Eurowings Uçak Bileti

Eurowings

En uygun Eurowings uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Eurowings Eurowings Hakkında

Alman şirketi Eurowings Ocak 1993’te kuruldu. Nürnberger Flugdienst Luftverkehr AG (NFD) ve Nürnberg ve Dortmund merkezli RFG Regionalflug adlı iki şirket arasındaki birleşmeden kuruldu. Şirket uçuşlarına ATR42 ve 72 ile başladı. 2001 yılının Ocak ayında Lufthansa, Eurowings’in% 24.9 hissesini satın aldı. Birkaç yıl sonra (2011’de) kalan % 75,1’in sahibi oldu. Eurowings 2004 yılında yaklaşık 3 milyon yolcu taşıyordu. 2010 yılında Dortmund üssünden Düsseldorf’a yerleşti. Ekim 2013’ten itibaren Eurowings yavaş yavaş Germanwings için uçuş yapmaya başladı. Bir yıl sonra, Ekim 2014’te Lufthansa bağlantılarını kullanmayı bıraktı ve Düsseldorf hatları Germanwings’e transfer edildi.

2015 yılı şirket için birçok değişiklikler oldu. Mayıs ayında Air Canada ile bir kod paylaşımı anlaşması imzalandı. Temmuz ayında şirket ilk A330-200 uçağını satın aldı ve Bangkok Airways ile bir interline sözleşmesi imzaladı. Tarifeli hava trafiğine ek olarak, Charter bölümü Lufthansa yan kuruluşunun bir diğer servisidir. Eğer bir charter uçuşuyla ilgileniyorsanız, “Charter talebi” altındaki online formu doldurarak ilgili talebi online olarak gönderilebilir. Havayolunun web sitesi, Eurowings hakkında daha fazla bilgi edinmek ve iletişime geçmek için de kullanılabilir.

Havayolunun sık uçan yolcu programı Boomerang Club olarak adlandırılır. Bir Lufthansa şirketi olarak Eurowings, Miles & More’a da katılıyor. Düşük maliyetli havayolu ortakları Avis, Sixt, Booking.com, Deutsche Bahn, Hanse Merkur ve Borussia Dortmund’dur.

Eurowings Merkez Havalimanı

Düsseldorf Rhein-Ruhr Havaalanı (DUS / EDDL)

Üsler
Berlin Tegel Havaalanı (TXL / EDDT)
Köln / Bonn Havaalanı (CGN / EDDK)
Hamburg Fuhlsbuettel Havaalanı (HAM / EDDH)
Hannover Langenhagen Havaalanı (HAJ / EDDV)
Münih Franz Josef Strauss Havaalanı (MUC / EDDM)
Stuttgart Echterdingen Havaalanı (STR / EDDS)

Eurowings Uçuş Sınıfları

Yolcular, düşük maliyetli havayolu Eurowings’den BASIC, SMART veya BEST tarifesini seçebilir. BASIC’i seçen herkes, uçuş ve bagaj hakkı hariç her şeyi ödemek zorundadır. Örneğin, Wings Bistro’nun hizmetleri kullanılabilir. SMART tarifesi ile yolcular, Eurowings ile standart tarife ayırırlar. Buna bir parça kargo bagajı, tercih ettiğiniz koltuk, atıştırmalık ve içecek, mil ve belirli koşullar altında salon erişimi dahildir. İlave diz mesafesi için koltuk rezervasyonu yapılabilir, web check-in’in kapanmasından bir saat öncesine kadar yeniden rezervasyon yapılabilir, özel ve spor bagajı eklenebilir. BEST tarifesini tercih eden Eurowings müşterileri, ilk üç sıradaki koltuklarda yer alabilir, tek bir ücretsiz koltuk sahibi olabilir ve mil kredisi artar. Diğer olanaklar arasında salon erişimi, Öncelikli check-in, hızlı şerit kullanımı, alakart ikram, iki adet el bagajı ve kargo bölümü bagaj parçaları sayılabilir. Yeniden rezervasyonlar standart olarak mümkündür.


