TAP Portugal Uçak Bileti

TAP Portugal

En uygun TAP Portugal uçak bileti fırsatları Tripuck'da

TAP Portugal TAP Portugal Hakkında

Mart 1945’te kurulan Portekizli havayolu şirketi TAP Portugal (Transportes Aéreos Portugueses), 1946’da Lizbon’dan Madrid’e ilk ticari uçuşunu yaptı. 1953’te şirket özelleştirildi. 1960’larda jet motorunun gelişini gördü: şirket, üç Caravelle VI-R’yi uyarladı ve satın aldı. İlki 1962’de teslim edildi. Daha 1967’de, TAP Portugal, yalnızca jetlerle uçan ilk şirketti. 1970’lerin başında, ilk transatlantik uçuşlarını gerçekleştirdi ve New York ve Boston’a uçuş hizmeti verdi. 1975 yılında kamulaştırılan şirket büyümeye devam etti ve ilk Airbus’larını aldı. 1989’da Newark’a, ardından Berlin’e uçtu ve 1990’da 3 milyondan fazla yolcu taşıdı. On yılın sonunda, Macao ve Bangkok’a da uçtu.

Şirket ağını genişletti ve 2005 yılında Star Alliance’a katıldı. 2006’da TAP Portugal, Portekiz bölgesel şirketi Portugalia’yı satın aldı. 2016 yılında Tap Express olarak yeniden markalaştı. Takip eden yıllarda verilen sayısız ödülün verdiği güçle 2016, şirketin makyaj yaptığı yıl oldu. Aslında orta ve uzun mesafeli filosunu yenilemeye başlamıştır. Aynı zamanda, 2018 yılında A330 Neo alan ve kullanan ilk şirkettir.

Havayolunun filosu esas olarak Airbus uçaklarından oluşmaktadır. Yolculara daha fazla konfor sunmak ve çevreyi ekonomik uçaklarla korumak için yakın gelecekte orta mesafeli filonun yenilenmesi planlanıyor. Sık uçan yolcu programına TAP Miles&Go denir. TAP Portugal, Dünya Seyahat Pazarı ticaret fuarında Portekiz’de turizmin gelişimine yaptığı katkılardan dolayı takdir edildi.

TAP Portugal Merkez Havalimanı

Lisbon Portela Airport (LIS / LPPT)

TAP Portugal Uçuş Sınıfları

TAP Portugal, uçuşlarını 6 farklı rezervasyon sınıfında sunmaktadır. Kategoriler şunlardır: DISCOUNT, BASIC, CLASSIC, PLUS, EXECUTIVE ve TOP EXECUTIVE. Fiyat ve hizmet açısından farklılık gösterirler. DISCOUNT tarifesi, düşük fiyatları ile etkileyicidir. BASIC, CLASSIC ve PLUS tüm aile için ideal hizmet sunar. Öte yandan, sık sık iş seyahatinde olanlar EXECUTIVE ve TOP EXECUTIVE sınıflarının avantajlarından yararlanır. Bunlar, örneğin, check-in sırasında öncelik, uçağa biniş ve bagaj alma, hızlı geçiş, dinlenme salonu erişimi ve ücretsiz bilet değişikliklerini içerir.


Lizbon, Afrika ve Güney Amerika’ya açılan kapı olarak kabul edildiğinden, bu, havayolunun önemli bir Avrupa ulaşım merkezinde bulunduğu anlamına gelir. Buna göre, şirket bir Afrika uzmanıdır. Afrika rota ağı sürekli genişletiliyor ve Dakar, Johannesburg ve Marakeş gibi destinasyonları içeriyor.

Havayolu aynı zamanda Brezilya’ya uçuşlarda pazar lideridir. Tarihsel olarak, Portekiz de ülke ile yakından bağlantılıdır. Ancak uçuş noktalarının çoğu Avrupa içindedir. Diğerlerinin yanı sıra Madeira, Faro, Porto ve Funchal’ı içeren yoğun bir iç hat ağı vardır. Avrupa’da Londra, Frankfurt, Brüksel ve Madrid önemli destinasyonlardır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Brussels Airlines Lufthansa
Aigle Azur Croatia Airlines Luxair
airBaltic EgyptAir Nordica
Air Canada El Al S7 Airlines
Air China Emirates Singapore Airlines
Air India Ethiopian Airlines South African Airways
Alitalia Etihad Airways Swiss International Air Lines
All Nippon Airways Finnair Thai Airways
Austrian Airlines Gol Transportes Aéreos Türk Hava Yolları
Azores Airlines JetBlue Ukrayna Hava Yolları
Azul Brazilian Airlines LAM Mozambique Airlines United Airlines
Beijing Capital Airlines LOT Polish Airlines

TAP Portugal Check-in

Tap Portugal, yolculara internette, havaalanında ve evde çok çeşitli check-in seçenekleri sunar.

