South African Airways Uçak Bileti

South African Airways

En uygun South African Airways uçak bileti fırsatları Tripuck'da

South African Airways South African Airways Hakkında

South African Airways, Güney Afrika hükümetinin Union Airways’i devraldığı Şubat 1934’te kuruldu. Daha sonra adı South African Airways olarak değiştirildi, aynı yıl iç hat uçuşlarıyla faaliyete geçti. 1940’larda, İkinci Dünya Savaşı sırasında faaliyetlerinin durmasına rağmen şirketin büyümesi yavaşça devam etti. 1945’te, South African Airways ilk uzun mesafeli uçuşunu Avrupa, İngiltere’ye başlattı. 1950’lerde, bir Boeing 707’nin satın alınmasıyla jet uçakları şirket içinde görünmeye başladı.

1980’lerin sonunda, apartheid’in uluslararası kınanmasının ardından, South African Airways zor bir dönem yaşadı. Ancak 1990’larda toparlandı ve hizmet verilen destinasyonların sayısını geliştirerek büyümesine devam etti. 2006’da Star Alliance’a katıldı.14 Nisan 2020’de hükümet, 2011’den beri açık veren havayolunu bir kez daha kurtarmayı reddettiğini duyurdu. Ağır borcu olan ve tasfiyeye alınan South African Airways da havacılık sektörünü altüst eden Covid-19 ile yüzleşmek zorunda kaldı.

Kabinde, yolculara iyi hizmet ve tipik Güney Afrika misafirperverliği sunulur. Filo, Boeing ve Airbus’lardan oluşmaktadır. Sık uçan yolcu programı Voyager olarak adlandırılır ve mil kazanmanın birçok yolu vardır. Ödüller sadece ücretsiz uçuşlar değil, aynı zamanda bir spa ziyareti veya bir kiralık araba hizmetinin kullanımını da içerir.

South African Airways Merkez Havalimanı

Johannesburg O. R. Tambo Uluslararası Havalimanı (JNB / FAOR)

Odak Şehirler
Cape Town Uluslararası Havaalanı (CPT / FACT)

South African Airways Uçuş Sınıfları

Ekonomi ve Business Class, South African Airways tarafından hem kısa hem de uzun mesafeli uçuşlarda seyahat seçeneği olarak sunulmaktadır. Kısa mesafeli uçuşlarda, ekonomi sınıfı yolcular, koltuk başlıkları ve katlanabilir yan panellere sahip ince koltuklarda oturuyor. Uzun yolculuklar için ek saklama alanı ve koltukta daha fazla bacak boşluğu vardır, uçak kiti çoraplar, uyku maskesi, diş fırçası ve diş macunundan oluşur. En küçük müşteriler için oyun ve boyama paketleri ve özel eğlence kanalları sunulmaktadır. Kısa mesafeli Business Class uçuşlarında yolcular ceketlerini pratik kancalara asabiliyorlar ve yanlarında getirdikleri elektronik cihazların şarjının bitmemesini sağlayan bir USB portu ve dizüstü bilgisayar şarj istasyonu bulunuyor. Business Class yolcuları, South African Airways tarafından işletilen uzun mesafeli bir uçuşta oturduktan sonra bir karşılama içkisi ve bakım ürünlerini içeren bir ikram kiti alır. Yemek seçenekleri arasında Güney Afrika peyniri ve en iyi şaraplar yer almaktadır. Oturma alanı ofise dönüştürülebiliyor ve akşam veya gece koltuk arkalığı katlanarak yatak oluşturulabiliyor.


