Tripuck Tripuck
Forgot password?

Aegean Airlines

Aegean Airlines Uçak Bileti

A3.png

En uygun Aegean Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Aegean Airlines Hakkında

Aegean Airlines merkezi Kifisia’da bulunan Yunanistan menşeli havayolu şirketidir. 1999 yılında kurulan havayolu ilk uçuşunu Atina’dan Heraklion’a gerçekleştirmiştir. Theodoros Vassilakis havayolu’nun büyük hissesine sahiptir. Günümüzde  en fazla yolcu taşıyan , uçuş ağı ve uçak sayısı ile Yunanistan’da 1.sıradadır. 2010’dan beri Star Alliance global havacılık organizasyonu üyesidir. Atina Uluslararası Havaalanı , Larnaka Uluslararası Havalimanı ve Selanik Uluslararası Havalimanı’nı hub olarak kullanmaktadır.Havayolu hem tarifeli hem de charter seferler düzenlemektedir.

Ayrıca Olympic Air firmaya bağlı iştraki’dir.

Rodos, Santorini, Selanik ve Mikanos gibi 9 Yunanistan şehrine iç hat uçuşu gerçekleştirmektedir. Dış hatlarda ise uçtuğu belli başlı ülkeler ; Kıbrıs, Fransa, İtalya, Almanya, Türkiye, İngiltere, Suudi Arabistan ve Rusya’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air CanadaLufthansa
Air SerbiaOlympic Air
airBalticS7 Havayolları
Brussels AirlinesScandinavian Airlines
Bulgaria AirSingapore Airlines
EgyptAirSWISS
Ethiopian AirlinesTAP Portugal
Etihad AirwaysTAROM
Gulf AirTürk Havayolları
LOT Polish Airlines

Aegean Airlines Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 30 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Aegean Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Aegean Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı
El bagajının boyutu, tüm rezervasyon sınıflarında 56 x 45 x 25 cm’yi geçmemelidir. Bu, ulusal ve uluslararası tüm bağlantılar için geçerlidir. Ekonomi sınıfı yolcularının 8 kg 1 parça bagaj hakkı bulunmaktadır. First ve Business Sınıfında maksimum ağırlığı 8 kg’yı geçmeyecak 2 parça bagaj hakkı bulunmaktadır.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümünde taşınacak bagajlar ücret sınıfına göre farklılık göstermektedir.

 Sınıf / Yolcu tipiücrestsiz bagaj hakkı Boyut
 Ekonomi – GoLight Bulunmamaktadır.N/A
 Ekonomi – Flex 1 parça 23 kg 158 cm
 Business 2 parça herbiri 32 kg 158 cm
 Miles+Bonus Gold* &  Star Alliance Gold Business : 3 parça 32 kgEkonomi Flex: 2 parça 23kg

Economy GoLight: 1 parça 23kg

 158 cm

Diğer bagajlar
Bütün spor ekipmanları ücret karşılığında taşınmaktadır. Müzik aletleri eğer mevcut koşullara uyuyorsa taşınabilir. Yoksa ilave koltuk rezervasyonu yapmanız gerekebilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Aegean Airlines Koltuk seçimi

Aegean Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.
Aegean Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles+Bonus Sadakat Programı

Miles and Bonus, Aegean Airlines’ın mil programı olup, üyeler indirim veya uçuşla ilgili özel servislerden yararlanılabilir. Havayolunun yanısıra Star Alliance üyesi diğer havayollarında da mil kazanabilirsiniz. Ayrıca araba kiralama Hertz, Duty free ve otel reservasyonlarında da mil kazanma imkanı sunmaktadır.

Farklı üyelik kartları aracılığıyla çeşitli avantajlar
Miles ve Bonus, üç üyelik imkânı sunuyor. Bunlara Mavi, Gümüş ve Altın üyeliği dahildir. Üye statünüze göre kazanacağınız imkanlar farklılık göstermektedir.  Mavi Üyelik için Aegean Airlines , Olimpic Air ya da Star Aliiance havayollarından biri ile uçuş gerçekleştirmeniz yeterlidir. Gümüş statüsü için yılda en az 12.000 mil kazanmalısınız. Üyelikten dolayı, havalimanında özel ilgi ve koltuk upgrade’i imkanı bulunmaktadır. Altın üyesi olarak 12 ay içinde 24.000 mil toplanmalıdır. O zaman havalimanında ücretsiz olarak bir araba park edebilir veya bagaj bırakabilirsiniz.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

İç hatlar

Business SınıfMil
C, D, Z, A800
Ekonomi SınıfMil
Y, M, B600
L, W, V, O, G, Q, K, J, S, E, H500
U, P, T200

*I, X, N, R sınıflarından mil kazanılamaz.

Dış hatlar

Business SınıfıMi kazanımMinimum mil
C, D, Z, A150%1600
Ekonomi SınıfıMil KazanımMinimum mil
Y, M, B, Η125%1000
L, W, V, O, G, Q, K, J, S100%800
U, P, T, E75%400

*I, X, N, R sınıflarından mil kazanılamaz.

Aegean Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Aegean Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Aegean Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Aegean Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Aegean Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Aegean Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Aegean Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

A3.png
IATAICAOÇağrı Kodu
A3AEEAEGEAN

 

 • Kuruluş: 1999
 • Havalimanı Yeri:Yunanistan
 • Hubları: ATH
 • Sahibi: Theodoros Vassilakis
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sık Uçuş Programı: Miles+Bonus
 • Şirket Sloganı: For everything "distant" you want to bring near

 

 • Uçak Sayısı: 49
 • Uçtuğu Destinasyon:  153
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama