LOT Polish Airlines

LOT POLISH AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1929
 • Havalimanı Yeri: Polonya
 • Sahibi: Polonya Hazine Müsteşarlığı (% 67,97), Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A (% 25,1), Çalışanlar (% 6,93)
 • Uçuş Ağı: 83
 • Hedefler: Polonya ve Avrupa'da, bazıları Kuzey Amerika'da ve Asya'da çok sayıda uçuş noktası
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Miles & More
 • Uçak tipi: Boeing 737-400 / 737-800 / 787-8, Bombardier CRJ900 / Q400, Embraer 170 / 175 / 195
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 54
 • Uçak detayı: Boeing , de Havilland Canada, Embraer

LOT POLISH AIRLINES UÇAK BİLETİ

LOT Polish Airlines dünyadaki en operasyonlarını sürdüren en eski havayollarından biridir. Polonya'nın milli bayrak taşıyıcı havayolu olup merkezi Varşova'da bulunmaktadır. Varşova Chopin Havaalanı'nı hub olarak kullanmaktadır. Bunun yanısıra Talin Havalimanı ise ikinci hub'ı dır.  Skytrax havayolu değerlendirme platformunda 3 yıldız'ı olan LOT Polish Airlines uçuş güvenliğine önem vermektedir.

LOT charters, Polanya'lı tur operatörlerine charter uçuşlar düzenlemekte olup LOT Polish Airlines'a bağlı iştiraktir. Ayrıca Regional Jet (Nordica) havayolunun %49 hissesi LOT'a aittir.

Yurtiçi destinasyonlar olarak Gdansk, Katowice, Krakow, Poznan şehirlerine uçuşları bulunmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Moldova, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan'dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysairBalticLuxair
Aegean AirlinesAll Nippon AirwaysScandinavian Airlines
AeroflotAsiana AirlinesSingapore Airlines
Air CanadaAustrian AirlinesSwiss International Air Lines
Air ChinaBelaviaTAP Portugal
Air MoldovaCroatia AirlinesTürk Havayolları
Air SerbiaLufthansaUnited Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 36 saat öncesinde başlayıp 120 dakika kala son bulmaktadır.

MILES & MORE SADAKAT PROGRAMI

LOT Polish Airlines sadakat programı olarak Miles & More programını yolcularına sunmaktadır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Mil kazanımı sadece LOT Polish Airlines uçuşlarında değil Star Alliance üyesi diğer havayolları için de geçerlidir.

Avrupa'nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır
Miles & More, Avrupa'da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More'in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
LOT'un el bagajı düzenlemeleri son derece basittir. Business Class'ta uçuyorsanız, toplam iki parça bagaj taşıyabilirsiniz. Ekonomi sınıfında sadece bir el bagajına izin verilir. Her iki sınıfında el bagajının boyutu 118 cm'yi geçmemelidir. Business Class'ta el bagajının toplam ağırlığı  maksimum  9 kg 2 parça, Economy Sınıfında'ta 8 kg bir parçadır. Ayrıca, dizüstü bilgisayar içeren çanta ve el çantası da kabine alınabiliyor.

Kargo bölümü bagaj
Kargo bölümüne verilecek bagajlar 158cm boyutunu aşmamalıdır. Promosyon sınıfı biletler haricinde 2 yaşın altındaki çocukların 1 parça 23kg bagaj hakkı bulunmaktadır. LOT Polish Airlines'da uçuş sınıfı ve destinasyona göre bagaj hakkı değişiklik göstermektedir. Sınırları aşan bagajlar parça veya boyut olarak check-in sırasında ilave ücret alınmaktadır.

DestinasyonBusiness ClassPremium EconomyEconomyClass (Standard, Flex)Economy SaverEconomy Simple
Kıtalararası uçuşlar (ABD, Kanada, Japonya, Güney Kore, Kazakistan)3 X 32 kg2 X 23 kg1 X 23 kg1 X 23 kgx
Kıtalararası uçuşlar (Pekin)3 X 32 kg2 X 23 kg2 X 23 kg2 X 23 kgx
Kıtalararası uçuşlar (Toronto'dan Belgrad'a)3 X 32 kg2 X 23 kg2 X 23 kg2 X 23 kgx
Kıtalararası uçuşlar (Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, İsveç, Fransa, İngiltere, İtalya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Macaristan'dan Tokyo'ya uçuşlar)3 X 32 kg2 X 23 kg2 X 23 kg2 X 23 kgx
Uluslararası uçuşlar (Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu)2 X 32 kg2 X 23 kg1 X 23 kgxx
İç hat uçuşlarıxx1 X 23 kgxx

Diğer bagajlar
Spor malzemeleri ve diğer bagajlar önceden kayıt yaptırılmalıdır, ancak ücretsiz bagaj ağırlık limiti dahilinde ise ücretsiz olarak taşınabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.