Air China Uçak Bileti

Air China

En uygun Air China uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air China Air China Hakkında

Devlet havayolu şirketi Air China 1988 yılında kuruldu. Şirketin ana merkezi Pekin’de bulunmaktadır ve ayrıca Şangay, Chongqing, Tianjin ve Tianjin gibi çeşitli şubeleri de vardır.

Air China, Çin’in sivil havacılık için özel ulusal bayrak taşıyıcısı, dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance’ın bir üyesi ve 2008 Pekin Olimpiyat Oyunlarının resmi havayolu ortağıydı. Yurtiçi havayolu markaları arasında (Dünya Marka Laboratuvarı tarafından 2013 yılında 76.568 milyar RMB marka değerine sahip olarak değerlendirilmiştir) ilk sırada yer almakta olup, yolcu ve yük hava taşımacılığı ve ilgili hizmetlerde yerli rakiplerinin önünde yer almaktadır.

01 Haziran 2020 tarihi itibariyle Air China (holding şirketleri dahil), ortalama 7,4 yaşına sahip Boeing ve Airbus’a sahip 834 uçağa sahiptir. 31 ülke ve bölgeyi ve 154 şehri (47 uluslararası şehir, 3 bölge ve 104 yerel şehir) kapsayan 71 uluslararası rota, 15 bölgesel rota ve 212 iç hat olmak üzere 298 yolcu rotası işletmektedir. Star Alliance üyesi havayolları ile işbirliği içinde hizmet ağı, 195 ülkede 1.330 noktaya kadar genişletilmiştir.

Air China Logosu

Air China’nın logosu sanatsal bir Phoenix deseninden, eski ulusal lider Bay Deng Xiaoping’in kaligrafide yazdığı havayolunun Çince adı ve İngilizce yazılmış “AIR CHINA” dan oluşuyor. Anka logosu da “VIP” kelimesinin sanatsal bir biçim değiştirmesidir. Renk, hayırlılık, tamamlanma, barış ve mutluluk anlamına gelen geleneksel Çin kırmızısıdır ve Air China’nın topluma hizmet etme ve sonsuza dek güvenliği sürdürme konusundaki samimi tutkusunu ifade eder.

Air China Vizyonu

Air China vizyonu ve yönelimini, çağrışımı dört stratejik hedefi gerçekleştirmek olan “köklü bir küresel havayolu” olarak sürdürmektedir: dünya pazarında rekabet gücünün öncüsü, sürekli gelişmiş kalkınma potansiyeli, yolcular için mükemmel ve seçkin seyahat deneyimleri ve istikrarlı bir şekilde artan kar. Kurumsal ruhu, “dünyaya sıcak bir yürekle hizmet etmek ve geleceği inovasyonla yönlendirmek” üzerinde durur. Onun kurumsal misyonu “müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve karşılıklı değer yaratmak”. Onun kurumsal değer duygusu “yüksek düzeyde hizmet sunmak ve halktan evrensel onay almaktır”. Hizmet felsefesi “Güvenilirlik, Kolaylık, Konfor ve Seçim” dir.

Air China, yolculara “Dört C” Güvenilirlik, Kolaylık, Konfor ve Seçim hizmetini sunmayı taahhüt eder. Air China’nın sık uçan yolcu programı PhoenixMiles, Çin’deki sık uçan yolcu programlarının en uzun tarihine sahiptir. Air China holding şirketleri ve anonim şirketler altındaki çeşitli üyeliklerinin entegrasyonu ile hepsi “PhoenixMiles” olarak birleştirildi. 2013 yılı sonunda PhoenixMiles programının 2891 milyondan fazla üyesi vardı. Air China, “Yasak Pavilion” Birinci Sınıf ve “Capital Pavilion” Business Class’ı piyasaya süren ilk yerli sivil havayolu şirketi, “düz yatar koltuklar” ve “seçkin hizmet sunan orta ve uzun mesafeli uçuşlarda iki sınıf elit hizmetler seçkin, konforlu ve rahat seyahat alanı ve saygılı hizmet sunan yolculuk boyunca “deneyim.

