United Airlines Uçak Bileti

United Airlines

En uygun United Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

United Airlines United Airlines Hakkında

United Airlines bir Amerikan havayoludur ve dünyanın en büyük havayollarından biridir. United Airlines, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski ticari havayolu şirketidir.

United Airlines’ın tarihi, Walter T. Varney tarafından 1926 ve 1934’te kurulan Varney Air Lines ve Varney Speed Lines’a kadar uzanıyor. 1980’lerde United Airlines 50 eyalete ilk uçan havayolu oldu. On yıl sonra, 1997’de, küresel havayolları birliği olan Star Alliance’ın kurucu üyesi olarak ortaya çıktı. Filo Boeing ve Airbus uçaklarından oluşur.

United Airlines’ın sık uçan yolcu programı MileagePlus®, bilet satın alımlarında veya çok sayıda ortaktan mil toplama ve daha sonra indirimler için alışveriş yapma fırsatı sunar. Miller sadece biletler için değil, aynı zamanda gezi uçuşları ve otel konaklaması için de kullanılabilir. United Airlines logosu lale şeklindedir ve kırmızı ve mavi çizgilerden oluşur.

İklimi korumak için United Airlines sürdürülebilir yakıtların kullanımı ve uçakta geri dönüşümün sürekli iyileştirilmesi üzerinde çalışıyor. Kabin personeli, uçuş sırasında alüminyum, kağıt ve plastiği ayrı ayrı toplar ve daha sonra yeniden işleme için geri dönüşüm tesislerinde işlenir.

United Airlines Merkez Havalimanı

Chicago O’Hare Uluslararası Havaalanı (ORD / KORD)

İkincil Üs
Houston George Bush Kıtalararası Havaalanı (IAH / KIAH)
Denver Uluslararası Havaalanı (DEN / KDEN)
Cleveland Hopkins Uluslararası Havaalanı (CLE / KCLE)
Guam Antonio B. Won Pat Guam Uluslararası Havaalanı (GUM / PGUM)
Los Angeles Uluslararası Havaalanı (LAX / KLAX)
Tokyo Narita Havaalanı (NRT / RJAA)
Newark Liberty Uluslararası Havaalanı (EWR / KEWR)
San Francisco Uluslararası Havaalanı (SFO / KSFO)
Washington Dulles Uluslararası Havaalanı (IAD / KIAD)

United Airlines Uçuş Sınıfları

United Airlines, uçuşlarında dört farklı ulaşım sınıfına ayırır (rotaya ve uçak tipine bağlı olarak). United Economy, keyifli bir uçuş için özel standart hizmetler sunmaktadır. United Economy Plus ilave ayak boşluğu sağlar. United Business, iş seyahatinde olanlar için doğru seçimdir. Buna karşılık, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki uçuşlarda seçici müşteriler United First’ ile kendilerini şımartabilirler.

Uluslararası uçuşlarda her yolcu için ücretsiz yemek ve içeceklerin yanı sıra video ekran standarttır.


Havayolu küresel bir rota ağı sunuyor. Ana merkez Chicago. Diğer merkezler Denver, Los Angeles, San Francisco ve Washington’dur. Özellikle Orta Batı ve Batı Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklanan yoğun bir yerel uçuş ağı vardır. Önemli yerler Phoenix, Atlanta ve Detroit’tir. Ayrıca Dominik Cumhuriyeti’ndeki Punta Cana ve Jamaika’daki Montego Körfezi de dahil olmak üzere Orta Amerika ve Karayipler’deki popüler tatil yerlerine uçuyor. Frankfurt, Paris, Amsterdam veya Moskova gibi Avrupa şehirleri de önemli yerlerdir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aer Lingus Azul Brazilian Airlines LOT Polish Airlines
Aeromar Boutique Air Lufthansa
Air Canada Brussels Airlines Scandinavian Airlines
Air China Cape Air Silver Airways
Air India Copa Airlines Singapore Airlines
Air Dolomiti Croatia Airlines South African Airways
Air New Zealand EgyptAir Swiss International Air Lines
All Nippon Airways Ethiopian Airlines TAP Air Portugal
Asiana Airlines Eurowings Turkish Airlines
Austrian Airlines EVA Air
Avianca Hawaiian Airlines

United Airlines Check-in

İster evde ister ofiste olun, United Airlines’dan online check-in yapabilirsiniz. Biniş kartı doğrudan yazdırılır veya cep telefonuna kaydedilir.

