Austrian Airlines Uçak Bileti

Austrian Airlines

En uygun Austrian Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Austrian Airlines Austrian Airlines Hakkında

Austrian Airlines, 1957 yılında Viyana’da kurulmuştur. Avusturya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 2009 yılında Lufthansa bütün hisseleri satın almıştır. Havayolunun hisseleri tamamı ile Lufthansa Group’a aittir. Havacılık sektöründe Avusturya’nın en büyüğü olarak sektörde lider markalardan birisidir. Aynı zamanda Lufthansa ile ortaklığı ile Avrupa’nın en büyük gruplarından birisi haline getirmiştir. Bugün itibariyle, Lufthansa’ya ait şirket, uzun mesafeli uçuşlar için Boeing ve orta ve kısa mesafeli uçuşlar için Airbus, Embraer, ve Bombardier’den oluşan 85 uçaklık bir filoya sahiptir.

Avusturya Havayolları logosu, bir uçağın kalkışını hatırlatan ve dinamizmi simgeleyen yukarı doğru bir oktur. Avusturya’nın ulusal renkleri kırmızı ve beyazdır. Miles & More’un sık uçan yolcu programı Lufthansa tarafından devralındı. Avusturya Havayolları geçmişte, Avrupa’nın en iyi kabin ekibi için birincilik (2016 – 2014, 2011 – 2008, Dünya Havayolu Ödülleri Skytrax) veya en iyi business class catering (2015 ve 2007, Dünya Havayolu Ödülleri Skytrax) ödüllerini almıştır.

2000 yılında Austrian Airlines Star Alliance’a üye oldu. Aynı yıl, Lauda Air şirketini ve ertesi yıl Rheintalflug’u satın aldı. Lauda Air, 2004’ten itibaren Austrian Airlines’ın yan kuruluşu oldu ve charter uçuşlarına adanmış durumdadır. Avusturyalı’nın ayrıca bir yan kuruluşu olan Avusturya Arrows (veya Tyrolean Air) vardır ve Ukraine International Airlines şirketinin% 23 hissesine sahiptir. Ancak, şirket Nisan 2013’te faaliyetlerini durdurmuş olan Lauda Air’den ayrıldı.

Austrian Airlines şu anda tüm kıtalarda 130 noktaya hizmet veriyor ve yılda 10 milyondan fazla yolcu taşıyor. 2019 yılında şirket filosunun tamamen yenilenmesini başlatmaya karar verdi. 2021 yılına kadar tüm Bombardier Q400’lerini Airbus A320’lerle değiştirmeyi planlıyor. 2009 yılından bu yana Viyana havaalanından geçmemiş hava hatlarını ana şirketine, Lufthansa ve Eurowings’e de sattı.

Austrian Airlines Merkez Havalimanı

Viyana Uluslararası Havalimanı (VIE)

Diğer şehirler:
Innsbruck Havalimanı
Salzburg Havalimanı

Austrian Airlines Uçuş Sınıfları

Austrian Airlines uçuşları konuklarına Economy Class ve Business Class’tan oluşan iki katmanlı bir sistem sunuyor. Kabin ekipmanı, servis, koşullar ve fiyat açısından farklılık gösterirler. Kısa, orta ve uzun mesafeli uçuşlar arasında başka farklılıklar da vardır.

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta üç ek alt bölüm vardır: “Light”, “Classic” ve “Flex”. Üç ek rezervasyon sınıfı fiyat, geri ödeme ve yeniden rezervasyon yapılabilirlik açısından farklılık gösterir. Economy Class’ta kısa mesafeli rotalarda ücretsiz bir içki vardır ve iki buçuk saatlik uçuş süresine sahip orta mesafeli rotalar için sıcak bir menü de servis edilir. Avusturya Airlines Ekonomi Sınıfı’nda daha fazla alan istiyorsanız, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uzun mesafeli uçuşlarda, rahatlama işlevine sahip ergonomik koltuklar rahat bir seyahat yapmanızı sağlar.

Business class

Business Class müşterileri için ekstra bir check-in, daha fazla ücretsiz el bagajı ve bagaj hakkı, salonlara erişim, daha hızlı bagaj kullanımı ve güvenlik kontrollerinden daha hızlı geçiş vardır. Daha geniş koltuklar, daha fazla yiyecek seçeneği var ve Austrian Airlines bir sonraki koltuğu ücretsiz tutuyor. Ticari müşterileri uzun mesafeli uçuşlarda daha rahat hale getirmek için onlara ihtiiyaç kitleri dağıtılır. Bu kitler göz maskesi, çorap, kulak tıkacı, diş macunu ve diş fırçası içerir.