Devlet havayolu ağırlıklı olarak Afrika rotalarına hizmet vermektedir. Önemli yerler Dakar, Nairobi, Kinshasa ve Harare’dir. Şirket böylece Afrika ulaşım sistemine önemli bir katkı sağlıyor. Ayrıca Hong Kong, Mumbai, Sao Paulo ve New York gibi önemli uluslararası metropollere de uçuşlar yapılmaktadır. Havayolu aynı zamanda 2010 Futbol Dünya Kupası için de önemli bir taşıyıcıydı. Avrupalı futbol taraftarları, Londra, Frankfurt, Münih ve Güney Afrika arasındaki düzenli bağlantılardan faydalandı.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Africa World Airlines EgyptAir Scandinavian Airlines
Air Canada Emirates Singapore Airlines
Air China Ethiopian Airlines Swiss International Air Lines
Airlink Etihad Airways TAAG Angola Airlines
Air Mauritius JetBlue TAP Air Portugal
Air New Zealand LAM Mozambique Airlines United Airlines
Air Seychelles Lufthansa Virgin Australia
All Nippon Airways Mango
Asiana Airlines RwandAir

Önemli mihenk taşları

South African Airways, Afrika’nın lider havayolu olarak 2008 Dünya Seyahat Ödülü’nü aldı.

South African Airways Check-in

South African Airways yolcuları, kontuarda, kiosklarda, online* ve mobil olarak check-in yapabilirler.

Online Check-in

South African Airways online check-in ile, check-in kontuarında beklerken ruh halinizin bozulmasına izin vermeyeceksiniz! Önceden online check-in yaparak seyahat stresinden kurtulabilirsiniz. Havayolu web sitesinde, önce adınızı ve rezervasyon numaranızı girerek kendinizi tanıtabilirsiniz. Sonraki adımda bir koltuk seçebilir ve biniş kartınızı yazdırabilirsiniz.

Online check-in yapmanın avantajları

South African Airways ile online check-in size birçok avantaj sunar:

  • Artık kalkış havaalanında check-in için sıraya girmek zorunda değilsiniz
  • Koltuğunuzu zamanında güvence altına alabilirsiniz
  • Biniş kartınızı birkaç saniye içinde yazdırabilirsiniz
  • Birden fazla yolcu için aynı anda check-in mümkündür

Mobil online check-in

African Airways’in mobil Check-in South’u da zaman tasarrufu sağlar. Bunu yapmak için cep telefonunuzla http://m.flysaa.com/ web sitesini ziyaret edin. Şimdi e-bilet numaranızı veya rezervasyon referansınızı girin ve biniş kartını indirin. Havaalanına vardığınızda, yapmanız gereken tek şey onu güvenlik’e göstermek ve ardından pasaportunuzu tarayacak. Yurtiçi uçuşlar için mobil check-in mümkündür.

Johannesburg
Cape Town
Durban
Port Elizabeth
Doğu Londra

Kalkıştan önce önemli bilgiler

Biniş kartınızı daha önce çevrimiçi oluşturup yazdırdınız mı? Harika, o zaman bununla bagaj işleme kontuarına gidebilirsiniz. Orada bagajınız etiketlenecek ve ardından uçağa getirilecektir. Biniş kartınızı yazdıramıyorsanız, başka check-in seçenekleriniz vardır. Bunu yapmak için, havalimanındaki bir check-in makinesine veya South African Airways check-in kontuarına gidin.

Check-in saatleri

Online check-in işleminin yalnızca belirli süreler içinde mümkün olduğunu lütfen unutmayın. Bunların neye benzediği seyahatinizin başlangıcına ve seyahat noktanıza bağlıdır. İnternet üzerinden check-in yapmak mümkündür. E-bilete sahip olan herkes kalkıştan en az 24 saat önce check-in yapabilir.

Amerika uçuşları için kalkıştan 4 saat önce kapanır.
Dış hat uçuşlarından 3 saat önce kapanır.
İç hat uçuşları için kalkıştan 2 saat önce kapanır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

İç hat uçuşlarında check-in 30 dakika, diğer tüm bağlantılar için kalkıştan 50 dakika önce sona erer. Örneğin bazı havalimanlarında kendi kendine check-in için makineler de vardır. Konumlarından bağımsız olarak kiosklar uçak kalkmadan 90 dakika önce kapanır.

