Avianca Uçak Bileti

Avianca

En uygun Avianca uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Avianca Avianca Hakkında

Avianca, Güney Amerika ülkesinde bir Kolombiya havayolu ve bayrak taşıyıcısıdır. Avianca, merkezi Bogotá’da bulunmaktadır. Avianca, Kolombiya’nın bugüne kadarki en büyük havayolu değil, aynı zamanda Amerika kıtalasındaki en eski ve dünyanın ikinci en eski havayolu şirketidir (birinci KLM). Aslında şirketin Alman kökleri de bulunmaktadır: 1919’da havayolu Alman Werner Krämer tarafından, diğerleri arasında, hava taşımacılığı için tam anlamıyla Kolombiyalı-Alman toplumu anlamına gelen “Sociedad Colombo Alemana de Transporte Aéreo” nun kısaltması olarak SCADTA olarak kuruldu. Şirketin ilk uçuşu Barranquilla ve Puerto Colombia şehirleri arasında gerçekleşti. Eylül 1921’de ilk düzenli uçuşlar başladı. Daha sonra, 1940 yılında, 1931’de satın alan Pan American Airways, Servicio Aereo Colombiano ile birleşti. Ve Avianca doğdu.

1954’te şirket SAETA’yı satın aldı ve 3 Haziran 1955’te bir helikopter şirketi olan Helicol’u yarattı. Avianca, SAM Colombia ve Helicol 1994 yılında pazar payı kazanmak için bir ittifak kurdular. Ardından, 2002 yılında Avianca ve SAM rakip ACES Colombia’ya katıldı. Yine de ittifak 18 ay sonra sona erdi ve ACES’in ortadan kaybolmasına neden oldu.

2004 yılında havayolu Brezilyalı bir holding olan Synergy Group’a katıldı. 2009 yılında, Taca International Airlines ile birleşerek grubun Latin Amerika’daki en büyük ikinci havayolu grubu haline geldi. Şirket, 2012 yılında Star Alliance’a katıldı.

Brezilya ve Ekvador’dan sonra Avianca 2017’de Arjantin’de bir şube açtı. 2019 yılında Kolombiyalı şirket, iç bağlantılar sağlayan Avianca Express’i başlattı. Düşük maliyetli havayolları modelinde, ulusal yan kuruluş havaalanı bağlantı platformlarından geçmek yerine “noktadan noktaya” bağlantılar gerçekleştirmektedir.

Avianca, Güney Amerika’daki en iyi havayolu şirketi olarak birçok kez ödüllendirildi. Temel ilkelerden biri İspanyolca konuşan dünyadaki insanları birbirine bağlamak ve Kolombiya’yı dışarıdan temsil etmektir. Güvenlik, esneklik, samimiyet ve bağlılık şirket için açık bir ilkedir. Genellikle iki rezervasyon sınıf vardır: Business ve turist sınıfı. Kabinde servis, çok çeşitli menüler ve modern eğlence teknolojilerini içerir. Uzun mesafeli uçuşlardaki her yolcunun film izleyebilecekleri küçük bir monitörü vardır. Sık uçan yolcu programı Lifemiles olarak adlandırılır. Ödüller arasında bilet yükseltmeleri ve VIP salonlarına ücretsiz giriş sayılabilir. Havayolu şirketi, Avianca Tours adı altında tüm tatil paketlerini bile sunuyor.

10 Mayıs 2020’de, Covid-19’dan ciddi şekilde etkilenen havayolu iflas ilan etti. Dolayısıyla ekonomisini yeniden yapılandırmaya çalışıyor.

Avianca Merkez Havalimanı

Bogota El Dorado Uluslararası Havaalanı (BOG / SKBO)

Avianca Uçuş Sınıfları

Havayolu yolcularına Ekonomi ve Business rezervasyon sınıflarını sunmaktadır. Ekonomi kabini (XS, S, M, L) ve Business kabini (XL, XXL) olarak ayrıca çeşitli sınıflara ayrılmıştır. Her sınıfta alacağınız hizmet değişiklik gösterir.

