SriLankan Airlines Uçak Bileti

SriLankan Airlines

En uygun SriLankan Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

SriLankan Airlines SriLankan Airlines Hakkında

SriLankan Airlines, 1979 yılında Colombo’da Air Lanka adıyla kuruldu. İlk yıl, havayolu ödünç alınan iki uçakla Avrupa ve Asya’da sekiz havalimanına hizmet verdi. O zaman bile 250.000 kişi SriLankan Havayolları ile seyahat etti ve ucuz uçak bileti rezervasyonu yaptı. O zamandan beri, havayolu sürekli büyüme kaydetti. 1990’da şirketin sunduğu destinasyon sayısı 26’ya yükseldi. 1992’de Air Lanka ilk Airbus’ı satın aldı: A320. Air Lanka, 1998 yılında Emirates grubu ile 10 yıllık bir ortaklık imzaladı. Air Lanka, 1998 yılında SriLankan Airlines adını aldı ve geliştirmeye devam etti. Özellikle, Londra, Paris ve Tokyo’dan Maldivler’e direkt uçuşlar sunan ilk şirket olacaktı. 2008 yılında hükümet, Emirates grubu ile ortaklığı yenilememe kararı aldı.

2014, şirket için çok önemli bir yıl: Oneworld havayolu ittifakına katıldı. 2015’ten itibaren hava ağını genişletmek için toplu kod paylaşımları imzaladı. Şirket, özellikle 2018’de APEX Ödülleri ve Dünya Seyahat Ödülleri’nde birçok ödül kazandı. 2019’da hükümet, havayolunun faaliyetlerini geliştirmek ve onu Asya-Afrika-Orta Doğu bölgesinde stratejik bir merkez haline getirmek için beş yıllık bir plan uygulamaya karar verdi. 48 ülke vatandaşlarına varışta 6 ay süreyle ücretsiz vize verilmesi de faaliyeti artırmanın bir yoludur.

SriLankan Airlines’ın sık uçan yolcu programı Fly Smiles olarak adlandırılıyor. Kazanılan miller için ücretsiz uçuşlar, sınıf yükseltmeleri, öncelikli check-in veya daha fazla bagaj hakkı alabilirsiniz. Ortak havayolları ve havacılık dışı şirketler de bu programa katılır. SriLankan Airlines’ın uçakları kırmızı bir tavus kuşu ile süslenmiştir.

SriLankan Airlines Merkez Havalimanı

Colombo Bandaranaike Uluslararası Havaalanı (CMB / VCBI)

SriLankan Airlines Uçuş Sınıfları

Kabinde iki sınıf vardır: Ekonomi ve Business Sınıf. Business Class’ın donanımı, diğer havayollarının First Class’ına karşılık gelir. Çok fazla alan ve çeşitli bir eğlence programı sunar. Yolcular dört farklı menü ve bir dizi çay arasından seçim yapabilirler. Economy Class’ta zaman geçirmenin birçok yolu vardır. Her yolcunun filmlerin izlenebileceği kendi ekranı vardır. Business Class yolcuları Sri Lanka Havalimanı’ndaki Serendib Lounge’da dinlenmeye davetlidir. Duşlar ve yatar koltuklarla donatılmıştır ve bir Ayurveda tedavi merkezine sahiptir.


SriLankan Airlines bugün, 27 uçaktan oluşan filosu ile 51 ülkede 113 destinasyona hizmet vermektedir.

Uçuş noktaları Avrupa ve Asya’dadır. Önemli Asya destinasyonları Hong Kong, Tokyo, Delhi ve Kuala Lumpur’dur. Avrupa’da da Paris, Frankfurt, Roma ve Londra gibi büyük ekonomi merkezlerine öncelikli olarak hizmet verilmektedir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Cinnamon Air Malaysia Airlines
Air India Etihad Airways Myanmar Airways International
Alitalia Finnair Oman Air
American Airlines Gulf Air Qatar Airways
Asiana Airlines Japan Airlines

SriLankan Airlines Check-in

Online Check-in

Sri Lankan Airlines, kontuarda klasik check-in yapmanın yanı sıra yolcularına online ve mobil check-in seçeneği de sunuyor. Havayolu, kalkıştan 24 saat ile iki saat öncesine kadar online check-in imkanı sağlar. Yolcuların akıllı telefon üzerinden check-in yapabilmeleri için İngilizce bir uygulama mevcuttur.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havaalanındaki kontuarlar kalkıştan bir saat önce kapanır. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