Online Check-in

TAP Portugal online check-in işlemini kolay ve uygun hale getirir. İster evde tabletinizle koltukta oturuyor, ister internet kafede ya da ofiste oturuyor olun, sadece havayolunun World Wide Web’deki (www.flytap.com) ana sayfasına gitmeniz ve “Online Check-in” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

TAP Portugal’ın online check-in’ini kimler kullanamaz?

Online check-in sırasında veya rezervasyon sırasında kredi kartı bilgilerinizi şahsen onaylamanız istenebilir. Bu durumda web üzerinden check-in yapmak mümkün değildir. Rezervasyon sırasında reşit olmayanlara bakmak veya bir tekerlekli sandalye kullanıcısına eşlik etmek gibi özel durumunuz bulunuyorsa, gidiş havalimanındaki check-in kontuarına gitmelisiniz. Kabinde veya ambarda hayvan götürenler bile online check-in işleminden muaftır.

Bagaj ne olacak?

Bagajsız veya el bagajı olan yolcular güvenlik kontrollerine gidip doğrudan kapıya gidebilir. Bagajla seyahat ediyorsanız, bagaj teslim kontuarına verilecektir. Açılış saatlerine burada da uyulmalıdır. Bu süreler havayolu web sitesinde bulunabilirler.

Belirli havalimanlarında özel durumlar var mı?

Biniş kartı genellikle online check-in işleminden sonra yazdırılır, ancak biniş kartının havalimanından alınması gereken aşağıdaki havaalanlarında bu mümkün değildir: Cezayir, Akra, Bamako, Karakas, Kazablanka, Marakeş, Tanca.

Bazı havalimanlarında, masanın biniş ücretinin ödendiğini onaylaması için, biniş kartınızla birlikte check-in kontuarına gitmeniz gerekir. Bu, aşağıdaki havaalanları için geçerlidir: Belem, Fortaleza, Manaus, Porto Alegre, Recife, Salvador.

TAP Portugal online check-in ne zaman yapılabilir?

Genel olarak, TAP Portugal’da internet üzerinden check-in, kalkıştan 72 saat önce mümkündür. ABD’ye gidiyorsanız veya Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyorsanız, en erken 24 saat öncesinden zamanınız var. Aşağıdaki havalimanlarından uçuşlar için, online check-in yalnızca 23 saat önce etkinleştirilir: Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih, Zagreb, Cenevre ve Zürih.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Birkaç havalimanında, yolcuların kendi kendilerine kullanabilecekleri kendi kendine check-in için makineler de vardır. Lizbon Havaalanında otomatik bagaj bırakma olanağı bile vardır ve evden bagaj alma da burada sunulmaktadır.

Bununla birlikte, kontuarda klasik check-in her zaman bir seçenektir. Açılış saatleri ilgili havalimanına bağlıdır. Seçilen yöntem ne olursa olsun, müşteriler kalkıştan en geç yarım saat önce kapıda olmalıdır.

TAP Portugal Bagaj Kuralları

El bagajı

TAP’taki el bagajı düzenlemeleri çok şeffaftır ve basit bir şekilde yapılandırılmıştır. Yasaklı maddeler havayolunun web sitesinde listelenmiştir ve IATA yönergelerinde belirtilenlerle aynıdır. Uçağa keskin nesneler veya silahlar veya verilen çantalarda paketlenmemiş sıvıları getirmenize izin verilmez. Ekonomi Sınıfı yolcu olarak, 8 kg’a kadar bir parçayı el bagajı olarak taşımaya yetkiniz vardır; Business Class’ta (TAP’ta “Executive Class”), toplam ağırlığı 16 kg olan iki parça bagajdır. Ancak bu uçuş rotasına bağlı olarak biraz değişebilir. Kabine bir dizüstü bilgisayar veya bir el çantası da alınabilir. Bu eşyalar maksimum 40 cm x 30 cm x 10 cm boyutlarını geçemez.