Avustruya’lıların Yunanistan’a olan yoğun ilgisi havayolunun uçuşlarına da yansımaktadır. Özellikle tatil bölgelerine olmak üzere sezonsal olarak 17 ayrı Yunanistan şehrine havayolu uçuş yapmaktadır. Bu şehirler;  Cephalonia, Hanya, Sakız, Korfu, Kandiye, Kavala, Kos, Mykonos, Midilli, Patras, Preveze, Rodos, Samos, Santorini, Skiathos, Volos ve Zakynthos’dır.

Ayrıca İtalya’da Bari, Lamezia Terme; Hırvatistan’da Dubronik ve Split; İzlanda’da Reykjavik; Fas’ta Marakeş; Rusya’da Saint Petersburg, Sri-lanka’da Colombo; İngiltere’de Birmingham ve Londra (Londra Gatwick Uluslararası Havalimanı ve Londra Stansted Havaalanı) şehirlerine de sezonluk uçuşlar yapmaktadır.

Havayolunun yurtiçinde uçmakta olduğu şehirler; Graz, Innsbruck, Klagenfurt, Linz ve Salzburg’dır.

Yurtdışında uçmakta olduğu 66 ülkeden belli başlı olanları; Almanya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, İran, İtalya, Çin, Polonya, Romanya, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna, Türkiyei İngiletere ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria Airways Belavia Lufthansa
Air Canada Brussels Airlines Luxair
Air China Cathay Pacific Montenegro Airlines
Air France Croatia Airlines Scandinavian Airlines
Air India EgyptAir Swiss International Air Lines
Air Malta Ethiopian Airlines TAP Portugal
airBaltic Eurowings TAROM
All Nippon Airways Georgian Airways Thai Airways
Asiana Airlines Germanwings Ukrayna Havayolları
Atlantis European Airways Iran Air United Airlines
Bangkok Airways LOT Polish Airlines

Önemli mihenk taşları

2000 yılında, Star Alliance üyeliğine katılmıştır.
2001 yılında, Avusturya havayolları, Skytrax tarafından “Staff Service Excellence Europe”ödülüne layık görülmüştür.
2009 yılında, Skytrax Dünya Havacılık tarafından “En iyi kabin ekibi” ödüllerinde ikinci sırayı aldı. Aynı zamanda Business Traveller tarafından “Avrupa’daki en iyi Yemek & İçecek sahibi havayolları” ödülünü almıştır.

Austrian Airlines Check-in

Online Check-in

Online check-in havayolu şirketinin ana sayfasında bulunabilir. Orada basitçe “Web Check-in” seçeneğini tıklayın ve hemen giriş yapmak için soyadınız ve e-bilet numarası girebilirsiniz.

Avusturya Airlines web check-in’i ayrıntılı olarak

Online check-in sırasında yolcular bir koltuk seçebilir, bu tatil ve tarifeli uçuşlar için geçerlidir.

Birkaç kişi için rezervasyon varsa, diğerlerini de kontrol edebilirsiniz. Tabii ki, diğer yolcular için bir yer ayırmak da mümkündür.

Biniş kartı check-in işleminden sonra yazdırılır veya doğrudan akıllı telefona kaydedilebilir.

Bagaj, havaalanına bagaj teslim kontuarında teslim edilir. Viyana’da, daha fazla zaman kazandırabilen, kendi bagajınızı bırakma olanağı havalimanında vardır.

Red Hizmetler

Redservices online check-in sırasında kullanılabilir, bu da yolcunun ek hizmetler için rezervasyon yapabileceği anlamına gelir. Bunlara Redlounge, Redupgrade veya Redextra Bag dahildir.

Uygulama aracılığıyla Austrian Airlines tarafından web check-in

“Austrian” uygulaması Android ve iOS (Apple) için kullanılabilir. Kalkıştan bir saat öncesine kadar check-in seçeneğine ek olarak, rezervasyonlar da yapılabilir, uçuş upgradeleri ve mevcut uçuş bilgileri görüntülenebilir.

Uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, ancak yine de cep telefonunuzla check-in yapabiliyorsanız, sorun değil. Bu amaçla, havayolu mobil cihazlar için özel olarak optimize edilmiş bir web sitesi kurdu. Web adresi: m.austrian.com.

Check-in başlama saati

Web check-in, uçuş başlamadan 36 saat önce tarifeli uçuşlar için geçerlidir. Bir Avusturya myHoliday tatil uçuşuysa, 24 saat önceden check-in yapabilirsiniz.

Check-in 45 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Kişisel olarak kontuarda check-in yapmayı tercih ederseniz, bunu bagajınızı teslim etmekle aynı zamanda yapabilirsiniz. Alternatif olarak, kendi kendine check-in için havaalanında Austrian Airlines ATM’leri mevcuttur.