Air China müşteri odaklı hizmet yeniliğine bağlı kalmaktadır ve “Global Flight Manager Programı” ve “Air China Unlimited” dahil olmak üzere bir dizi yeni ürün sunmaktadır. Air China, güçlü bir yerli ve uluslararası bağlantı kapasitesine ve satış ağına sahiptir. Kapsamlı yüksek kaliteli müşteri grubu ve Çin devlet kurumları ve şirketlerinden birçok müşteri için ilk seçenek haline geldi. 28 Haziran 2011’de Air China, havayolu hizmetlerini akredite etmek için uluslararası otorite olan SKYTRAX tarafından 4 yıldızla derecelendirildi. 12, 2012’de Air China, 68. IATA Yıllık Genel Toplantısı ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi’nde Hızlı Seyahat Altın Ödülü’ne layık görüldü.

Air China Kabin Ekibi

Air China, mükemmel teknik eğitim, hassas çalışma stili ve iyi servis becerilerine sahip bir pilot ve uçuş görevlisi ekibine sahiptir. Air China’nın ödüllü pilot ekibi “ICAO Onur Madalyası”, “Ulusal Güvenli Üretim Gelişmiş Birimi” ve “Güvenli Uçuş Pilot Örneği” gibi birçok ödül aldı. Ekip birinci sınıf bir uçuş güvenliği rekoru yarattı: başarılı bir kutup uçuşunu tamamlamak, bir zamanlar “kısıtlı hava bölgesi” olarak kabul edilen zorlu Chengdu – Lhasa rotasında ustalaşarak 45 yıllık mucizevi bir güvenli uçuş kaydı oluşturmak (1965’ten başlayarak) uluslararası sivil havacılık endüstrisi tarafından (zor uçuş koşulları için dünya çapında tanınan bir rota) ve 2008’de Lhasa’ya başarılı gece uçuşları gerçekleştirerek. Kabin ekibi ekibi, Japon, Koreli ve Alman uçuş görevlilerinin eklenmesiyle uluslararasılaşmasını gösteriyor. profesyonel ve özverili. Mavi gökyüzünde yolcular için en iyi arkadaşlar. Onlar sürekli güvenilirlik, rahatlık, konfor ve seçim “Dört Cs” hizmet ileri sürdü. Hizmetlerinin kalitesi yolcular tarafından beğeniyle karşılandı.

Sosyal Sorumluluk

Air China sosyal sektörde yer alıyor, Çin Çocuk Sigorta Fonu (CCIF) buna bir örnektir. Afet durumunda, Air China yurtiçinde veya yurtdışında etkilenen bölgelere yardımcılar ve yardım malzemeleri getiriyor.

Air China Merkez Havalimanları

Pekin Başkent Havaalanı (PEK),
Chengdu Havaalanı (CTU)

İkincil hub’lar
Şanghay Pudong Havaalanı (PVG)

Odak şehirler
Pekin Daxing Uluslararası Havaalanı
Chongqing Jiangbei Uluslararası Havaalanı
Dalian Zhoushuizi Uluslararası Havaalanı
Guangzhou Baiyun Uluslararası Havaalanı
Hangzhou Xiaoshan Uluslararası Havaalanı
Hohhot Baita Uluslararası Havaalanı
Shenzhen Bao’an Uluslararası Havaalanı
Tianjin Binhai Uluslararası Havaalanı
Wenzhou Longwan Uluslararası Havaalanı
Wuhan Tianhe Uluslararası Havaalanı

Air China Uçuş Sınıfları

Air China yolcuları Economy Class, Business Class ve First Class arasında seçim yapabilir. Business ve First Class yolcular, rotaya bağlı olarak uzun mesafeli uluslararası uçuşlardan önce iki öğün yemek siparişi verebilir. Yemekler, balık ve deniz ürünleri, sığır eti, domuz eti, tavuk ve ördek ile sebze ve makarna yemeklerine kadar uzanmaktadır. Air China’nın uçak içi eğlenceleri arasında gazeteler, dergiler, müzik kanalları, oyunlar ve klasik filmler yer alıyor. Tabii uçuş sınıfına göre farklılıklar bulunur.


