Tarom Uçak Bileti

Tarom

En uygun Tarom uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Tarom Tarom Hakkında

Tarom, Romanya’nın milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Merkezi Bükreş’in yanında bulunan Otopeni’de bulunmaktadır. Brussels Airlines’tan sonra, Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketidir. Şirketin kökenleri, CFRNA’nın Romanya’da kurulduğu ve faaliyete başladığı 1920 yılına dayanıyor ve 1954 yılına kadar havayolu şirketi Tarom olarak adlandırılmamıştı. 1966’da ilk kez Atlantik’in üzerinden, 1974’te Kalküta üzerinden Sidney’e uçtu. 1954 yılında kurulan havayolu Henri Coandă Uluslararası Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Iaşi Uluslararası Havaalanı ise ikinci hub’dır. Havayolu ismini (Transporturile Aeriene Romane) romanca isminin baş harflerinden almıştır. 2010 yılında SkyTeam global havacılık ittifakına üye olmuştur. 2016 yılında %70 doluluk oranı ile 2,4 milyon yolcu taşımayı başarmıştır.

Filo, rota uzunluğuna ve yolcu sayısına bağlı olarak esnek ve verimli bir şekilde kullanılabilen Boeings, Airbus’lar ve daha küçük bölgesel uçaklardan oluşmaktadır. Kabinde, yolcular çok çeşitli film ve müzik kanallarına sahiptir. Ayrıca çok sayıda gazete ve dergi de vakit geçirmeye hizmet etmektedir. Tarom’un bonus programının adı Flying Blue. Sık uçan yolcular online olarak kaydolabilir ve ardından Tarom ile uçuşlarda mil kazanabilir. Daha sonra daha ucuz uçuşlar veya ücretsiz uçuşlar ile değiştirilebilirsiniz.

TAROM merkez havalimanları

Bükreş Henri Coandă Uluslararası Havalimanı (Otopeni) (OTP / LROP)

TAROM Uçuş sınıfları

TAROM yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır:

Ekonomi sınıfı

23kg kadar bagaj hakkı, yemek olarak sandwich ya da makarna imkanları.

Business Class

Şampanya, bira ya da diğer alkol çeşitleri. Aynı zamanda Flying Blue kart üyelerine puan toplama seçeneği.


Tarifeli uçuşlarının yanısıra belli destinasyonlara yaz aylarında charter seferlerde düzenlemektedir. Mısır’da Hurghada ve Sharm El Sheikh; Yunanistan’da Korfu, Kandiye, Kamari, Kos, Mikanos, Preveze, Rodos, Skiathos ; İspanya’da Tenerife; Türkiye’de Antalya ve Bodrum şehirlerine yaz aylarında charter seferler ile Romen yolcuları tatil için taşımaktadır.

Bunun dışında tarifeli olarak Kahire ve Palma de Mallorca şehirlerine de sezonsal uçuşlar yapmaktadır.

Romanya’da uçtuğu yurtiçi uçuş noktaları; Baia Mare, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Targu Mures ve Timişoara’dır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler ise; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan, İsrail, İtalya, Ürdün, Lübnan, Hollanda, Sırbistan, İspanya ve İsveç’tir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Air Serbia Bulgaria Air
Aeroflot Alitalia Czech Airlines
airBaltic Austrian Airlines KLM
Air Europa Brussels Airlines Middle East Airlines
Air France

Önemli mihenk taşları

2012 Haziran ayında, TAROM’un sık uçuş program “Smart Miles” isim değişikliği yaparak “Flying Blue” adını almıştır.
2010 Haziran ayında, TAROM SkyTeam birliğine katılarak birliğin 13. Üyesi olmuştur.

Tarom Check-in

Romen havayolu şirketi Tarom, yolcularına check-in için üç seçenek sunuyor: kontuarda, online ve mobil.

