malaysia airlines

MALAYSIA AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1947
 • Havalimanı Yeri: Malezya
 • Sahibi: Penerbangan Malaysia Berhad
 • Uçuş Ağı: 57
 • Hedefler: Yurtiçi ve Yurtdışı destinasyonlar
 • Global Havacılık İttifakı: Oneworld
 • Sadakat Programı: Enrich
 • Uçak tipi: Airbus A330-300 / A380-800, Boeing B737-800
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 75
 • Uçak detayı: Airbus, Boeing

MALAYSIA AIRLINES UÇAK BİLETİ

Malaysia Airlines, günde 40.000'den fazla yolcu ile Asya'nın en büyük havayollarından biridir. Düşük maliyetli uçuşların odağı Güney ve Güneydoğu Asya, Orta Asya ve Avustralya'dır. Havayolu Malezya'nın milli bayrak taşıyıcısı olup 1947 yılında Kuala Lumpur'da kurulmuştur. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanı, Kuching Uluslararası Havalimanı ve Penang Uluslararası Havalimanı 2.sıradaki hublarıdır.

Firefly ve MASwings havayolları Malaysia Airlines'a bağlı iştiraklerdir.

Havayolunun iç hatlarda uçmakta olduğu şehirler; Bintulu, Johor Bahru, Kota Bharu, Kota Kinabalu, Kuala Terengganu, Kuantan, Kuching, Labuan, Langkawi, Miri, Penang, Sandakan, Sibu ve Tawau'dur.

Yurtdışında ise Avustralya, Bangladeş, Brunei, Kamboçya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Filipinler, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Sri Lanka, Tayvan ,Tayland, Birleşik Krallık ve Vietnam ülkerine uçuş gerçekleştirmektedir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air MauritiusFireflyRoyal Brunei Airlines
American AirlinesGaruda IndonesiaRoyal Jordanian
Bangkok AirwaysJapan AirlinesSilkAir
Cathay DragonJet AirwaysSingapore Airlines
Cathay PacificKLMSriLankan Airlines
China AirlinesKorean AirThai Airways
EmiratesMyanmar Airways InternationalÖzbekistan Havayolları
Ethiopian AirlinesOman AirXiamen Airlines
Etihad AirwaysPhilippine Airlines
FinnairQatar Airways

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 90 dakika kala son bulmaktadır.

ENRICH SADAKAT PROGRAMI

Malezya Havayolları'nın bonus programının adı Enrich birçok avantaj sunar. Giriş seviyesi Mavi statü olup halihazırda dört üyelik seviyesi vardır. Yılda 25.000 mil veya 30 uçuş yapan yolcular Gümüş statüsünü kazanır. Silver Status'un sağladığı avantajlar arasında, örneğin salon erişimi,% 25 ek mil, tercih edilen check-in ve daha yüksek erişim izni bulunmaktadır. Altın statüsüne 50.000 mil ile ulaşıyor. Bu üyelik bagaj hakkınızı artırır ve ayrıca bagajlarınız öncelikli olarak taşınır.

Enrich'in platin statüsü
Bir takvim yılında Malezya Havayolları veya ortak havayollarından 100.000 mil uçacak yolculara Platin statüsü verilir. Bu statüyle uçuş milleri artık geçerliliğini yitirmez. Platin üyesi yolcular Kuala Lumpur Havalimanı'nda kişiye özel hizmetten yararlanabilirler. Araba kiralama şirketleri, otel zincirleri gibi diğer ortaklıklardan da ayrıcalıklarınız bulunmaktadır. Kazanılan miller Enrich ikramiyesiyle her çeşit bonus ve yükseltme için harcanabilir, çok uçuş yapan yolculara ilginç avantajlar sunar.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Ekonomi Sınıfında, her yolcu 7 kilograma kadar bir bagaj alabilir. Diğer iki sınıf olan Business and First'te, aynı ağırlık limitine sahip iki el bagaj parçası taşıma hakkı vardır. El bagajının her birinin boyutları 56 cm x 36 cm x 23 cm'dir.

Kargo bölümü bagaj
Uçuş sınıfınıza bağlı olarak bagaj hakkınız değişkenlik göstermektedir. Ayrıca Enrich üyelerinin ilave bagaj hakkı bulunmaktadır. Enrich üyelerinde bagaj sayısı sınırlaması bulunmamaktadır.

Enrich Platinum - ilgili seyahat sınıfına göre% 100 ekstra bagaj hakkı
Enrich Altın - ilgili seyahat sınıfına göre% 50 ekstra bagaj hakkı
Enrich Gümüş - ilgili seyahat sınıfına göre 5 kg ilave bagaj hakkı

Genel bagaj hakkınızı aşagıdaki tabloda bulabilirsiniz.

SınıfToplam Ağırlık / Maksimum Boyut
First Class 50 kg  / 158 cm
Business Class 40 kg  / 158 cm
EkonomiClass 30 kg  / 158 cm
Bebekle seyahat eden yolcu
 • Kabin bagajı olarak taşınabilecek maksimum boyut 115 cm olan bir çanta.
 • Bir adet tamamen katlanabilir bebek arabası veya puset.
 • İzin verilen ürünlerin ağırlığı toplam 10 kg'ı geçemez.

Diğer bagajlar
Diğer bagajlarla ilgili olarak, müzik aletleri prensipte belirli bir boyuta kadar el bagajı olarak da taşınabileceği unutulmamalıdır. Maksimum bagaj hakkına ulaşmazsa kabinde taşınabilir yada kargo bölümüne verilir. Aynı şey golf ekipmanı ve kayak ekipmanı gibi her çeşit spor ekipmanı için de geçerlidir. Sanat eserleri gibi değerli eşyalar (resim tablosu) için, belirli ölçüleri aşmazlarsa bile ektra koltuk almanız gerekmektedir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.