Singapore Airlines Uçak Bileti

Singapore Airlines

En uygun Singapore Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Singapore Airlines Singapore Airlines Hakkında

Singapore Airlines, Güney Asya şehir devleti Singapur’un bir havayoludur. Singapore Airlines, 1947 yılında Malayan Airways olarak kuruldu ve dünyanın en saygın havayollarından biridir. Bu esas olarak Singapur Kızları olarak bilinen hosteslerin temsil ettiği mükemmel hizmetten kaynaklanmaktadır. Dostluk, misafirperverlik ve yetkinlik şirketin ilkeleridir. Havayolunun merkezi olan Singapore Changi Havaalanı, dünyanın dört bir yanındaki noktalara uçuyor.

Singapore Airlines, Star Alliance havacılık derneğinin bir üyesidir. Düzenli olarak modernize edilen filo, Airbus ve Boeing’den oluşur. Sık uçan yolcu programı KrisFlyer olarak adlandırılır. Loungelara Silver Kris salonları denir ve internet erişimi, duşlar ve televizyon bulunur.

Singapore Airlines çeşitli kültürel ve sportif organizasyon ve projelere sponsorluk yapıyor. İspanyol Film Festivali, Sidney Dans Şirketi ve Singapur Spor Okulu desteklenmektedir.

Şirketin sahibi olduğu belli başlı havayolları;

Havayolu IATA ICAO
Scoot TR TGW
SilkAir MI SLK
Vistara UK VTI
NokScoot XW NCT

Singapore Airlines Merkez Havalimanı

Singapore Changi Havaalanı (SIN / WSSS)

Singapore Airlines Uçuş Sınıfları

Ekonomi sınıfı

Economy sınıfındaki her yolcu, geniş bacak bölüm dahil olmak üzere rahat koltuklarla şımaracaktır. Yolcular, sağlıklı yiyecek, vejetaryen, helal gibi çeşitli özel menüleri sahip yiyecekleri bebekler ve çocuklar için uçuş programından önce sipariş edilebilecek ve yiyeceklerin tadını çıkarabilecekler. Seyahat sırasında daha fazla rahatlık için KrisWorld’den uçak içi eğlence de sunulmaktadır.

Premium Ekonomi Sınıfı

Premium Economy sınıfı yolculara check-in, biniş ve bagaj işlemleri için öncelik verilecektir. Yolculuk sırasında, her yolcu USB portlu rahat bir koltuk, okuma lambaları ve bagaj depolama alanı ile keyifli bir yolculuk yapacak. Book the Cook servisi ile uçakta yemek, ücretsiz internet erişimi ve KrisWorld’den uçakta eğlence de yolcular için mevcuttur.

Business Class

Bölgesel Business Class, Business Class ve New Business Class olmak üzere üç kategoriye ayrılan Business class kabinleri, her yolcu için daha konforlu ve lüks bir uçuş deneyimi sunuyor. Check-in, biniş ve bagaj işlemleri sırasında öncelik kazanmanın yanı sıra ücretsiz internet erişimine ve KrisWorld’den uçak içi eğlenceye, basit bir yatağa dönüştürülebilecek geniş bir oturma alanı da bulunmaktadır. Book the Cook servisi ile uçuşta yemek ve Penhaligon’un lüks tuvalet ekipmanları da sunulmaktadır.

First Class

A sınıfı (First Class) yolculara öncelikli check-in, biniş ve bagaj kullanımı ile Business sınıfının daha uygun hizmetleri verilecektir. Her yolcu, yatağa dönüştürülebilecek lüks ve ferah koltuklar, ücretsiz internet erişimi, uluslararası şeflerden Book the Cook servisi ile uçakta yemek ve 24 inc HD LCD’den dokunmatik ekra erişilebilen KrisWorld’den uçakta eğlence ile güzel bir yolculuk yapacak.

Suites

Sadece Airbus A380-800 uçaklarında bulunan Suites yolcuları sadece çeşitli hizmetlerde öncelik kazanmayacak, aynı zamanda Poltrona Frau Italia’dan lüks deri koltuklara sahip özel alanlara ve Double Suites’e dönüştürülebilecek yataklara sahip olacak. Ayrıca, gardırop, tuvalet masası, ücretsiz internet erişimi ve 32 inç HD LCD dokunmatik ekranda erişilebilen KrisWorld’den uçak içi eğlence de var. Dünyanın dört bir yanından en iyi 8 şef tarafından özel olarak pişirilen Book the Cook servisiyle uçakta yemek imkanı da yolculara sunulmaktadır.