Ekonomi sınıfı

S ücret tarifesi:Az seyahat eden ve temel özelliklere ihtiyaç duyan yolcular için tasarlanmıştır. En ucuz ve en rekabetçi uçak bileti fiyatları sunar. 10 kilograma kadar el bagajı içerir ve kat edilen milin yüzde 25’ini biriktirir. Geri kalan faydalar için ödemeniz gerekir.

M ücret tarifesi: İyi fiyat ve faydanın bir kombinasyonudur. El bagajı, 23 kiloluk bir çanta ve koltuk seçimi dahildir. Kat edilen millerin% 100’ünü biriktirin. Geri kalan faydalar için ödenir.

L ücret tarifesi: Avantajlara öncelik verir, çünkü el bagajına ek olarak, 23 kilograma kadar 2 valiz, Economy Plus kısmında daha fazla alana sahip tercih edilen koltuk ve ayrılmış bagaj rafı ile seyahat edebilirsiniz. Seyahat planının değiştirilmesine, iadelere izin verir, öncelikli boarding, havaalanında uçuş upgrade imkanına sahiptir ve kat edilen millerin% 150’sini verir. Sahip olduğunuz tek ek ödeme VIP odasına erişimdir.

Business sınıfı

XL ücret tarifesi: Business sınıfın ilk kısmıdır. El bagajına ilaveten 32 kilograma kadar iki valiz, öncelikli boarding, VIP salonu ve seyahat edilen millerin yüzde 150’sini veriyor. Ödemeniz gereken servisler, seyahat planının değiştirilmesi, geri ödemeler ve havalimanındaki uçuşun upgrade’didir.

XXL ücret tarifesi: Komplikasyon olmadan seyahat etmek için tasarlanmıştır Seyahat eden el bagajını, 32 kilograma kadar iki valizi taşıyabilir, koltuğunu önceden seçebilir, özel servis alabilir, VIP salonlara giriş yapabilir, güzergahı değiştirebilir, iade alabilir, öncelikli biniş yapabilir, uçuş ve millerin yüzde 200’üne kadar mil eklenir.


Uçuş noktaları çoğunlukla Kuzey ve Güney Amerika’dadır. Özellikle iç hat uçuşlarına konsantre olunmuştur. ör. Medellín, Cali, Cartagena veya Barranquilla’ya uçar. Diğer önemli yerler Miami, Los Angeles, Buenos Aires ve Mexico City’dir. Avrupa’da sadece Barselona ve Madrid şehirlerine uçamaktadır, ancak diğer uçuş noktaları da planlanmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroméxico Copa Airlines Lufthansa
Air Canada Cubana de Aviación Silver Airways
Air China Etihad Airways Singapore Airlines
Air India EVA Air TAME
All Nippon Airways Gol Transportes Aéreos Türk Hava Yolları
Avianca El Salvador Iberia United Airlines

Avianca Check-in

Avianca, yolcularına dört check-in seçeneği sunuyor: kontuarda, makinede, online ve mobil.

Online Check-in

Havayolu, kalkıştan 24 saat önce online check-in imkanı sunar. Bu hizmetin saatleri uçuş rotasına ve bagajın kontrol edilip edilmeyeceğine bağlı olarak değişir. Akıllı telefonunuzla check-in yapmak istiyorsanız, bunu optimize edilmiş bir web sitesinde yapabilirsiniz. Ancak, bu hizmet tüm uçuşlar için mümkün değildir. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine gidin.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

İç hat uçuşları için havayolu, kalkıştan bir saat önce ve yurt dışı uçuşlar için üç saat önce check-in yapmanızı önerir. Kontuarda uzun bekleme sürelerinden kaçınmak isteyen yolcular, makinede otomatik check-in’i kullanabilir.