Online Check-in

United Airlines online check-in’ine aşağıdaki bağlantıdan kolayca erişebilirsiniz. Tabii ki doğrudan havayolunun ana sayfasına (www.united.com) gidebilir ve check-in işlemini “Print boarding pass” ile başlatabilirsiniz.

United Airlines online check-in’i kimler kullanabilir?

Seyahatin ilk uçuşu United Airlines ile gerçekleşiyorsa, online check-in kullanılabilir. Bununla birlikte, rota dörtten fazla uçuş segmentine yayılmayabilir. Tüm yolcuların grup büyüklüğü 9 geçmemelidir.

Bir kağıt bilet satın aldıysanız, ne yazık ki United Airlines web check-in işlemi mümkün değildir.

Bagaj ne olacak?

Bagajınızı havaalanındaki United Airlines kontuarına bırakabilirsiniz. Birçok havaalanında uygun ATM’ler de bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri içinde seyahat ediyorsanız, kalkıştan en az 30 dakika önce bagajınızı teslim etmelisiniz. Başka bir ülkeye uçarsanız, 60 dakikaya ihityacınız vardır.

Uçuş kartınızı mı unuttunuz veya kaybettiniz mi?

Biniş kartınızı unuttuysanız veya kaybettiyseniz, check-in makinesinde havaalanında ücretsiz olarak tekrar yazdırabilirsiniz.

Mobil check-in mümkün müdür?

United Airlines ayrıca mobil check-in imkanı sunmaktadır. Akıllı telefonunuzla sayfaya gidin: mobile.united.com veya havayolu uygulamasını yükleyin. Bu durumda, biniş kartının basılması gerekmez, sadece cep telefonuna gönderilir.

Check-in başlama saati

Havayolu online check-in’i genellikle 24 saat önceden yapılabilir. Uçağın kalkışından en az 60 dakika önce, Amerika Birleşik Devletleri’nde 30 dakika önce tamamlanmış olmalıdır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini United Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

United Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

United Airlines’ın el bagajı düzenlemelerinin son derece şeffaf olduğu düşünülmektedir. Economy Class, First Class ve Business Class’ta bir yolcu olarak her zaman 22 cm x 35 cm x 56 cm boyutlarında bir bagaj alabilirsiniz. Havayolu ağırlık hakkında bilgi vermiyor, ancak deneyim bu konuda çok uygun olduğunu gösterdi. Dizüstü bilgisayar gibi kişisel bir eşya da doğrudan uçağa alınabilir ve uçuş sırasında kullanılabilir. Kişisel eşya en fazla 22 cm x 25 cm x 43 cm olabilir. Küçük çocuklu gezginler, yolcu bölmesine bir bebek bezi çantası da alabilir

Kargo bölümü bagaj

Kuzey Amerika’daki uçuşlar için servis ücretleri geçerli olabilir. Ancak, bu ücretler yalnızca Ekonomi Sınıfı için geçerlidir ve ilk çanta için yaklaşık 25 $ – 30 $ ve ikinci çanta için yaklaşık 35 $ ‘dır. Diğer tüm uçuşlar için Economy Class’taki bir parça bagaj genellikle ücretsizdir. Business Class’ta bagaj hakkı, bağlantıdan bağımsız olarak iki adet bagaj içerir. Economy Class’ta izin verilen ağırlık, bagaj başına 23 kg, diğer tüm sınıflar 32 kg’dır. Bir bagaj parçasının boyutlarının toplamı 158 cm’yi geçemez.

