Guangzhou Uçak Bileti

En Ucuz Guangzhou Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Ningbo1 Haziran 2022Uçuş ara
Dalian24 Mayıs 2022Uçuş ara
Yiwu1 Haziran 2022Uçuş ara
Xi'an15 Mayıs 2022Uçuş ara
Beihai4 Temmuz 2022Uçuş ara
Harbin23 Mayıs 2022Uçuş ara
Changde4 Temmuz 2022Uçuş ara
Zhangjiajie15 Haziran 2022Uçuş ara
SQJ5 Temmuz 2022Uçuş ara
Shenzhen14 Haziran 2022Uçuş ara

En Ucuz Guangzhou Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Ningbo1 Haziran 2022Uçuş ara
Kunming5 Haziran 2022Uçuş ara
Taizhou8 Temmuz 2022Uçuş ara
Dalian24 Mayıs 2022Uçuş ara
Nanchang5 Temmuz 2022Uçuş ara
Kuala Lumpur28 Mayıs 2022Uçuş ara
Meixian6 Temmuz 2022Uçuş ara
Zhangjiajie18 Haziran 2022Uçuş ara
Ganzhou4 Temmuz 2022Uçuş ara
Linyi14 Mayıs 2022Uçuş ara

Guangzhou şehrinden direk uçuşlar

VarışGidiş TarihiDönüş TarihiHavayoluUçak Bileti Ara
Lhasa6 Haziran 202220 Haziran 2022Uçuş ara
Yiwu15 Mayıs 202217 Mayıs 2022Uçuş ara

Guangzhou uçak bileti

Guangzhou uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Guangzhou uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Guangzhou uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Guangzhou uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Guangzhou uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Guangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti'nde bir eyalet şehridir. Guangdong eyaletinin başkenti olup, güney Çin'in siyasi, ekonomik, bilimsel, teknik, kültürel, eğitim ve ulaşım merkezi olarak Pekin, Şangay ve Tianjin'den sonra Çin'deki dördüncü en büyük şehirdir.Guangzhou, Çin'de tarihi 2000 yıldan daha eskilere dayanan 2 düzineden fazla şehirden biridir. Yazılı kaynaklar ışığında, kentin kuruluş tarihinin MÖ 214 olduğu düşünülmektedir. Aslen Panyu olarak adlandırılmıştır (kelime olarak iki komşu dağın adından geliyor - Pan ve Yu). MÖ 206'da Panyu, Nanyu krallığının başkenti oldu ve birçok komşu araziyi kapsayacak şekilde genişledi.

Nanyue krallığının Han hanedanı tarafından ilhak edilmesinden sonra, Panyu eyalet başkentini ünvanını aldı. Burada Guang eyaletinin bulunduğu şehir anlamında Guangzhou adını almıştır. Ancak, yeni adına rağmen, surların dışındaki bölgede MS 206'da Qin hanedanının sonuna kadar Panyu olarak adlandırılmaya devam etti. Bugün, Panyu, Pearl nehrini şehrin ana kısmı ile paylaşan bir Guangzhou bölgesidir.

Eski Tang tarihi kitabında Guangzhou güney Çin'deki en önemli liman olarak tanımlanmaktadır. 8. yüzyıldan bu yana, Pers ve Arap tüccarlar egzotik Çin malları için buraya geldiler. Bu dönemde, Orta Doğu ve Çin arasında doğrudan iletişimin başladığı ve Guangzhou'nun kendisinin de bir alışveriş merkezi olarak hızla gelişmekte olduğu gözlemlenmektedir. Bu nedenle, şehrin bütün tarihi ticaretle çok yakından bağlantılıdır.

1517'de Portekiz'den gelen sömürgeci göçmenler, dış ticaret alanında tekel olan Çin'e geldiler. Ancak 1557'de, Macao Portekizlerin emrinde kalmasına rağmen Guangzhou'daki ticaret işlemlerine son verildi. Portekiz dış ticaret tekeli, bölgede 17. yüzyıla kadar sürdü - sonra Hollanda ülkeye geldi ve kendi kurallarını oluşturmaya başladı.