Havayolu Güney Asya bölgesine odaklanmıştır. Şangay, Mumbai, Bangkok ve Dubai gibi şehirler önemli destinasyonlardır. Londra, Frankfurt ve Barselona gibi Avrupa ulaşım merkezlerine düzenli uçuşlar da vardır. Kuzey Amerika, Afrika ve Avustralya’da seçilen destinasyonlar ile uçuş ağı tamamlanır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Croatia Airlines Scandinavian Airlines
Air Canada EgyptAir Scoot
Air China Eurowings Shenzhen Airlines
Air France Ethiopian Airlines SilkAir
Air India EVA Air South African Airways
Air Mauritius Fiji Airways SriLankan Airlines
Air New Zealand Garuda Indonesia Swiss International Air Lines
Air Timor JetBlue TAP Air Portugal
Alaska Airlines LOT Polish Airlines Turkish Airlines
All Nippon Airways Lufthansa United Airlines
Asiana Airlines Malaysia Airlines Virgin Atlantic
Avianca Royal Brunei Airlines Virgin Australia
Brussels Airlines S7 Airlines Vistara

Önemli mihenk taşları

Singapore Airlines birçok başarı ile dolup taşıyor. 2018’de havayolu 2018’den beri Skytrax tarafından Dünyanın En İyi Havayolu ödülüne layık görüldü. Aynı yıl, Singapur Havayolları “En İyi Birinci Sınıf”, “En İyi Birinci Sınıf Havayolu Koltuğu” ve “Asya’daki En İyi Havayolu” ödüllerini kazandı. Bu ödül, Travel & Leisure dergisi tarafından dünyanın en iyi havayollarının sıralamasında yirmi yıldan fazla süredir. Singapore Airlines, 2019 yılında Dünyanın En İyi Skytrax Havayolu Ekibi seçildi. Havayolu şirketi, 2019 için sırasıyla Dünyanın En İyi Havayolu ve Dünyanın En Temiz Havayolu şirketi olarak 2. ve 4. sırayı kazandı.

Singapore Airlines Check-in

Online Check-in

Singapore Airlines’ın online check-in’i sayesinde yolcular, havalimanında klasik check-in kullanan yolculardan daha hızlı bir şekilde havaalanı prosedürünü geçebilirler. Singapore Airlines online check-in’i havayolu şirketinin web sitesinde veya aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Biniş kartını  nasıl alırım?

Biniş kartı check-in işlemleri tamamlandıktan sonra Singapore Airlines SIA online check-ininde basılıp ve daha sonra kapıda gösterilecektir.Mobil check-in’i uygulama üzerinden kullanırsanız, biniş kartı sadece cep telefonunda saklanabilir.

Bagaj ne olacak?

Havayolu yolcuları bagajlarını havaalanındaki bagaj kontuarına bırakıyorlar. Yanınızda sadece el bagajınız varsa, doğrudan kapıya gidebilirsiniz. Bagaj kontuarında ek bagaj için ödeme yapılabilir.

Singapore Airlines mobil check-in var mı?

Evet, ister Android’den ister Apple’dan iOS’tan akıllı telefon kullanıcıları bile, hareket halindeyken Singapur’dan gelen havayolu şirketine check-in yapabilir. “SQ Mobile” adlı ilgili uygulama Google Play’den veya Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Dönüş uçuşu check-in yapılır mı?

Dönüş uçuşu 48 saat içinde gerçekleşirse, hemen “işlenmesi” mümkündür. Dönüş uçuşu daha sonra yapılırsa, Singapur Airlines online check-in işlemi tekrar yapılmalıdır.

Check-in başlama saati

Singapur Airlines check-in işlemi, PC ve mobil cihazlar aracılığıyla kalkıştan 48 saat ile bir buçuk saat arasında mümkündür.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Singapore Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Singapore Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Uçakta alınabilecek eşyaları veya ilgili yönergeleri, yolcu olarak merak ediyorsanız, toplam 7 kg (Business, First ve Suit sınıfında iki kez 7 kg) artı dizüstü bilgisayar veya giysi çantası gibi diğer özel bir eşyanızı yanınıza alabilirsiniz. Bagaj parçasının boyutları toplam 115 cm’yi geçemez. Bu boyutlar tüm rezervasyon sınıfları ve bağlantılar için geçerlidir.