Diğer bagajlar

Normal bagajlarının yanı sıra uçağa binmek veya spor malzemelerini kontrol etmek isteyen herkes, bu seyahat öğelerinin bagaj hakkına uymaması ve bagaj hakkından daha az olması koşuluyla, tüm bağlantılarda ilgili fazla bagaj ücretini ödemek zorundadır. Kemanlar veya gitarlar gibi daha küçük müzik aletleri, yeterli el bagajı olması ve ön koltuğun altına veya bagaj bölümlerine yerleştirilebilmesi koşuluyla, izin verilen el bagajı içine dahil edilerek yolcu bölmesine alınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

United Airlines Koltuk seçimi

Tarifeye bağlı olarak, koltuklar rezervasyon sırasında ve daha sonra kalkıştan 24 saat öncesine kadar rezerve edilebilir. Bu süreden sonra, kalan koltuklar online check-in sırasında normal koltuklar olarak mevcut olacaktır ve ücretsiz olarak seçilebilir. İkincisi, Economy Basic hariç tüm tarifeler ile mümkündür. Burada, koltuk binişten önce otomatik olarak atanır ve ekstra ücret ödemeden seçilemez.

United Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

MileagePlus Sadakat Programı

MileagePlus, Amerikan havayolu United Airlines’ın sık uçan yolcu programının adıdır. MileagePlus müşteri milleri beş üye seviyesine bölerek çeşitli avantajlar sunar. Mil Puanları ayrıca Star Alliance havayolları ile uçak bileti alırken (Avusturya Havayolları, Lufthansa, Türk Hava Yolları veya İsviçre gibi) ve araba kiralarken (Hertz ve diğerlerinden) kullanırken ve çeşitli otel zincirleri rezervasyon yaparken (Clarion, Hilton ve Holiday Inn) gibi) kazanılabilir .

Mileage Plus statülerine genel bakış

Premier Silver statüsü, ekstra bagaj ve yüksek bekleme listesi önceliği gibi avantajların yanı sıra ABD içindeki uçuşlara ücretsiz upgrade imkanı sunar ve üyeler United Airlines veya Star Alliance havayollarından biri ile 25.000 uçuş mili veya 30 segmenti tamamlar tamamlamaz etkinleştirilir. bir yıl içinde. Premier Gold, yılda 50.000 mil veya 60 segment ile elde edilen statüdür. Diğer şeylerin yanı sıra bu, dünya çapında Star Alliance salonlarına erişimin yanı sıra öncelikli biniş ve daha fazla bagaj hakkı sağlar. Bir takvim yılı içinde 75.000 mil veya 90 uçuş segmentinden Premier Platinum statüsü kazanılır ve başka avantajlar da sunar. 1K statüsü, yılda 120 segment veya 100.000 havayolu miline sahip üyelerin özel koltuklara erişmesine izin verir ve United Airlines ile yapılan tüm uçuşlar için 6 yükseltme kuponu sunar. MileagePlus ile kazanılan miller ücret karşılığında başkalarına da aktarılabilir.

United Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfında yemek servisi

Economi sınıfında, uçakta yemek servisi kalkış saati, uçuş süresi ve uçulan yere gibi birçok faktöre bağlıdır. Yemekler, küçük atıştırmalıklardan çok çeşitli menülere kadar uzanıyor. Alkolsüz içeceklerin yanı sıra kahve, çay ve meyve suyu genellikle ücretsizdir.

Kuzey Amerika içinde uçuşlar

Kuzey Amerika’da ikram, uçuş süresine bağlıdır. Kalkış saatine bağlı olarak yaklaşık bir ile iki saat süren uçuşlar için yolcu, kekler veya çörekler içeren küçük bir atıştırmalık veya bir dizi yüksek kaliteli atıştırmalık alır. Havayolu sadece birkaç saat süren bir uçuş ise aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yemekler içeren tam bir menü sunar.

Uluslararası uçuşlar (Business class ve First class)

Uluslararası uzun mesafeli uçuşlarda, Business Class ve First Class yolcuları, tercihen bölgesel malzemelerle hazırlanan özenle derlenmiş menüler alır. Her seyahatin başında servis edilen ısıtmalı somunlar United Airlines için tipiktir. Daha sonra, First Class yolcuları çeşitli başlangıçlar, ana yemek, peynir ve çeşitli tatlılardan oluşan altı çeşit menüden yararlanabilirler. Business Class’ta havayolu beş çeşit yemek servis etmektedir. United Airlines ayrıca Asya, İsrail, Japonya, Hindistan ve Yeni Zelanda’daki destinasyonlara seyahat ederken ilgili ülkelerden bölgesel spesiyaliteler sunmaktadır.

