Philippine Airlines Uçak Bileti

Philippine Airlines

En uygun Philippine Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Philippine Airlines Philippine Airlines Hakkında

Philippine Airlines, 1941’deki başlangıcından bu yana Filipinler’deki en büyük havayolu şirketidir. Ülkenin ilk havayolunun tarihi 1930’dur ve adı PATCO’dur (Philippines Aerial Taxi Company). O sırada Filipinler Amerikan yönetimi altındaydı. 1941’de PATCO, Philippines Airlines oldu ve daha sonra olası Japon işgaline hazırlıktan sorumluydu. Amerikan devletinin büyük ölçüde yardımıyla, şirket çok hızlı gelişti, Commercial Air Lines gibi ana rakiplerini satın alarak ülkedeki ana havayolu haline geldi. Böylece 1946 ve 1950 yılları arasında toplam 35 uçak satın alarak yolcu sayısını ikiye katladı.

1970’lerden beri şirket resmi olarak devlete aitti. 1992’de özelleştirilerek, ilk Boeing 747-400’ünü bir yıl sonra aldı. 1999’da Los Angeles ve San Francisco’ya uluslararası uçuşlar sağladı. 2000’li yıllarda hava ağını genişletmeye devam etti ve Las Vegas veya Nagoya gibi şehirlere hizmet vermeye başladı. 2008 yılında PAL Express yan kuruluşu faaliyete geçti. Burada müşteri, bölgesel destinasyonlar için ucuz uçuş rezervasyonu yapma seçeneğine sahiptir. Havayolu hem tarifeli hem de charter uçuşlar sunmaktadır. 2013 yılında yaklaşık 6 yeni destinasyona hizmet vermeye başladı. Şirket, 2016 yılından bu yana 10 uçağın gelişiyle filosunu da artırmıştır. Bugün Philippine Airlines yan kuruluşlarıyla birlikte Asya, Okyanusya, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’da 98 destinasyona hizmet vermekte ve 97 uçaktan oluşan bir filoya sahiptir.

Havayolunun sık uçan yolcu programı Mabuhay Miles olarak adlandırılıyor. Burada, daha sonra yeni ucuz uçuşlar veya yükseltmeler için kullanmak üzere havayolu milleri toplarsınız. Programın içinde size artan hizmetleri kullanma hakkı veren farklı üye sınıfları vardır. Philippine Airlines, Filipinler’deki dört havalimanında birkaç lounge salonu bulundurmaktadır.

Philippine Airlines Merkez Havalimanı

Manila Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı (MNL / RPLL)

Philippine Airlines Uçuş Sınıfları

Philippine Airlines, business class (Mabuhay Class) ve ekonomi sınıfı (Fiesta Class) olmak üzere 2 uçuş sınıfı sunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcular, kişisel dokunmatik ekranlı televizyonla donatılmış 9 inç sırtlık ile donatılmış konforlu koltuklara sahip bir kabinin keyfini çıkaracaklar. Bu arada, business class yolcuları, yatma pozisyonu da dahil olmak üzere, yolcunun tercihine göre çeşitli pozisyonlara ayarlanabilen koltuklara sahip bir kabinin keyfini çıkaracaklar.


Manila-Ninoy Aquino Havaalanından Filipinler’de Davao, Cebu ve Tacloban gibi çok sayıda destinasyonun yanı sıra, Şangay, Tokyo, Bangkok ve Delhi dahil olmak üzere Asya’daki destinasyonlara uçuş yapılmaktadır. Hem ulusal hem de uluslararası destinasyonlara uçulur. Melbourne veya Sidney’e inebilmenize rağmen Avustralya’ya uçuşlar da mümkündür. Philippine Airlines Amerika kıtasında Vancouver, Las Vegas, San Francisco ve Los Angeles ile bağlantıları vardır. Orta Doğu’ya, örneğin Bahreyn veya Dubai üzerinden de ulaşılabilir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Macau Garuda Indonesia Türk Hava Yolları
All Nippon Airways Hawaiian Airlines Vietnam Airlines 
Bangkok Airways Malaysia Airlines WestJet
Cathay Pacific PAL Express XiamenAir
China Airlines Royal Brunei Airlines