Tayvan, 1683’te Çin’in kontrolüne girdi ve hükümet uluslararası ticarette daha erişilebilir bir hale geldi. Sonuç olarak, dünyanın her yerinden gelen gemiler Guangzhou'da yelken açmaya başladı. 17. yüzyılın sonunda, Hintliler, Araplar, İspanyollar, Hollandalılar ve Portekizler, Guangzhou'da ticarette aktif olarak yer aldı. Bir süre sonra İngilizler, Fransızlar, Danimarkalılar, İsveçliler, İtalyanlar, Amerikalılar ve Avustralyalılar onlara katıldı. 18. yüzyılın ortalarında, Guangzhou dünyanın en etkili ve en zengin şehirlerinden birinin yanı sıra en büyük ticaret limanlarından birine sahipti.

1840-1842 (Büyük Britanya, Qing İmparatorluğu'na karşı savaştı) ve 1856-1860 (Büyük Britanya ve Fransa, Qing İmparatorluğuna karşı savaştı) yılları arasında süren Afyon Savaşları kenti çok olumsuz etkiledi. Şehir bir kereden fazla yabancı birlikler tarafından işgal edildi. Böylece büyük çapta Avrupan'ın Çin'e işgali başlamış oldu. Özellikle Güneydoğu Asya ve Amerika ülkelerinde işçi gereksinimi buradan karşılandı.

1918'de, Belediye Meclisi Guangzhou'da kuruldu ve kentin resmi adı olan Guangzhou onaylandı. II. Dünya Savaşı'nın başlangıcına kadar, şehir çok sessiz bir yaşam sürdü, ancak savaş zamanlarında bakteriyolojik silahları test etmeye başlayan Japon birlikleri tarafından işgal edildi. Savaşın bitiminden sonra, şehir popülerliğini kaybetti ve uzun süre toparlanamadı.

20. yüzyılın sonları olan 70'lerde, Deng Xiaoping iktidara geldi ve çok önemli reformları uyguladı. Guangzhou ekonomi açısından hızla büyümeye başladı - yeni fabrikalar, iş kolları açıldı. Bunda önemli bir rol, kentin çok elverişli bir coğrafi konuma sahip olmasıydı. O zamandan bugüne, Guangdong'un başkenti hızlı bir şekilde gelişmiştir.

Günümüzde, Guangzhou, kültür, eğitim, politika, ekonomi, bilim, sanayi vb. açısından ülkenin sadece en önemli merkezi değil, aynı zamanda her yıl dünyanın dört bir yanından yüz binlerce insanın ziyaret ettiği Çin’in en büyük turizm merkezidir.

Tripuck ayrıcalıklarıyla kolayca Guangzhou uçak bileti alarak gezeceğiniz bu güzel şehirde Haizhu Meydanı’nın, ünlü Kanton Kulesi’nin ve çeşitli devasa gökdelenlerin tadını çıkarın.

Guangzhou’da Gezilecek Yerler

Kutsal Kalp Katedrali

Kutsal Kalp Katedrali bir Katolik katedralidir ve 1888 yılında 25 yıllık inşaatın ardından tamamlanmıştır. Tamamen granitten yapılmış dünyadaki az sayıdaki katedralden biri olan Kutsal Kalp Katedrali turistlerin çok ilgisini çekiyor.

Guangzhou uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz katedrale yapılan turlar sabahları ve hafta sonları Mandarin, Kanton, Korece ve İngilizce olarak düzenleniyor. Turlar dışında da katedrali gezebilir ve Guangzhou şehrinin en güzel mimarilerinden birisinin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Kutsal Kalp Katedrali, çok popüler bir turistik alan olduğu için hemen her zaman kalabalık.

Huacheng Meydanı

Guangzhou’nun modern manzarasını görmek için şehirde gidilmesi gereken yer Huacheng Meydanı’dır. Nehrin karşısındaki meydanda Guangdong Müzesi, yeni kütüphane, Uluslararası Finans Merkezi ve Kanton Kulesi gibi simgesel yapılar yer alıyor.

Muhteşem gece manzarasını izlemek ve renkli ışıklara hayran kalmak için güneş battıktan sonra meydanı ziyaret etmenizi öneririz.

