Croatia Airlines Uçak Bileti

Croatia Airlines

En uygun Croatia Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Croatia Airlines Croatia Airlines Hakkında

Croatia Airlines, Hırvatistanı’ın ulusal havayolu şirketidir. Şirket, ilk olarak 20 Temmuz 1989 yılında Zagal (eski Zagreb Havayolları) adıyla kurulmuş ve sadece Cessna 402 uçak tipiyle UPS kargo hizmetleri vermiştir. Ülkede yapılan ilk demokratik seçimlerden sonra Zagal ismi değiştirilerek 23 Temmuz 1990 yılında Croatia Airlines ismini almıştır. Sonuç olarak, iç hat uçuş operasyonları başladı ve 1991 yılında Zagreb-Split hattındaki ilk uçuş yapıldı. Uçağın tasarımı eskisini basitleştirip modernleştirerek 2004 yılında değişti.

Hırvatistan’ın bağımsızlık mücadelesi sebebiyle hava trafiği kapatılan ülkede, Croatia Airlines’nın uçuşları durdurulmak zorunda kalınmıştır. Uçuşların tekrardan başlamasıyla beraber şirket Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesi olmuştur.

Aynı yıl içerisinde havayolu, ilk yurtdışı uçuşu olan Frankfurt şehrine uçuşlarını başlattı. Hırvatistan Havayolları –yolcu sayısı anlamında- eski Yugoslavya ülkeleri arasında birinci sırada olmasında rağmen uzun süren yıllar zararda olmuştur.

Her yıl, uçuş rezervasyonu yapabilen yaklaşık 1,75 milyon kişi Hırvatistan veya Avrupa’daki varış noktalarına taşınmaktadır.  Croatia Airlines filosu, Avrupa’nın en genç ve en modern filolarından biridir ve çoğu Airbus’tan olmak üzere 14 uçağı içermektedir.

Uluslararası hava taşımacılığı birliği IATA ve Avrupa havayolları AEA birliği üyesi olarak, aynı zamanda Star Alliance’ın bölgesel bir üyesidir. Croatia Airlines bonus programına, Avrupa’nın yüksek performanslı sık uçan yolcu programı Miles & More denir. Kazanılan miller uçuş ve yükseltme ödülleri, otel konaklaması veya kiralık arabalarla değiştirilebilir.

Croatia Airlines Merkez Havalimanı

Zagreb Havalimanı (ZAG / LDZA)

Odak Şehirler
Dubrovnik Havalimanı (DBV / LDDU)
Split Havalimanı (SPU / LDSP)

Croatia Airlines Uçuş Sınıfları

Hırvatistan Hava Yolları yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır.

Ekonomi Sınıf

• Sadece yurtdışı uçuşlarında sıcak kuruvasan yada sandviç ve kahvaltı.
• HIRVATISTAN adlı uçuş dergisi

Business Class

• Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda yolcularına aperatif, soğuk veya ılık yemeklerle beraber alkollü ve alkolsüz içecekler sunmaktadır.
• Yerel ve yabancı günlük ve haftalık dergiler.
• HIRVATISTAN adlı uçuş dergisi
• Extra bagaj seçeneği


Crotia Airlines dünya genelinde 23 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Hollanda, İsveç, Yunanistan, İspanya, Lübnan, Sırbistan, Almanya, Belçika, Romanya, Danimarka, İrlanda, Avusturya, Finlandiya, Portekiz, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Bosna Hersek, Norveç, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Makedonya, Bulgaristan, İsrail, İsviçre’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Brussels Airlines Swiss International Air Lines
Air France KLM Royal Dutch Airlines TAP Air Portugal
Air India LOT Polish Airlines Turkish Airlines
Alitalia Lufthansa United Airlines
Asiana Airlines Scandinavian Airlines
Austrian Airlines Singapore Airlines

Önemli mihenk taşları

23 Temmuz 1990 yılında adını Hırvatistan havayolları olarak değiştirmiştir.
1994 yılında, Papa John Paul II, Hırvatistan havayolları ile uçmuştur.
1996 yılında, Hırvatistan havayolları Bosna savaşından sonra Saraybosna’ya uçan ilk havayolu olmuştur.
1997 yılında havayollarının ilk Airbus A320 alımını yaptı ve adını Rijeka koydu.

