Malaysia Airlines Uçak Bileti

Malaysia Airlines

En uygun Malaysia Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Malaysia Airlines Malaysia Airlines Hakkında

Malaysia Airlines, günde 40.000’den fazla yolcu ile Asya’nın en büyük havayollarından biridir. Düşük maliyetli uçuşların odağı Güney ve Güneydoğu Asya, Orta Asya ve Avustralya’dır. Havayolu Malezya’nın milli bayrak taşıyıcısı olup 1947 yılında Kuala Lumpur’da kurulmuştur. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanı, Kuching Uluslararası Havalimanı ve Penang Uluslararası Havalimanı 2.sıradaki hublarıdır.

Malaysia Airlines, havayolu kalite anketleri yapan Skytrax’tan 5 yıldız alan birkaç havayolundan biridir. Böylece yolcular tamamen rahatlatıcı bir uçuş deneyimine hazırlanabilirler. İster hizmet, güvenlik, ikram veya konfor olsun, şirket her zaman en yüksek notu alır. Ekonomi Sınıfı dünyanın en iyilerinden biridir. Yolcular normalden daha fazla alandan, farklı menülerden ve en yeni eğlence teknolojilerinden yararlanır. Ayrıca Business Class ve First Class’a karşılık gelen Altın Kulüp Sınıfı da vardır.

Filo, Haziran 2020’de Boeing ve Airbus üreticilerinden gelen yaş ortalaması 7.9 olan 82 uçaktan oluşuyordu. Sık uçan yolcu programı Enrich olarak adlandırılır. Ödüller ücretsiz uçuşlar, bilet yükseltmeleri, öncelikli check-in veya bagaj hakkındaki artış avantajları vardır. Mil sayısız ortaktan da kazanılabilir. Salonlara altın salonlar denir ve zarif bir şekilde döşenmiştir. En son iletişim teknolojileri ile donatılmış, iş seyahatinde olanlar için en iyi çalışma koşullarını sunarlar. Malaysia Airlines, 2009 yılında Asya’nın lider havayolu şirketi olarak Dünya Seyahat Ödülü’nü kazandı.

Firefly ve MASwings havayolları Malaysia Airlines’a bağlı iştiraklerdir.

Malaysia Airlinesı Merkez Havalimanı

Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı (KUL / WMKK)

Malaysia Airlines Uçuş Sınıfları

Malaysia Airlines yolcuları Ekonomi, Business ve First olmak üzere üç rezervasyon sınıfı arasından seçim yapabilir.

Ekonomi Sınıfı

Yolcular sadece ucuz uçuşlar için rezervasyon yapmakla kalmaz, aynı zamanda online check-in sırasında koltuklarını seçebilir, ilaveten daha fazla bacak mesafesi veya inişten sonra daha hızlı çıkış gibi diğer avantajlardan yararlanabilirler. Tıbbi, dini veya kişisel nedenlerden ötürü, uçakta cateringde özel istekler dikkate alınır.

Business Sınıf

Olanaklar arasında 193 cm’lik yatağa dönüştürülebilen bir koltuk, 16 inç ekran ve rahat bir çalışma için solda ve sağda yeterli depolama alanı bulunmaktadır. Gurmeler, uçuştan önce bulutların üstünde yemeğin tadını çıkarmak için 25 menü arasından seçim yapabilir. Malaysia Airlines’ın salonlarının bulunduğu havaalanlarında giriş dahildir.

First Class

Hizmetler arasında, örneğin, 50 kg’lık bagaj hakkı, yatma zamanı servisi ve en iyi yiyecekler bulunmaktadır.


Havayolunun iç hatlarda uçmakta olduğu şehirler; Bintulu, Johor Bahru, Kota Bharu, Kota Kinabalu, Kuala Terengganu, Kuantan, Kuching, Labuan, Langkawi, Miri, Penang, Sandakan, Sibu ve Tawau’dur.

Yurtdışında ise Avustralya, Bangladeş, Brunei, Kamboçya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Filipinler, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Sri Lanka, Tayvan ,Tayland, Birleşik Krallık ve Vietnam ülkerine uçuş gerçekleştirmektedir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Mauritius Firefly Qantas
American Airlines Garuda Indonesia Royal Brunei Airlines
Bangkok Airways Japan Airlines Royal Jordanian
British Airways KLM SilkAir
Cathay Dragon Korean Air Singapore Airlines
Cathay Pacific LATAM Chile SriLankan Airlines
China Airlines MASWings Thai Airways
Emirates Myanmar Airways International Turkish Airlines
Ethiopian Airlines Oman Air Uzbekistan Airways
Etihad Airways Philippine Airlines XiamenAir
Finnair Qatar Airways

