middle east airlines

MIDDLE EAST AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1945
 • Havalimanı Yeri: Lübnan
 • Sahibi: Lübnan Devleti
 • Uçuş Ağı: 31
 • Hedefler: Avrupa ve Uluslararası, tarifeli hedeflerin yanı sıra sezonluk hedefler (örneğin, Düsseldorf, Nice, Medine)
 • Global Havacılık İttifakı: SkyTeam - Arab Air Carriers Organization
 • Sadakat Programı: Cedar Miles
 • Uçak tipi: Airbus A320-200 / A330-200, Embraer Legacy 500
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 20
 • Uçak detayı: Airbus, Embraer

MIDDLE EAST AIRLINES UÇAK BİLETİ

Middle East Airlines , kısaca MEA , 1945 yılında Beyrut'ta kurulmuştur. Bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir.  Başlangıçta Körfez bölgesindeki komşu şehirlere ucuz uçuşlar gerçekleştirmiştir. Beyrut-Rafik Hariri Uluslararası Havalimanını hub olarak kulanmaktadır. 1963 yılında Air Lebanon ile birleşmiş ve uçmuş olduğu destinasyon sayısını artırmıştır. Havayolu 2012 yılından itibaren SkyTeam üyesidir.

Havayolunun iç hat uçuşu bulunmamaktadır. Yurtdışında uçmuş olduğu ülkeler ise; Ermenistan, Belçika, Kıbrıs, Mısır, Fransa, Almanya, Gana, Yunanistan, Irak, İtalya, Fildişi Sahili, Ürdün, Kuveyt, Nijerya, Katar, Suudi Arabistan, İsviçre, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık'tır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

AeroflotQatar Airways
Air CanadaRoyal Jordanian
Air EuropaSaudia
Air FranceTAROM
AlitaliaTunisair
Czech AirlinesTürk Havayolları
Etihad Airways

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 3 saat kala son bulmaktadır.

CEDAR MILES SADAKAT PROGRAMI

MEA olarak kısaltılan Middle East Airlines, müşterilerini ve onların memnuniyetine önem vermekte Cedar Miles sadakat programı ile çeşitli avantajlar sunmaktadır. Yolculara daha geniş bir sadakat programı sunmak için SkyTeam eklendi. Sadakat programı sadece MEA tarafından sunulmasına rağmen, SkyTeam'in tüm havayolları, Rotana Hotels ve Bank Audi'den mil toplama ve harcama imkanları sunmaktadır. Yolcular bedava konaklama ve uçuş sınıfı upgrade'i gibi birçok avantajlardan yararlanabilirler.

Cedar Miles bonus programının katılımcıları için avantajlar
Kayıt işlemi sırasında, yeni üye bonus ve statü mil kazanma hakkına sahip olmaktadır. Çok uçan üye, mil sayısına bağlı olarak lüks avantajlardan da yararlanabilir. Üyelikler Gümüş, Altın ve Platin'dir. MEA ve SkyTeam'deki statüye bağlı imkanlar; özel menü seçimi, ücretsiz koltuk rezervasyonu, check-in sırasında özel hizmet, bagaj taşıma ve bir arkadaşınızla lounge'a ücretsiz giriş. MEA'nın işbirliğinden dolayı CedarMiles MasterCard ve CedarMiles Visa Corparate kredi kartlarında da avantajlar bulunmaktadır.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Kabin TipiUçuş SınıfıMil Kazanım
Cedar ClassJ,C,D,I,Z200%
Full Fare ClassY,B,M125%
EconomyU,K,H,L,Q,T,N,R,V100%
Class ExclusionsA,S,G,E0%
Award ClassesO,W,X0%

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcu, maksimum 10 kilogram ve 56 x 40 x 25 santimetrelik bir el bagajı taşıyabilir. Uluslararası uçuşlarda, kişisel eşyalar da kabinde taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj
MEA'nın çoğu seferinde Ekonomi sınıfında 30 kg bagaj ve Business sınıfında 60 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Beyrut ve Düsseldorf, Kopenhag veya Frankfurt arasındaki uçuşlar 40 kg bagaj istisnası vardır. Beyrut ile Abidjan, Accra, Kano veya Lagos arasındaki uçuşlar için Ekonomi sınıfı 35 kg bagaj ve Business sınıfı 70 kg olabilir. Buna ek olarak, Beyrut ve Atina, Brüksel, Cenevre, Londra, Milano, Nice, Paris veya Roma arasındaki uçuşlar için Ekonomi Sınıfı'nda maksimum 23 kg bagaj ve Business sınıfında 23 kilograma kadar olan üç adet bagaj taşınabilir . Skyteam Elite Plus üyelerine her zaman 20 kg bagaj bırakma izni verilir ve Skyteam Elite üyeleri her zaman 10 kg bagajdan vazgeçmelilerdir. Kendi koltuğuna sahip olmayan çocuklar için uçuşa bağlı olarak 10 veya 15 kilo bagaj hakkı verilebilir. MEA sadakat programı üyeleri için ek düzenlemeler vardır. Bu yolculara genellikle ekstra bagaj ekleyebilirler.

Diğer bagajlar
Bir spor bagajı, 20 veya 23 kilodan (uçuşa bağlı olarak) daha ağır değilse, ücretsiz olarak taşınabilir. Diğer tüm bagajlar, uçuş mesafesi bağlı olarak 200 Euro'ya kadar ücretlendirilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.