Kargo bölümü bagaj

ABD veya Brezilya’da harici uçuşlarda, ağırlık kavramı teslim edilen bagaj için geçerlidir. Suites sınıfında, tıpkı First Class’ta olduğu gibi 50 kg alabilirsiniz. Business Class’ta 40 kg, Premium Ekonomide 35 kg ve Economy Class’ta 30 kg’dır. Sık uçan yolcu programının bir üyesiyseniz veya bir Star Alliance Gold kartınız varsa, tüm sınıflarda bağlantı başına 20 kg daha alabilirsiniz. Sözde PPS üyesi olarak, belirtilen her sınıfa uygulanan bagaj hakkının yüzde 100’ü her zaman teslim edilebilir. ABD’yi etkileyen uçuşlarda, üst sınıflarda her biri 32 kg’lık iki parça ücretsiz olarak teslim edilebilir bir bagajın toplam boyutlarının (uzunluk + genişlik + yükseklik) her biri 158 cm’yi geçmemesi şartıyla. Ekonomi sınıflarında, bir bagajın ağırlık limiti 23 kg’dır. Club üyeleri, Atlantik ötesi uçuşlarda ek bagaj hakkından da yararlanmaktadır.

Diğer bagajlar

Spor bagajı, ilgili bagaj hakkına sayılabilir. Ücretsiz bagaj hakkı aşılırsa, fazla, ek veya hacimli bagaj ücretleri ödenmelidir. Viyolonsel ve gitar gibi daha büyük müzik aletleri, 127 cm (yükseklik) ve 46 cm (genişlik) boyutlarını ve 40 kg ağırlığını (sadece ekonomi sınıfında mümkündür) aşmıyorlarsa, yolcu bölmesinde ilave bir koltukta taşınabilirler. ). Alternatif olarak, daha büyük aletler kargo bölümünde taşınabilir, bu nedenle sert bir kutuda paketlenmelidir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Singapore Airlines Koltuk seçimi

Rezervasyon işlemi sırasında koltuk rezervasyonları neredeyse tüm Singapore Airlines tarifelerine dahildir. Economy Lite tarifesi bir istisnadır. Burada, yalnızca çocuklu yolcular önceden ücretsiz koltuk rezervasyonu yapabilirler. Buna ek olarak, mevcut ücretsiz koltuklar arasında seçim kalkıştan 48 saat önce ücretsizdir. Economy ve Premium Economy Class yolcuları, daha fazla bacak boşluğuna sahip koltukları 7 Euro ve ön alandakileri 23 Euro ek ücret karşılığında rezerve edebilirler.

Singapore Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

PPS Club / KrisFlyer Sadakat Programı

Singapore Airlines yolcuları KirsFlyer sık uçan yolcu programına katılabilirler. SIA ile sık sık seyahat edenler üç farklı üyelik kategorisinde mil kazanabilirler (Kris Flyer, Kris Flyer Elite Silver ve Kris Flyer Elite Gold) ve onları ödül ve uçuş yükseltmeleri için kullanabilirler. Buna ek olarak, sık uçan yolcu programı kullanıcıları, örneğin kredi kartı ile bir otel rezervasyonu yaparken veya araç kiralarken, Singapore Airlines ortaklarından mil kazanabilirler.

Singapore Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi ve Premium Ekonomi Sınıfı

Uzun yolculuklarda, uçuş fiyatına dahil olan 3 öğün, atıştırmalık ve içecek servis edilmektedir. Konuklar ana yemek için 3 yemek arasından seçim yapabilir. Balık, tavuk ve dana eti arasında seçim yapabilir. Yemekler hem Asya hem de uluslararasıdır. Vejetaryen veya koşer yemekler, diyet gereksinimleri veya dini nedenlerle özel ihtiyaçlar gibi özel yemekler dikkate alınır. Ancak bunlar önceden rezervasyon ile birlikte sipariş edilmelidir. Tüm yemekler zengindir, kahvaltı rulolar, meyve, yoğurt, omlet, sosisli kızarmış pilav ve yumurtadan oluşur. Her ana yemekten sonra dondurma var. Uçuşun başında yer fıstığı ve bir içki servis edilir. Yolcular, 37 adet alkolsüz ve alkollü içecek arasından seçim yapabilir. The Book the Cook Service, Premium Economy Class’ta da kullanılabilir