Hangi özel yemekler sunulmaktadır?

United Airlines, özel beslenme ihtiyaçları için özel yemekler sunmaktadır. Vejetaryen, vegan ve glutensiz yemeklerin yanı sıra Müslüman, Yahudi, Hindu ve Jain diyet gereksinimlerini karşılayan yemekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak, tüm uçuşlarda tüm özel yemekler mevcut değildir. Örneğin Hindu-vejetaryen ve Jain yemekleri sadece Hindistan’a çift yönlü uçuşlar için rezerve edilebilir. Havayolu şirketi ayrıca özellikle iki ile on iki yaş arasındaki çocuklar için yemekler sunmaktadır. Ancak özel yemek siparişleri her zaman havayolu tarafından kalkıştan 24 saat öncesine kadar alınmalıdır.

United Airlines Uçak İçi Eğlence

ABD havayolu şirketi, uçak içi eğlence söz konusu olduğunda en gelişmiş havayolu şirketlerinden biri olarak kabul edilir. Burada eğlenceyi uçakta kullanmak için birkaç seçeneğiniz var. Bir yandan, koltuğunuzda modern bir eğlence sisteminiz var. “United Private Screening” de çok sayıda gişe rekorları kıran televizyon programlarına ve VEVO’nun dizi ve müzik videolarına erişebilirsiniz.

Öte yandan, kendi cihazlarınızı eğlence sistemine bağlayabilirsiniz. Orada diğer havayolları ile karşılaştırıldığında dünyanın en büyük program seçeneklerine sahipsiniz. En son ABD’deki uçuşlarda 100’den fazla TV kanalı ile DIRECTV’e erişebilirsiniz. İsterseniz, uçakta veya uçuşunuz için önceden farklı WiFi paketleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Wi-Fi

Tüm United Airlines uçuşları ve iki kabinli uçaklar WiFi üzerinden internet bağlantısı sunmaktadır. Bu, sohbet programlarında, e-postalarda veya sosyal ağlardaki etkinliklerde iletişim için kullanılabilir. Sesli ve görüntülü aramalar yasaklanmıştır. United Airlines, her biri farklı uçuş alanlarını kapsayan Gogo, Panasonic, Thales ve ViaSat sağlayıcılarıyla işbirliği yapıyor.

United Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde United Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

United Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için United Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

United Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
UA UAL UNITED

Kuruluş: 1926
Havalimanı Yeri:Amerika Birleşik Devletleri
Hubları: CHI
Sahibi: United Continental Holdings
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: MileagePlus
Şirket Sloganı: Fly The Friendly Skies

Uçak Sayısı: 843
Uçtuğu Destinasyon:  342
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 15.9
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Boeing 737 MAX 9, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 757-200, Boeing 757-300, Boeing 767-300, Boeing 767-400, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-8, Boeing 787-9, Boeing 787-10

İletişim: United Airlines, Inc. PO Box 06649 Chicago, IL 60606-0649 Amerika Birleşik Devletleri
Telefon Numarası: +1 847 700 40 00, +1 800 864 83 31
Fax: +1 847 700 22 14
E-mail: eservice@united.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler United Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Washington → NewarkUÇUŞ ARA
2Newark → WashingtonUÇUŞ ARA
3Newark → WashingtonUÇUŞ ARA
4Newark → HoustonUÇUŞ ARA
5Newark → LondraUÇUŞ ARA
6Newark → ChicagoUÇUŞ ARA
7Newark → TorontoUÇUŞ ARA
8Frankfurt am Main → NewarkUÇUŞ ARA
9Washington → NewarkUÇUŞ ARA
10Washington → NewarkUÇUŞ ARA
11Houston → NewarkUÇUŞ ARA
12Houston → ChicagoUÇUŞ ARA
13Newark → WashingtonUÇUŞ ARA
14Newark → ChicagoUÇUŞ ARA
15Londra → NewarkUÇUŞ ARA
16Chicago → NewarkUÇUŞ ARA
17Chicago → HoustonUÇUŞ ARA
18Chicago → Los AngelesUÇUŞ ARA
19Chicago → NewarkUÇUŞ ARA
20San Francisco → Los AngelesUÇUŞ ARA