LOT Polish Airlines Uçak Bileti

LOT Polish Airlines

En uygun LOT Polish Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

LOT Polish Airlines LOT Polish Airlines Hakkında

LOT Polish Airlines dünyadaki en operasyonlarını sürdüren en eski havayollarından biridir. Polonya’nın milli bayrak taşıyıcı havayolu olup merkezi Varşova’da bulunmaktadır. Varşova Chopin Havaalanı’nı hub olarak kullanmaktadır. Bunun yanısıra Talin Havalimanı ise ikinci hub’ı dır.  Skytrax havayolu değerlendirme platformunda 3 yıldız’ı olan LOT Polish Airlines uçuş güvenliğine önem vermektedir.

2 Ağustos 1929’da Avusturya’daki ilk Viyana uçuşu gerçekleşti. 1930’da Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne (IATA) üye oldu ve birçok destinasyona uçtı: Bükreş, Berlin, Atina, Beyrut, Helsinki ve Roma. Havayolu, II. Dünya Savaşı sırasında operasyonları durdurmak zorunda kaldı ve uçağı büyük hasar gördü. Çatışma sona erer bitmez, 10 Mart 1945’te Polonya hükümeti tarafından yeniden yaratıldı ve yavaş yavaş faaliyetini yeniden başlattı. 1980’lerde Lot Polish Airlines ABD’ye hizmet veren ilk transatlantik uçuşlarını gerçekleştirdi.

26 Ekim 2003’te havayolu Star Alliance’ın 14. üyesi oldu ve Singapore Airlines ile bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı. 2004 yılında, LOT düşük maliyetli bir havayolu olan Centralwings’i yarattı. Havayolu şirketi Paris ve Nice’ten Polonya’ya uçuyor ve 9 Polonya şehrine bağlantısı var. Rusya, Romanya, Gürcistan veya Karadağ’a uçuyor. Varşova’daki üssü ayrıca Toronto, Tokyo, Seul veya Singapur’a uzun mesafeli uçuşlar yapmasına izin verir.Bugün dünya çapında yüzden fazla noktaya hizmet vermektedir.

LOT charters, Polanya’lı tur operatörlerine charter uçuşlar düzenlemekte olup LOT Polish Airlines’a bağlı iştiraktir. Ayrıca Regional Jet (Nordica) havayolunun %49 hissesi LOT’a aittir.

Alman Lufthansa’nın sık uçan yolcu programı Miles & More, LOT Polish Airlines’ın bonus programıdır. Mil Puanları, uçuşlarda, belirli otellerde veya araç kiralama şirketlerinde veya kredi kartlarıyla, diğer şeylerin yanı sıra kazanılabilir ve daha sonra ücretsiz uçuşlar, ucuz uçuşlar, yükseltmeler veya indirimlerle değiştirilebilir.

LOT Merkez Havalimanı

Varşova Chopin Havalimanı

Odaklandığı Şehirler:
John Paul II Uluslararası Havalimanı Krakow – Balice

LOT Uçuş Sınıfları

Lot Havayolları yolcularına 2 uçuş sınıfı sunmaktadır

Ekonomi Sınıfı

İngilizce ve Lehçe gazete ve dergiler ile birlikte uzun mesafeli yollarda bulunan uçak içi eğlencelere filmler, haberler, spor ve müzik kanalları ile B767lerde bulunan kişisel DVD/CD dahildir.

Business Sınıf

En iyi şefler tarafından hazırlanan yemekler, rahat bir şekilde adım atma alanı bulunan uzanmış koltuklar, koltuk başlıkları ve ayak koyma yerleri, kendi alanlarında kişisel ekran ile video ve ses programları ve bagaj check – in için daha yüksek ağırlık limiti Business Sınıf yolcularına sağladığı olanaklardan bazılarıdır.


Yurtiçi destinasyonlar olarak Gdansk, Katowice, Krakow, Poznan şehirlerine uçuşları bulunmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Moldova, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria Airways airBaltic Luxair
Aegean Airlines All Nippon Airways Scandinavian Airlines
Aeroflot Asiana Airlines Singapore Airlines
Air Canada Austrian Airlines Swiss International Air Lines
Air China Belavia TAP Portugal
Air Moldova Croatia Airlines Türk Havayolları
Air Serbia Lufthansa United Airlines

Önemli mihenk taşları

LOT, Ekim 2003 yılında, 14. Star Alliance üyesi olmuştur.
1972 yılında, LOT charter uçuşları Polonya Hava Taşımacılığı tarihinde ilk kez transatlantik yolları işlemiştir.

