bulgaria-air_logo

BULGARIA AIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 2002
 • Havalimanı Yeri: Bulgaristan
 • Sahibi: Chimimport Inc
 • Uçuş Ağı: 26
 • Hedefler: Bulgaristan'da iç hatlar, Avrupa metropollerine, Asya ve Afrika'daki bazı destinasyonlara odaklanıyor
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Fly More
 • Uçak tipi: Airbus A319-200 / A320-200 , Avro RJ70, Embraer 190
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 10
 • Uçak detayı: Airbus , British Aerospace, Embraer

BULGARIA AIR UÇAK BİLETİ

Bulgaria Air, Bulgaristan'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 2002 yılında kurulmuş olup merkezi Sofya'dır. İlk uçuşunu Sofya'dan Londra ve Paris'e yapmıştır. Havayolu Sofia havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Kasım 2008'den beri Bulgaria Air, dünya çapında 230 havayoluna sahip olan IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) organizasyonunun bir üyesidir. Tarifeli ve charter seferler düzenlemektedir. 2016 yılında 1,2 milyon yolcu taşımıştır.

Yine charter seferler düzenleyen Bul Air firmaya bağlı iştirakidir.

Bulgaristan içinde sadece Burgaz ve Varna'ya uçmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler: Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Hollanda, İspanya, İsviçre ve İngilteredir.

Bu ülkere ilave olarak yaz sezonunda  Lübnan, Portekiz, İspanya (Alicante), Rusya (St.Petersburg) ülkelerine uçmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean AirlinesCzech Airlines
AeroflotIberia
Air BerlinKLM
Air FranceLOT Polish Airlines
Air SerbiaTAROM
Alitalia

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 2 saat kala son bulmaktadır.

FLY MORE SADAKAT PROGRAMI

Bulgaria Air'in sadakat programına Fly More denir. Bulgar havayolu ile yaptığınız uçuşlarda ve Sixt araç kiralaması ile mil kazanabilirsiniz.  Miller ile uçak biletlerinde indirim , ücretsiz bagaj hakkı gibi birtakım ayrıcalıklar sunmaktadır. Üyelik, hiçbir puan toplanamayacak bir başlangıç ​​aşamasından başlar. Ancak Bulgaria Air  uçmuş olduğunuz 5 sefer ile  gümüş üye statüsüne ulaşırsınız. Altın statüsü, 18 ay içinde 30.000 puan toplandığında verilir.

Fly More puanlama sistemi
Gümüş ve Altın üyelerine, tarife sınıfına bağlı olarak Bulgaristan, Balkan Yarımadası ve Yurtdışı uçuş seferleri için tek tip puan verilir. Herhangi bir uluslararası uçuşta, 2200 puan (birinci sınıf yolcular) ile 80 puan (en ucuz sınıf yolcular) kazanırsınız. Altın üyelere %25 bonus verilir. Bedava biletleri milleriniz ile alabilirsiniz : İç hatlar, Balkanlar ve Yurtdışı uçuşlar için Ekonomi Sınıfı 6000, 18000 ve 30000 puan şeklindedir. Upgrade yapmak isterseniz  2000, 6000 ve 10.000 puan kullanmanız gerekmektedir. Fly More Points üç yıl sonra sona erer.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Bulgaria Air ile kabinde taşınabilen el bagajları tehlikeli madde içermemelidir. Sıvıların taşınması geçerli AB yönetmeliklerine tabidir (konteyner başına 100 ml'den fazla olmamak üzere, tüm kaplar şeffaf, tekrar kapanabilir, 1 litrelik bir plastik şişe olmalıdır). Kabinde sadece ilaçlar ve değerli maddelerinizi taşoyabilirsiniz. El bagajı 55 cm x 40 cm x 20 cm boyutlarını aşmamalıdır. Rezervasyon sınıfına ve Bulgaristan Air üzerinden yapılan bağlantılara bakılmaksızın maksimum ağırlık 10 kg'dır. Buna ek olarak, yalnızca baston ve kitaplar / dergiler kabinde taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümündeki bagajla ilgili olarak, turistik sınıftaki uluslararası bağlantılarda 23 kg'a kadar bagaj taşınabileceğini unutmamalısınız. Dış boyutların toplamı 158 cm'yi geçmemelidir. İki yaşına kadar olan çocuklar için 10 kg ve 115 cm kısıtlamalar uygulanır. Bebek arabaları ve çocuk koltukları ücretsiz alınabilir. Business class'ta, azami 23 kg ağırlığa kadar bagajın yanında 2 parça bagaj taşınabilir. Ağırlığı 32 kg'a kadar olan bagajlar 50 Euro'luk bir ücret karşılığında ;  203 cm'ye kadar büyüklüğünde bagajlar ise 70 Euro karşılığında taşınır. İlave bagajda 2. parça için 50 Euro , 3. parça için 100 Euro vermeniz gerekebilir. (Uluslararası uçuşlar için fiyatlar)

Diğer bagajlar
23 kg'a kadar bütün spor ekipmanları bagajın bir parçası olarak ücretsiz taşınabilir. Kayak ve snowboard malzemeleri için uluslararası uçuşlarda 30 euro ödemeniz gerekmektedir. Müzük aletleri için havayoluna danışınız.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.