ethiopian airlines

ETHIOPIAN AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1945
 • Havalimanı Yeri: Etiyopya
 • Sahibi: Etiyopya Devleti
 • Uçuş Ağı: 113
 • Hedefler: Özellikle Etiyopya ve Afrika, ayrıca bazı Avrupa, Amerika ve Asya
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: ShebaMiles
 • Uçak tipi: Airbus A350-900 , Boeing B737-700 / 737-800ER / 767-300ER / 777-200LR / 777-300ER / 787-8 , Bombardier Dash 8 Q400
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 92
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , De Havilland Canada

ETHIOPIAN AIRLINES UÇAK BİLETİ

Ethiopian Airlines, Addis Ababa merkezli Etiyopya'nın ulusal havayoludur. 1945 yılında kurulmuştur. Bole Uluslararası Havalimanı hub olarak kullanılmaktadır. Çoğunlukla Afrika ülkeleri ve Nairobi veya Johannesburg gibi şehirleri seferler yapmaktadır. Aynı zamanda uluslararası destinasyonlar için yolcular rezervasyon yapabilirler. Ethiopian Airlines, konuklarına uçmayı daha da keyifli hale getiren özel bir hizmet sunmaktadır. Etiyopya Havayolları ile yapılan bir uçuşta sadece konforlu değil, her şeyden önce güvenlikde ön planda tutulmaktadır. Afrika'daki güvenilir havayollarından biridir.

Havayolu'nun iç hatlarda uçmakta olduğu şehirler; Addis Ababa, Arba, Minch, Asosa, Aksum, Awasa, Bahar Dar, Dembidolo, Dessie, Dawa Dire, Gambela, Goba, Gode, Gondar, Humera, Jijiga, Jimma, Kebri Dahar, Lalibela, Mekele ve Semera'dır.

Havayolu yurtdışında Afrika kıtasının neredeyse tamamına yakın ülkesine uçmaktadır. Uçmakta olduğu yurtdışı destinasyonlar; Angora, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Çad, Çin, Comoros, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Cibuti, Ekvator Ginesi, Gabon, Gana, Gine, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Malawi, Malezya, Mali, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Kongo Cumhuriyeti, Ruanda, Suudi Arabistan, Senegal, Somali, Güney Afrika, Güney Sudan, Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda, Zambiya ve Zimbabve'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean AirlinesAustrian AirlinesOman Air
Air CanadaAvianca BrazilRwandAir
Air ChinaEgyptAirScandinavian Airlines
Air EuropaEl AlShenzhen Airlines
Air IndiaKuwait AirwaysSingapore Airlines
Air NamibiaLAM Mozambique AirlinesSouth African Airways
All Nippon AirwaysLufthansaTAP Portugal
Asiana AirlinesMalawian AirlinesTurkish Airlines
ASKY AirlinesMalaysia AirlinesUnited Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 36 saat öncesinde başlayıp 2 saat kala son bulmaktadır.

SHEBAMILES SADAKAT PROGRAMI

Etiyopya Havayolları yolcuları, sadece bu havayolu şirketinin yüksek konforundan fayda sağlamakla kalmaz aynı zamanda kendilerini bonus programı ShebaMiles'e de kayıt edebilirler. Ayrıcalıklar, Star Alliance'ın tüm havayollarını, Batı Afrika'dan ASKY havayolunu, oteller, araba kiralama şirketleri vecsayısız restoranlarandan ortağı tarafından sağlanmaktadır. Partner'e bağlı olarak, müşteriler indirim, ücretsiz fazla bagaj, daha fazla mil kazanabilmektedirler. Yolcu daha fazla uçarsa gümüş ve altın üyeliğe yükselebilir ve daha fazla lüks imkanlardan faydalanabilir.

Kayıt formaliteleri, mil toplama ve geri ödeme
Yolcu Online veya Etiyopya Havayolları'na gönderilen basılı bir form aracılığıyla üye olabilir. Üye olduktan sonra online olarak veya çağrı merkezinden miller takip edilebilir . Müşteriler ShebaMiles'de temel ve statü milleri toplamaktadır. Bazı hareketlerde ve statüye bağlı olarak miller toplanabilir. Statü milleri üyelik durumunu tanımlarken, Basic miller Etiyopya Airlines ve Star Alliance'da avantajlar için kulanılır. Miller kullanmak çoğunlukla serbestttir, ancak sınıf yükseltmeleri sadece ShebaMiles katılımcılarına açıktır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Business Class yolcularına, 115 cm'den (L + H + B) daha büyük olmadıkça, kabinde 8 kg'lık maksimum iki el parça bagaj hakkı bulunmaktadır. Ekonomi sınıfında ağırlık limiti 7 kg'dır. Buna ek olarak, her yolcu bir çanta, kamera, kitap , dergi veya bir dizüstü bilgisayar gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak taşıyabilir.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj hakkı, güzergah ve rezervasyon sınıfına bağlıdır. Havayolu web sitesinde bagaj hakkınız ücretsiz hesaplanmaktadır. Bagaj sınırlamaları sadece Atlantik'teki uçuşlar için geçerlidir. Ekonomi Sınıfı'nda, tek bir bagajın maksimum ağırlığı 23 kg ve Business sınıfın 32 kg'dır. Daha ağır olan bagajlar uçuşa kabul edilmez. Etiyopya Havayolları ile ABD'deye uçulan uzun mesafeli uçuşlarda Ekonomi Sınıfı 23 kg, Cloud Nine'de 32 kg olmak üzere iki bagaj hakkı bulunmaktadır. Sheba Miles Gold, Silver ve Star Gold yolcuları ek bir çanta taşıyabilir. Kendi koltukları olmayan çocuklar için 10 kg'lık bir bagaj hakkı bulunmaktadır.

Diğer bagajlar
Diğer bagajlar her zaman ekstra ücretlendirilir. Spor ekipmanları ücretsiz bazen taşınabilir. Kayak ekipmanında 3 kg'yi golf mazemelerinde ise 6 kg fazla bagaj olursa ücret ödersiniz.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.