Online Check-in

Havayolu ise kalkıştan 30 saat ile 60 dakika öncesine kadar online check-in imkanı sağlıyor. Elektronik biletli tüm yolcular bu check-in şeklini kullanabilir. Akıllı telefon veya tablet üzerinden check-in yapmak için m.tarom.ro adresinde optimize edilmiş bir web sitesi mevcuttur. Mobil check-in yapanlar, cihazlarında bir 2D barkod bulunan dijital bir biniş kartı da kullanabilirler.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında, yolcular kalkıştan 45 dakika öncesine kadar check-in yapabilirler. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Tarom Bagaj Kuralları

El bagajı

El bagajının bir parçası olarak kabinde 55 x 40 x 20 cm (Boeing / Airbus makineleri) veya 35 x 30 x 20 cm (ATR uçuşları) ölçülerinde bir bagaj taşınabilir. Buna ek olarak, bir çanta veya bir dizüstü bilgisayar veya bir kamera gibi bir nesnenin taşınmasına izin verilir, bu boyutlar için de belirtilen boyutlar geçerlidir. El bagajının toplam ağırlığı 10 kg’ı geçmemelidir.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümünde taşınacak bir bagaj 23 kg’ı ve toplam 158 cm’yi geçmemelidir. Tarom havayollarında bagaj hakları kabin tipi, sadakat programı üyelik seviyeniz ve uçuş sınıfınıza göre değişkenlik göstermektedir. Bagajım boyutu yetişkinler için 158cm bebek yolcular için 110cm’i geçmemelidir. Tüm uçuçlarda 2 yaşından büyük olmayan çocukların 10kg ve katlanabilir bir bebek arabası taşıma hakkı bulunmaktadır. Bagaj hakları ile ilgili detaylı tablo aşagıdadır.

Yolcu Tipi Business Ekonomi
Tüm Yolcular 3 parça / her biri 23kg 1 parça / 23kg
Sık uçan SkyTeam üyeleri: Elite / Elite Plus ekstra 1 parça / 23kg ekstra 1 parça / 23kg
Denizci fiyatı ile uçan yolcular 3 parça / her bir 23kg 2 parça / her biri 23kg

Diğer bagajlar

Tarom havayollarının diğer bagajları bagaj limitlerinin içinde ise ücretsiz taşımaktadır. Fakat bisiklet, dalış ekipmanları, sörf tahtası gibi diğer bagajlardan ücret alınmaktadır. Evcil hayvan taşınmasında da ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Özel bagajlarınız için lütfen havayolunun web sitesini ziyaret ediniz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Tarom Koltuk seçimi

Romanya havayolu şirketi genellikle check-in sırasında koltukları dağıtır. Online check-in yapan yolcular tahsis edilen koltuğu ücretsiz olarak değiştirebilirler. Ancak, bu yalnızca “Koltuğu değiştir” seçeneği altında mümkündür. Konforlu koltukların tahsisi ile ilgili olarak Tarom şu anda herhangi bir bilgi sağlamamaktadır. Bununla ilgili değişiklikler havayolunun web sitesinde bulunabilir.

Tarom Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Flying Blue Sadakat Programı

Tarom havayolunun global sadakat programı olan Flying Blue  , üyelere ve yolculara sayısız avantajlar getirmektedir. Uçuş sırasında sunduğu avantajların yanında indirimli uçak bileti satın da alabilirsiniz. Üyelik avantajları, ilave bagaj, belli havaalanlardaki lounge’ların ücretsiz kullanımı ve öncelikli Check-in aracılığıyla daha hızlı boarding fırsatıdır. Tarom havayolu ile yapılan uçuşların yanı sıra, diğer partner havayollarıyla Flying Blue kazanabilirsiniz.

Dört üye kadrosu bu programı özel yapıyor

Birçok sık başvuru programı en fazla iki ila üç üyelik kategorisine sahiptir. Flying Blue üyesi olmak istiyorsanız dört üyelik seviyesinden birini seçebilirsiniz. Seviye Ivory (Fildişi) temel bir kategori olarak kabul edilir ve basit bir kayıt ile kazanılır. Diğer üç seviye, seçkin kategorilerdir. Gümüş statüsü, Fransa’da ikamet edenler için en az 30.000 mil, diğer ülkelerde ikamet edenler için ise 25.000 uçuş milinin ön şartı bulunmaktadır. Altın Fransa’da 60.000 ve diğer ülkeler 40.000 mil, Platinum ise sırasıyla Fransa’da 90.000 mil ve diğer ülkelerde 70.000 mil toplamanız gerekmektedir.

Tarom Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Tarom Uçak İçi Eğlence

Uluslararası materyaller, yemek ve içecek menüsü sunulmaktadır.

• TAROM uçuş magazine dergisi
• Uçuş esnasında duty-free alışveriş imkanı
• Yeni uçak içi yayın SkyLADY (özellikle bayan yolcular için)
• Çeşitli şarap seçenekleri, kısa uçuşlarda aperatif, uzun uçuşlarda ise sıcak yemek imkanları bulunur.
• Tarom’un Business Class yolcularına tamamlayıcı içecekler ve yüksek kaliteli, sürekli güncellenen bir menü sunulur.