Austrian Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Austrian Airlines, uçaklarda el bagajı olarak 55 x 40 x 23 cm ebatlarında küçük bir bagaj almasına izin vermektedir. Ekonomi sınıfı yolcular, bagajın ağırlığının 8 kg’dan fazla olmamasına dikkat etmelidir. Business Class’ta iki adet 8 kg’lık bagaj taşınabilir. Buna ek olarak, yolcu maksimum 40 x 30 x 10 cm ebatlarında kabin içine başka bir kişisel eşya alabilir. Sıvılar, geçerli AB düzenlemelerine göre paketlenmelidir.

Kargo bölümü bagaj

Avusturya Havayolları uçuşlarında, azami 32 kg ağırlığa kadar Business Class’ta 2 bagaj ve Ekonomi Sınıfında 23 kg’a kadar 1 bagaj hakkı bulunmaktadır. (istisna olarak iç hatlarda bulunan Ekonomi Light sınıfında bagaj hakkı bulunmamamaktadır.) Bavul veya çantanın boyutuna da bir sınırlama vardır. Maksimum boyut, tüm tarafların toplamı olarak 158 santimetreyi geçmemelidir. 2 yaşın altındaki çocuklar her biri 23 kg’lık ücretsiz bir bagaj hakkına sahiptir.

Diğer bagajlar

Belirtilen ebatlar ve maksimum taşıma ağırlığı yeterli değilse, örneğin fazla bagaj durumunda veya müzik aletleri gibi özel bagajlarda, Avusturya Havayolları ekstra ücret talep edecektir. Güzergah ve boyutlara bağlı olarak ek ücretler 50 ila 450 avro arasında değişmektedir. Spor bagajları için, bagajın fazla olması durumunda, Avrupa için toplam 50 avro veya Kıtalararası uçuşlar için toplam 100 avro ödenmelidir. Kayak veya snowboard ekipmanı pakete dahil değildir. Bunlar, çoğu güzergahta ücretsiz olarak taşınabilir. (Economy Light haricinde). Herhangi bir spor çantası için önceden telefonla veya bir iletişim formu vasıtasıyla havayolu ile irtibata geçmeniz gereklidir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Austrian Airlines Koltuk seçimi

Austrian Airlines’da yolcular, rezervasyon sırasında doğrudan ve kalkıştan 48 saat öncesine kadar istedikleri koltuk için rezervasyon yapabilirler. Bu hizmetin fiyatları, rezerve edilen uçuş sınıfına bağlı olarak değişir. Economy Light Class’taki Avrupa güzergahlarında 12 EUR ücret alınmaktadır, Economy Classic ve Flex sınıflarında koltuk rezervasyonu dahildir. Kıtalararası güzergâhlardaki koltuk rezervasyonları, Economy Class’ta 15 ile 35 avro ve Premium Economy Class’ta 35 ile 55 avro arasında olup gidilecek yere bağlıdır. Alternatif olarak, koltuklar check-in sırasında kalan alanlardan ücretsiz olarak seçilebilir.

Austrian Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

Lufthansa iştiraki olan havayolu sadakat programı olarak Lufthansa’da olduğu gibi Miles & More programını yolcularına sunmaktadır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Mil kazanımı sadece Austria Airlines uçuşlarında değil Star Alliance üyesi diğer havayolları için de geçerlidir.

Avrupa’nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır

Miles & More, Avrupa’da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More’in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

Austrian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Eko Sınıfı

Economy Class’ta standart menüler veya alternatif olarak yaklaşık 2.5 saatlik uçuş süresi olan orta veya uzun mesafeli uçuşlar için 14 özel menüden birini bekleyebilirsiniz. Sıcak bir DO & CO menüsü standart menü olarak servis edilir. Farklı ihtiyaçlara göre uyarlanmış özel menüler, aradığınız şeyi mutfak terimleriyle bulmanızı sağlar. Farklı çeşitler mevcuttur ve taze hazırlanmış oldukları için kalkıştan en az 24 saat önce rezervasyon yaptırılmalıdır. Özel menüler dini (örn. Koşer) bir vejetaryen seçeneğinden şeker hastaları, alerji hastaları (gluten / laktoz) veya iki yaşından küçük konuklar için menülere kadar uzanır. Düşük kalorili veya düşük tuzlu özel menüler bile mevcuttur.