Air China dünya genelinde 43 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Avustralya, Avusturya, Belarus, Brezilya, Kamboçya, Kanada, Küba, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Kazakistan, Makao, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Kuzey Kore, Pakistan, Panama, Filipinler, Polonya, Rusya, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada El Al Shenzhen Airlines
Air Dolomiti Ethiopian Airlines SilkAir
Air India EVA Air Singapore Airlines
Air Macau Finnair South African Airways
Air New Zealand Hawaiian Airlines Swiss International Air Lines
Air Serbia Juneyao Airlines TAP Air Portugal
All Nippon Airways Kunming Airlines Tibet Airlines
Asiana Airlines LATAM Brasil Turkish Airlines
Austrian Airlines LATAM Chile WestJet
Avianca LOT Polish Airlines Uni Air
Cathay Dragon Lufthansa United Airlines
Cathay Pacific Scandinavian Airlines Virgin Atlantic
China Express Airlines Shandong Airlines

Air China Check-in

Online Check-in

Air China online check-in’i, ikinci büyük Çin havayolunun yolcularına bol zaman kazandırır. Dünyanın neresine gittidiğinize bakılmaksızın, uçuşunuzu her yerden kontrol edebilirsiniz.

Online check-in prosedürü

Havayolu şirketinin websitesinde “Online check-in” düğmesini bulacaksınız. Buraya tıklarsanız, işlemi başlatma penceresi hemen görünür. Pasaportunuz, bilet numaranız veya rezervasyon referansınız ile giriş yapmayı seçebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, check-in yapabileceğiniz tüm uçuşlar görünür. Burada uygun uçuşu seçmeniz yeterlidir.

Daha sonra oturma planında bir koltuk ayırtmak mümkündür. Dolu alanlar gri, kullanılabilir alanlar yeşil olarak gözükmektedir.

Son olarak, biniş kartı yazdırılır ve Air China’da online check-in tamamlanır.

Transfer uçuşları

Air China ile rotanın yalnızca bir kısmını uçuruyorsanız, yalnızca online check-in yapabilirsiniz. Diğer rota için ilgili havayoluna giriş yapmanız gerekmektedir.

Bavulların bırakıldığı yer

Bagaj, havaalanına bagaj teslim kontuarında bırakılır. Burada bir kuyruk olsa bile, online check-in yapan yolcular sadece bagajlarını teslim ettiklerinden, normal bir check-in kontuarından çok daha hızlı işlemi tamamlarlar.

Pekin veya Hohhot’tan uçarken özel bir servis kullanılabilir, çünkü bagaj teslim için otomatlar vardır. Orada, online check-in’i kullanan herkes bagaj etiketlerini kendileri oluşturabilir ve daha sonra bagajlarını ekspres kontuarına bırakabilir. Tabii ki, bu daha da zaman kazandırır. Pekin’de uçak kalkıştan en az 30 dakika önce kullanmış olmalısınız. Hohhot 40 dakika uzaklıktadır. En erken kullanım kalkıştan dört saat öncesidir.

Koltuk değişimi

Biniş kartını yazdırdıktan sonra bile başka bir koltuk seçebilme şansınız vardır. Bunu yapmak için web sitesine gidin, tekrar giriş yapın ve yeni bir yer seçin. Sonra yeni biniş kartını basarsınız. Eski kart artık geçerli değil.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 180 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Air China check-in kontuarları, iç hat uçuşları için kalkıştan 30 dakika öncesine ve dış hat uçuşları için 60 dakikaya kadar hizmet vermektedir.