Eurowings’in sunduğu olanaklar şehir gezilerini, aile tatillerini, plaj tatillerini, lüks tatillerini ve sağlıklı yaşam tatillerini mümkün kılmaktadır. Parti, kültür, metropoller, alışverişe odaklanan destinasyonlar da programda yer alıyor.

Almanya’da Münster / Osnabrück, Paderborn / Lippstadt, Weeze, Dortmund, Saarbrücken, Karlsruhe / Baden-Baden, Friedrichhafen, Nürnberg, Dresden, Rostock ve Usedom havaalanlarından ucuz uçuşlar da mümkündür.

Havayolunun kısa ve orta mesafeli varış noktaları Avrupa, Türkiye, Mısır, Fas, Kanarya Adaları ve Madeira’da. ABD, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Namibya, Mauritius ve Tayland, Eurowings’in uzun mesafeli uçuş noktalarını temsil ediyor.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Brussels Airlines Swiss International Air Lines
All Nippon Airways Lufthansa TUI fly Deutschland
Austrian Airlines Singapore Airlines United Airlines

Eurowings Check-in

Online Check-in

Düsseldorf havayolu Eurowings ile uçmaya karar verdiniz mi? Tebrikler! Check-in masasındaki kuyruktan kendinizi kurtarabilirsiniz. Eurowings online check-in ile olası tüm streslerden kurtulun. Bu, uçağın kalkışından birkaç gün önce bile kullanılabilir. Eurowings online check-in’ini ev bilgisayarınızdan, ofisinizdeki PC’den veya cep telefonunuzdan akıllı telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız veya tabletinizle kullanabilirsiniz.

Eurowings online check-in nasıl çalışır?

Eurowings ile uçuşunuz çok rahat bir şekilde başlıyor. Online check-in yapmak için havayolu web sitesine gidin. Uçuş bilgileriniz orada talep edilecektir. Altı haneli rezervasyon kodunuzu ve soyadınızı belirtin.

Biniş kartınızı kendiniz yazdırabilirsiniz. Mobil olarak check-in yapıyorsanız, biniş kartınızın SMS veya e-posta ile gönderilmesini de sağlayabilirsiniz. Bireyler ve gruplar için kolay web check-in mümkündür.

Sadakat programı kayıt

İsterseniz online kayıt da yapabilirsiniz. Sık uçan yolcu olarak, her zaman rezervasyonu yapılan tüm uçuşları ve önceden tamamlanmış check-in’leri içeren bir hesabınız olacaktır.

Koltuk rezervasyonu

Eurowings online check-in sırasında koltuk seçme seçeneğine sahipsiniz. Bunun için ek ücret alınmaz. Bununla birlikte, kontuardaki klasik check-in ile size bir koltuk atanacaktır. Bilgilerinizi girdikten sonra koltuğunuzu rezerve edebilirsiniz. Basılı biniş kartınız koridor ve koltuk numarasını içerir. Uçuş gününde sadece koltuğunuza geçmeniz gerekir.

Web check-in ne zaman kullanılabilir?

Eurowings yolcuları zamanında check-in yapmalıdır. Mümkün olan en erken zaman kalkıştan 72 saat öncesidir. Yolcular, uçak kalkmadan üç saat önce Eurowings online check-in’ini kullanmak için son seçeneğe sahiptir.

Bir Almanya havaalanından kalkış yapıyorsanız, 30 dakika öncesine kadar online check-in yapabilirsiniz.Aşağıdaki istisnalar mevcuttur:

Karlsruhe / Baden-Baden uçak bileti (uçuştan üç saat önce en son online check-in)
Heringsdorf auf Usedom (uçuştan üç saat önce en son online check-in)
London Heathrow (uçuştan 45 dakika önce en son online check-in)

