Icelandair Uçak Bileti

Icelandair

En uygun Icelandair uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Icelandair Icelandair Hakkında

1937’de kurulduğunda, daha sonra Flugfélag Akureyrar olarak adlandırılan Icelandair şirketi, üssünü İzlanda’nın kuzey kıyısındaki Akureyri’de kurdu. 1943 yılında şirketin merkezi Reykjavik’e taşındı ve adını Flugfélag Islands olarak değiştirdi. Bir yıl sonra, 1944’te üç İzlandalı pilot Loftleidir ile rakip bir şirket kurdu. Uluslararası alanda faaliyet gösteren Flugfélag ve Loftleidir, 1973’te birleşmeye karar verdiler; Flugleidir şirketi doğdu, Ekim 1979’da Icelandair olarak yeniden adlandırıldı.1980’lerde ve 1990’larda filo kademeli olarak yenilendi ve grup Boeing 757-200 ve 737-400 uçaklarına yatırım yaptı. 2003 yılında şirket, turizmde tamamen dönüşecek ve gelişecek, birçok turist ve iş adamı taşıyacaktı. 2005 yılında grup FL Grubu adını aldı ve içinde değişiklikler yapıldı; Sonuç, satın alımlarının Icelandair Grubu da dahil olmak üzere alt gruplara bölünmesidir. Ertesi yıl, Icelandair Group satıldı ve Reykjavik Borsası’na girdi. Bugün, şirket güvenli olduğu sürece çok dinamik, güvenilir ve pratik olarak tanınmaktadır.

Havayolu bir havacılık derneğinin üyesi değildir, ancak müşterilerine ucuz bağlantılar sunmak için Alaska Havayolları gibi bazı havayolları ile işbirliği yapar. Filo, hepsi İzlanda volkanlarının isimlerini taşıyan Boeing’lerden oluşuyor ve Icelandair’in anavatanı ile olan ilgisini gösteriyor.

Sık uçan yolcu programı Saga Club olarak adlandırılır ve ücretsiz uçuşlar, bilet yükseltmeleri, kiralık araba ile seyahat, otel konaklaması veya Saga Mağazasında alışveriş gibi ödüller sunar. Uçuştan önce Saga Lounge’da dinlenebilirsiniz. Icelandair, Avrupa’nın en dakik havayollarından biridir.

Icelandair Merkez Havalimanı

Reykjavik Keflavik Uluslararası Havaalanı (KEF / BIKF)

Icelandair Uçuş Sınıfları

Icelandair havayolu şirketinin 2 konfor seviyesi vardır: Ekonomi sınıfı ve Saga Premium sınıfı. Ekonomi sınıfında, yolcular sandviç ve alkollü içeceklerin satıldığı geniş koltuklara sahiptir. Saga sınıfı 4 kişilik sıralar ve geniş bacak boşluğu ile daha fazla konfor sunuyor. Yolcular ayrıca sınırsız içki ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yemekler içeren bir menüye sahiptir. Tüm sınıflar bireysel ekranlara ve ücretsiz alkolsüz içeceklere sahiptir.


Havayolu İzlanda’daki turizmin gelişmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Hem tarifeli hem de charter uçuşları sunulmaktadır. Londra, Stockholm, Amsterdam ve Düsseldorf gibi başlıca destinasyonlar Avrupa’dadır. Toronto, Boston, Seattle ve New York gibi Kuzey Amerika şehirlerine de hizmet verilmektedir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Alaska Airlines JetBlue
Air Iceland Connect Cabo Verde Airlines Scandinavian Airlines
airBaltic Finnair Sun Country Airlines

Icelandair Check-in

Icelandair’in sloganı yeniliktir, bu nedenle havayolu müşterilerine check-in sırasında çok çeşitli seçenekler sunar.

Online Check-in

ABD’ye seyahat etmek isteyen tatilciler uçuştan en az 24 saat önce online check-in yapabilirler. Avrupa, İzlanda veya Kanada’ya uçan herkes kalkıştan 36 saat önce check-in yapabilir. Online check-in işlevi kalkıştan 60 dakika önce kapanır.

Bu, biniş kartının akıllı telefon cüzdanına veya hesap cüzdanına kaydedilmesini sağlar – sadece onay e-postasındaki bağlantıyı açın, kaydedin ve akıllı telefonunuzla kolayca kontrol edin.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Otomatik check-in makineleri belirli havaalanlarında da mevcuttur. Icelandair’in ana havaalanı ve İzlanda’nın en büyük havalimanı olan Keflavik’te bagajlar, otomatik check-in makinesinde bile teslim edilebilir.