Philippine Airlines Check-in

Online Check-in

Havayolu, seyahatin planlanan başlangıcından 24 saat öncesinden bir saat öncesine kadar online check-in imkanı sağlıyor. Buna, Çin’in Xiamen ve Jinjiang şehirlerinden ekspres iç hat uçuşları ve uluslararası bağlantılar dahil değildir. Soyadı, kalkış havalimanı ve e-bilet veya rezervasyon numarası ile ilgili bilgiler gereklidir. Daha sonra koltuk seçilebilir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Philippine Airlines, yolcularının iç hat uçuşları için kalkıştan iki saat, dış hatlar için ise üç saat içinde check-in yapmasını tavsiye ediyor. Dubai, Kanton, Londra ve New York havalimanlarında kontuarlar en az bir saat, diğer tüm havalimanlarında kalkıştan 45 dakika önce kapanır.

Philippine Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun, toplam 115 cm (U x G x Y) boyutunda ve maksimum 7 kg ağırlığında bir parça el bagajı almasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Philippine Airlines, bagaj taşıması konusunda farklı programlara sahiptir. Örneğin, Filipinler içinde uçuyorsanız, en ucuz bütçeli ekonomi sınıfında maksimum on kilogram bagaj taşıyabilirsiniz. Öte yandan Filipinler’den Bali’ye aynı sınıfta uçanlar 20 kilogram bagaj hakkından yararlanırken, Bangkok’a bağlantılarda 30 kilograma bile izin veriliyor. Çin’e yapılan uçuşlarda ise sadece 20 kilogram bagaj hakkı standartlaştırıldı – en azından ekonomi sınıfında, havayolu üç ekonomi modeli arasında ayrım yapıyor. Business class’ta seyahat edenler ise 30 hatta 35 kilograma kadar check-in yapabilirler. Bu nedenle, havayolunu biletini almadan veya seçmeden önce, yolcular, varış noktasına bağlı olarak ne kadar bagaj taşınabileceğini kontrol etmelidir. En ucuz ekonomi sınıfındaki yolcular bile, 30 kilograma kadar olan Avustralya, Londra veya Abu Dabi’ye gidiş-dönüş bağlantıları için ücretsiz bagaj taşıyabilirler. Japonya’ya bağlantılarda 23 kilogram ağırlığındaki iki bagaja izin verilir.

Diğer bagajlar

15 kilogramı geçmez ise dalış ekipmanları, golf sopaları, balık tutma ekipmaları ve benzeri eşyalarınızı ilave bir ücret ödemeden taşıyabilirsiniz. Eğer bu sınırı aşarsanız ücret ödemek zorundasınız.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Philippine Airlines Koltuk seçimi

Yolcular, online check-in sırasında koltuk ayırtabilirler. “Koltuk Seç / Değiştir” seçeneğine tıklayın ve uygunluğa bağlı olarak yeni bir koltuk seçme veya değiştirme seçeneğiniz vardır. Daha sonra yeni biniş kartınızı yazdırmayı unutmayın. Daha fazla diz mesafeli bir koltuğa ihtiyacınız varsa, ek ücret karşılığında bir koltuk rezerve edebilirsiniz.

Philippine Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Mabuhay Miles Sadakat Programı

Filipinli havayolu Philippine Airlines, sık uçan yolcu programı Mabuhay Miles ile yolculara ilginç avantajlar sunuyor. Doğrudan online olarak mümkün olan kayıt ile Klasik Üye olursunuz ve mil toplamaya başlayabilirsiniz. Biriken mil sayısı ne kadar yüksekse, üyelik seviyesi o kadar yüksek olur. Yılda 25.000 mil ile sık uçan yolcular elit seviyeyi alırken, 45.000 mil ile premier elit seviyeye ulaşılır ve 1.000.000 mil ile million miler statüsü elde edilir.