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Eurowings web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Eurowings Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun sekiz kilogramdan daha ağır olmayan ve 55 x 40 x 23 cm’den daha büyük olmaması gereken bir parça el bagajını almasına izin verilir. Sıvılar, spreyler, kremler vb. ancak yürürlükteki AB düzenlemelerine uygun olarak paketlenmişlerse el bagajında taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Ücretsiz bagaj hakkı rezervasyon tarifesine bağlıdır. En iyi tarife 23 kg’a kadar iki adet bagaj içerir, SMART tarife 23 kg’a kadar bir adet bagaj içerir ve BASIC tarife herhangi bir bagaj içermez, ancak 15 avro (kısa ve orta mesafe) veya 30 avro (uzun mesafeli) uçuşlar için ödeme yaparak kullanılabilir. Ek bir bagaj parçası 75 avro veya 150 avro karşılığında teslim edilebilir.

Diğer bagajlar

Spor malzemeleri gibi fazla veya özel bagajlar için ücretler genellikle 50 avro (kısa ve orta mesafe) veya 100 avro (uzun mesafe) şeklindedir. Ücretsiz olarak teslim edilebilen kayak bagajı bir istisnadır. Hacimli bagaj, ücretsiz bagaj hakkı içinde de taşınabilir, çünkü ücretsiz bagaj hakkı sadece bir ağırlık sınırına sahiptir, ancak boyut sınırı yoktur.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Eurowings Koltuk seçimi

Eurowings yolcuları web tarayıcısı veya mobil uygulama aracılığıyla önceden koltuk rezervasyonu yapabilir. Kategoriler standart koltuk ve on santimetreye kadar daha fazla ayak boşluğuna sahip alan ve pencere, koridor ve orta koltuk arasında seçimdir. BASIC tarife üzerindeki hava yolcuları ek hizmet olarak rezervasyon yaptırabilir, SMART tarife müşterileri ücretsiz koltuk seçiminden yararlanabilir, ancak bu daha fazla bacak boşluğu seçeneği içermez. BIZZclass tarifesinin yolcuları ücretsiz rezervasyon, daha fazla bacak boşluğu olan koltuk ve ücretsiz yan koltuktan yararlanabilir.

Eurowings Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Boomerang Club / Miles & More Sadakat Programı

Boomerang Kulübü, yolculara bir uçuşa harcadıkları her bir euro için on mil veriyor. Birlikte 10.000 mil yapanlar, onları serbest bir uçuşla değiştirebilirler. Mil Puanları, Radisson Blu veya barclaycard gibi katılımcı ortaklardan da kazanılabilir. Boomerang Club millerini Miles & More milleri ile değiştirmek mümkün değildir. Miles & More, millerin yalnızca uçuşlar, oteller veya kiralık arabalar için değil, aynı zamanda ortakların mal ve hizmetleriyle de değiştirilmesine izin verir. Miles & More’daki duruma Miles & More üyesi, Sık Seyahat Edenler, Senatör ve HON Circle Üyesi denir.

Eurowings Yiyecek, İçecek ve İkram

Eurowings uçuşlarında üç sınıf arasından seçim yapabilirsiniz:

BASIC tarife

En ucuz Eurowings tarifesi uçuş sırasında yemek içermez. Yemek yemek veya içmek isterseniz, menü kartını kullanarak sipariş verebilirsiniz. Yemek uçuş fiyatına dahil değildir. Kısa yolculuklarda farklı soğuk atıştırmalıklar ve çeşitli sıcak ve soğuk içecekler arasında seçim yapabilirsiniz. Uzun yolculuklarda soğuk atıştırmalıklar ve içecekler de seçebilirsiniz. Rezervasyon işlemi sırasında sıcak yemeklerden önceden sipariş vermelisiniz.

SMART tarife

SMART tarifesi, uçuş fiyatına dahil olan kısa ve orta mesafeli uçuşlarda doyurucu bir atıştırmalık, su ve diğer sıcak ve soğuk içecekler sunar. Uzun mesafeli uçuşlarda soğuk ve sıcak yemekler arasında seçim yapabilirsiniz. Servis koridorlarında ücretsiz alkolsüz içecekler servis edilmektedir. Vejetaryen ve vejetaryen olmayan yiyecekler arasında da seçim yapabilirsiniz.

