Air Serbia Uçak Bileti

Air Serbia

En uygun Air Serbia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Serbia Air Serbia Hakkında

Havayolu şirketi Air Serbia Sırbistan’daki en büyük havayolu şirketidir. 1927’de Aeroput adı altında kurulan Air Serbia mevcut genel merkezi Belgrad’da bulunuyor. Belgrad Nikola Tesla Havaalanı aynı zamanda Air Serbia uçuşlarının merkezi olarak da hizmet ediyor. Havayolu, daha önce Jat Airways olarak biliniyordu ve adı değiştirildi ve 2013 yılında yeni adı altında faaliyete geçti.

Air Serbia şu anki gücüne erişmeden önce uçuş operasyonları iki Junkers Ju 52 ve iki DC-3 ile başladı. O zamanlar hâlâ “Jugoslovenski Aerotransport” (JAT) adı altında olan Air Serbia, bu uçakları bölgesel yerlere uçmak için kullandı. Önemli yerler Belgrad, Zagreb, Ljubljana ve Saraybosna’ydı. İlk uluslararası rota Prag’dan Varşova idi. Havayolunun bir sonraki döneminde, filo jet uçaklarına dönüştürüldü. Bu, bugünkü Air Serbia’nın hava trafiğini önemli ölçüde daha ekonomik hale getirdi. 1970’lerde, kıtalararası uçuşları mümkün kılan ilk Boeing 707 piyasaya sürüldü. Air Serbia veya JAT Airways, Temmuz 1985’te Boeing 737-300’e sahip ilk Avrupa havayoluydu. Havayolunun en parlak döneminde, yılda beş milyondan fazla yolcu Avrupa, Kuzey Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya uçtu. Bu, JAT Airways’i Avrupa’nın en büyük 10 havayolundan biri haline getirdi.

Air Serbia ve JAT 2013 yılında Etihad Airways’in katılımıyla finansal olarak güçlendirildi. Etihad havayolunun yüzde 49’unu aldı; Yüzde 51’i Sırp devletinde kaldı. Bu devralımın bir parçası olarak, Air Serbia Ekim 2013’te şu anki adına geldi. O zamandan beri Air Serbia’nın kendi sık uçan yolcu programı Etihad’ın Etihad Guest’i olarak değiştirildi. 23 Ekim 2013’te Belgrad’dan Abu Dabi’ye Air Serbia adıyla ilk resmi uçuş gerçekleştirildi.

2016 yılında 2,62 milyon yolcuyu %72 doluluk oranı ile taşıdı. Orta ve Doğu Avrupa’daki dördüncü büyük havayolu oldu. Air Serbia, hava trafiğini idare etmek için 20 uçaklık bir filoya sahiptir (Mayıs 2020 itibariyle). Boeing Air Serbia tarafından da kullanılmasına rağmen, uçaklarının çoğu Airbus’tır. Mayıs 2020’te Air Serbia’nın filosunun yaş ortalaması 20.9 idi.

Aviolet havayolu ise Air Serbia’ya ait charter markası olup tüm uçuşlar Air Serbia uçak ve mürettebatı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Etihad Ortaklığı

Ortağı Etihad Airways’in girişinden bu yana, Air Serbia da Avrupa dışında seyahat ediyor. Etihad Havayolları’nın merkezi olan Abu Dabi’ye uçuşlar yapılmaktadır.

Etihad Havayolları’nın ortak olmasıyla Air Serbia yeniden büyüyor ve rota ağını genişletiyor. Havayolunun özel fırsatları özellikle tatilciler ve iş seyahatinde olanlar için cezbedicidir. Özellikle ucuz uçak biletleri belirli noktalara düzenli olarak sunulmaktadır. Mil Puanları ayrıca Etihad Guest kod paylaşma programı aracılığıyla da kazanılabilir.

Air Serbia Merkez Havalimanı

Belgrad (BEG) Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı

Air Serbia uçuş sınıfları

Havayolları yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır:

Ekonomi sınıfı

Airways Review Magazine ve deri koltuk imkanları bulunmaktadır.

Business Class

Farklı check-in ofisleri, yüksek kalite ile yemek seçenekleri, daha fazla bagaj hakkı gibi seçenekler bulunur.


Air Serbia’ya sezonsal olarak uçmakta olduğu şehirler; Hırvatistan’da Dubrovnik, Pula ve Split; Kıbrıs’da Larnaca; Makedonya’da Ohrid; Malta’dır.

Havayolunun yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Lübnan, Makedonya, Karadağ, Hollanda, Romanya,Rusya, Slovenya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines airBaltic KLM
Aeroflot Alitalia LOT Polish Airlines
Air China Bulgaria Air Montenegro Airlines
Air Europa El Al TAROM
Air France Etihad Airways
Air Seychelles Finnair

Önemli mihenk taşları

1980’li yılların sonunda, JAT havayolları dünya sıralamasında 31. ve Avrupa sıralamasında ise 10. olmuştur.