Avianca Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun 10 kg’lık el bagajının yanı sıra kişisel bir eşya (örneğin el çantası, kamera, battaniye) taşımasına izin verilir. Ancak, el bagajı 115 cm’den daha büyük olmamalıdır (üç dış boyutun toplamı). 100 ml’den fazla hacimli kaplardaki sıvılar ve her türlü bıçak, bıçak ve benzeri keskin kenarlı nesneler el bagajında genellikle yasaktır. Business Class bileti olan LifeMiles üyeleri ve Star Alliance Gold statüsündeki seyahat edenlerin yanlarında iki adet el bagajı almasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Peru ve Kolombiya’daki uçuşlarda, her yolcu Economy Class’ta 23 kg bagaj ve Business Class’ta 32 kg bagaj teslim edebilir (her biri iki valiz halinde ayrılmıştır). Diğer Güney Amerika ülkeleri ile Kuzey ve Orta Amerika arasındaki uçuşlarda, bagaj limiti Economy Class’ta 32 kg (iki parçaya bölünmüş) ve Business Class’ta 2 parça 32 kg’dır. Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Kanada, Karayipler ve Avrupa arasında seyahat eden yolcular Economy Class’ta iki kez 23 kg, Business Class’ta iki kez 32 kg bagaj teslim yapabilirler.

LifeMiles ve Star Alliance Gold üyelerinin tüm uçuşlarda 2 adet 23 kg Ekonomi ve 2 adet 32 kg Business Class’tan taşımalarına izin verilir. LifeMiles Diamond veya Gold veya Star Alliance Gold statüsüne sahip üyelerin ayrıca en fazla 20 kg ağırlığında ek bir bagaj almasına izin verilir. Her durumda, kendi koltuğu olmayan küçük çocuklar sadece 10 kg’dan fazla olmayan bagajları teslim edebilirler. Tüm bagaj öğeleri için, üç dış boyutun toplamı 158 cm’yi geçmemelidir.

Diğer bagajlar

Taşınacak spor ekipmanının 230 cm’den büyük olmaması ve ücretsiz bagaj hakkının taşıma tarafından aşılmaması kaydıyla, bu ücretsiz olarak taşınabilir. Müzik aletleri de ücretsiz bagaj hakkı dahilinde ücretsiz olarak teslim edilebilir. Aksi takdirde, kabinde daha büyük bir müzik aleti (75 kg ve 203 cm’denn büyük) taşınacaksa, fazla bagaj ücreti veya ilave koltuk rezervasyonu ücreti alınır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Avianca Koltuk seçimi

Avianca şu anda standart koltukların ve XL koltukların tahsisi hakkında bilgi vermemektedir. Müşteriler havayolunun web sitesinde haberler bulabilirler. Ek koltuğa ihtiyaç duyan yolcular belirli koşullar altında bu yeri rezerve edebilirler.

Avianca Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

LifeMiles Sadakat Programı

LifeMiles, çok sayıda ortağın kazanıldığı Avianca’nın sadakat ve bonus programıdır. Bunlar arasında tüm Star Alliance havayolları, uluslararası üne sahip kiralık araba şirketleri ve oteller, uluslararası mutfağa sahip restoranlar, oto tamir atölyeleri ve hastaneler bulunmaktadır. Katılımcı tüm ortaklarla mil toplayabilir ve kullanabilir. Milleri kurtarmak için çeşitli seçenekler arasında ücretsiz uçuşlar, ekonomiden business sınıfına yükseltme, dergi abonelikleri, lüks akşam yemekleri, macera etkinlikleri veya lüks menüler ve çok daha fazlası bulunur.

