Air Europa Uçak Bileti

Air Europa

En uygun Air Europa uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Europa Air Europa Hakkında

Air Europa 1984’te Air Spain SA adı altında kuruldu, ancak İspanya ile İngiltere arasında ilk charter uçuşları ilk olarak 1986’da başladı. İlk başta Air Europa, İngiliz tur operatörü ILG’nin bir parçasıydı, ancak 1991’de grup iflas etti ve havayolu Viajes Halcon’un eline geçti. Air Europa şimdi Globalia Air Europa Business Corporation’ın bir parçasıdır. Havayolu, sadece Boeing uçaklarını kullanma geleneğini izledi, ancak 2005 yılı sonunda Airbus’ı filosuna entegre etti.

Air Europa, Iberia ile rekabette tarifeli uçuşlar sunan ve böylece tekelleri ortadan kaldıran ilk özel havacılık şirketidir. Haziran 2020’de filo Airbus, Boeing, Embraer ve ATR tarafından üretilen 62 uçaktan oluşuyordu. Ortalama yaşları 8.6 idi. İspanyol havayolu, özellikle iyi konumlandırıldığı İspanya/Avrupa, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’da dünyanın tüm bölgelerine ucuz uçuşlar sunmaktadır. Air Europa, SkyTeam ittifakının bir üyesidir. Diğer bazı havayollarında kod paylaşımı, maliyetleri düşürmek ve ucuz uçuşlar sunmak için kullanılır. Ayrıca Binter Canaris, Etihad, Sky Airline, AccesRail ve Deutsche Bahn ile ortaklıklar bulunmaktadır. Air Europa’nın sık uçan yolcu programı SUMA olarak adlandırılır ve katılımcılarına birçok avantaj sunar.

Standart koltuklar yerine bir XL koltuğu tercih ederseniz, Air Europa’ya kalkıştan önce 48’e kadar söyleyebilirsiniz. Tercih edilen bir koltuğun bildirimi de seyahatten en az iki gün önce yapılmalıdır. Belirli bir XL koltuğu için rezervasyon ücreti standart bir koltuktan daha yüksektir ve rota ne kadar uzun olursa, o kadar fazla ödeme yapmanız gerekir. Anakara İspanya + Balear Adaları, Avrupa / Afrika / Kanarya Adaları ve uzun mesafe rotaları arasında bir ayrım yapılır. Air Europa ile uçuşlarda, yolcular “Gusto +” menüsünden yemekler seçebilir. Kıtalararası uçuşlarda bir menü bulunur. Yemekleri için özel ihtiyaçları olan herkes havayolunu en az 48 saat önceden bilgilendirmelidir. İki saatten fazla uçuşlarda ve kıtalararası uçuşlarda, uçak içi satışlar gerçekleşir. Uçuşlarda eğlence için uluslararası gazete ve dergilerin yanı sıra belgesel, dizi, film ve müzik de kullanılıyor. Havayolu yolcuları internet olmadan uçmak istemiyorsa, 30, 60 veya 100 MB veri paketi arasında seçim yapabilir ve bulutların üzerindeki WLAN’a keyfini yaşayabilir.

Air Europa Express firmanın iştirakidir.

Air Europa Ana Merkezi

Barajas – Madrid Uluslararası Havalimanı

Air Europa Uçuş sınıfları

Air Europa Havayollarının iç ve dış hat uçuşları için iki hizmet sınıfı vardır: Ekonomi ve Business. Bunlar arasındaki en büyük fark el bagajında yatmaktadır. Hedefe bağlı olarak, Business Class yolcuları 14kg’dan 18kg’a veya onlarla birlikte bir veya iki çanta taşıyabilir. Economy Class yolcuları ise, sadece 10 kg’a kadar el bagajını ücretsiz taşıyabilir.


Havayolu yurtdışında 31 ülkeye uçmakta olup belli başlı uçmakta olduğu ülkeler; Arjantin, Belçika, Bolivya, Brezilya, Kolombiya, Küba, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Fransa, Gambiya, Almanya, Yunanistan, Honduras, İsrail, İtalya, Meksika, Fas, Hollanda, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, Rusya, İsveç, İsviçre, Tunus, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay, Venezuela’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Binter Canarias Saudia
Aerolíneas Argentinas Czech Airlines TAROM
Aeroméxico Delta Air Lines Vietnam Airlines
Air France Etihad Airways
Alitalia KLM

Önemli mihenk taşları

1997’de Iberia, Air Europa filosunun bir bölümünü satın aldı.
Air Europa 2013’te 16 yeni uçak sipariş etti: 8 Boeing 787-900 Dreamliners ve 8 Boeing 737

Air Europa Check-in

Online Check-in

Uçuş hazırlıklarınız için en önemli hazırlık check-in için evden ya da ofisten bakabilirsiniz. Air Europa online check-in ile uçuşunuzdan saatler önce havalimanında olmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken havayolu web adresine gitmek.