Air Serbia Check-in

Online Check-in

Air Serbia, yolcularına kalkıştan 36 saat ile 1 saat önce evden kolay ve rahat bir şekilde online check-in yapma seçeneği sunar. Ancak bu hizmet sadece Abu Dabi, Beyrut, Belgrad, Bükreş, İstanbul, Londra ve Prag’dan uçuşlar için kullanılabilir. Online check-in, bireysel seyahat edenler için olduğu kadar grup rezervasyonları için de yapılabilir. Online check-in başarılı bir şekilde yapılır yapılmaz, müşteriler biniş kartlarını kaydedebilir ve daha sonraki bir tarihte basabilir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Serbia web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Serbia Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi sınıfında kabinde 8 kg’lık bir bagaj taşınabilir; Business sınıfında, toplam 12 kg ağırlığında iki adet bagaja izin verilir. Boyutlar 40 x 20 x 55 cm’yi geçmemelidir. Buna ek olarak, koltuğun altına konulabilecek küçük bir çanta, kabinde taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Bagaj hakkı, Economy Class’ta bir parça 23 kg, Business Class’ta 32 kg’lık iki bagaj içermektedir. Bagaj başına maksimum boyut 158 cm’dir. 2 yaş üzeri çocuklar için de yetişkinler için geçerli olan kurallar geçerlidir. Küçük çocuklar için 23 kg’lık ücretsiz sınırlı bir bagaj (artı katlanabilir bebek arabası) bulunur. Uzak destinasyonlarda taşınacak bagaj hakkı değişeceği için lütfen havayolu web sitesini ziyaret ediniz. Ayrıca Etihad Guest üyelerine ilave bagaj alma imkanı da bulunuyor.

Diğer bagajlar

Spor ekipmanı, ücretsiz paket aşıldığında ücret karşılığı alınabilir. Alıncak ücret yükseklik, ekipmanın boyutuna ve güzergaha (Avrupa’da 30 ila 100 Euro arasında değişir) bağlıdır. Müzik aletleri kabinde el bagajı olarak taşınabilir. Bagaja verilmeyecek gitar veya çello gibi daha büyük aletler için bir koltuk rezerve edilebilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Serbia Koltuk seçimi

Air Serbia ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Serbia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Etihad Guest Sadakat Programı

Air Serbia havayolları sık uçuş programı olarak firma ortağı Etihad Airways’in yolcularına sunduğu Etihad Guest sadakat programını kullanmaktadır. Etihad Guest üyeleri sadece Air Serbia uçuşlarında değil bağlı iştirak ortaklarında da mil kazanmaya devam ederler. Örneğin Etihad Airways, Air Berlin

Aile üyeliği olanakları

Etihad Guest’in bir üyesi olmak isterseniz, aile üyeliği ve bireysel üyelik olarak kayıt olabilirsiniz. Aile üyeliğinde mil kazanmak için birlikte uçmaya gerek yoktur , her aile üyesinin kazandığı miller toplanır. Ailenin her üyesi Etihad Guest programında eşit muamele görecektir. Her iki üyelik türü de üç kategoride statü sağlar: Gümüş, Altın ve Platin. Bununla birlikte, bunlar, ilgili seviyede kabul edilmeden önce yerine getirilmesi gereken belirli koşulları gerektirir. Bu şartlar, toplanacak minimum mil sayısını ifade eder.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Kabin tipi Uçuş Sınıfı Mil Kazanım
Ekonomi Sınıf BREAKING DEALS 25%
Ekonomi Sınıf SAVER 50%
Ekonomi Sınıf VALUE 75%
Ekonomi Sınıf FREEDOM 100%
Business Sınıf BREAKING DEALS 115%
Business Sınıf SAVER 130%
Business Sınıf FREEDOM 175%
First Class FREEDOM 250%
The Residence THE RESIDENCE 400%

Air Serbia Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Serbia Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Serbia sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Serbia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Serbia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Serbia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Havayolları’nın kendisine ait bekleme salonları bulunmamaktadır. Belgrad’dan yolculuk yapacak olan Business Sınıfı yolcuları ise “Business Club” Bekleme Salonunu kullanabilmektedir.

Air Serbia
IATA ICAO Çağrı Kodu
JU ASL AIR SERBIA

Kuruluş: 1927
Havalimanı Yeri:Sırbistan
Hubları: BEG
Sahibi: Sırbistan devleti (%51), Ethiad Airways (%49)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Etihad Guest
Şirket Sloganı: Nova krila Evrope (The New Wings of Europe)

Uçak Sayısı: 20
Uçtuğu Destinasyon:  42
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 20.9
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, ATR
Uçak Detayı: ATR 72, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A330-200, Boeing 737-300

İletişim: 11070 Novi Beograd Nikola Tesla Airport Surcin Belgrad, Sırbistan
Telefon Numarası: +381 11 311 21 23
Fax: +381 11 20 10 671
E-mail: callcenter@airserbia.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air Serbia Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → BelgradUÇUŞ ARA
2Atina → BelgradUÇUŞ ARA
3Belgrad → AtinaUÇUŞ ARA
4Belgrad → ParisUÇUŞ ARA
5Belgrad → RomaUÇUŞ ARA
6Belgrad → İstanbulUÇUŞ ARA
7Belgrad → LondraUÇUŞ ARA
8Belgrad → MilanoUÇUŞ ARA
9Belgrad → MoskovaUÇUŞ ARA
10Belgrad → PodgoricaUÇUŞ ARA
11Belgrad → TivatUÇUŞ ARA
12Belgrad → ViyanaUÇUŞ ARA
13Paris → BelgradUÇUŞ ARA
14Roma → BelgradUÇUŞ ARA
15İstanbul → BelgradUÇUŞ ARA
16Milano → BelgradUÇUŞ ARA
17Bükreş → BelgradUÇUŞ ARA
18Moskova → BelgradUÇUŞ ARA
19Podgorica → BelgradUÇUŞ ARA
20Viyana → BelgradUÇUŞ ARA