etihad airways

ETIHAD AIRWAYS HAKKINDA

 • Kuruluş: 2003
 • Havalimanı Yeri: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)
 • Sahibi: BAE Devleti
 • Uçuş Ağı: 112
 • Hedefler: Orta Doğu, Asya, Avustralya, Afrika, Avrupa ve Amerika'da 52ülkede 100'den fazla varış noktası
 • Global Havacılık İttifakı: Etihad Airways Partners
 • Sadakat Programı: Etihad Guest
 • Uçak tipi: Airbus A320 / A330 / A340 / A380 , Boeing 787 / 777
 • Uçaklarının ortalama yaşı: 6
 • Uçak sayısı: 122
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

ETIHAD AIRWAYS UÇAK BİLETİ

Etihad Airways, Birleşik Arap Emirlikleri'nden genç ve müşteri odaklı bir havayolu şirketidir. Emirates gibi dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biridir. 2003 yılında kurulmuş olup BAE'de Emirates'ten sonra 2 büyük havayolu şirketidir. Merkezi Abu Dabi Uluslararsı Havalimanı'nın yanıda bulunan Khalifa şehri'dir. Bağlı havayolu iştirakleri ile Etihad Airways Partner global ittifakının kurcusu üyesidir. 2016 yılında %80'e varan doluluk oranı ile 18,5 milyon yolcu taşımıştır. 2016 yılında Skytrax'ten 5 yıldız almış az sayıda havayolundan biridir.

Etihad havayoluna bağlı iştirakler :

Air Serbia (49%) Alitalia (49%)
Air Seychelles (40%) Jet Airways (24%)
Air Berlin (29.21%) Virgin Australia (24.2%)

Havayolunun iç hat uçuşu bulunmamaktadır. Dış hatlarda 52 ülkeye uçmakta olup belli başlı uçtuğu ülkeler ; Avustralya, Çin , Almanya, Hindistan, Japonya, Fas, Pakistan , Suudi Arabistan, İsviçre, Tayland , İngiltere , Türkiye ve ABD'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Belavia Lufthansa
Aer Lingus Brussels Airlines Malaysia Airlines
Aerolíneas Argentinas China Eastern Airlines Middle East Airlines
Air Astana China Southern Airlines Montenegro Airlines
Air Berlin Comair Niki
Air Canada Czech Airlines Pakistan International Airlines (PIA)
Air Europa Darwin Airline Philippine Airlines
Air France EgyptAir Precision Air
Air Malta Flybe Royal Air Maroc
Air New Zealand Flynas S7 Havayolları
Air Serbia Garuda Indonesia Scandinavian Airlines
Air Seychelles Gol Transportes Aéreos South African Airways
airBaltic Hainan Airlines SriLankan Airlines
Alitalia Hong Kong Airlines TAP Portugal
All Nippon Airways Jet Airways Türk Havayolları
Asiana Airlines JetBlue Vietnam Airlines
Avianca Kenya Airways Bangkok Airways
Avianca Brazil KLM Korean Air

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

ETIHAD GUEST SADAKAT PROGRAMI

Birçok havayolu şirketi, sık uçuş gerekleştiren yolcularına ayrıcalıklar veya indirimler sunak için  sadakat programı üyeliği sunar. Bu sadakat programını Etihad havayolları Etihad Guest olarak sunmaktadır. Etihad Guest üyleri sadece Etihad uçuşlarında değil bağlı iştirak ortaklarında da mil kazanmaya devam ederler. Örneğin Air Serbia

Aile üyeliği olanakları
Etihad Guest'in bir üyesi olmak isterseniz, aile üyeliği ve bireysel üyelik olarak kayıt olabilirsiniz. Aile üyeliğinde mil kazanmak için birlikte uçmaya gerek yoktur , her aile üyesinin kazandığı miller toplanır. Ailenin her üyesi Etihad Guest programında eşit muamele görecektir. Her iki üyelik türü de üç kategoride statü sağlar: Gümüş, Altın ve Platin. Bununla birlikte, bunlar, ilgili seviyede kabul edilmeden önce yerine getirilmesi gereken belirli koşulları gerektirir. Bu şartlar, toplanacak minimum mil sayısını ifade eder.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Kabin tipi Uçuş Sınıfı Mil Kazanım
Ekonomi Sınıf BREAKING DEALS 25%
Ekonomi Sınıf SAVER 50%
Ekonomi Sınıf VALUE 75%
Ekonomi Sınıf FREEDOM 100%
Business Sınıf BREAKING DEALS 115%
Business Sınıf SAVER 130%
Business Sınıf FREEDOM 175%
First Class FREEDOM 250%
The Residence THE RESIDENCE 400%

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Ekonomi sınıfında, 7 kg ağırlığındaki bagaj taşıyabilir, Business Class'ta toplam 12 kg ağırlığında iki bagaj hakkı bulunmaktadır. Aynı şey First Class yolcuları için de geçerlidir. Tüm rezervasyon sınıflarında ve tüm bağlantılarda toplam boyutlar 111 cm'yi geçmemelidir. İzin verilen el bagajına ek olarak, kabinde bir dizüstü bilgisayar veya çanta gibi kişisel bir eşya taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümünde taşıncak bagajlar için, First ve Business sınıfında pek çok güzergahta azami iki parça 32 kg  bagaj hakkı bulunmaktadır. Ekonomi Sınıfı yolcuları iki parça bagaj her biri maks. 23 kg'ya kadar taşıyabilirler. Bebekler için kargo'da  23 kg'lık bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır. Ölçümlerin toplamı en fazla 207 cm olabilir (Amerika kıtası  için maksimum 158 cm'dir). BAE, Bahreyn, Kuveyt, Umman veya Suudi Arabistan'dan Hindistan, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka veya Nepal'e uçuşlar ve ters yönü için farklı uygulama bulunmaktadır. First Class 50 kg, Business Class 40 kg ve Ekonomi Class 30 kg olup maksimum tek bir bagaj 32 kg mı aşmamalıdır.

Diğer bagajlar
Ethiad Airways'i spor malzemeleri veya müzik aletleri ve diğer bagajlarınızı taşıyabilirsiniz . Bu bagajlar ücretsiz bagaj hakkınızı geçmemelidir. Miktar, ağırlık veya boyut açısından ilgili bagaj sınırlarını aşarsa, uçuş mesafesine, rezervasyon türüne (çevrimiçi, telefonla, havaalanında) ve aşırı bagaj türüne göre değişen fazla bagaj için ücret alınır . 15 kg'a kadar olan golf ve dalış ekipmanları ücretsiz olarak taşınmaktadır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.