Air China Bagaj Kuralları

El bagajı

Air China’da ilaç, mücevher, diğer değerli eşyalar ve 100 ml’lik şişelerde paketlenmiş sıvılar gibi eşyalar el bagajında ​​taşınabilir. El bagajının yanı sıra dizüstü bilgisayar da getirilebilir. Air China’daki tüm bağlantılarda ve tüm rezervasyon sınıflarında el bagajının maksimum boyutu 55 cm x 40 cm x 20 cm olmalıdır. First ve Business Class’ta maksimum ağırlık 5 kg ve 8 kg’dır. Daha yüksek yolcu sınıflarında bu iki parçaya ayrılabilir.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümüne vereceğiniz bagaj söz konusu olduğunda, düzenlemeler biraz daha karmaşıktır. Bagaj kısıtlamaları tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için geçerlidir. İç hat uçuşlarında, First Class’ta uçan yolcular 40 kg alabilir, Business Class yolcuları için sınır 30 kg ve Economy Class’ta 20 kg’dır. Bagajın maksimum boyutu 100 cm x 60 cm x 40 cm’dir. Uluslararası uçuşlarda, First ve Business rezervasyon sınıflarındaki uçuş yolcularının her biri maksimum 32 kg ağırlığında toplam iki adet bagajı teslim etme hakkı vardır. Bunlar 158 cm’lik boyutu aşmamalıdır. Economy Class’ta yolcular, varış noktalarına bağlı olarak uluslararası uçuşlarda 23 kg ağırlığındaki bir veya iki parça bagajı kontrol edebilir. Boyutlar, diğer rezervasyon sınıflarının boyutlarıyla aynıdır.

Diğer bagajlar

Aksine, Air China’da müzik aletleri ve spor malzemeleri şeklinde ek bagajlarla ilgili hükümler çok basittir. Uzunluk, yükseklik ve genişlik 158 cm’yi aşmayan bu tip herhangi bir eşya bir bagaj parçası olarak taşınabilir. Bununla birlikte, özellikle ekonomi sınıfında, ücretsiz bagaj hakkına eklenirlerse, bu tür bagajları teslim etmek için ek ücretler olduğunu unutmayın.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air China Koltuk seçimi

E-biletli yolcular, online check-in sırasında ücretsiz koltuk rezervasyonu yapabilirler. Air China, müşterilerine havaalanı kontuarında tercih edilen bir koltuk seçme seçeneği de sunuyor. First ve Business Class’ta, yolcular 180 derece yatabilen rahat bir oturma koltuğuyla keyifli bir yolculuk sağlayabilir.

Air China Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

PhoenixMiles Sadakat Programı

Air China’ya ek olarak Shenzhen Airlines, Shandong Airlines ve Dalian Airlines’da PhoenixMiles kullanmaktadır. Star Alliance’a üye olarak, PhoenixMiles sık uçan yolcu programı diğer katılımcıların bonus programlarıyla büyük ölçüde uyumludur. Uçak bileti satın alımlarında, ortak otellerde kalmaya veya belirli araç kiralama şirketlerinin kullanımında mil kazanılabilir. Mil Puanları rezervasyon sınıfı upgradelerini veya ücretsiz uçuşları mümkün kılar. PhoenixMiles’te dört statü seviyesi vardır.

Air China Yiyecek, İçecek ve İkram

Air China on-board catering tüm rezervasyon sınıflarında bilet fiyatına dahildir. 110 catering şirketi ile çalışarak ilgili güzergahların yeme alışkanlıklarının reklamını yapmak için kullanılır. Çin spesiyalitelerinin yanı sıra her zaman Batı yemekleri de sunulmaktadır. Ekonomide kahvaltı sıcak irmik lapası ve yan yemekler ile başlamalıdır. Öğle veya akşam yemeği için Asya noodle ve pirinç yemeklerinin yanı sıra balık, et veya kümes hayvanları seçenekleri de mevcuttur. Daha kısa uçuşlarda Çin kekleri, hamburgerler ve sandviçler servis edilmektedir. Kahve ve çeşitli çaylara ek olarak,ekonomi sınıfında su ve normal meşrubat rotaya bağlı olarak, bira ve şarap sipariş edebilirsiniz.