SriLankan Airlines Bagaj Kuralları

Kabin bagajı

SriLankan Airlines ile ekonomi sınıfı yolcuların, 46x36x20 cm boyutlarına ve maksimum 7 kg ağırlığa sahip tek bir bagajı uçağa almalarına izin verilmektedir. Business Class’ta aynı maksimum boyutlara ve ağırlığa sahip iki parça bagaj taşınabilir. El bagajına ek olarak, herhangi bir sınıftan yolcunun uçakta el çantası, cüzdan, battaniye, şemsiye, baston, dizüstü bilgisayar, kamera, dürbün veya bebek eşyası (yiyecek, tuvalet malzemeleri) veya sepet taşımasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümü ilgili düzenlemeler uçuş rotasına bağlıdır. Parça konsepti, Amerika kıtalarına yapılan tüm uçuşlar için geçerlidir. Yolcuların iki parça bagajı teslim etmelerine izin verilir. Boyut 158 cm’yi (üç dış boyutun toplamı), ağırlık 23 kg’ı (Ekonomi Sınıfı) veya 32 kg’ı (Business Class) geçmemelidir. Küçük çocuklar için 23 kg ağırlığındaki bir parça bagaj check-in yaptırılabilir. Fazla bagaj için minimum 75 $ ve maksimum 250 $ tahsil edilecektir. SriLankan ile yapılan diğer tüm uçuşlarda, maksimum boyutların 158 cm olduğu ağırlık kavramı geçerlidir. Ağırlık limiti Economy Class için 30 kg ve Business Class için 40 kg’dır. Küçük çocuklar için 10 kg’a izin verilir.

Diğer bagaj

Spor malzemeleri gibi özel bagajları yanınızda götürmenin bir bedeli vardır. Golf, dalış ve sörf ekipmanları hariçtir. Bunlar, ilgili ücretsiz bagaj limiti aşılmadığı sürece ücretsiz olarak taşınır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

SriLankan Airlines Koltuk seçimi

Sri Lankan Airlines şu anda standart koltukların ve XL koltukların tahsisi ve rezervasyonu hakkında herhangi bir bilgi sağlamamaktadır. Müşteriler havayolunun web sitesinde daha fazla bilgi bulabilir.

SriLankan Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

FlySmiLes Sadakat Programı

Havayolunun sık uçan yolcu programı FlySmiLes’dır ve çeşitli avantajlar sunar. Bu avantajlar, doğal olarak, ödül milleri için kullanılabilen bonus milleri toplama ve kullanmayı içerir, ancak statü milleri de hesaba katılır. Bunlar, FlySmiles Blue, Silver, Classic, Gold ve Platinum’daki üyelik statüsünü tanımlar ve her biri başka avantajlarla ilişkilendirilir. Olası ayrıcalıklar arasında ücretsiz fazla bagaj, check-in ve bagaj işlemlerinde diğer müşteriler ve üyelere göre tercih, refakatçi ile dinlenme salonu erişimi ve çok daha fazlası bulunur.

Üye olun ve mil kazanın

Tüm bu avantajlardan yararlanabilmek ve FlySmiles toplayabilmek için müşterinin web formunu kullanarak ücretsiz kayıt yaptırması gerekir. Temel üyelik (Mavi) için özel bir gereklilik yoktur; ilgilenen herkes mil toplayabilir ve kullanabilir. Miller, SriLankan Airlines ve ortakları Oneworld uçuş ittifakındaki uçuşlara (ayrıca Mihin Lanka, Etihad, Cinnamon Air ile yapılan uçuşlar) ve çeşitli sektörlerdeki ortaklardan yapılan satın alımlarda kazanılır. Bunlar arasında araba kiralama şirketleri, sağlıklı yaşam merkezleri ve oteller bulunmaktadır. Macera seyahatinde uzmanlaşmış Fantasy Flight ek programından ücretsiz uçuşlar ve teklifler için bonus milleri kullanmak mümkündür. SriLankan Airlines’ta yeni olan YoungSmiles bonus programı, ebeveynleri FlySmiles’e katılan 2 ile 18 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap etmeyi amaçlamaktadır. Yaşlarına uygun ödüller için uçulan milleri kullanma olasılığına ek olarak, uçaktaki çocuklar için özel süprizler vardır.