Rezervasyon kodunuz veya bilet numaranız
Soy adınız

Girdiğiniz veriler ile uçuşunuzu çağırdığınızda, tüm Air Europa online check-in hizmetlerini kullanabilirsiniz. Özellikle koltuğun rezerve edilmesi son derece uygundur.

Koltuk ayırtın

Önceden check-in yapmanın en büyük avantajı bir koltuk seçebilmenizdir. Bir pencere veya koridor koltuğu tercih edip etmeyeceğinize kendiniz karar verin. XL koltuklar daha da fazla konfor vaat ediyor.

Lütfen dikkat: Koltuk rezervasyonları için ücret alınmaktadır. Bu hizmet kalkıştan 48 saat öncesine kadar rezerve edilebilir.

Akıllı telefonunuzla check-in yapın

Bilgisayarınızı sadece internette değil, internette biniş kartınızı oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Uygulamayı akıllı telefonunuzda bunu yapmak ve daha fazla esnekliğin tadını çıkarmak için de kullanabilirsiniz.

Ekstra bagaj ekle

Bagaj işleminden tasarruf etmek isterseniz, Air Europa online check-in işlemine ekstra bagaj ekleyebilirsiniz. Havaalanındaki bagaj satın alınması ile karşılaştırıldığında, kabin bagajı için biraz tasarruf edersiniz. Uçuştan 24 saat öncesine kadar ekstra bagaj eklemek mümkündür.

Check-in başlama saati

İnternet üzerinden check-in yaparken havayolu tarafından belirtilen zaman süresine bağlı kalmanız önemlidir. Biniş kartınızı oluşturabilirsiniz
– uçuşunuzdan 48 saat önce başlar
– uçuşunuzdan 1 saat öncesine kadar

ABD’ye ve ABD’den uçuşlar için Air Europa online check-in işlemi kalkıştan en az 24 saat önce gerçekleştirilebilir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Europa web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Europa Bagaj Kuralları

El bagajı

El bagajı her yolcu için bir parça ile sınırlıdır. Ekonomi sınıfı yolcular 10 kg’lık el bagajını ücretsiz alabilirler. Business class yolcuları için, el bagajının maksimum ağırlığı kısa ve orta mesafe uçuşlarında 10 kg ve uzun mesafe uçuşlarında 18 kg’dır (ikincisi iki bagaj bölümüne bölünebilir). Bir el bagajı 55 x 35 x 25 cm (çevre 115 cm) boyutlarından daha büyük olmamalıdır. Ayrıca, yolcuların çanta, ceket, kamera ve koltuk değnekleri gibi kişisel eşyaları almasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Kısa ve orta mesafeli uçuşlar için aşağıdakiler geçerlidir:

Business Class’ta 23 kilogram ağırlığında iki adet bagaj teslim edilebilir. Economy Class’ta 23 kilogram ağırlığında bir bagaj teslim edilebilir.

Aşağıdakiler uzun mesafeli nakliye için geçerlidir uçuşlar:

Business Class’ta, her biri 23 kg ağırlığındaki üç parça taşınabilir (istisnalar: Brezilya: 32 kg ağırlığındaki üç parça ve New York: 32 kg ağırlığındaki iki parça). Economy Class’ta 23 kilogramlık bir parça teslim edilebilir (istisna: Brezilya: her biri 32 kg’lık iki parça ve Bolivya, Paraquay, Venezuela ve Peru: her biri 23 kg’lık iki parça). Elite ve ElitePlus yolcuları, her biri 23 kilogram ağırlığında ek bir bagaj taşıyabilir. Bir bagajın maksimum ağırlığı 32 kg, maksimum çevresi 158 santimetredir. Bu maksimum miktarlar aşılırsa, bagaj ek bagaj parçaları arasında bölünmeli veya ek bir ücret ödenmelidir. Fazla bagaj, 23 kg’lık bir bagajın ağırlığı (32 kg’a kadar) 60 € ‘yu aşarsa ücretlendirilir. Daha fazla düzenleme ve istisna için, yolcular uçuş başlamadan önce havayolu web sitesine başvurmalıdır.

Diğer bagajlar

Bagajın üzerinde bagaj taşımak için ayrı bir koltuk rezervasyonu yapılabilir. Bununla birlikte, bu izin verilen kabin boyutlarını aşmamalıdır (web sitesine bakın). Silahlar, bisikletler, dalış ve sörf ekipmanlarının yanı sıra 115 cm’den büyük müzik aletleri de 75 ila 150 avro ek ücret karşılığında taşınır. Balıkçılık, golf ve kayak ekipmanlarının yanı sıra toplam boyutları 115 santimetreden küçük olan müzik aletleri, el bagajı oranını aşmadıkları sürece normal bagaj olarak taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Europa Koltuk seçimi

Air Europa, yolculara istenen koltuğu önceden ayırma seçeneği sunar. İspanya içindeki rotalarda, standart koltuk rezervasyonu uçuş başına 3 € ‘dur. Avrupa içinde, Afrika’ya ve Afrika’dan uçuşlar için 5 € ve kıtalar arası uçuşlar için 10 € ‘dur. Ayrıca, uçağın acil çıkışlarında daha fazla ayak boşluğuna sahip koltuklar bulunmaktadır. Yolcuların gerekli güvenlik gereksinimlerini karşılamaları koşuluyla, bunlar 10 € ‘ya kadar kısa mesafelerde, 20 €’ ya kadar orta mesafeli rotalarda ve 50 € ‘ya kadar uzun mesafelerde uçuş başına ayrılabilir. Business Class’ta ve Gold veya Platinum statüsündeki sık uçan yolcularda koltuk rezervasyonları, kalkıştan 48 saat öncesine kadar ücretsiz olarak yapılabilir.