South African Airways Bagaj Kuralları

Kabin bagajı

South African Airways’in el bagajı düzenlemeleri oldukça basit bir şekilde yapılandırılmıştır. Diğer yolcular için tehdit oluşturmadıkları sürece uçağa çok sayıda eşya götürebilirsiniz. Yasaklı maddeler arasında silahlar, keskin nesneler veya yetersiz paketlenmiş veya tehlikeli sıvılar yer alır. South African Airways’de taşınabilen toplam el bagajı ağırlığı 8 kg’dır, bu sayede Economy Class’ta yalnızca bir parça ve Business Class’ta iki kat bagaj taşınabilir. Bir bagaj parçasının boyutları 56 x 36 x 23 cm’yi geçmemelidir. Bir dizüstü bilgisayar veya başka bir kişisel eşya da ücretsiz olarak kabine alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

South African Airways kontuarında bagajı kontrol ederken, eşyaların ve ağırlıkların büyük ölçüde taşıma sınıfına ve uçuş noktasına bağlı olduğuna dikkat edilmelidir. Economy Class yolcularının Güney Afrika içindeki uçuşlarda 23 kg, Business Class’ta ise 32 kg ağırlığında tek parça bagaj almalarına izin verilir. Çoğu uluslararası uçuşta, bu ağırlığa sahip ikinci bir bagaj parçası da teslim edilebilir. (Avrupa ve Afrika arasındaki bağlantılar için, Ekonomi Sınıfı’ndaki ücretsiz bagaj hakkı genellikle artmaz.) Ücretin yüzde 50’sini ödeyen çocuklar için yetişkin tarifesi, yetişkin yolcularla aynı koşullar geçerlidir; 24 aya kadar kendi koltuğu olmayan bebeklere genellikle 23 kg’lık bir parça alınmasına izin verilir. Bagaj başına boyutların toplamı 158 cm’yi geçmemelidir.

Diğer bagaj

South African Airways ile spor ekipmanı şeklinde başka bagajları teslim etmeyi düşünüyorsanız, genellikle 23 kg’a kadar ücretsiz ek bagaj olarak yanınızda götürebilirsiniz. Ancak uzunluğu 200 cm’yi geçmemelidir. Öte yandan, müzik aletlerinin taşınması, el bagajının bir parçası olarak yapılamıyorsa, bir ücrete tabidir, yani ücretsiz bagaj hakkı dahilinde bile değildir. Bunun için güzergah ve yolcu sınıfına bağlı olarak fazla bagaj ücreti alınır. Avrupa ve Güney Afrika (Ekonomi Sınıfı) arasında şu anda 100 Euro’dur.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

South African Airways Koltuk seçimi

South African havayolu yolcuları, “Rezervasyonumu yönet” menü öğesi aracılığıyla istedikleri bir koltuğu rezerve edebilirler. Ancak, bu hizmet Q, V ve L rezervasyon kodlu uçuşlar için geçerli değildir. Ayrıca, ön sıralarda yer alan koltuklar genellikle Voyager Elite sık uçan yolcu programı üyelerine ayrılmıştır. South African havayolu ayrıca, seçilen koltuğun garanti edilemeyeceğine ve uçağın bölünmesine ve yolcuların zamanında check-in yapmasına bağlı olduğuna dikkat çekiyor.

South African Airways Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Voyager Sadakat Programı

Şirket, en sık seyahat edenlerini ödüllendirmek için “Voyager” sadakat programını oluşturdu. Voyager sık uçan yolcu programına katılanlar, South African Havayolları ile her uçtuklarında mil kazanırlar ve bu, üç takvim yılı içinde büyük ödüllerle takas edilebilir. Ayrıca, katılımcı ortak şirketlerden ürün ve hizmet satın alırken de mil kazanılır. Programın statüleri Blue, Silver, Gold ve Platinum’dir. Diğer şeylerin yanı sıra, havaalanı salonlarına erişimin yanı sıra daha fazla bonus mil ve bagaj hakkı vaat ediyorlar.