Malaysia Airlines Check-in

Online Check-in

Malaysia Airlines web check-in’ini kalkıştan 48 saat önce etkinleştirir ve planlanan uçuş saatinden 90 dakika önce kapanır. Rezervasyon numarasını kullanarak biniş kartını alıp yazdırılabilirsiniz. Ancak hizmet Brunei, Dubai, Kuming, Xiamen, Katmandu ve Krabi’den uçuşlar için mevcut değildir. Akıllı telefon sahipleri MHmobile uygulamasını indirip check-in yapabilir. Biniş kartını cep telefonunuzda 2D barkod olarak alacaksınız.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Malezya Havayolları, kontuarlar uluslararası bağlantılar için 2 saat ve iç hat uçuşları için kalkıştan bir saat önce açıktır. Otomatik check-in makineleri ayrıca Kuala Lumpur, Kuching, Kota Kinabalu ve Putrajaya Sentral havaalanlarında da mevcuttur. Yolcular, makineyi yolculuğun başlamasından 48 saat ila 60 dakika önce kullanabilirler.

Malaysia Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi Sınıfında, her yolcu 7 kilograma kadar bir bagaj alabilir. Diğer iki sınıf olan Business and First’te, aynı ağırlık limitine sahip iki el bagaj parçası taşıma hakkı vardır. El bagajının her birinin boyutları 56 cm x 36 cm x 23 cm’dir.

Kargo bölümü bagaj

Uçuş sınıfınıza bağlı olarak bagaj hakkınız değişkenlik göstermektedir. Ayrıca Enrich üyelerinin ilave bagaj hakkı bulunmaktadır. Enrich üyelerinde bagaj sayısı sınırlaması bulunmamaktadır.

Enrich Platinum – ilgili seyahat sınıfına göre% 100 ekstra bagaj hakkı
Enrich Altın – ilgili seyahat sınıfına göre% 50 ekstra bagaj hakkı
Enrich Gümüş – ilgili seyahat sınıfına göre 5 kg ilave bagaj hakkı

Genel bagaj hakkınızı aşagıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Sınıf Toplam Ağırlık / Maksimum Boyut
First Class  50 kg  / 158 cm
Business Class  40 kg  / 158 cm
EkonomiClass  30 kg  / 158 cm
Bebekle seyahat eden yolcu
  • Kabin bagajı olarak taşınabilecek maksimum boyut 115 cm olan bir çanta.
  • Bir adet tamamen katlanabilir bebek arabası veya puset.
  • İzin verilen ürünlerin ağırlığı toplam 10 kg’ı geçemez.

Diğer bagajlar

Diğer bagajlarla ilgili olarak, müzik aletleri prensipte belirli bir boyuta kadar el bagajı olarak da taşınabileceği unutulmamalıdır. Maksimum bagaj hakkına ulaşmazsa kabinde taşınabilir yada kargo bölümüne verilir. Aynı şey golf ekipmanı ve kayak ekipmanı gibi her çeşit spor ekipmanı için de geçerlidir. Sanat eserleri gibi değerli eşyalar (resim tablosu) için, belirli ölçüleri aşmazlarsa bile ektra koltuk almanız gerekmektedir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Malaysia Airlines Koltuk seçimi

Rezervasyon yaparken, Malaysia Airlines yolcuları doğrudan koltuk rezervasyonu yapabilir. Alan kategorisine bağlı olarak, hizmet 10 RM ile 150 RM arasındadır (yaklaşık 2.30-35 €). İnternet üzerinden, havaalanı bilet makinesinde ve kontuarda check-in yaparken yolcular ek ücret ödemeden mevcut koltuklardan istedikleri bir koltuğu seçebilirler.

Malaysia Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Enrich Sadakat Programı

Malezya Havayolları’nın bonus programının adı Enrich birçok avantaj sunar. Giriş seviyesi Mavi statü olup halihazırda dört üyelik seviyesi vardır. Yılda 25.000 mil veya 30 uçuş yapan yolcular Gümüş statüsünü kazanır. Silver Status’un sağladığı avantajlar arasında, örneğin salon erişimi,% 25 ek mil, tercih edilen check-in ve daha yüksek erişim izni bulunmaktadır. Altın statüsüne 50.000 mil ile ulaşıyor. Bu üyelik bagaj hakkınızı artırır ve ayrıca bagajlarınız öncelikli olarak taşınır.

Enrich’in platin statüsü

Bir takvim yılında Malezya Havayolları veya ortak havayollarından 100.000 mil uçacak yolculara Platin statüsü verilir. Bu statüyle uçuş milleri artık geçerliliğini yitirmez. Platin üyesi yolcular Kuala Lumpur Havalimanı’nda kişiye özel hizmetten yararlanabilirler. Araba kiralama şirketleri, otel zincirleri gibi diğer ortaklıklardan da ayrıcalıklarınız bulunmaktadır. Kazanılan miller Enrich ikramiyesiyle her çeşit bonus ve yükseltme için harcanabilir, çok uçuş yapan yolculara ilginç avantajlar sunar.