Kargo bölümü bagaj

Rezervasyon sınıfına ve güzergah bağlantılarına bağlı olarak, TAP Portekiz’deki yolcular yanlarında farklı miktarlarda bagaj alabilir veya kontuarda check-in yapabilirler. Ekonomi Sınıfında bu genellikle 23 kg, Executive Sınıfında 32 kg’dır. Sık uçan yolcu programına veya havayolu kulübüne üye değilseniz, genellikle yalnızca bir parça bagajı teslim edebilirsiniz. 2 yaşın altındaki çocukların 10 kg bagaj hakkı vardır. Avrupa ve Brezilya arasındaki uçuşlarda, her biri 32 kg’lık iki parça ücretsiz bagaj hakkı vardır. Ağırlığına bakılmaksızın, bir bagaj parçası 158 cm’yi (yükseklik + uzunluk + genişlik) geçmemelidir.

Diğer bagaj

TAP ile check-in yapmak istediğiniz diğer bagajlar söz konusu olduğunda havayolu genellikle çok misafirperverdir. Yalnızca hassas malzemeye sahip sanat eserleri veya müzik aletleri gibi kırılgan valizler söz konusu olduğunda, kendi koltuğunuzu ayırtmanız gerekir. Bu özel bagajın maksimum ağırlığı 84 kg olabilir. Spor malzemeleri de yanınıza alınabilir. Maksimum ağırlık ve boyut sınırlarını aşmazlarsa bagaj hakkına dahil edilirler. Bagajın daha ağır ve/veya daha büyük olması durumunda rotaya bağlı olarak 150 Euro’ya varan ücretler eklenir.

Golf bagajı: Ücretsiz bagaj hakkının aşılması halinde golf bagajının taşınması ücretlidir. Aşağıdaki ücretler alınır:

  • Avrupa içi ve Fas ve Cezayir’e gidiş ve geliş uçuşlarında: 32 kg’a kadar 1 golf çantası 35 EUR, 32 kg üzeri golf çantası ile ek fazla bagaj ücreti uygulanır.
  • Kıtalararası uçuşlarda: 32 kg’a kadar 1 golf çantası: 75 EUR

(Rüzgar) sörf ekipmanı: Sörf ekipmanı için, ekipmanın türüne bağlı olarak, kısa ve orta mesafeli rotalarda 100 Euro’ya, uzun mesafeli rotalarda 150 Euro’ya kadar bir ücret alınır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

TAP Portugal Koltuk seçimi

Tap Portugal yolcuları, uçakta koltuklarını önceden esnek bir şekilde seçip rezerve edebilirler. Bu hizmet genellikle ücretlidir ve uçuş rezervasyonu sırasında veya alternatif olarak daha sonra online olarak veya online check-in sırasında gerçekleştirilebilir. Fiyat koltuk kategorisine bağlıdır – örneğin, seçim yapabileceğiniz ekstra diz mesafeli koltuklar vardır. Koltuk rezervasyonu ücretleri, öncelikle Discount ve Basic tarifeleri için geçerlidir.

TAP Portugal Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

TAP Miles&Go Sadakat Programı

Tap Miles & Go, TAP Portekiz’in sık uçan yolcu programıdır. Bir Miles & Go üyesi olarak, cazip tekliflere erişebilirsiniz. Bağlılık programı üç kategoriye ayrılmıştır:

  • TAP Miles & Go: programa kaydolurken alınır.
  • TAP Miles & Go Silver: 30.000 Statü Mili veya TAP ile uçulan 25 segment uçuşu biriktiren katılımcı için
  • TAP Miles & Go Gold: 70.000 Statü Mili veya TAP ile uçulan 50 segment uçuşu biriktiren katılımcıya yöneliktir.

Tek bir yıl boyunca minimum miktara ulaşmalısınız. Ulaşıldığında seviyesi otomatik olarak değişecektir. Yani, Ocak ayında mil kazanmaya başlarsanız ve Ağustos ayında 30.000 mil kazandıysanız, yükseltmeyi almak için yılın bitmesini beklemek zorunda kalmazsınız – bu hemen olur.

TAP Portugal Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta bile yemek seçenekleri uçuş saatine bağlı olarak değişir. Yolcu, bir tepside servis edilen sıcak veya soğuk bir yemek veya kutusundan çıkar çıkmaz yenebilecek tatlı veya tuzlu bir atıştırmalık alır.

Executive Class

Executive Class’ta yolcu, kalkış saatine ve uçuş süresine bağlı olarak kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve / veya atıştırmalık alır. Havayolu, kahvaltı için ekmek sepeti, soğuk dilimlenmiş tabak, taze meyve, yoğurt ve çeşitli peynirler sunmaktadır. Öğle ve akşam yemekleri ünlü şefler Dânio Braga ve Vitor Sobral tarafından hazırlanmaktadır. Yolcu sadece küçük bir atıştırmalığın tadını çıkarmak isterse, çeşitli hafif yemekler, tatlılar ve taze meyveler arasından seçim yapabilir. Ayrıca TAP, meyve suları, çeşitli çay türleri, kahve, espresso ve özenle seçilmiş şaraplar dahil olmak üzere çok çeşitli içecekler sunmaktadır. Yurtdışından satın alınan içecekler, havalimanındaki duty-free mağazalarından alınmadıkça uçağa alınamaz.