LOT Polish Airlines Check-in

Lot Polish Airlines’ta yolcular kontuarda, otomatda ve online olarak check-in yapabilirler.

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 36 saat öncesinde başlayıp 120 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havaalanında, kontuarlar uçağın kalkışından iki saat önce kapanıyor. ABD uçuşlarında, check-in kontuarları seyahatin başlamasından dört saat önce etkinleştirilir. Havaalanında uzun kuyruklardan kaçınmak için, Polonya havayolu şirketi otomatda otomatik check-in imkanı sunar. Otomat yolcuların planlanan kalkış saatinden en geç 24 saat ila iki saat önce check-in yapmalarını sağlar.

LOT Polish Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

LOT’un el bagajı düzenlemeleri son derece basittir. Business Class’ta uçuyorsanız, toplam iki parça bagaj taşıyabilirsiniz. Ekonomi sınıfında sadece bir el bagajına izin verilir. Her iki sınıfında el bagajının boyutu 118 cm’yi geçmemelidir. Business Class’ta el bagajının toplam ağırlığı  maksimum  9 kg 2 parça, Economy Sınıfında’ta 8 kg bir parçadır. Ayrıca, dizüstü bilgisayar içeren çanta ve el çantası da kabine alınabiliyor.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümüne verilecek bagajlar 158cm boyutunu aşmamalıdır. Promosyon sınıfı biletler haricinde 2 yaşın altındaki çocukların 1 parça 23kg bagaj hakkı bulunmaktadır. LOT Polish Airlines’da uçuş sınıfı ve destinasyona göre bagaj hakkı değişiklik göstermektedir. Sınırları aşan bagajlar parça veya boyut olarak check-in sırasında ilave ücret alınmaktadır.

Destinasyon Business Class Premium Economy EconomyClass (Standard, Flex) Economy Saver Economy Simple
Kıtalararası uçuşlar (ABD, Kanada, Japonya, Güney Kore, Kazakistan) 3 X 32 kg 2 X 23 kg 1 X 23 kg 1 X 23 kg x
Kıtalararası uçuşlar (Pekin) 3 X 32 kg 2 X 23 kg 2 X 23 kg 2 X 23 kg x
Kıtalararası uçuşlar (Toronto’dan Belgrad’a) 3 X 32 kg 2 X 23 kg 2 X 23 kg 2 X 23 kg x
Kıtalararası uçuşlar (Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, İsveç, Fransa, İngiltere, İtalya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Macaristan’dan Tokyo’ya uçuşlar) 3 X 32 kg 2 X 23 kg 2 X 23 kg 2 X 23 kg x
Uluslararası uçuşlar (Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu) 2 X 32 kg 2 X 23 kg 1 X 23 kg x x
İç hat uçuşları x x 1 X 23 kg x x

Diğer bagajlar

Spor malzemeleri ve diğer bagajlar önceden kayıt yaptırılmalıdır, ancak ücretsiz bagaj ağırlık limiti dahilinde ise ücretsiz olarak taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

LOT Polish Airlines Koltuk seçimi

Tüm Lot Polish Airlines uçuşlarında koltuk rezervasyonu mümkündür. Koltuğunuzu kalkıştan 24 saat öncesine kadar ayırmak istiyorsanız, rotaya bağlı olarak 5 ila 15 avro (20 ila 60 PLN) arasında bir ücret ödemeniz gerekir. Koltuk rezervasyonları uçak kalkmadan 24 saat öncesine kadar ücretsizdir. Havayolu şu anda XL koltukların kullanılabilirliği hakkında bilgi vermiyor. Bununla ilgili haberleri havayolunun web sitesinde bulabilirsiniz.

LOT Polish Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

LOT Polish Airlines sadakat programı olarak Miles & More programını yolcularına sunmaktadır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Mil kazanımı sadece LOT Polish Airlines uçuşlarında değil Star Alliance üyesi diğer havayolları için de geçerlidir.

Avrupa’nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır

Miles & More, Avrupa’da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More’in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

LOT Polish Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Kısa ve orta mesafeli seferlerde ikram

Altı saatten az uçuş süresi olan uçuşlarda, LOT Polish, Polonya spesiyalitelerini uluslararası mutfaklarla birleştiren çeşitli yemekler sunmaktadır. Havayolu şirketi Business Class’ta geniş bir yelpazede alkolsüz ve alkollü içecekler sunmaktadır. Economy Class yolcularına küçük bir atıştırmalık verilir. Ek konforun tadını çıkarmak istiyorsanız, yalnızca daha yüksek uçuş sınıflarında bulunan yiyecek ve içecekleri almak için LOT Premium Ekonomi Sınıfı’nı seçin.