Guangdong Kanton Kulesi

Guangzhou uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız şehrin simgesi olan Kanton Kulesi, neredeyse 600 metre yüksekliğe ulaşıyor ve akşamları renkli ışıklarla aydınlatılarak benzersiz bir manzara oluşturuyor. Bir zamanlar bu etkileyici kule, dünyadaki en uzun kuleydi.

Kanton Kulesi’nin kafeleri, restoranları, gözlem alanlarını ve adrenalin bağımlısı için özel gezintileri bulunuyor. Panoramik manzaranın keyfini çıkarmak için dünyanın en yüksek yatay gökyüzü tekerleği Bubble Tramvay’a binebilir veya tamamen şeffaf bir spiral hava merdiveni olan Spider Walk’da adrenalin dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

485 metre yükseklikten serbest düşüş deneyebileceğiniz Sky Drop da dünyanın en yüksek dikey serbest düşüşü dalında Guinness Dünya Rekoru’nu elinde tutuyor. Kulenin zirvesindeki gözlem alanından Guangdong’un muhteşem manzaralarını izleyeceksiniz.

Redtory

Bir zamanlar endüstriyel bir fabrika olan Redtory şimdi sanat galerileri, sanatçı stüdyoları, sanat alanları, organizasyonlar, hiper ofisler, moda mağazaları ve sanatsal kahve dükkanları ile şehirdeki en önemli turistik merkezlerden birisi.

Buraya sadece sanat sergileri için değil, aynı zamanda fotoğrafçılık için de mükemmel olan yaratıcı ve ilham verici atmosferi görmek için gitmenizi öneririz.

Guangdong İnci Nehri (Pearl River)

İnci Nehri, Guangzhou ortasında akıyor ve şehre benzersiz bir hava katıyor. Gün boyunca nehir size çok özel görünmeyebilir ama güneş batınca yolcu gemileriyle nehirde bir yolculuğa çıkarsanız Guangdong’un muhteşem gece manzaralarını görebilirsiniz.

Rengarenk ışıklarla göz alan bu güzel manzara, şehrin gökyüzünü bile farklı renklere boyuyor. İnci Nehri gece gezileri, Guangzhou’da mutlaka yapılması gereken bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

Chimelong Turist Tatil Köyü

Bu etkileyici tatil mekanı, tam gün veya eğlenceli bir hafta geçirmeniz için her şeye sahip. Eğlence parkı, uluslararası sirk, su parkı, safari parkı ve kuşlar parkı burada tadını çıkacağınız tesislerden sadece birkaçı.

Bu yeterli değilse, Zhuhai Mahallesi’nde bulunan dev Okyanus Krallığı Akvaryumu’nu ziyaret edebilirsiniz. Hem tatil köyü hem de akvaryum hafta sonları ve tatillerde çok kalabalık oluyor, bu nedenle buraları hafta içi ziyaret etmenizi öneririz.

Guangdong Baomo Bahçesi

Guangzhou şehir merkezine yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Baomo Bahçesi, Güney Çin mimarisinin ve bahçecilik sanatının muhteşem bir örneği. Baomo Bahçesi aslen Qing hanedanının son döneminde inşa edildi, ancak 1950’lerde yıkıldı. Birkaç yıl sonra bahçenin yeniden inşa edildi ve şimdi eski ihtişamıyla turistleri kendine çekiyor.

Özenle düzenlenmiş çiçek bahçeleri arasında ailecek keyifli bir gezi yapabilir ve bu kalabalık şehirde huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Shamian Adası

Ana karadan küçük bir kanalla ayrılmış olan Shamian Adası, tarih boyunca dış ticaret için önemli bir limandı. Adanın güzel manzarasını görmek için bir ya da iki saatlik bir yürüyüşe çıkabilir ve Çin’in ortasında küçük bir Avrupa kasabası gibi görünen bu ilginç adada güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Shamian Adası’nın sokakları Avrupa şehirleri gibi heykeller, restoranlar, yol üstü kafeleri ve fıskiyelerle dolu. 42 farklı Barok, Gotik ve Neo-Klasik tarzda mimarinin yanı sıra Çin ve Avrupa mimari özelliklerini birleştiren bazı ilginç binaları da bu güzel adada görebilirsiniz. Shamian Adası’nda Avrupa stillerinde 150’den fazla bina var.