Croatia Airlines Check-in

Online Check-in

Croatia Airlines’ın online check-in işlemi yolcuların evden hızlı ve rahat bir şekilde check-in yapmalarını ve biniş kartlarını basmalarını sağlar. Servis, kalkıştan 23 saat ile 60 dakika önce mevcuttur ve sadece el bagajı ile seyahat eden yolcular için tasarlanmıştır. Akıllı telefonunuzu kullanarak online olarak da check-in yapabilirsiniz. Havayolu, daha iyi kullanım için Croatia Air App’i geliştirdi.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Bagaj ile check-in yapmak istiyorsanız, uluslararası uçuşlarda 2 saat, yurt içi uçuşlarda kalkıştan 90 dakika önce havaalanında olmalısınız. Burada servis kontuarındaki personele check-in yapabilir veya bazı havaalanlarında bulunan otomatik check-in makinelerini kullanabilirsiniz.

Croatia Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Croatia Airlines’da kabine yolcu başına bir veya iki adet el bagajı alınabilir. Ekonomi sınıfı yolcular için maksimum ağırlığı 8 kg olan bir parça uygulanır. Boyutların toplamı 115 cm’dir (55 cm + 40 cm + 20 cm). Business Class yolcuları bu tür bagajlardan iki parça taşıyabilir. Her iki sınıftaki yolcular da, el çantası veya dizüstü bilgisayar çantası gibi küçük bir bagaj parçasını kabine alabilirler (maksimum boyutlar: 40 x 30 x 10 cm).

Kargo bölümü bagaj

Ulusal ve uluslararası uçuşlarda Business Class’ta bavul başına maksimum 32 kg’a kadar iki adet bagaj alabilirken, Ekonomi Class’ta 23 kg’a kadar olan bir parça ücretsizdir. Genel olarak, bagajın toplam boyutları 158 cm’yi geçmemelidir. İki yaşın altındaki çocuklar için katlanabilir bir bebek arabası veya çocuk koltuğu ek ücret ödemeden alınabilir. Aksi takdirde, taşıma sınıfına bağlı olarak yetişkinler için geçerli olan aynı koşullar uygulanır. Bir yetişkinin kucağında ücretsiz veya %90 indirim ile seyahat eden 2 yaşın altındaki çocuklar için 23 kg ağırlığındaki bir bagaj ücretsiz olarak taşınabilir.

Diğer bagajlar

Spor malzemeleri ve müzik aletleri, standart boyutlardan saparlarsa veya ücretsiz bagaj hakkını aşarlarsa, rezervasyon sırasında belirtilmelidir. Spor bagaj ücretleri, fiyatları aşırı bagaj ücretlerinden daha düşük olan özel koşullara tabidir. Ancak, fiyatlar büyük ölçüde büyüklüğüne bağlıdır. Ancak, Hırvatistan Havayolları yolcu başına ücretsiz ve ücretsiz bagaj hakkına ek olarak bir kayak veya snowboard ekipmanı taşımaktadır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Croatia Airlines Koltuk seçimi

Uluslararası uçuşlar için Croatia Airlines, konuklarına online bilet rezervasyonu yaparken koltuk ayırma seçeneği sunar. Hırvat havayolu şirketi bu hizmet için ücret almıyor. İç hat uçuşlarında tercih edilen koltuk rezerve edilemez, ancak İnternet veya akıllı telefon veya havaalanı kontuarında check-in yaparken tüm koltuklarda ücretsiz koltuk seçme seçeneği vardır.