Özel yemeklerin bulmak

TAP, özel beslenme ihtiyaçları olan yolcular için – gıda alerjisi olan kişiler, dini yeme düzenlemeleri ve bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar dahil olmak üzere ücretsiz özel yemekler sunar. Özel yemekler, kalkıştan en az 24 saat önce TAP kontuarından veya bir seyahat acentesinden online olarak sipariş edilmelidir. Aşağıdakiler geçerlidir: Executive Class’taki kıtalararası uçuşlarda, birkaç istisna dışında tüm özel yemekler mevcuttur. Ancak, gece mola verilen Avrupa içi uçuşlarda özel yemek sunulamaz. Aynı durum Portekiz içindeki uçuşlar ve dört saatten kısa süreli uçuşlar için de geçerlidir.

TAP Portugal Uçak İçi Eğlence

TAP mükemmel bir hizmet sunuyor. Kapsamı, rezervasyon sınıfına bağlıdır. Ancak DISCOUNT tarifesiyle bile keyifli bir uçuş için ihtiyacınız olan her şeye sahip oluyorsunuz. Bunlara, örneğin, lezzetli yemekler, heyecan verici eğlence ve OnAir WiFi – bulutların üzerinde İnternet dahildir. Economy Class’ta 76-86 cm ve Business Class’ta 81-152 cm’lik koltuk aralıkları ortalama bacak boşluğu sağlar. Sunulan koltuk genişliği (46 cm Business Class, 56 cm Ekonomi Sınıfı) havayolu karşılaştırmasında daha iyi orta sahaya aittir.

Wi-Fi

Tap Portugal uçaklarında, veri miktarına ve seçilen pakete bağlı olarak farklı fiyatların geçerli olduğu WLAN üzerinden internette gezinebilirsiniz. Tipik olarak, en ucuz seçenek 4,99 $ için 4MB ile sınırlıdır. Ancak bazı durumlarda, film, dergi veya haber gibi eğlenceler ücretsiz olarak sunulur. Ücretleri şebeke operatörüne bağlı olarak değişen 3G ve 4G hücresel şebekede özel bir hizmet dolaşımdadır.

TAP Portugal Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde TAP Portugal ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

TAP Portugal Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için TAP Portugal bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

TAP Portugal
IATA ICAO Çağrı Kodu
TP TAP AIR PORTUGAL

Kuruluş: 1946
Havalimanı Yeri:Portekiz
Hubları: LIS
Sahibi: Devlete ait (%50), Atlantic Gateway Consortium (%45)
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: TAP Miles&Go
Şirket Sloganı: De braços abertos (With Open Arms)

Uçak Sayısı: 79
Uçtuğu Destinasyon:  87
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.4
Uçak Tipi: ATR, Airbus, Embraer
Uçak Detayı: ATR 72, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-200, Airbus A330-900neo, Airbus A340-300, Embraer 190, Embraer 195

İletişim: Victoria Program Apartado 50194 1704-801 Lizbon Portekiz
Telefon Numarası: +351 218 431 100
Fax: +351 218 415 095
E-mail: victoria@tapvictoria.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler TAP Portugal Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Barselona → LizbonUÇUŞ ARA
2Brüksel → LizbonUÇUŞ ARA
3Roma → LizbonUÇUŞ ARA
4Frankfurt am Main → LizbonUÇUŞ ARA
5Londra → LizbonUÇUŞ ARA
6Lizbon → BarselonaUÇUŞ ARA
7Lizbon → NewarkUÇUŞ ARA
8Lizbon → RomaUÇUŞ ARA
9Lizbon → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
10Lizbon → LondraUÇUŞ ARA
11Lizbon → MadritUÇUŞ ARA
12Lizbon → MünihUÇUŞ ARA
13Lizbon → MilanoUÇUŞ ARA
14Lizbon → PortoUÇUŞ ARA
15Lizbon → ParisUÇUŞ ARA
16Madrit → LizbonUÇUŞ ARA
17Münih → LizbonUÇUŞ ARA
18Milano → LizbonUÇUŞ ARA
19Porto → LizbonUÇUŞ ARA
20Paris → LizbonUÇUŞ ARA