South African Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta, South African Airways uçuş süresine bağlı olarak hafif atıştırmalıklardan çok servisli öğünlere kadar her şeyi sunar. Bilerek bölgesel, Güney Afrika malzemeleri kullanıyorlar. Tüm yemekler ve içecekler bilet fiyatına dahildir.

Business class

South African Airways, yolcularına tanınmış Güney Afrikalı yıldız şefler Benny Masekwameng ve Reuben Riffel tarafından oluşturulan menülerle uzun mesafeli uçuşlarda hizmet veriyor. Her zaman çekici bir şekilde sunulan farklı başlangıçlar, ana yemekler ve tatlılar vardır. Et yemeklerinin yanı sıra çok sayıda vejetaryen menü de sunulmaktadır. Buna ek olarak, havayolunun Güney Afrika’dan çok sayıda ödüllü şarapları vardır.

SAA’da özel yemekler

Özel beslenme ihtiyaçları olan South African Airways yolcularına – örneğin bir gıda alerjisi olduğu, glütene tolerans göstermediği veya vegan bir diyet uyguladığı için – mümkün olan en iyi şekilde lezzetli, çeşitli yemekler sunulur. Bununla birlikte, özel yemekler, kalkıştan en geç 48 saat önce sipariş edilmelidir. Koşer yemek istiyorsanız, kalkıştan en az 72 saat önce sipariş vermelisiniz.

South African Airways Uçak İçi Eğlence

Hem Economy Class hem de Business Class’ta yolcular paralarının karşılığını zevkli yemekler ile alırlar. Business Class’ta tanınmış Güney Afrikalı şeflerin menüleri bile vardır. Economy Class’ta menü veya atıştırmalık olup olmadığı, yolculuğun uzunluğuna bağlıdır. Uçuş sırasında dergiler, interaktif oyunlar, müzik ve filmler ile diziler zaman geçiriyor. Birçok uçakta koltuk aralığı 79 ile 81 cm arasındadır.

Wi-Fi

South African Airways şu anda uçaklarında internet sunmamaktadır. Şimdiye kadar havayolu şirketi, filosunda WiFi kurma planını açıklamadı.

South African Airways Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde South African Airways ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

South African Airways Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için South African Airways bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

South African Airways
IATA ICAO Çağrı Kodu
SA SAA SPRINGBOK

Kuruluş: 1934
Havalimanı Yeri:Güney Afrika
Hubları: JNB
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Voyager
Şirket Sloganı: Bringing the world to Africa and taking Africa to the world

Uçak Sayısı: 16
Uçtuğu Destinasyon:  19
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 15.7
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A340-600, Boeing 737-300

İletişim: Private Bag X13, Johannesburg International Airport, Johannesburg, Gauteng, 1627, Güney Afrika
Telefon Numarası: +27 11 978 1111
Fax: +27 11 978 5103
E-mail: SAAcustomerservice@flysaa.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler South African Airways Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Stockholm → LondraUÇUŞ ARA
2Kopenhag → ParisUÇUŞ ARA
3Kopenhag → LondraUÇUŞ ARA
4Cape Town → JohannesburgUÇUŞ ARA
5Durban → JohannesburgUÇUŞ ARA
6Harare → JohannesburgUÇUŞ ARA
7Johannesburg → Cape TownUÇUŞ ARA
8Johannesburg → DurbanUÇUŞ ARA
9Johannesburg → KinşasaUÇUŞ ARA
10Johannesburg → HarareUÇUŞ ARA
11Johannesburg → LagosUÇUŞ ARA
12Johannesburg → LusakaUÇUŞ ARA
13Johannesburg → Île MauriceUÇUŞ ARA
14Londra → StockholmUÇUŞ ARA
15Londra → KopenhagUÇUŞ ARA
16Londra → OsloUÇUŞ ARA
17Lagos → JohannesburgUÇUŞ ARA
18Lusaka → JohannesburgUÇUŞ ARA
19Île Maurice → JohannesburgUÇUŞ ARA
20Oslo → LondraUÇUŞ ARA