Icelandair Bagaj Kuralları

El bagajı

Saga Class ve Economy Comfort’ta her yolcu birlikte iki adet el bagajı ve küçük bir kişisel eşya alınabilir. Economy Class’ta kişi başına bir parça valize izin verilir. Her el bagajı için izin verilen maksimum ağırlık on kilogramdır. El bagajının toplam uzunluk, genişlik ve yüksekliği 115 santimetreyi (55 x 40 x 20 santimetreyi) aşmamalıdır. Aynı el bagajı kuralları, yetişkin olarak sabit koltuk gereksinimi olan iki yaşın üzerindeki çocuklar için geçerlidir. 2 yaşın altındaki bebeklerin koltuk hakkı yoktur, bu nedenle kendi el bagajınızı getirmenize izin verilmez. Sıvılar el bagajında taşınabilir, ancak maksimum 1 litrelik şeffaf, yeniden kapatılabilir bir plastik bir şişede taşınmalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Aşağıdaki ücretsiz bagaj hakkı ABD ve Kanada’ya çift yönlü uçuşlar için geçerlidir: Saga Sınıfı’nda her biri 32 kg 2 parça, Ekonomi Comfort ve Ekonomi Sınıfında her biri 23 kg 2 parça. Saga Gold ve Saga Silver sahiplerinin normal bagaj hakkına ek olarak bir parça bagaj taşımasına izin verilir. Avrupa içi uçuşlar için düzenlemeler: Saga Class’ta her bir bagaj için 32 kilogramlık iki adet bagaj, Economy Comfort Sınıfında her biri 23 kg’a 2 adet ve Ekonomi sınıfında 23 kg ağırlığında bir adet bagaj hakkı vardır. Saga Gold ve Saga Silver sahiplerinin normal bagaj hakkına ek olarak bir parça bagaj taşımasına izin verilir. Aşağıdakiler tüm uçuşlardaki küçük çocuklar için geçerlidir: 23 kilograma kadar olan bir bagaj parçası ve bir bebek arabası ve / veya puset / araba koltuğu. Buna ek olarak, tüm uçuşlar için bagaj başına maksimum 158 santimetre boyutunda uygulanır. Fazla bagaj ek ücrete tabidir.

Diğer bagajlar

Uçuştan önce rüzgar sörfü ekipmanı, sörf tahtaları veya “özel bagaj” olarak kabul edilen müzik aletleri gibi özel bagajlar rezerve edilmelidir. Ayrıca, spor malzemeleri küçük – orta – büyük olmak üzere üç fiyat yapısı segmentine ayrılmıştır. Havayolunun web sitesinde ek maliyetlerin olup olmayacağını ve ne kadar olacağını belirtilmişdir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Icelandair Koltuk seçimi

Hem rezervasyon sırasında hem de online check-in sırasında koltuk rezervasyonu yapılabilir, bazı koltuklar ücretsizdir. Bunlar artık gösterilmiyorsa veya online olarak bir seçim yapılamıyorsa, daha fazla koltuk olmadığı anlamına gelmez, ancak havaalanında kalan koltuklar atanır. Daha fazla bacak boşluğuna sahip özel yerler ek ücrete tabidir.

Icelandair Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Saga Club Sadakat Programı

Saga Club, müşterilerinin ilgili uçuşlarını kullanarak mil kazanabilecekleri ve seyahat edenler için indirimli uçuşlar ve hizmetler şeklinde sayısız avantajdan yararlanabilecekleri Icelandair havayolu şirketinin sık uçan yolcu programıdır. Puanlar ve miller uzun zamandan beri sadece Icelandair’in uçaklarıyla değil, aynı zamanda Air Iceland, Finnair ve Alaska Air gibi işbirliği ortaklarının uçuşlarıyla da kazanılmaktadır.

Duruma bağlı olarak farklı ayrıcalıklar kullanın

Saga Club’da kullanılabilecek üç farklı üyelik seviyesi vardır. Giriş seviyesine (“Saga Blue”) ek olarak, Silver ve Gold statüleri de bulunmaktadır. Silver üye olarak yılda toplam 40.000 puan toplamalısınız. Buna karşılık, bekleme listesi uçuşlarına ilişkin tercihli muameleden ve sonraki uçuşlarda yüzde 10 bonusdan faydalanılmaktadır. Bir Gold üyesi olarak, on iki ay içinde 80.000 puan toplamanız gerekir; bu puanlar sonraki uçuşlarda yüzde 20 indirim içerir.