Birden fazla üye aşamasına bölünme

LifeMiles’a ücretsiz kayıt, İnternet erişimi olması koşuluyla, ilgili tüm müşterilere açıktır. Programın tamamı online olarak işlendiğinden, kayıt yalnızca web sitesinde mümkündür. Ücretsiz kayıt, başlangıçta size mil kazanmanıza ve onları kullanmanıza izin verir. Bir yıl sonra yeterli mil uçurulmuşsa, üye Silver, Gold veya Diamond elit statüsüne kabul edilebilir. Örneğin gümüş durumu 22.000 mil gerektirir. Üye elit statüye ulaşmışsa, SkyTeam’deki LifeMiles’in çeşitli avantajlarından yararlanabilir. Duruma bağlı olarak, ücretsiz fazla bagaj, bagaj taşıma ve check-in için tercihli muamele, eşlik eden bir kişi ile salon erişimi ve çok daha fazlası.

Avianca Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomiye ek olarak, Avianca birçok rotada Business sınıfı da sunmaktadır. Her iki rezervasyon sınıfında da, kabinde yemek servisi bilet fiyatına zaten dahildir. Havayolu şirketi genellikle web sitesinde bira ve şarap da dahil olmak üzere çok çeşitli yemek ve içeceklerden bahsediyor. Kalkıştan önce zamanında koşer yemeği, vejetaryen veya glutensiz yemekler gibi özel yemekler sipariş etmek veya tıbbi veya dini gereksinimlere dayalı yemekleri ön sipariş vermek mümkündür.

Ekonomi sınıfında, uluslararası uçuşlarda, şirket uçuş süresine bağlı olarak iki tür menü sunar. Yemeklere içecekler ve geleneksel Kolombiya tatlısı eşlik ediyor. Belirli yiyecek gereksinimi olan yolcular rezervasyon sırasında talep edebilirler. Business Class’ta, yolcular çok çeşitli yemeklerin yanı sıra tatlılar ve içeceklere de yiyebilir.

Avianca Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Avianca sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Avianca şu anda uçuş sırasında WiFi sunmuyor. Gelecekte filonun İnternet ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Bilgi havayolu şirketinin web sitesinde mevcuttur.

Avianca Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Avianca ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Avianca Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Avianca bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Avianca
IATA ICAO Çağrı Kodu
AV AVA AVIANCA

Kuruluş: 1919
Havalimanı Yeri:Kolombiya
Hubları: BOG
Sahibi: Avianca Holdings S.A.
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: LifeMiles
Şirket Sloganı: Todo Para Enamorarte("Everything For Your Love")Es Por Ti("It's For You")Con Todo Gusto("With Pleasure")The First Airline of the Americas

Uçak Sayısı: 84
Uçtuğu Destinasyon:  114
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 6.8
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-200, Boeing 787-8, Boeing 787-9

İletişim: Avenida Eldorado No 92-30, Centro Administrativo Avianca, 4879773 Operaciones Cap Jacome, Bogota, 1, Kolombiya
Telefon Numarası: +57 1 401 3434
Fax: +57 1 413 8716
E-mail: e_solutions@centrosolucionavianca.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Avianca Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Barselona → BogotáUÇUŞ ARA
2Bogotá → CaliUÇUŞ ARA
3Bogotá → CartagenaUÇUŞ ARA
4Bogotá → CancúnUÇUŞ ARA
5Bogotá → Buenos AiresUÇUŞ ARA
6Bogotá → São PauloUÇUŞ ARA
7Bogotá → NewarkUÇUŞ ARA
8Bogotá → LimaUÇUŞ ARA
9Bogotá → MadritUÇUŞ ARA
10Bogotá → MedellínUÇUŞ ARA
11Bogotá → Mexico CityUÇUŞ ARA
12Bogotá → MiamiUÇUŞ ARA
13Cali → BogotáUÇUŞ ARA
14Cartagena → BogotáUÇUŞ ARA
15Newark → BogotáUÇUŞ ARA
16Londra → BogotáUÇUŞ ARA
17Madrit → BogotáUÇUŞ ARA
18Medellín → BogotáUÇUŞ ARA
19Mexico City → BogotáUÇUŞ ARA
20Miami → BogotáUÇUŞ ARA