Teklif, Kuzey Amerika’daki belirli uçuşlarda yolculara açıktır ve uçakta WiFi bulunan filosu sürekli büyüyor. İnterneti günde 24 saat kullanmak istiyorsanız, bir akıllı telefon ile 8 $ ve bir dizüstü bilgisayar veya tablet ile 16 $ ödersiniz. 1 saatlik kullanım ise 5 $’dır.

Air Canada Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Canada ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Canada Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Canada bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Canada
IATA ICAO Çağrı Kodu
AC ACA AIR CANADA

Kuruluş: 1937
Havalimanı Yeri:Kanada
Hubları: YMQ
Sahibi: ACE Aviation Holdings
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Aeroplan - Altitude
Şirket Sloganı: Fly The Flag

Uçak Sayısı: 191
Uçtuğu Destinasyon:  222
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 12.7
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A220-300, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-300, Boeing 737 MAX 8, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-8, Boeing 787-9

İletişim: Air Canada Centre, PO Box 14000, Station Airport, Dorval, Quebec, H4Y 1H4, Kanada
Telefon Numarası: +1 888 247 22 62
Fax: +1 866 584 03 80
E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Air Canada Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Newark → MontrealUÇUŞ ARA
2Newark → TorontoUÇUŞ ARA
3Frankfurt am Main → MontrealUÇUŞ ARA
4Frankfurt am Main → TorontoUÇUŞ ARA
5Newark → MontrealUÇUŞ ARA
6Newark → TorontoUÇUŞ ARA
7Londra → MontrealUÇUŞ ARA
8Londra → TorontoUÇUŞ ARA
9Chicago → TorontoUÇUŞ ARA
10Montreal → NewarkUÇUŞ ARA
11Montreal → TorontoUÇUŞ ARA
12Montreal → TorontoUÇUŞ ARA
13Vancouver → TorontoUÇUŞ ARA
14Toronto → NewarkUÇUŞ ARA
15Toronto → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
16Toronto → NewarkUÇUŞ ARA
17Toronto → LondraUÇUŞ ARA
18Toronto → Mexico CityUÇUŞ ARA
19Toronto → MontrealUÇUŞ ARA
20Toronto → VancouverUÇUŞ ARA