Akla gelebilecek özel yemekler listesi uzundur ve yaygın tıbbi, dini ve beslenme açısından bilinçli istekler için tüm seçenekleri içermelidir. Koşer yemekleri için 48 saat öncesinden, diğer talepleriniz için 24 saat öncesine kadar olan özel talepleri bildirmeniz istenir.

Business sınıfta porselen üzerinde gurme kalitesi vaat edilir ve sunulur. Burada da Air China Asya da Batı damak tadına hizmet ediyor. Sıcak yemeklerin yanı sıra atıştırmalıklar da mevcuttur. Air China, iş dünyasından 2009 yılından beri uluslararası uzmanlarla işbirliği içinde tasarlanan ve 200’e kadar ürün içeren şarap listesine özellikle dikkat ediyor. Air China bu konsepti “bulutların üzerinde şarap mahzeni” olarak adlandırıyor.

Business sınıfta olduğu gibi, Air China da First Class’ta da menülerin aylık olarak değişmesini sağlamak istiyor, böylece yemek servisi söz konusu olduğunda sık uçan yolcuların sıkılmaması gerekiyor. Maalesef havayolu şu anda örnek menüler yayınlamıyor. Bununla birlikte, First Class’ta, mutfak lezzetleri ve içecekleriyle tatmin olacağınızı varsayabilirsiniz.

Uluslararası bir havayolu ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin amiral gemisi olarak Air China’dan yiyecek ve içeceğin Star Alliance standartlarını karşıladığını ve rezervasyon sınıfınıza göre uçakta yiyecek ve içecek verildiğini bekleyebilirsiniz.

Air China Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air China sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Tüm A330-300 uçaklarında yolcular interneti bulutların üstünde kullanabilirler. Air China bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor – sadece dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için. Akıllı telefon kullanıcılarının internette oturum açmasına izin verilmiyor, çünkü Air China’ya göre bu tehlikeli parazite neden olabilir. WLAN’ı kullanmak için, sisteme kullanıcı adınız, şifreniz, koltuk numaranız ve kimlik numaranızla kayıt olmanız gerekir. Çin havayolu, yaklaşık 3.000 metre yükseklikten bağlantıyı açar. Yolcuların kalkış ve iniş sırasında İnternet’i kullanmasına izin verilmez.

Air China Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air China ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air China Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air China bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air China
IATA ICAO Çağrı Kodu
CA CCA AIR CHINA

Kuruluş: 1988
Havalimanı Yeri:Çin
Hubları: BJS
Sahibi: Air China Group (53.46%)
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: PhoenixMiles
Şirket Sloganı: Land Your Dream

Uçak Sayısı: 429
Uçtuğu Destinasyon:  201
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 7.7
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 747-8, Boeing 747-400, Boeing 777-300, Boeing 787-9

İletişim: Jingxin Mansion,A-2,Dongsanhuan Bei Road,Beijing,100027, Çin
Telefon Numarası: +861 0955 83
Fax: +861 0955 83
E-mail: ca_europe@airchina.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Air China Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Guangzhou → PekinUÇUŞ ARA
2Chongqing → PekinUÇUŞ ARA
3Çengdu → GuangzhouUÇUŞ ARA
4Hangzhou → PekinUÇUŞ ARA
5Hong Kong → PekinUÇUŞ ARA
6Pekin → GuangzhouUÇUŞ ARA
7Pekin → ChongqingUÇUŞ ARA
8Pekin → ÇengduUÇUŞ ARA
9Pekin → HangzhouUÇUŞ ARA
10Pekin → Hong KongUÇUŞ ARA
11Pekin → ŞanghayUÇUŞ ARA
12Pekin → ŞanghayUÇUŞ ARA
13Pekin → ShenzhenUÇUŞ ARA
14Pekin → ŞanghayUÇUŞ ARA
15Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
16Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
17Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
18Shenzhen → PekinUÇUŞ ARA
19Taipei → ŞanghayUÇUŞ ARA
20Vuhan → PekinUÇUŞ ARA