Croatia Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

Croatia Airlines, sık seyahat edenleri mil biriktirmelerine izin vererek ödüllendiren “Miles & More” sık uçan yolcu programının da bir parçasıdır. Program farklı seviyeler içerir: Miles & More, Frequent Traveler, Senatör ve HON circle. Program, daha yüksek bir sınıfta seyahat, salonlara erişim ve hatta ayrıcalıklı kayıt gibi birçok avantaja erişim sağlar. Yıl boyunca, şirket ayrıca gençler, öğrenciler ve 60 yaşın üzerindeki kişiler için uluslararası uçuşlarında% 15 indirim veya iki yaşından küçük bebekler ve çocuklar için iç hat uçuşlarında ücretsiz olarak sunmaktadır.

Croatia Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Kabinde, Economy sınıfı uluslararası uçuşlarda ve uçuş süresine bağlı olarak yolculara atıştırmalıklar sunmaktadır. Business Class’ta, şirket, diğer şeylerin yanı sıra, günün saatine ve uçuş süresine bağlı olarak hem yurtiçi hem de uluslararası uçuşlarda atıştırmalıklar ve soğuk veya sıcak bir yemek sunar.

Croatia Airlines Uçak İçi Eğlence

Croatia Airlines’ın tüm uçakları video oynatıcıları ile donatılmıştır. Acil durumlarda uçak içi ve dışından yayın yapabilmektedir.

Wi-Fi

Croatia Airlines uçaklarında şu anda kablosuz ağ yok. Havayolu şimdiye kadar filosunda İnternet bağlantısı kurma planını açıklamamıştır.

Croatia Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Croatia Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Croatia Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Business Class ile seyahat eden yolcular Avrupa’nın 22 farklı havalimanındaki VIP Bekleme Salonlarından faydalanabilmektedirler:

Amsterdam Schiphol Havaalanı
Atina Uluslararası Havaalanı El. Venizelos
Barselona Havaalanı
Nikola Tesla Havaalanı
Brüksel Havaalanı
Dubrovnik Havaalanı
Frankfurt Havaalanı
İstanbul Atatürk Havalimanı
Kopenhag Havaalanı
Londra Gatwick Havaalanı
Londra Heathrow Havaalanı
Münih Havaalanı
Paris – Charles de Gaulle Havaalanı
Priştine Uluslararası Havaalanı
Roma Fiumicino Havaalanı (Leonardo da Vinci)
Saraybosna Uluslararası Havaalanı
Büyük İskender Havaalanı
Split Havaalanı
Venedik Marco Polo Havaalanı
Viyana Uluslararası Havaalanı
Zagreb Havaalanı
Zürih Havaalanı

Croatia Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
OU CTN CROATIA

Kuruluş: 1989
Havalimanı Yeri:Hırvatistan
Hubları: ZAG
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: Miles & More
Şirket Sloganı: More than a comfortable flight

Uçak Sayısı: 14
Uçtuğu Destinasyon:  38
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 16.2
Uçak Tipi: Airbus, de Havilland Canada
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, De Havilland Canada DHC-8-400

İletişim: Croatia Airlines Bani 75b, Buzin 10 010 Zagreb, Hırvatistan
Telefon Numarası: +385 1 667 65 55
Fax: +385 1616 01 52
E-mail: contact@croatiaairlines.hr

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Croatia Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → ZagrebUÇUŞ ARA
2Paris → ZagrebUÇUŞ ARA
3Kopenhag → ZagrebUÇUŞ ARA
4Dubrovnik → ZagrebUÇUŞ ARA
5Frankfurt am Main → SplitUÇUŞ ARA
6Frankfurt am Main → ZagrebUÇUŞ ARA
7Münih → ZagrebUÇUŞ ARA
8Split → RomaUÇUŞ ARA
9Split → ZagrebUÇUŞ ARA
10Viyana → ZagrebUÇUŞ ARA
11Zagreb → AmsterdamUÇUŞ ARA
12Zagreb → ParisUÇUŞ ARA
13Zagreb → KopenhagUÇUŞ ARA
14Zagreb → DubrovnikUÇUŞ ARA
15Zagreb → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
16Zagreb → MünihUÇUŞ ARA
17Zagreb → SplitUÇUŞ ARA
18Zagreb → ViyanaUÇUŞ ARA
19Zagreb → ZürihUÇUŞ ARA
20Zürih → ZagrebUÇUŞ ARA