Air Serbia Uçak Bileti

JU.png

En uygun Air Serbia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Serbia Hakkında

Havayolu şirketi Air Serbia Sırbistan’daki en büyük havayolu şirketidir. 1927’de Aeroput adı altında kurulan Air Serbia mevcut genel merkezi Belgrad’da bulunuyor. Belgrad Nikola Tesla Havaalanı aynı zamanda Air Serbia uçuşlarının merkezi olarak da hizmet ediyor. Havayolu, daha önce Jat Airways olarak biliniyordu ve adı değiştirildi ve 2013 yılında yeni adı altında faaliyete geçti.

2016 yılında 2,62 milyon yolcuyu %72 doluluk oranı ile taşıdı. Orta ve Doğu Avrupa’daki dördüncü büyük havayolu oldu.

Aviolet havayolu ise Air Serbia’ya ait charter markası olup tüm uçuşlar Air Serbia uçak ve mürettebatı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ortağı Etihad Airways’in girişinden bu yana, Air Serbia da Avrupa dışında seyahat ediyor. Etihad Havayolları’nın merkezi olan Abu Dabi’ye uçuşlar yapılmaktadır.

Air Serbia’ya sezonsal olarak uçmakta olduğu şehirler; Hırvatistan’da Dubrovnik, Pula ve Split; Kıbrıs’da Larnaca; Makedonya’da Ohrid; Malta’dır.

Havayolunun yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Lübnan, Makedonya, Karadağ, Hollanda, Romanya,Rusya, Slovenya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysAir SeychellesKLM
Aegean AirlinesairBalticLOT Polish Airlines
AeroflotAlitaliaMontenegro Airlines
Air BerlinBulgaria AirNiki
Air ChinaDarwin AirlineTAROM
Air EuropaEl Al
Air FranceEtihad Airways

Air Serbia Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 36 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Serbia web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Serbia Bagaj Kuralları

El bagajı
Ekonomi sınıfında kabinde 8 kg’lık bir bagaj taşınabilir; Business sınıfında, toplam 12 kg ağırlığında iki adet bagaja izin verilir. Boyutlar 40 x 20 x 55 cm’yi geçmemelidir. Buna ek olarak, koltuğun altına konulabilecek küçük bir çanta, kabinde taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj hakkı, Economy Class’ta bir parça 23 kg, Business Class’ta 32 kg’lık iki bagaj içermektedir. Bagaj başına maksimum boyut 158 cm’dir. 2 yaş üzeri çocuklar için de yetişkinler için geçerli olan kurallar geçerlidir. Küçük çocuklar için 23 kg’lık ücretsiz sınırlı bir bagaj (artı katlanabilir bebek arabası) bulunur. Uzak destinasyonlarda taşınacak bagaj hakkı değişeceği için lütfen havayolu web sitesini ziyaret ediniz. Ayrıca Etihad Guest üyelerine ilave bagaj alma imkanı da bulunuyor.

Diğer bagajlar
Spor ekipmanı, ücretsiz paket aşıldığında ücret karşılığı alınabilir. Alıncak ücret yükseklik, ekipmanın boyutuna ve güzergaha (Avrupa’da 30 ila 100 Euro arasında değişir) bağlıdır. Müzik aletleri kabinde el bagajı olarak taşınabilir. Bagaja verilmeyecek gitar veya çello gibi daha büyük aletler için bir koltuk rezerve edilebilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Serbia Koltuk seçimi

Air Serbia ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Serbia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Etihad Guest Sadakat Programı

Air Serbia havayolları sık uçuş programı olarak firma ortağı Etihad Airways’in yolcularına sunduğu Etihad Guest sadakat programını kullanmaktadır. Etihad Guest üyeleri sadece Air Serbia uçuşlarında değil bağlı iştirak ortaklarında da mil kazanmaya devam ederler. Örneğin Etihad Airways, Air Berlin

Aile üyeliği olanakları
Etihad Guest’in bir üyesi olmak isterseniz, aile üyeliği ve bireysel üyelik olarak kayıt olabilirsiniz. Aile üyeliğinde mil kazanmak için birlikte uçmaya gerek yoktur , her aile üyesinin kazandığı miller toplanır. Ailenin her üyesi Etihad Guest programında eşit muamele görecektir. Her iki üyelik türü de üç kategoride statü sağlar: Gümüş, Altın ve Platin. Bununla birlikte, bunlar, ilgili seviyede kabul edilmeden önce yerine getirilmesi gereken belirli koşulları gerektirir. Bu şartlar, toplanacak minimum mil sayısını ifade eder.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Kabin tipiUçuş SınıfıMil Kazanım
Ekonomi SınıfBREAKING DEALS25%
Ekonomi SınıfSAVER50%
Ekonomi SınıfVALUE75%
Ekonomi SınıfFREEDOM100%
Business SınıfBREAKING DEALS115%
Business SınıfSAVER130%
Business SınıfFREEDOM175%
First ClassFREEDOM250%
The ResidenceTHE RESIDENCE400%

Air Serbia Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Serbia Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Serbia sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Serbia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Serbia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Serbia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Serbia bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

JU.png
IATAICAOÇağrı Kodu
JUASLAIR SERBIA

 

 • Kuruluş: 1927
 • Havalimanı Yeri:Sırbistan
 • Hubları: BEG
 • Sahibi: State Owned (%51), Ethiad Airways (%49)
 • Global Havacılık İttifakı: None
 • Sık Uçuş Programı: Etihad Guest
 • Şirket Sloganı: Nova krila Evrope (The New Wings of Europe)

 

 • Uçak Sayısı: 20
 • Uçtuğu Destinasyon:  42
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar