austrian airlines

AUSTRIAN AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1957
 • Havalimanı Yeri: Avusturya
 • Sahibi: Lufthansa
 • Uçuş Ağı: 130
 • Hedefler: 66 ülkede 130 ulusal ve uluslararası hedef
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Miles & More
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A321-100 / A321-200 , Boeing B767-300ER, 777-200ER, Bombardier Q400, Embraer 195, Fokker 100
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 86
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , de Havilland Canada, Embraer, Fokker

AUSTRIAN AIRLINES UÇAK BİLETİ

Austrian Airlines, 1957 yılında Viyana'da kurulmuştur. Avusturya'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 2009 yılında Lufthansa bütün hisseleri satın almıştır. Havayolunun hisseleri tamamı ile Lufthansa Group'a aittir. Viyana Uluslararası Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. 2016 yılı sonunda 11,5 milyon yolcuyu %76 doluluk oranı ile taşımıştır.

Avustruya'lıların Yunanistan'a olan yoğun ilgisi havayolunun uçuşlarına da yansımaktadır. Özellikle tatil bölgelerine olmak üzere sezonsal olarak 17 ayrı Yunanistan şehrine havayolu uçuş yapmaktadır. Bu şehirler;  Cephalonia, Hanya, Sakız, Korfu, Kandiye, Kavala, Kos, Mykonos, Midilli, Patras, Preveze, Rodos, Samos, Santorini, Skiathos, Volos ve Zakynthos'dır.

Ayrıca İtalya'da Bari, Lamezia Terme; Hırvatistan'da Dubronik ve Split; İzlanda'da Reykjavik; Fas'ta Marakeş; Rusya'da Saint Petersburg, Sri-lanka'da Colombo; İngiltere'de Birmingham ve Londra (Londra Gatwick Uluslararası Havalimanı ve Londra Stansted Havaalanı) şehirlerine de sezonluk uçuşlar yapmaktadır.

Havayolunun yurtiçinde uçmakta olduğu şehirler; Graz, Innsbruck, Klagenfurt, Linz ve Salzburg'dır.

Yurtdışında uçmakta olduğu 66 ülkeden belli başlı olanları; Almanya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, İran, İtalya, Çin, Polonya, Romanya, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna, Türkiyei İngiletere ve Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysBelaviaLufthansa
Air CanadaBrussels AirlinesLuxair
Air ChinaCathay PacificMontenegro Airlines
Air FranceCroatia AirlinesScandinavian Airlines
Air IndiaEgyptAirSwiss International Air Lines
Air MaltaEthiopian AirlinesTAP Portugal
airBalticEurowingsTAROM
All Nippon AirwaysGeorgian AirwaysThai Airways
Asiana AirlinesGermanwingsUkrayna Havayolları
Atlantis European AirwaysIran AirUnited Airlines
Bangkok AirwaysLOT Polish Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 47 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

MILES & MORE SADAKAT PROGRAMI

Lufthansa iştiraki olan havayolu sadakat programı olarak Lufthansa'da olduğu gibi Miles & More programını yolcularına sunmaktadır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Mil kazanımı sadece Austria Airlines uçuşlarında değil Star Alliance üyesi diğer havayolları için de geçerlidir.

Avrupa'nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır
Miles & More, Avrupa'da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More'in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Austrian Airlines, uçaklarda el bagajı olarak 55 x 40 x 23 cm ebatlarında küçük bir bagaj almasına izin vermektedir. Ekonomi sınıfı yolcular, bagajın ağırlığının 8 kg'dan fazla olmamasına dikkat etmelidir. Business Class'ta iki adet 8 kg'lık bagaj taşınabilir. Buna ek olarak, yolcu maksimum 40 x 30 x 10 cm ebatlarında kabin içine başka bir kişisel eşya alabilir. Sıvılar, geçerli AB düzenlemelerine göre paketlenmelidir.

Kargo bölümü bagaj
Avusturya Havayolları uçuşlarında, azami 32 kg ağırlığa kadar Business Class'ta 2 bagaj ve Ekonomi Sınıfında 23 kg'a kadar 1 bagaj hakkı bulunmaktadır. (istisna olarak iç hatlarda bulunan Ekonomi Light sınıfında bagaj hakkı bulunmamamaktadır.) Bavul veya çantanın boyutuna da bir sınırlama vardır. Maksimum boyut, tüm tarafların toplamı olarak 158 santimetreyi geçmemelidir. 2 yaşın altındaki çocuklar her biri 23 kg'lık ücretsiz bir bagaj hakkına sahiptir.

Diğer bagajlar
Belirtilen ebatlar ve maksimum taşıma ağırlığı yeterli değilse, örneğin fazla bagaj durumunda veya müzik aletleri gibi özel bagajlarda, Avusturya Havayolları ekstra ücret talep edecektir. Güzergah ve boyutlara bağlı olarak ek ücretler 50 ila 450 avro arasında değişmektedir. Spor bagajları için, bagajın fazla olması durumunda, Avrupa için toplam 50 avro veya Kıtalararası uçuşlar için toplam 100 avro ödenmelidir. Kayak veya snowboard ekipmanı pakete dahil değildir. Bunlar, çoğu güzergahta ücretsiz olarak taşınabilir. (Economy Light haricinde). Herhangi bir spor çantası için önceden telefonla veya bir iletişim formu vasıtasıyla havayolu ile irtibata geçmeniz gereklidir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.