Malaysia Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Alkolsüz içecekler ve sıcak yemekler, Malaysia Airlines uluslararası uçuşlarındaki ekonomi uçuşlarının bilet fiyatına zaten dahil edilmiştir. Asya yemekleri yiyecek seçiminde baskındır. Dini kurallara göre (koşer, Müslüman, Hindu) yemekler de dahil olmak üzere kalkıştan 24 saat öncesine kadar özel istekler kaydedilebilir. Ayrıca, sağlık nedeniyle özel gereksinimleri karşılayan çocuk yemekleri ve yiyecekleri sunulmaktadır. Ekonomideki yemekleri çeşitli vejetaryen seçenekler tamamlamaktadır.

Business Class, mutfak açısından heyecan verici olacak. Her ay değişen spesiyaller, sık uçan yolcuların uçakta yemek servisi ile sıkılmamasını sağlamak için tasarlanmıştır. İlgili güzergâhlara dayalı bölgesel tekliflerle Malaysia Airlines yolcuların lezzet olarak memnun kalmasını sağlamak istiyor.

Bu iki yüksek fiyatlı rezervasyon sınıfı için, geçmişten örnek menüler Avrupa’dan yapılan uçuşlarda çeşitli makarna çeşitleri, ızgara et ve sebze ve balık yemekleri verilmektedir. Arada bir atıştırmalık olarak omlet teklif edildi. Önceden bir salata ve daha sonra bir pasta ile Malaysia Airlines, çok çeşitli bir yemeğin yüksek taleplerini karşılamaya çalıştı.

Malaysia Airlines değişiklikleri için uçakta yemek servisi söz konusu olduğunda hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için, özellikle Business ve First Class’ta, rezervasyon ve uçağa binmeden önce bu havayolunun bölgesel temsilcilerine başvurmanız şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca alkollü içeceklerin pek çok rotada sunulmadığını lütfen unutmayın.

Malaysia Airlines Uçak İçi Eğlence

Malaysia Airlines bir uçuş eğlence sistemine sahiptir ve üç çeşit pakette bulunan ve yolcular için çok çeşitli filmler, televizyon programları ve oyunlar sunan “SELECT” olarak bilinir.

Filmler (çizgi filmeler dahil) ve uçaktaki oyunlar genç konukların eğlenmesini sağlar. Malaysia Airlines ayrıca seçilen havaalanlarında çocuk oyun odaları da sağlamıştır. Bazı uçuşlarda bebek mamasını ısıtmak ve steril bebek şişeleri almak mümkündür.

Wi-Fi

Malaysia Airlines A350 ile yapılan uçularında Wi-Fi hizmeti sağlamaktadır. Wi-Fi  ücretsiz olamayıp ihtiyacııza göre Lite, Social ve Business paketlerinden birini alabilirsiniz.  2 USD 10MB Lite paket anlık mesajlajmayı sevenler içindir. 10 USD 50 MB Social paket facebook ve instagram’da gezenlere hitap eder. 25 USD 200 MB Business paket ile hem iş arkadaşlarınız ile görüşün hem de uçakta görüntülü toplantı yapabilirsiniz.

Malaysia Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Malaysia Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Malaysia Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Malaysia Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Malaysia Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
MH MAS MALAYSIAN

Kuruluş: 1947
Havalimanı Yeri:Malezya
Hubları: KUL
Sahibi: Khazanah Nasional
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: Enrich
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 83
Uçtuğu Destinasyon:  64
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 7.9
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Airbus A380, Boeing 737-400, Boeing 737-800

İletişim: 3rd Floor, Admin Building 1, MAS Complex A, Sultan Abdul Aziz Shah Airport, 47200 Subang Selangor, Wilayah Persekutuan, 50250, Malezya
Telefon Numarası: +60 3 7843 3000
Fax: +60 3 7847 3171
E-mail: gccc.reservations@malaysiaairlines.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Malaysia Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Bangkok → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
2Jakarta → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
3Kolombo → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
4Yeni Delhi → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
5Denpasar → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
6Phuket → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
7Kuala Lumpur → BangkokUÇUŞ ARA
8Kuala Lumpur → JakartaUÇUŞ ARA
9Kuala Lumpur → KolomboUÇUŞ ARA
10Kuala Lumpur → DohaUÇUŞ ARA
11Kuala Lumpur → DenpasarUÇUŞ ARA
12Kuala Lumpur → PhuketUÇUŞ ARA
13Kuala Lumpur → SeulUÇUŞ ARA
14Kuala Lumpur → PenangUÇUŞ ARA
15Kuala Lumpur → Ho Chi Minh KentiUÇUŞ ARA
16Kuala Lumpur → SingapurUÇUŞ ARA
17Chennai → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
18Penang → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
19Ho Chi Minh Kenti → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
20Singapur → Kuala LumpurUÇUŞ ARA