LOT Polish Airlines

LOT Polish Airlines Hakkında

LOT Polish Airlines dünyadaki en operasyonlarını sürdüren en eski havayollarından biridir. Polonya’nın milli bayrak taşıyıcı havayolu olup merkezi Varşova’da bulunmaktadır. Varşova Chopin Havaalanı’nı hub olarak kullanmaktadır. Bunun yanısıra Talin Havalimanı ise ikinci hub’ı dır.  Skytrax havayolu değerlendirme platformunda 3 yıldız’ı olan LOT Polish Airlines uçuş güvenliğine önem vermektedir.

LOT Merkez Havalimanı

Varşova Chopin Havalimanı
Odaklandığı Şehirler:
John Paul II Uluslararası Havalimanı Krakow – Balice

LOT Uçuş Sınıfları

Lot Havayolları yolcularına 2 uçuş sınıfı sunmaktadır

Ekonomi Sınıfı

İngilizce ve Lehçe gazete ve dergiler ile birlikte uzun mesafeli yollarda bulunan uçak içi eğlencelere filmler, haberler, spor ve müzik kanalları ile B767lerde bulunan kişisel DVD/CD dahildir.

Business Sınıf

En iyi şefler tarafından hazırlanan yemekler, rahat bir şekilde adım atma alanı bulunan uzanmış koltuklar, koltuk başlıkları ve ayak koyma yerleri, kendi alanlarında kişisel ekran ile video ve ses programları ve bagaj check – in için daha yüksek ağırlık limiti Business Sınıf yolcularına sağladığı olanaklardan bazılarıdır.

LOT charters, Polanya’lı tur operatörlerine charter uçuşlar düzenlemekte olup LOT Polish Airlines’a bağlı iştiraktir. Ayrıca Regional Jet (Nordica) havayolunun %49 hissesi LOT’a aittir.

Yurtiçi destinasyonlar olarak Gdansk, Katowice, Krakow, Poznan şehirlerine uçuşları bulunmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Moldova, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysairBalticLuxair
Aegean AirlinesAll Nippon AirwaysScandinavian Airlines
AeroflotAsiana AirlinesSingapore Airlines
Air CanadaAustrian AirlinesSwiss International Air Lines
Air ChinaBelaviaTAP Portugal
Air MoldovaCroatia AirlinesTürk Havayolları
Air SerbiaLufthansaUnited Airlines

Önemli mihenk taşları

LOT, Ekim 2003 yılında, 14. Star Alliance üyesi olmuştur.
1972 yılında, LOT charter uçuşları Polonya Hava Taşımacılığı tarihinde ilk kez transatlantik yolları işlemiştir.

LOT Polish Airlines Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 36 saat öncesinde başlayıp 120 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini LOT Polish Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

LOT Polish Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı
LOT’un el bagajı düzenlemeleri son derece basittir. Business Class’ta uçuyorsanız, toplam iki parça bagaj taşıyabilirsiniz. Ekonomi sınıfında sadece bir el bagajına izin verilir. Her iki sınıfında el bagajının boyutu 118 cm’yi geçmemelidir. Business Class’ta el bagajının toplam ağırlığı  maksimum  9 kg 2 parça, Economy Sınıfında’ta 8 kg bir parçadır. Ayrıca, dizüstü bilgisayar içeren çanta ve el çantası da kabine alınabiliyor.

Kargo bölümü bagaj
Kargo bölümüne verilecek bagajlar 158cm boyutunu aşmamalıdır. Promosyon sınıfı biletler haricinde 2 yaşın altındaki çocukların 1 parça 23kg bagaj hakkı bulunmaktadır. LOT Polish Airlines’da uçuş sınıfı ve destinasyona göre bagaj hakkı değişiklik göstermektedir. Sınırları aşan bagajlar parça veya boyut olarak check-in sırasında ilave ücret alınmaktadır.

DestinasyonBusiness ClassPremium EconomyEconomyClass (Standard, Flex)Economy SaverEconomy Simple
Kıtalararası uçuşlar (ABD, Kanada, Japonya, Güney Kore, Kazakistan)3 X 32 kg2 X 23 kg1 X 23 kg1 X 23 kgx
Kıtalararası uçuşlar (Pekin)3 X 32 kg2 X 23 kg2 X 23 kg2 X 23 kgx
Kıtalararası uçuşlar (Toronto’dan Belgrad’a)3 X 32 kg2 X 23 kg2 X 23 kg2 X 23 kgx
Kıtalararası uçuşlar (Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, İsveç, Fransa, İngiltere, İtalya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Macaristan’dan Tokyo’ya uçuşlar)3 X 32 kg2 X 23 kg2 X 23 kg2 X 23 kgx
Uluslararası uçuşlar (Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu)2 X 32 kg2 X 23 kg1 X 23 kgxx
İç hat uçuşlarıxx1 X 23 kgxx

Diğer bagajlar
Spor malzemeleri ve diğer bagajlar önceden kayıt yaptırılmalıdır, ancak ücretsiz bagaj ağırlık limiti dahilinde ise ücretsiz olarak taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

LOT Polish Airlines Koltuk seçimi

LOT Polish Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

LOT Polish Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

LOT Polish Airlines sadakat programı olarak Miles & More programını yolcularına sunmaktadır. Miles & More üyesi olmak isterseniz, havayolu şirketinin web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Mil kazanımı sadece LOT Polish Airlines uçuşlarında değil Star Alliance üyesi diğer havayolları için de geçerlidir.

Avrupa’nın önde gelen sık uçan broşür programı sayısız avantajlar sunmaktadır
Miles & More, Avrupa’da en sık kullanılan sadakat programdır. Bunun nedeni, üyelerine sayısız avantaj sunmasında yatmaktadır. Program üyelik olarak dört kategori sunmaktadır. Bunlar Miles-and-More katılımcıları, Frequent Traveller, Senatör ve Hon-Circle üyeleridir. Programın özel özelliği, bir Hon-Circle üyesi olarak iki ardışık takvim yılında toplam 600.000 mil toplamaktır. Miles ve More’in standart bir üyesi olarak, üye olmak için yalnızca bir uçuş mili toplamalısınız.

LOT Polish Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

LOT Polish Airlines Uçak İçi Eğlence

Uçuşunuzu daha keyifli ve rahat hale getirmek için LOT uçuşlarında bilgi ve eğlence içeren materyaller sunulmaktadır.

• Lezzetli öğünler, ferahlatıcı içecekler, ve tatlılar LOT’un yolcularını bütün uçuşlarında beklemektedir.

• LOT`un uçak – içi dergisi olan Kaleidoskope, bütün yolculara sunulmaktadır.

• Geniş seçeneğe sahip filmler, çocuk filmleri, ve müzik kanallarıyla hem Business hemde Ekonomi sınıfı yolcularına sunulmaktadır.

LOT Polish Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde LOT Polish Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

LOT Polish Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Varşova Chopin Havalimanı`ndaki “Polonez” Business Lounge LOT`un yeni, lüks ve rahat dinlenme alanıdır.

‘Polonez’ Business Lounge; LOT Business Class yolcularına, Miles & More, Frequent Traveller, Star Alliance Gold, HON Circle ve Senator kartı olanlara açıktır.

Dünya genelinde ortaklığı bulunan tüm bekleme salonlarına LOT business yolcularının erişimleri bulunmaktadır.