Wi-Fi

Tarom şimdiye kadar uçuş sırasında internet sunmuyor. Filonun WLAN ile yükseltilip yükseltilmeyeceği henüz bilinmiyor. Yolcular havayolunun web sitesinde bu konuda yeni bilgiler bulabilirler.

Tarom Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Tarom ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Tarom Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

TAROM Business Class yolcuları ve Flying Blue Gold, SkyTeam Elite Plus kart sahipleri bekleme salonlarından faydalanabilmektedir.

TAROM yolcularının faydalanabileceği bekleme salonları aşağıda bulunmaktadır:

1. Amman – Crown Lounge
2. Amsterdam – KLM Crown Lounge 25
3. Athens – GoldAir Lounge
4. Barcelona – Canudas Lounge
5. Barcelona – Dali Lounge
6. Barcelona – Pau Casalas Lounge
7. Barcelona – Miró Lounge
8. Barcelona – Colomer Lounge
9. Beirut – Lebanese Air Transport Lat B/C lounge
10. Brussels – Diamond Lounge
11. Budapest – Malev Lounge
12. Cairo – Cairo airport first and business lounge
13. Chisinau – VIP Lounge
14. Damascus – VIP Lounge
15. Dubai – DCA Business Class Lounge
16. Dubrovnik – Business Lounge
17. Frankfurt – Senator Lounge
18. Frankfurt – Business Lounge East
19. Frankfurt – Business Lounge West
20. Heraklion – CIP Lounge
21. Istanbul – Millenium Lounge
22. Larnaca – Swissport Business Lounge
23. London – 4 Deck Lounge
24. Lyon – Salon Mont Blanc
25. Madrid – VIP Lounge AENA
26. Munchen – Atlantic Lounge
27. Nice – Cap Antibes
28. Paris – Salon F2 Affaires
29. Roma – Alitalia Le Navi
30. Thessaloniki – Olympic Airways Lounge
31. Sofia – Sofia Lounge B2-green
32. Sofia – Sofia Lounge B3-orange
33. Tel Aviv – DAN Lounge
34. Valencia – Joan Oliver Lounge
35. Vienna – Air Lounge
36. Vienna – Jet Lounge
37. Zurich – Panorama Lounge
38. Bucuresti “Henri Coanda” – Salon Da Vinci
39. Cluj-Napoca – Salon Business
40. Timisoara – Salon Business

Tarom
IATA ICAO Çağrı Kodu
RO ROT TAROM

Kuruluş: 1954
Havalimanı Yeri:Romanya
Hubları: OTP
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Flying Blue
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 25
Uçtuğu Destinasyon:  52
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 14.6
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, ATR
Uçak Detayı: ATR 42, ATR 72, Airbus A318, Boeing 737-300, Boeing 737-700, Boeing 737-800

İletişim: Calea Bucurestilor nr. 224F, Henri Coanda Havaalanı, Gidiş Terminali, Otopeni, Romanya
Telefon Numarası: +40 21 316 02 20, +40 21 204 64 64
Fax: +40 21 316 44 44
E-mail: pta@tarom.ro

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Tarom Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → BükreşUÇUŞ ARA
2Paris → BükreşUÇUŞ ARA
3Frankfurt am Main → BükreşUÇUŞ ARA
4İstanbul → BükreşUÇUŞ ARA
5Kişinev → BükreşUÇUŞ ARA
6Londra → BükreşUÇUŞ ARA
7Bükreş → AmsterdamUÇUŞ ARA
8Bükreş → AtinaUÇUŞ ARA
9Bükreş → BelgradUÇUŞ ARA
10Bükreş → BudapeşteUÇUŞ ARA
11Bükreş → ParisUÇUŞ ARA
12Bükreş → RomaUÇUŞ ARA
13Bükreş → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
14Bükreş → YaşUÇUŞ ARA
15Bükreş → İstanbulUÇUŞ ARA
16Bükreş → KişinevUÇUŞ ARA
17Bükreş → LondraUÇUŞ ARA
18Bükreş → MünihUÇUŞ ARA
19Bükreş → Tel AvivUÇUŞ ARA
20Tel Aviv → BükreşUÇUŞ ARA