Shamian Adası’nda gezerken egzotik atmosferin tadını çıkaracaksınız ve buradaki güzel manzara sizi çok etkileyecek. Guangzhou’nun tarihi ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için turistler Huacheng Meydanı’nın yanında inşa edilen yeni Guangdong Müzesi’ne akın ediyorlar. Müzedeki ana sergiler Guangdong tarihi, kültürü ve Guangdong’un doğal kaynakları üzerine yoğunlaşmıştır. Bunların yanı sıra müze, çeşitli geçici sanat sergilerine de ev sahipliği yapıyor.

Gelişen bir gece hayatı da bulunan Shamian Adası, pek çok eğlence mekanıyla da ilgi çekiyor.

Chen Clan Akademisi

Liwan bölgesinde 1894 yılında inşa edilen Chen Klan Akademisi, başlangıçta Chen ailesi tarafından genç erkekleri devlet sınavlarına hazırlanmak için bir çalışma salonu olarak inşa edildi. Bugün ise akademi, Guangdong Halk Sanatları Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Tarihi 19 bina ve farklı sergilerden oluşan müze oldukça büyük, bu yüzden en az bir saatlik bir ziyaret planlamalısınız.

Sun Yat-Sen Anıt Salonu

Sun Yat-Sen Anıt Salonu hem sekizgen mimarisi hem de tarihi önemi nedeniyle görülmeye değer bir yer.

Bu salon bir zamanlar Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı da barındırıyordu, ancak Sun Yat-Sen’e düzenlenen bir saldırı sırasında saray tahrip edildi. 1931’de anıtsal salon, tarihi Sun Yat-Sen’i hatırlatmak için inşa edildi. Zaman içinde birkaç kez yenilenen salon, eşsiz mimari güzelliğiyle sizi büyüleyecek.

Guangdong Baiyun Dağı

En yüksek zirvesi 382 metre olan 30 dağ zirvesine sahip Baiyun Manzara Alanı, hareketli şehir hayatından kaçmak ve biraz temiz hava almak için size harika bir fırsat sunuyor.

Tatil günlerinde bu manzara alanı çok kalabalık oluyor, ancak hafta içi daha sakin bir ortamda merdivenlerden yukarı çıkarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Guangdong şehrinin en güzel manzarasını görmek için Peak Park’a teleferikle de kolayca ulaşılabilirsiniz.

Guangdong Yuexiu Parkı

Yuexiu Parkı, 860.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor ve Guangzhou’nun simgesi olan Beş Koç Heykeli gibi popüler turistik eserleri içeriyor.

Dev ağaçlar, sakin göller ve yeşil dağlar arasındaki park, size rahat bir atmosfer sunuyor. Tablo güzelliğindeki manzaraların fotoğraflarını çektikten sonra parkta yer alan Guangzhou Müzesi’ni ve eski şehir surlarını da gezebilirsiniz.

1380 yılında inşa edildiğinden bu yana defalarca yıkılıp yeniden inşa edilen ünlü Zhenhai Kulesi’ni de Yuexiu Parkı’nı gezerken görme şansı bulacaksınız.

Nanyue Kralı Mozolesi

Guangzhou’daki en ilgi çekici yerlerden birisi de burada keşfedilen eserlerin koleksiyonlarını hayranlıkla inceleyebileceğiniz Nanyue Kralı’nın Mozolesi’dir. Bu ünlü türbe 2.000 yıldan daha eski, ancak 1983 yılında keşfedildi ve keşfedildikten birkaç yıl sonra burada güzel bir müze açıldı.

Çin tarihini yansıtan önemli tarihi eserleri görmek için Nanyue Kralı Mozolesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Altı Banyan Ağacı Tapınağı

Guangzhou şehrindeki bu etkileyici Budist tapınağı başlangıçta Kuzey Song hanedanı 537. imparator Wu’nun emri ile inşa edildi ama Su Shi hanedanlığı tarafından bir şiir örnek alınarak değiştirildi.

Size unutulmaz bir görsel şölen sunacak olan tapınağın içindeki ana yapı, ismine layık renkli bir dış cepheye sahip dokuz katlı Çiçek Pagodası’dır. Burada Guangzhou gezinizin en iyi fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Guangxiao Tapınağı

Binlerce yıllık tarihine kralların ikametgahı olarak başlamış olan bu büyüleyici saray, Üç Krallık Dönemi’nde bir tapınağa dönüştürüldü.