Kısa mesafeli bir uçuşta yolcuysanız, alkolsüz içecekler ve çeşitli bira ve şaraplar seçilebilir, ancak sıcak yemek yoktur. Kısa mesafeli uçuşlarda özel bir menünün tadını çıkarmak isterseniz, 15 Euro ek ücret karşılığında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Business Class

Business Class’ta kısa ve orta mesafeli uçuşlarda ücretsiz yemek alabilirsiniz. Hafif yiyeceklerden az yağlı ve düşük kolesterollü menüye vegan bir versiyona kadar 14 olası özel menüye ek olarak, özel DO & CO menü kreasyonları sunulmaktadır. Avusturya Airlines ile uçuş rezervasyonu yaparken tercih ettiğiniz menüyü belirtebilir veya daha sonra rezervasyon yapabilirsiniz.

Bireysel olarak hazırlanan menüler de uzun mesafeli uçuşlarda sizi bekliyor. Başlangıç olarak lezzetli bir çorbanın tadını çıkarın ve ardından üç ana yemek arasından en sevdiğinizi seçin. Taze hamur işleri ve peynir çeşitleri tatlıyı canlandırıyor. Business sınıfı için özel olarak seçilmiş şaraplar da içeren çeşitli sıcak ve soğuk içecekler, bu oturma kategorisinde yemeklerinizi tamamlıyor.

Austrian Airlines Uçak İçi Eğlence

Avusturya Airlines uçuşlarında yolculuğunuzu keyifli hale getirecek bilgilendirmeler bulunmaktadır:

• Geniş film seçenekleri (Özellikle bir adet çocuk filmi), müzik kanalları, oyunlar
• Uçuş sırasında ücretsiz catering
• Gazete ve dergiler
• En güncel sinema filmi
• Uçuş sırasında alışveriş imkanı

Wi-Fi

WiFi, Austrian Airlines uçuşlarında mevcuttur. FlyNet Mail ve Surf hizmet paketi, e-posta yazmak, göndermek ve sosyal ağları kullanmak için uygundur. Bir saatten daha az 3 avro, bir ile iki saat için 5 avro ve 3 saatten fazla 7 avroya mal oluyor. Hızlı sörf için FlyNet Stream paketi, bir saatten daha az bir süre için 7 avro, bir ile iki saat için 10 avro ve iki saatten fazla 12 avro için rezerve edilebilir. Uzun mesafeli uçuşlarda geniş bir film yelpazesi de mevcuttur.

Austrian Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Austrian Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Austrian Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Avusturya Airlines, Viyana havalimanında toplam 6 adet Austrian Star Alliance bekleme salonu bulundurmaktadır. Aynı zamanda Moskova Domodedovo havalimanında Business bekleme salonu vardır.

Miles & More HON Circle üyeleri, Austrian ve Austrian Business Class ile uçan senatörler bu imkanlardan faydalanabilmektedir.

Sık uçuş kartı ve / veya uygun bilete sahip yolcular veya Business Class’ta seyahat eden yolcular, Avusturya’nın dünya genelindeki Partnerlerinin Salonlarından da yararlanabilirler.

Austrian Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
OS AUA AUSTRIAN

Kuruluş: 1957
Havalimanı Yeri:Avusturya
Hubları: VIE
Sahibi: Lufthansa Group
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Miles & More
Şirket Sloganı: The charming way to fly

Uçak Sayısı: 85
Uçtuğu Destinasyon:  130
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 15.7
Uçak Tipi: Embraer, Airbus, Boeing, de Havilland Canada
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Boeing 767-300, Boeing 777-200, Bombardier Dash 8 Q400, Embraer 195

İletişim: 1030 Vienna Marxergasse, Avusturya
Telefon Numarası: +43 5 1766 1000
Fax: +43 1 6886 526
E-mail: public.relations@austrian.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Austrian Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Berlin → ViyanaUÇUŞ ARA
2Paris → ViyanaUÇUŞ ARA
3Erivan → ViyanaUÇUŞ ARA
4Frankfurt am Main → ViyanaUÇUŞ ARA
5Londra → ViyanaUÇUŞ ARA
6Münih → ViyanaUÇUŞ ARA
7Milano → ViyanaUÇUŞ ARA
8Viyana → BelgradUÇUŞ ARA
9Viyana → BerlinUÇUŞ ARA
10Viyana → BudapeşteUÇUŞ ARA
11Viyana → ParisUÇUŞ ARA
12Viyana → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
13Viyana → LondraUÇUŞ ARA
14Viyana → MünihUÇUŞ ARA
15Viyana → MilanoUÇUŞ ARA
16Viyana → BükreşUÇUŞ ARA
17Viyana → VarşovaUÇUŞ ARA
18Viyana → ZürihUÇUŞ ARA
19Varşova → ViyanaUÇUŞ ARA
20Zürih → ViyanaUÇUŞ ARA