Süitler, First ve Business Class

Singapore Airlines misafirlerine özel süitler, birinci sınıf ve business sınıf kategoriler sunmaktadır. En yüksek yıldız seviyesindeki yaratıcı menüler burada sunulmaktadır. Uluslararası Mutfak Paneli, kabin basıncını dikkate alarak en iyi lezzetleri yaratan 8 şeften oluşur. 10.000 metredeki hava basıncı tat hissini değiştirir. Menüden istediğiniz yemek, kalkıştan 24 saat önce sipariş edilebilir. Bazı uçuşlarda geleneksel bir meze yemeği olan Singapore Satay servis edilmektedir. Baharatlı fıstık soslu tavuk, koyun eti ve sığır eti ızgara şişleri. Ayrıca, çocuklar ayrılmadan önce çeşitli özel çocuk yemeklerinden birini seçebilirler.

Singapore Airlines Uçak İçi Eğlence

Singapore Airlines, tüm uçuş sınıflarında yolcular tarafından kullanılabilecek çeşitli Asya ve uluslararası menüler sunmaktadır. Ayrıca, Singapore Airlines yolcuları film, televizyon programları, müzik ve oyunlar şeklinde eğlencenin tadını çıkarabilirler. Yolcuların uçuş sırasında mobil bağlantı ve internet hizmetlerinden yararlanmaya devam etmelerini kolaylaştıran birkaç uçak var.

Wi-Fi

İnternet, Airbus A350, A380, Boeing 777-300ER ve Boeing 787-10 uçaklarındaki Singapore Airlines uçuşlarında mevcuttur. Üç farklı WLAN paketi fiyatlandırmalı, kısa mesaj veya İnternet’te gezinme gibi etkinlikler için optimize edilmiştir ve yaklaşık 3,50 avro, 9 avro ve 15 avroya eşdeğerdir. Kullanılabilir maksimum veri hacmi 200 MB’dir. Ayrıca, hizmet uçuşa bağlıdır ve aktarmalı uçuşlar için geçerli değildir. Mobil veri servislerini kullanabilmek için, bireysel sağlayıcı ve Singapore Airlines’ın şebeke operatörü ile aktif veri dolaşımı arasında geçerli bir işbirliği gereklidir. Fiyatlar ilgili mobil operatöre bağlıdır.

Singapore Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Singapore Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Singapore Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Singapore Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Singapore Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
SQ SIA SINGAPORE

Kuruluş: 1947
Havalimanı Yeri:Singapur
Hubları: SIN
Sahibi: Temasek Holdings
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: PPS Club / KrisFlyer
Şirket Sloganı: A Great Way to Fly

Uçak Sayısı: 133
Uçtuğu Destinasyon:  64
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 6.8
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-300, Airbus A350-900, Airbus A380, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-10

İletişim: 2 Orchard Turn #04-05 ION Orchard Singapore 238801 (Above Orchard MRT station), Singapur
Telefon Numarası: +65 6223 8888
Fax: +65 6490 0596
E-mail: public_affairs@singaporeair.com.sg

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Singapore Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Bangkok → SingapurUÇUŞ ARA
2Jakarta → SingapurUÇUŞ ARA
3Yeni Delhi → SingapurUÇUŞ ARA
4Denpasar → SingapurUÇUŞ ARA
5Dubai → SingapurUÇUŞ ARA
6Frankfurt am Main → SingapurUÇUŞ ARA
7Phuket → SingapurUÇUŞ ARA
8İstanbul → SingapurUÇUŞ ARA
9Kuala Lumpur → SingapurUÇUŞ ARA
10Londra → SingapurUÇUŞ ARA
11Singapur → BangkokUÇUŞ ARA
12Singapur → JakartaUÇUŞ ARA
13Singapur → DenpasarUÇUŞ ARA
14Singapur → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
15Singapur → PhuketUÇUŞ ARA
16Singapur → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
17Singapur → ManilaUÇUŞ ARA
18Singapur → Ho Chi Minh KentiUÇUŞ ARA
19Singapur → SidneyUÇUŞ ARA
20Sidney → SingapurUÇUŞ ARA