royal jordanian

ROYAL JORDANIAN HAKKINDA

 • Kuruluş: 1963
 • Havalimanı Yeri: Ürdün
 • Sahibi: Ürdün Devleti
 • Uçuş Ağı: 43
 • Hedefler: 2 bölgesel hedef, Ortadoğu, Asya, Avrupa ve bazı Kuzey Amerika'daki metropoller
 • Global Havacılık İttifakı: Oneworld
 • Sadakat Programı: Royal Plus
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A321-200 , Boeing B787-8, Embraer E175 / E195
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 25
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , Embraer

ROYAL JORDANIAN UÇAK BİLETİ

Royal Jordan, Ürdün'ün bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Kral Hüseyin'in inisiyatifiyle havayolu, 1963 yılında en büyük çocuğunun adı olan Alia ismi ile kuruldu. Merkezi Amman olup Queen Alia Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. 2001'de şirket, bugün 30'dan fazla ülkeden yatırımcıları çeken bir anonim şirket haline dönüşmüştür. Havayolunun yaklaşık% 30 hissesi, Ürdün hükümetinin elinde bulunmaktadır. 2007 yılından beri havayolu, Oneworld global havacılık ittifakına üyedir.

Royal Wings, Royal Jordan'a ait havayolu şirketidir.

Havayolu iç hatlarda sadece Akabe'ye uçuş gerçekleştirmektedir.

Dış hatlarda uçtuğu ülkeler; Cezayir, Avusturya, Bahreyn, Kanada, Çin, Kıbrıs, Mısır, Fransa, Almanya, Yunanistan, Irak, İsrail, İtalya, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Hollanda, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, ispanya, Sudan, İsviçre, Tayland, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air BerlinMalaysia Airlines
AlitaliaMiddle East Airlines
American AirlinesOman Air
British AirwaysQatar Airways
Gulf AirS7 Havayolları
IberiaTürk Havayolları

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 4 saat kala son bulmaktadır.

ROYAL PLUS SADAKAT PROGRAMI

Genel olarak, RoyalPlus Blue giriş üyeliği ve ayrıca üç premium üyelik seviyesini içerir. Bunlar Gümüş, Altın ve Platin'dir. Programa Gümüş üye olarak katılabilmek için yılda toplam 15.000 mil toplamak zorundasınız. Altın üyeler, 40.000 mil ile başlar 100.000 mil'e ulaşınca Platinum üyelik alınır. Havayolu çalışanları veya Royal Airlines'ın ortakları için çalışanlar üyelik seviyelerine erişmek için yaklaşık %20 daha az mil toplamaları gerekir. Programın özel bir özelliği, ailelerin de programa üye olabilmesidir.

Üç üye kategoriden indirimler kullanın
Genel olarak, RoyalPlus'ın üç üyelik seviyesi vardır. Bunlara gümüş, altın ve platin dahildir. Üyelik avantajları üyelik statüsüne göre değişmektedir.

AvantajlarPlatinAltınGümüş
Business Class kontuarında check-in
Tüm Royal Jordan lounge'larına giriş
Bir misafir ile birlikte 550 Oneworld lounge'a giriş
Bekleme listesinde öncelik (rezervasyonlu yolcu)
Hediye paketi
Upgrade'de öncelik
İlave bagaj hakkı

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Kabin

Sınıf

Mavi

Gümüş

Altın

Platinum

 Economy Special

W,N

50%

50%

50%

50%

 Economy Restricte

R,O,Q,S,V,P

100%

115%

135%

150%

 Economy Semi Restricted

M,L,K

115%

130%

150%

165%

 Economy Flexi

H,B,Y

125%

140%

160%

175%

 Business Restricted

I,Z,D

135%

150%

170%

185%

 Business Flexi

J,C

150%

165%

185%

200%

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Crown Class yolcuları iki adet el bagajı taşıyabilir (yalnızca Embraer uçuşları 1 tane). Ekonomi sınıfı yolcularının kabine sadece bir el bagajı almalarına izin verilir. Aşağıdakiler tüm sınıflar için geçerlidir: Bagaj 7 kg'ı ve maksimum dış boyutları 115 cm'yi (en çok 23 x 41 x 51 cm) aşamaz. Bu el bagajına ek olarak bir şemsiye, bir dizüstü bilgisayar, bir dürbün veya gerekirse katlanabilir bebek arabası da taşınabilir. Küçük çocuklar ile seyahat ederken, bebek maması veya diğer gerekli öğeleri 7 kg'a kadar getirmesi de mümkündür.

Kargo bölümü bagaj
Kuzey Amerika dışındaki tüm varış noktaları için geçerlidir: Crown Sınıfında 30 kg bagaj ve 23 kg bagaj, ekonomi sınıfında 20 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunmaktadır. Bir bagaj parçası 158 cm'yi aşmamalıdır (üç dış boyutun toplamı). Bebekler 10 kg'lık bagaj verebilir (maksimum boyut: 115 cm).

Kuzey Amerika'ya gidiş / dönüş uçuşlar için, düzenlemeler Crown Sınıfı için 32 kg ve Ekonomi Sınıfı için 23 kg olmak üzere iki parçadır. Küçük çocuklar 23 kg taşıyabilir, ancak yalnızca 115 cm'yi aşmamalıdır.

Diğer bagajlar
Çoğu spor ekipmanı ve müzik aleti ücretsiz bagajın bir parçası olarak taşınabilir. Bununla birlikte, bu aşılırsa, fazla ödemeler yapmak zorunda kalırsınız. Daha büyük müzik aletleri için bir ekstra koltuk rezervasyonu yapılmalıdır. Kabinde yer bulunması halinde, toplam 115 cm boyutunu aşmayan gitarlar el bagajı olarak da taşınabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.