BEST tarife

Havayolunun en pahalı tarifesi, hem kısa hem de uzun mesafeli uçuşlarda alakart sipariş etmenizi sağlar. Alkollü ve alkolsüz içecekler uçuş fiyatına dahildir. Bistro menüsünden ücretsiz seçim yapabilirsiniz ve altı farklı premium yemek ve çeşitli atıştırmalıklardan yemeklerinizi bir araya getirebilirsiniz. Ürünler, bölgesel ve yüksek kaliteli ürünlere önem vermektedir. Havayolunun bistro menüsü çeşitli ekmek, menüler ve sandviçlerin yanı sıra atıştırmalıklar ve tatlılar içerir. Sunulan içecekler kola, su, çay, kahve ve diğer alkolsüz içeceklerden bira, şarap ve schnapps’a kadar değişir.

Eurowings Uçak İçi Eğlence

Eurowings, uçuşlarında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Birçok kısa ve orta mesafeli uçuş için, geçerli bir günlük gazete veya dergi kalkıştan önce kendi cihazınıza indirilebilir. Wings Entertain uygulaması ile film izlemek veya müzik dinlemek de mümkündür. Aynı servis uzun mesafeli uçuşlarda da mevcuttur. Bununla birlikte, bu rotalarda kullanılan uçaklar ayrıca yerleşik ekranlarla donatılmıştır.

Kabinde tüm yolcular ayrıca parfüm, aksesuar, saat, mücevher veya ileri teknoloji ürünü ürünler satın alabilir. Şirket kataloğunu yolcuların kullanımına sunuyor. Uzun mesafeli seyahatlerde ve bazı kısa ve orta boy uçuşlarda yolcular İnternet erişimine sahiptir.

Wi-Fi

Seçilen kısa ve orta mesafeli uçuşlardaki yolcular, uçuş sırasında WiFi kullanma seçeneğine sahiptir. Bunun için kullanım süresi, hız ve servis açısından farklılık gösteren üç farklı veri paketi vardır. Connect Express ve Connect Basic tarifeleri e-posta, İnternet ve sosyal medyada gezinme gibi hizmetlere izin verirken, Connect Premium paketi VPN hizmetleri, ses / video akışı ve yüksek hızlı gezinme sağlar.

Eurowings Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Eurowings ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Eurowings Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Eurowings bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Eurowings
IATA ICAO Çağrı Kodu
EW EWG EUROWINGS

Kuruluş: 1993
Havalimanı Yeri:Almanya
Hubları: DUS
Sahibi: Lufthansa Group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Boomerang Club / Miles & More
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 106
Uçtuğu Destinasyon:  79
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 11.5
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Boeing 737-800

İletişim: Grossenbaumerweg 6, 40472 Düsseldorf, Almanya
Telefon Numarası: +49180 6 320 320
Fax: 
E-mail: presse@germanwings.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Eurowings Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Berlin → KölnUÇUŞ ARA
2Berlin → DüsseldorfUÇUŞ ARA
3Köln → BerlinUÇUŞ ARA
4Köln → LondraUÇUŞ ARA
5Köln → MilanoUÇUŞ ARA
6Köln → PalmaUÇUŞ ARA
7Köln → ViyanaUÇUŞ ARA
8Düsseldorf → BerlinUÇUŞ ARA
9Düsseldorf → LondraUÇUŞ ARA
10Düsseldorf → MilanoUÇUŞ ARA
11Düsseldorf → PalmaUÇUŞ ARA
12Düsseldorf → PragUÇUŞ ARA
13Düsseldorf → ViyanaUÇUŞ ARA
14Londra → DüsseldorfUÇUŞ ARA
15Münih → DüsseldorfUÇUŞ ARA
16Münih → PalmaUÇUŞ ARA
17Palma → DüsseldorfUÇUŞ ARA
18Viyana → KölnUÇUŞ ARA
19Viyana → DüsseldorfUÇUŞ ARA
20Viyana → HamburgUÇUŞ ARA