Icelandair Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu şirketi, üç sınıfı olan Economy Class, Economy Comfort Class ve Saga Class’ta tüm yolcular için alkolsüz içecekler, çay ve kahve gibi alkolsüz içecekler sunmaktadır. Menü genellikle ekonomi sınıfında ödemeniz gereken tipik İzlanda yemeklerine sahiptir. Atıştırmalıklar ve sandviç, tapas, müsli, salata ve hamburger gibi yemekler de servis edilmektedir. İki ve on bir yaş arasındaki her çocuğa sınıftan bağımsız olarak ücretsiz bir yemek ve meyve suyu kutusu verilir.

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta yolcular alkollü içeceklerin yanı sıra atıştırmalıklar ve çeşitli sıcak ve soğuk yemekler satın alabilirler. Icelandair nakit geçmeyen bir havayolu olduğundan, yemeklerinizi bir EC kartı, kredi kartı veya Saga puanları ile ödemek zorundasınız.

Ekonomi Comfort  Sınıfı

İçeceklere ek olarak aynı yemekler, Economy Class’ta bir ücret karşılığında sunulan Economy Comfort Class’ta ücretsiz olarak sunulmaktadır. Talep üzerine köpüklü şarap, şarap ve bira gibi ücretsiz alkollü içecekler de alabilirsiniz.

Saga Sınıfı

Saga Sınıfı’nda tüm yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler fiyata dahildir. Tüm güzergahlarda, yolcular iki ana yemek arasında seçim yapabilir. Menü Economy and Economy Comfort Class’taki yemeklerden farklıdır. Havayolu, Saga Class’a yönelik teklifini özel ve çeşitli olarak tanımlıyor. Ayrılmadan önce Kuzey Amerika’ya giden tüm güzergahlarda karşılama içeceği alacaksınız.

Icelandair Uçak İçi Eğlence

Ekonomi sınıfı yolcular kabinde atıştırmalık satın alabilir, diğer sınıflarda yemek fiyata dahildir. Her yolcunun kendi monitörü vardır; Film izleyebilir. Ekonomi sınıfında, fiyata dahil olmadıkları için kulaklıkları yanınızda getirmeniz en iyisidir. Çeşitli gazeteler ve yerleşik Atlantica dergisi de mevcuttur. Saga Mağazasından parfüm, tatlı ve mücevher gibi gümrüksüz ürünler de satın alabilirsiniz.

Wi-Fi

İnternet tüm Boeing 757 ve Boeing 767 uçuşlarında mevcuttur. Bağlantı, 3G kara tabanlı veri ağına benzer. İzlanda ve Avrupa arasında bir uçuş için 6 avro ve İzlanda ile Kuzey Amerika arasında bir uçuş için toplam 12 avro ödenir. Kuzey Amerika üzerinden uçarken, bazı bölümlerin bir ağa bağlı olmadığı ve WLAN ile ara sıra zorluklar olabileceği belirtilmelidir. Economy Flex tarifesi ve daha yüksek olan yolcular iki cihaza kadar ücretsiz erişim hakkına sahiptir.

Icelandair Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Icelandair ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Icelandair Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Icelandair bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Icelandair
IATA ICAO Çağrı Kodu
FI ICE ICEAIR

Kuruluş: 1937
Havalimanı Yeri:İzlanda
Hubları: REK
Sahibi: Icelandair Group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Saga Club
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 36
Uçtuğu Destinasyon:  48
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 20.6
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737 MAX 8, Boeing 737 MAX 9, Boeing 757-200, Boeing 757-300, Boeing 767-300

İletişim: Reykjavik Havaalanı, 101 Reykjavik, İzlanda
Telefon Numarası: +354 5050100, +1800223 5500
Fax: +354 5050350
E-mail: fjarsala@icelandair.is

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Icelandair Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → ReykjavikUÇUŞ ARA
2Stockholm → ReykjavikUÇUŞ ARA
3Boston → ReykjavikUÇUŞ ARA
4Paris → ReykjavikUÇUŞ ARA
5Kopenhag → ReykjavikUÇUŞ ARA
6Newark → ReykjavikUÇUŞ ARA
7Frankfurt am Main → ReykjavikUÇUŞ ARA
8Newark → ReykjavikUÇUŞ ARA
9Reykjavik → StockholmUÇUŞ ARA
10Reykjavik → BostonUÇUŞ ARA
11Reykjavik → ParisUÇUŞ ARA
12Reykjavik → KopenhagUÇUŞ ARA
13Reykjavik → NewarkUÇUŞ ARA
14Reykjavik → NewarkUÇUŞ ARA
15Reykjavik → LondraUÇUŞ ARA
16Reykjavik → LondraUÇUŞ ARA
17Reykjavik → TorontoUÇUŞ ARA
18Londra → ReykjavikUÇUŞ ARA
19Londra → ReykjavikUÇUŞ ARA
20Oslo → ReykjavikUÇUŞ ARA