SriLankan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

SriLankan Airlines ile bir uçuşa karar verdiyseniz, o zaman uçak içi ikram hizmetleri açısından zengin ve çeşitli bir teklif alacaksınız. Uçuş sırasında size laktozsuz yemekler, glütensiz yemekler, çocuk yemekleri ve hatta koşer yemekler sunulacaktır. Tüm yemekleri kalkıştan 24 saat öncesine kadar resmi web sitesinden sipariş edebilirsiniz. SriLankan Havayolları’nda yemek hizmeti ücretsiz değildir. Her yiyecek ve içecek için para ödemeniz gerekir. Yemekler, yemek sonrası personel tarafından atılan plastik çatal bıçak takımı ile kabinde servis edilir. Yemeklerin uçuş süresi ve rotaya göre değişebileceğini unutmayın.

Yemeklerin maliyeti konusunda güvenilir bir kaynak bulunamadı. Bununla birlikte, kesin olan şey, SriLankan Airlines’ın sürekli değişen yiyecek ve içecek yelpazesi sunduğudur.

SriLankan Airlines Uçak İçi Eğlence

Ekonomi sınıfında yolcular, rahat koltuklar ve kişisel televizyon ekranı bulunan geniş bir kabinden yararlanır. Şirket ayrıca çeşitli televizyon kanalları, filmler ve radyo istasyonlarının yanı sıra video oyunları da sunmaktadır. Business sınıfında seyahat edenler, 65 cm genişliğindeki yatağa dönüştürülebilen koltuklarla daha fazla konfor elde ediyor. Batı veya Doğu zengin bir restoran yemeklerinden oluşan menü ve şampanya, şaraplar ve çeşitli içecekler eşliğinde de sunulmaktadır.

Wi-Fi

Sri Lankalı yolcular, tüm A330-300 uçuşlarında internette gezinebilir. Maliyetler ilgili veri hacmine bağlıdır, 9 MB yolcu için 4,55 €, 15 MB 9,15 €, 30 MB 13,75 € ve 100 MB 22,90 € ödüyor.

SriLankan Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

SriLankan Airlines, özel koşullar altında hayvanların bagaj olarak alınmasına da izin veriyor. Ancak yolcu, aldığı hayvanın sağlıklı olduğunu ve diğer yolcular veya uçuş ekibi için risk oluşturmadığını önceden kanıtlamalıdır. Ücretsiz bagaj hakkına bakılmaksızın, fazla bagaj olarak kabul edilir, bu da ek ödemelerin yapılması gerektiği anlamına gelir.

SriLankan Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için SriLankan Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

SriLankan Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
UL ALK SRILANKAN

Kuruluş: 1947
Havalimanı Yeri:Sri Lanka
Hubları: CMB
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: FlySmiLes
Şirket Sloganı: You're Our World

Uçak Sayısı: 27
Uçtuğu Destinasyon:  42
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.4
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-200, Airbus A330-300

İletişim: SriLankan Airlines Ltd., Airline Centre,Bandaranaike International Airport, Katunayake, Sri Lanka
Telefon Numarası: +94 117 77 1979
Fax: +94 197 33 3999
E-mail: reservations@srilankan.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler SriLankan Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Abu Dabi → KolomboUÇUŞ ARA
2Bangkok → KolomboUÇUŞ ARA
3Mumbai → KolomboUÇUŞ ARA
4Kolombo → Abu DabiUÇUŞ ARA
5Kolombo → BangkokUÇUŞ ARA
6Kolombo → MumbaiUÇUŞ ARA
7Kolombo → JakartaUÇUŞ ARA
8Kolombo → Yeni DelhiUÇUŞ ARA
9Kolombo → DohaUÇUŞ ARA
10Kolombo → DubaiUÇUŞ ARA
11Kolombo → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
12Kolombo → ChennaiUÇUŞ ARA
13Kolombo → MaléUÇUŞ ARA
14Kolombo → SingapurUÇUŞ ARA
15Yeni Delhi → KolomboUÇUŞ ARA
16Doha → KolomboUÇUŞ ARA
17Dubai → KolomboUÇUŞ ARA
18Kuala Lumpur → KolomboUÇUŞ ARA
19Chennai → KolomboUÇUŞ ARA
20Malé → KolomboUÇUŞ ARA