Günümüze kadar tapınak, birçok kez restore edildi ve ölçeği artık geçmiş günlerinden çok daha küçük olmasına rağmen hala Guangzhou’nun en önemli Budist tapınaklarından birisi olarak turistleri kendine çekiyor.

Qing Ping Çin Tıbbı Pazarı

Qing Ping pazarı, yalnızca Çin tıbbının geleneksel bitkilerini satın almak isteyenler için değil, sunduğu egzotik deneyimi tatmak isteyenler için de çok çarpıcı bir yer.

Bitkiler hakkında bilgili olan yerel bir rehberle burada bir tura da katılabilir ve çok daha derin bilgilere ulaşabilirsiniz. Rehber aynı zamanda sağlığınızı korumak için bitkileri güvenle nasıl kullanacağınızı da size öğretiyor.

Yuyin Bahçesi

Xitangji Sokağı’nda bulunan Yuyin Bahçesi, eskiden ünlü bir bilgine ait özel bahçeydi ve 1864 yılında inşa edildi. Yuyin Bahçesi günümüzde güzel manzarası nedeniyle popüler bir turistik merkez haline geldi. Pavyonlar, köprüler, havuzlar, kaya tepeleri ve çiçek bahçeleri, öğleden sonra keyifli bir yürüyüş için mükemmel ve burada rüya gibi bir manzara sizi bekliyor.

Güney Çin Botanik Bahçesi

Guangzhou uçak bileti alarak keyifle gezeceğiniz, 1929’da inşa edilen Güney Çin Botanik Bahçesi, Guangzhou’nun kuzeyinde yer alıyor. Çin’deki en eski ve en büyük Güney Asya tropik botanik bahçesi olarak burası size unutulmaz bir gezi sunacak.

Botanik bahçesinde ve kış bahçesinde çok çeşitli bitkilere hayran kalabilir, Büyü Ormanı’nı ziyaret edebilir ve bir Neolitik köyü keşfe çıkarak harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kantonlu Sabah Çayı ve Dim Sum

Guangzhou’da yerel halkın aileleriyle sabah çayının ve kahvaltının tadının çıkarması çok önemli bir gelenek. Bu gelenek, özellikle yaşlı insanlar için bir yaşam tarzı. Guangzhou’da gezerken siz de Kanton sabah çayı eşliğinde bu geleneksel kahvaltıyı deneyebilirsiniz.

Bildiğinizden daha fazla çeşitlilikte çay ve dim çeşitleri içeren bu muhteşem kahvaltıda karides böreği, buharda pişmiş shaomai ve buharlı erişte ezmesi gibi klasik lezzetleri tadacaksınız.

Beyaz Bulut Dağı Yürüyüşleri

Guangzhou uçak bileti alarak keşfedeceğiniz şehrin en ünlü dağı olan Beyaz Bulut Dağı, harika yürüyüş yollarıyla turistler arasında çok popüler. Güzel bir hafta sonu geçirmek için yerel halk gibi siz de Guangzhou’da en sevilen aktivitelerden biri olan dağ yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

Yürüyüş üçten fazla zirveyi kapsıyor ve Moxing Ridge, bu zirveler arasında en büyüğü. Tepe üzerinde dururken, Guangzhou şehrinin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle yağmurdan sonra zirvelerin etrafında yüzen beyaz bulutlar görülmeye değer güzellikte.

Burada toplamda 7 doğal yürüyüş alanı var ve yürüyüş yapmaktan yorulduysanız, elektrikli arabalarla da zirveler arasında gezebilirsiniz. Dağ yürüyüşleri için en iyi zamanlar ilkbahar aylarıdır ve özellikle bu aylarda dağ zirvelerinde açan çiçekler, sakin göller ve temiz hava, şehir hayatının karmaşasından uzaklaşabileceğiniz muhteşem bir atmosfer yaratır.

Tripuck uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlarla Guangzhou uçak bileti alabilir ve dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinin gizlediği hazineleri keşfedebilirsiniz.

Guangzhou Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Guangzhou havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Guangzhou havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.