Air Europa Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Suma Sadakat Programı

SUMA sık uçan yolcu programına katılan yolcular Air Europa ile her uçuşta mil kazanabilirler. Bu arada, SkyTeam ittifakının diğer üyeleriyle yapılan uçuşlar için de geçerlidir. İş ortaklarından ürün veya hizmet satın alırken de mil kazanılır ve bunlar daha sonra ücretsiz uçuşlara ve upgrade olarak kullanılabilir. Sık uçan yolcu programındaki dört kategori SUMA, Silver, Gold ve Platinum’dır. Millerin süresi ancak 18 ay kullanılmadığında sona erecektir.

Air Europa Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Europa Uçak İçi Eğlence

Uçuşun uzunluğuna bağlı olarak tüm yolcular için çok çeşitli görsel-işitsel içerik sunulmaktadır. Kıtalararası uçuşlarda, yolcular kişisel ekranlarda en son filmlerin keyfini çıkarabilirler.Uçuş sırasında yolcular, Gentelman, Cinemania, Baylon gibi dergilerin yanı sıra ulusal ve uluslararası basını kullanma fırsatına sahipler.

Air Europa, diğer birçok havayolu şirketi gibi, kendi “Europa” dergisine sahiptir. Uçuş sırasında tüm uluslararası uçuşlarda çok sayıda duty-free ürün satın alma imkanı vardır. Birinci sınıf uçuşlar için yolcular en iyi şefler tarafından hazırlanan lezzetli yemekler alırlar; Economy Class yolcuları, uçuş süresine bağlı olarak uçaktaki yemek servisinden yararlanabilir.

Wi-Fi

Uzun mesafeli uçuşlarda seyahat eden Air Europa yolcuları ücret karşılığında internet’te sörf yapabilir. Fiyatlar, ilgili veri hacmine bağlıdır. 30 MB 7 avroya mal olurken, seyahat edenler 60 MB için 13 avro ve 100 MB için 20 avro öder.

Air Europa Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Europa ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Europa Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Business Class yolcuları, Air Europa’nın faaliyet gösterdiği 39 havalimanında, check-in sırasında bu hizmet talep edildiği sürece, çeşitli VIP salonlarına ücretsiz erişime sahiptir.

Air Europa’nın VIP salonları klima, günlük gazeteler, internet erişimi ve çeşitli TV programları ile donatılmıştır. Yolcunun kullanabileceği diğer hizmetler içecekler (alkollü ve alkolsüz) ve çeşitli atıştırmalıklardır.

Air Europa
IATA ICAO Çağrı Kodu
UX AEA EUROPA

Kuruluş: 1986
Havalimanı Yeri:İspanya
Hubları: MAD
Sahibi: Globalia Corp
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Suma
Şirket Sloganı: Your travel companion

Uçak Sayısı: 62
Uçtuğu Destinasyon:  44
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 8.6
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, Embraer, ATR
Uçak Detayı: Airbus A330-200, Airbus A330-300, Boeing 737-800, Boeing 787-8, Boeing 787-9, Embraer 195, ATR 42, ATR 72

İletişim: Centro Empresarial Globalia, Apdo Correos 132, 07620 Llucmajor, İspanya
Telefon Numarası: +34 911 401 501
Fax: +34 971 178 350
E-mail: recepcion.globalia@air-europa.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Air Europa Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → MadritUÇUŞ ARA
2Barselona → MadritUÇUŞ ARA
3Barselona → PalmaUÇUŞ ARA
4Roma → MadritUÇUŞ ARA
5Frankfurt am Main → MadritUÇUŞ ARA
6Londra → MadritUÇUŞ ARA
7Lizbon → MadritUÇUŞ ARA
8Madrit → AlicanteUÇUŞ ARA
9Madrit → AmsterdamUÇUŞ ARA
10Madrit → BarselonaUÇUŞ ARA
11Madrit → RomaUÇUŞ ARA
12Madrit → LondraUÇUŞ ARA
13Madrit → LizbonUÇUŞ ARA
14Madrit → MilanoUÇUŞ ARA
15Madrit → ParisUÇUŞ ARA
16Madrit → PalmaUÇUŞ ARA
17Milano → MadritUÇUŞ ARA
18Paris → MadritUÇUŞ ARA
19Palma → BarselonaUÇUŞ ARA
20Palma → MadritUÇUŞ ARA