Air Canada

AIR CANADA HAKKINDA

 • Kuruluş: 1965
 • Havalimanı Yeri: Kanada
 • Sahibi: ACE Aviation Holdings
 • Uçuş Ağı: 182
 • Hedefler: Dünya çapında altı kıtada 47 ülkede 182'den fazla varış noktası
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Aeroplan - Altitude
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A321-200 / A330-300, Boeing 767-300ER / 777-200LR / 777-300ER / 787-8 / 787-9, Embraer 190
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 170
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , Embraer

AIR CANADA UÇAK BİLETİ

Havayolu, Kanada'nın önde gelen havayoludur, aynı zamanda ulusal sınırların çok ötesine geçer. Air Canada, Kuzey Amerika ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ucuz uçuşlar yoluyla yılda 40 milyondan fazla yolcu taşıyor. Buna ek olarak, Star Alliance'ın uluslararası havacılığındaki en büyük ittifakının kurucu üyesidir. 1937'de Trans-Canada Havayolları olarak kurulmuş ilk uçuşunu Vancouver ve Seattle'a gerçekleştirmiştir. Canadian Airlines'ın devralınması ile Air Canada dünyanın 12. büyük havayolu haline geldi.

Air Canada'nın şirket merkezi Montreal, Quebec'te bulunmaktadır. Calgary Uluslararası Havaalanı, Montréal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı, Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı ve Vancouver Uluslararası Havalimanı'nı hub olrak kullanmaktadır.

Air Canada Rouges, Air Canada Express ve Air Canada Jets havayoluna bağlı iştiraklerdir.

Havayolu Bahamalar'da San Salvador; Kanada'da Whitehorse; Küba'da Cayo Coco ve Santa Clara; Curacao; Dominik Cumhuriyetin'de Puerto Plata, Punta Cana ve Samana; İtalya'da Milan; Meksika'da Puerto Vallarta ve San José del Cabo; ABD'de Anchorage, Vail, Kona, Orlando, Portland, Salt Lake City ve West Palm Beach şehirlerine sezonsal uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Kanada içinde uçmakta olduğu şehirler ise Deer Lake, Edmonton, Fort McMurray, Halifax, Kelowna, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. John's, Victoria ve Winnipeg'dir.

Bu destinasyonların haricinde yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Avustralya, Barbados, Belçika, Bermuda, Brezilya, Cayman Adaları, Şili, Kosta Rika, Küba , Danimarka, Fransa, Almanya, Guadeloupe, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Jamaika, Japonya, Martinik, Meksika, Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti, Porto Riko, Saint Lucia, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Tayvan, Turks ve Caicos Adaları, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'dir

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean AirlinesCentral Mountain AirMiddle East Airlines
Aer LingusCroatia AirlinesScandinavian Airlines
Air ChinaEgyptAirSingapore Airlines
Air IndiaEthiopian AirlinesSouth African Airways
Air New ZealandEtihad AirwaysSriLankan Airlines
All Nippon AirwaysEurowingsSwiss International Air Lines
Asiana AirlinesEVA AirTAP Portugal
Austrian AirlinesGermanwingsThai Airways
AviancaGol Transportes AéreosTürk Havayolları
Avianca BrazilJet AirwaysUnited Airlines
Brussels AirlinesLOT Polish AirlinesVirgin Australia
Cathay PacificLufthansa

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

AEROPLAN - ALTITUDE SADAKAT PROGRAMI

Sık uçan yolcu programı Aeroplan, Star Alliance'ın bir parçasıdır. Katılım, Air Canada ve tüm üye havayollarında mil kazanabilme ve değerli avantajlar sunar. Havayolunun web sitesinden yapılan otel rezervasyonları ve araba kiralama , seyahat sigortası ve gümrüksüz ürünlerin ön siparişlerinde mil kazanırsınız. Aeroplan - miles'ınızı, paket turlar, etkinlikler, araba kiralama veya otel rezervasyonları ve elektronik, seyahat ve spor gibi ürünler için kullanılabilir. Seyahat ayrıcalıkları, Altitude kulübünün Basic statüsünün üzerindeki üyelik statülerinde verilir.

Özel avantajları olan üç kategori - Air Canada Altitude
Prestij statüsü, yılda 25 tek yön uçuş veya 25.000 puan gerektirir. Bunun için koltuk seçimi ve check-in'de öncelik ve bekleme listelerinde ve rezervasyon olmayan uçuşlarda öncelik verilir. Yılda 35.000 mil veya 50 tek yön uçan yolcular Elite seviyesine ulaşıyor. Ayrıcalıklara öncelikli biniş, check-in ve ilave bagaj hakkı ve Star Alliance salonlarına erişim de dahildir. Aeroplan Miles sık uçan flyer programında en üst sırada yer alan Super Elit statü , yıllık 95 uçuş veya 100.000 mil toplayarak uşaırsınız. İndirimler, konsiyerj hizmeti ve ücretli biletler için rezervasyon garantisi avantajları sunmaktadır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Air Canada ile kim uçarsa önce el bagajındaki ve içinde olabilecek eşyaları okumalıdır. Silahlar ve yeteri kadar paketlenmemiş sıvılar kabinde taşınmamalıdır. El bagajının maksimum boyutu tüm bağlantılar ve tüm rezervasyon sınıflarında 55 x 40 x 23 cm'dir. Maksimum ağırlık 10 kg olup, tüm bağlantılar ve ayrılmış sınıflar için de geçerlidir. Ayrıca, kabin içine maksimum boyutları 43 x 33 x 16 cm ve en fazla 10 kg ağırlığa sahip daha küçük bir el çantası alınabilir.

Kargo bölümü bagaj
Ücretsiz bagaj sınırı, Air Canada'nın sunduğu bağlantılara göre büyük ölçüde değişir. Ağırlık açısından, bunun genellikle rezervasyon sınıfına bağlı olduğu doğrudur. Ekonomi Sınıfında 23 kg'lık bir bagaj, iç Avrupa ve transatlantik rotalarda taşınabilir (ikinci bir maliyet 100 CA dolardır - yaklaşık 70 Euro'dur); Premium Ekonomi'de, aynı maksimum ağırlığa sahip ikinci bir bagaj parçası, Premium Rouge Sınıfı ve Business Class'ta ise, ağırlık sınırı 32 kg olan iki bagaj eşyası dahil edilmiştir. Dünyanın geri kalan bölgeleriyle olan bağlantıları için Economy Class'ın bagaj sınırı genelde daha yüksektir; Kuzey Amerika'daki güzergahlarda en düşük rezervasyon kategorisinde ücretsiz bagaj bulunmamaktadır. Bagajın ilk parçası için 25-30 ABD Doları tutarında bir ücret ödenecektir. Bagaj başına maksimum 158 cm'lik toplam boyut tüm sınıflar geçerlidir.

Diğer bagajlar
Air Canada uçuşunda müzik aletleri veya spor malzemeleri taşımak isteyen herkes, havayolu şirketinin bazı koşullarını da dikkate almalıdır. Prensip olarak, ekstra bir el bagajı olarak küçük aletleri almaya çalışıyor; koltukta yeterli alan varsa, ücretsiz olarak kabinde taşınabilir. Ağırlığı, boyutu veya ilave bagajları nedeniyle bagajın üst sınırını aşan daha büyük aletler ve spor malzemeleri ücretlendirilir. Bu tür aletler için 100 CA dolara ödeme yapmanız gerekebilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.