Uzun mesafeli seferlerde ikram

Altı saatten fazla süren uzun mesafeli uçuşlarda, Business Class yolcuları birçok yüksek kaliteli menü arasından seçim yapabilir. Aynı şey, havayolunun porselen üzerinde çok çeşit ikramlar sunduğu LOT Premium Ekonomi Sınıfı için de geçerlidir. LOT Ekonomi Sınıfı’ndaki yolcular ücretsiz yiyecek ve içecek de alırlar. Havayolu şirketi ayrıca şeker ve alkollü içeceklerin sunulduğu bir LOT Sky Bar sunmaktadır. Bu sizin için yeterli değilse, Economy Class’ta uçuşunuz için önceden bir gurme menüsü sipariş edebilirsiniz.

LOT Polish Airlines Uçak İçi Eğlence

Uçuşunuzu daha keyifli ve rahat hale getirmek için LOT uçuşlarında bilgi ve eğlence içeren materyaller sunulmaktadır.

• Lezzetli öğünler, ferahlatıcı içecekler, ve tatlılar LOT’un yolcularını bütün uçuşlarında beklemektedir.

• LOT`un uçak – içi dergisi olan Kaleidoskope, bütün yolculara sunulmaktadır.

• Geniş seçeneğe sahip filmler, çocuk filmleri, ve müzik kanallarıyla hem Business hemde Ekonomi sınıfı yolcularına sunulmaktadır.

Wi-Fi

Lot Polish Airlines şu anda uçuş sırasında WiFi sunmuyor. Polonya havayolunun filosunun gelecekte İnternet ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Yolcular havayolu şirketinin web sitesinde bilgi bulabilirler.

LOT Polish Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde LOT Polish Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

LOT Polish Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Varşova Chopin Havalimanı`ndaki “Polonez” Business Lounge LOT`un yeni, lüks ve rahat dinlenme alanıdır.

‘Polonez’ Business Lounge; LOT Business Class yolcularına, Miles & More, Frequent Traveller, Star Alliance Gold, HON Circle ve Senator kartı olanlara açıktır.

Dünya genelinde ortaklığı bulunan tüm bekleme salonlarına LOT business yolcularının erişimleri bulunmaktadır.

LOT Polish Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
LO LOT LOT

Kuruluş: 1928
Havalimanı Yeri:Polonya
Hubları: WAW
Sahibi: Polonya Devlet Hazinesi (% 67,97), Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A (% 25,1), Çalışanlar (% 6,93)
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Miles & More
Şirket Sloganı: You choose the direction

Uçak Sayısı: 73
Uçtuğu Destinasyon:  101
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.1
Uçak Tipi: Embraer, Airbus, Boeing, ATR, British Aerospace, de Havilland Canada, Saab, Canadair, Fokker, McDonnell Douglas, OKB Tupol
Uçak Detayı: Boeing 737-400, Boeing 787-8, Boeing 787-9, Embraer 170, Embraer 175, Embraer 195

İletişim: 17 Stycznia St., 43 02-146 Varşova, Polonya
Telefon Numarası: +48 22 577 77 55
Fax: +48 22 606 60 28
E-mail: lot_info@lot.pl

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler LOT Polish Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Budapeşte → VarşovaUÇUŞ ARA
2Paris → VarşovaUÇUŞ ARA
3Frankfurt am Main → VarşovaUÇUŞ ARA
4İstanbul → VarşovaUÇUŞ ARA
5Kraków → VarşovaUÇUŞ ARA
6Londra → VarşovaUÇUŞ ARA
7Prag → VarşovaUÇUŞ ARA
8Moskova → VarşovaUÇUŞ ARA
9Viyana → VarşovaUÇUŞ ARA
10Varşova → BudapeşteUÇUŞ ARA
11Varşova → ParisUÇUŞ ARA
12Varşova → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
13Varşova → İstanbulUÇUŞ ARA
14Varşova → KrakówUÇUŞ ARA
15Varşova → LondraUÇUŞ ARA
16Varşova → MünihUÇUŞ ARA
17Varşova → MilanoUÇUŞ ARA
18Varşova → PragUÇUŞ ARA
19Varşova → MoskovaUÇUŞ ARA
20Varşova → ViyanaUÇUŞ ARA