Bonus programının faydaları

Sık uçan yolcu programı Mabuhay Millerinin bonusları, örneğin ödül uçuşlarında ve yükseltmelerde görülebilir. Kazanılan millerden aile üyeleri ve arkadaşlar da yararlanabilir. Mabuhay ana sayfasında bulunan online bir hesap makinesi, özel ödüller için kaç mil gerektiğini belirlemek için kullanılabilir ve mil hesabında mevcuttur. Shangri-La, Marco Polo Hotels gibi otel zincirleri ve daha pek çoğu, bonus programının ortağı olduğu gibi Mabuhay Miles ile çalışan bankalar ve kredi kartı sağlayıcıları da vardır. Servis ekibi, sık uçan yolcu programı, seyahat organizasyonu ve seyahat sigortası ile ilgili sorularınıza yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Philippine Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Tüm Philippine Airlines rezervasyon sınıflarında olduğu gibi Ekonomi sınıfında da uçakta ikram hizmeti, bilet fiyatına zaten dahil olan hizmetin bir parçasıdır. Havayolu, web sitesinde fazla ayrıntı vermiyor. Buna göre, ekonomi yolcuları yemeklerde geleneksel ve modern yemeklerin bir karışımı ile karşılaşmaktadır. Bununla birlikte, internet platformundaki örnek fotoğraflar tatlı olarak meyve salatası yerine pilav ve sebzeli dilimlenmiş et gibi klasikleri göstermektedir. Kalkıştan 48 saat öncesine kadar telefonla özel yemek siparişi verilebilmelidir, Philippine Airlines bu hizmet hakkında daha fazla bilgi sağlamaz.

Philippine Airlines, business’da Batı, Filipin ve Japon mutfağı arasında cömert bir menünün reklamını yapar, ancak örnek menüler hakkında daha fazla bilgi sunmaz. Yolcu fotoğraflarında porselen tabaklar görülebilir. Yolcular, kuskus, balık veya tavuklu ana yemekler ve tatlı olarak markalı çikolata veya dondurma gibi başlangıçlar hakkında bilgi veriyor. Yani karşılama olarak şampanya da var.

Philippine Airlines, uçak içi ikram hizmetleri için klasik bir havayolunun standartlarını garanti eder, ancak online olarak neredeyse hiçbir ayrıntı vermez. Şüpheniz varsa, rezervasyondan önce Philippine Airlines ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Philippine Airlines Uçak İçi Eğlence

Philippine Airlines uçakta iki sınıfa sahiptir. Ekonomi sınıfı, yolculara kişisel bir TV ekranıyla donatılmış rahat koltuklar ve aynı zamanda filmler, televizyon programları ve bir düzine radyo kanalı dahil olmak üzere çok çeşitli ses ve video programları sunar. Business class, çeşitli pozisyonlarda ayarlanabilen geniş koltuklara sahiptir. Aynı zamanda konfor kitlerinin yanı sıra Batı, Filipin ve Japon yemeklerinden bir menü sunmaktadır.

Wi-Fi

Philippine Airlines yolcuları uçakta internet wi-fi kullanabilir. Erişim, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi İnternet özellikli cihazlara sahip herhangi bir halka açık WLAN erişim noktasına benzer. Havayolu şu anda olası maliyetler hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesini ziyaret edin.

Philippine Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Philippine Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Philippine Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Philippine Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Philippine Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
PR PAL PHILIPPINE

Kuruluş: 1935
Havalimanı Yeri:Filipinler
Hubları: MNL
Sahibi: PAL Holdings, Inc.
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Mabuhay Miles
Şirket Sloganı: The Heart of the Filipino

Uçak Sayısı: 71
Uçtuğu Destinasyon:  66
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.8
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A350-900, Boeing 777-300

İletişim: PNB Financial Center, CCP Complex, Macapagal Avenue, Pasay City, Filipinler
Telefon Numarası: +632 777 59 32 , +632 8855 8888
Fax: +632 777 59 28
E-mail: onlinebooking_refunds@philippineairlines.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Philippine Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Bangkok → ManilaUÇUŞ ARA
2Cebu City → ManilaUÇUŞ ARA
3Davao City → ManilaUÇUŞ ARA
4Dubai → ManilaUÇUŞ ARA
5Hong Kong → ManilaUÇUŞ ARA
6Seul → ManilaUÇUŞ ARA
7Kuala Lumpur → ManilaUÇUŞ ARA
8Los Angeles → ManilaUÇUŞ ARA
9Manila → BangkokUÇUŞ ARA
10Manila → Cebu CityUÇUŞ ARA
11Manila → DenpasarUÇUŞ ARA
12Manila → Davao CityUÇUŞ ARA
13Manila → Hong KongUÇUŞ ARA
14Manila → TokyoUÇUŞ ARA
15Manila → SeulUÇUŞ ARA
16Manila → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
17Manila → TokyoUÇUŞ ARA
18Manila → Ho Chi Minh KentiUÇUŞ ARA
19Manila → SingapurUÇUŞ ARA
20Singapur → ManilaUÇUŞ ARA