Bulgaria Air Uçak Bileti

Bulgaria Air

En uygun Bulgaria Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Bulgaria Air Bulgaria Air Hakkında

Bulgaria Air, Bulgaristan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 2002 yılında kurulmuş olup merkezi Sofya’dır. İlk uçuşunu Sofya’dan Londra ve Paris’e yapmıştır. Havayolu Sofia havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Bugün havayolunun % 99,9’u Bulgar havayolu Hemus Air’e ait olup üç Bulgar havayolunu birleştirilmesi ile ortaya çışmıştır. Bulgaria Air, 2002 yılında iflas eden Balkan Bulgar Airlines’dan ortaya çıktı ve aynı yıl Bulgaristan’da devlet taşıyıcısı ilan edildi. Önceki havayolunun uçuş bağlantıları sorunsuz bir şekilde devam edildi. Bulgaria Air üç yıl sonra özelleştirildi. Hemus Air’in 2007 yılında sadece filonun genişletilmesi için 86 milyon avro daha ödeme yapma sözü ile havayolunu devralmasına izin verildi.

Kasım 2008’den beri Bulgaria Air, dünya çapında 230 havayoluna sahip olan IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) organizasyonunun bir üyesidir. Tarifeli ve charter seferler düzenlemektedir. 2016 yılında 1,2 milyon yolcu taşımıştır.

Kabinde iki sınıf vardır: Economy Class ve Business Class. Kabinde duty free’den alışveriş yaparak zaman geçirebilirsiniz. Çok çeşitli parfüm, mücevher, tütün ve hediyeler mevcuttur. Bulgaria Air uçak dergisi, Bulgaristan’ın en güzel seyahat noktaları hakkında bilgi verir. Havayolu, tipik Bulgar misafirperverliğine yansıyan iyi hizmete özellikle önem veriyor. Küçük bir jet ile özel ticari uçuşlar için rezervasyon yapma seçeneği de vardır. İş adamları için bu lüks ve internet ile donatılmış seçenek daha rahat çalışma koşulları sunar. Bulgaria Air’in sık uçan yolcu programı Fly FB Bonus Puanları olarak adlandırılır ve bilet yükseltmeleri ve ek bagaj hakkı gibi ödüller sunar.

Yine charter seferler düzenleyen Bul Air firmaya bağlı iştirakidir.

Bulgaristan Havayolu Merkez Havalimanı

Sofya Havalimanı (SOF / LBSF)

Diğer Şehirler
Burgaz Havalimanı
Varna Havalimanı

Bulgaristan Havayolları Uçuş sınıfları

Ekonomi Sınıfı

Economy sınıfı, uçuş zamanına ve süresine bağlı olarak bir atıştırmalık sunmaktadır, aynı zamanda alkolsüz içecekler, çay ve kahve seçenekleri de sunmaktadır.

Business class

Business Class’ta, yolcular daha büyük koltuklar, kalkıştan önce sunulan karşılama içeceği ve uçuş süresine göre servis edilen çok çeşitli yemeklerle daha fazla konforun tadını çıkarır. Tüm yolcular havayolunun dergisine de erişebilir.


Bulgaristan içinde sadece Burgaz ve Varna’ya uçmaktadır.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler: Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Hollanda, İspanya, İsviçre ve İngilteredir.

Bu ülkelere ilave olarak yaz sezonunda  Lübnan, Portekiz, İspanya (Alicante), Rusya (St.Petersburg) ülkelerine uçmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Alitalia LOT Polish Airlines
Aeroflot Czech Airlines TAROM
Air France Iberia
Air Serbia KLM

Önemli mihenk taşları

Bulgaristan Havayolları, 2008 yılı itibariyle Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tam üyesi olmuştur.

2006 yılında özelleşmiştir.

Bulgaria Air Check-in

Online Check-in

Uzun bekleme sürelerinden kaçınmak isteyen yolcular Internet üzerinden check-in yapabilirler. Online check-in, seyahatin başlamasından bir gün ila 2 saat önce etkinleştirilir. Ancak, bu hizmet sadece Sofya, Varna ve Burgaz, Londra, Zürih, Milano, Paris ve Berlin uçuşlarında mümkündür.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Bulgaria Air, yolcuların kalkıştan en az iki saat ve en geç 45 dakika önce kontuarda check-in yapmasını önerir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için check-in kontuarları uçağın kalkışından 40 dakika önce kapanır.

Bulgaria Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Bulgaria Air ile kabinde taşınabilen el bagajları tehlikeli madde içermemelidir. Sıvıların taşınması geçerli AB yönetmeliklerine tabidir (konteyner başına 100 ml’den fazla olmamak üzere, tüm kaplar şeffaf, tekrar kapanabilir, 1 litrelik bir plastik şişe olmalıdır). Kabinde sadece ilaçlar ve değerli maddelerinizi taşoyabilirsiniz. El bagajı 55 cm x 40 cm x 20 cm boyutlarını aşmamalıdır. Rezervasyon sınıfına ve Bulgaristan Air üzerinden yapılan bağlantılara bakılmaksızın maksimum ağırlık 10 kg’dır. Buna ek olarak, yalnızca baston ve kitaplar / dergiler kabinde taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Kargo bölümündeki bagajla ilgili olarak, turistik sınıftaki uluslararası bağlantılarda 23 kg’a kadar bagaj taşınabileceğini unutmamalısınız. Dış boyutların toplamı 158 cm’yi geçmemelidir. İki yaşına kadar olan çocuklar için 10 kg ve 115 cm kısıtlamalar uygulanır. Bebek arabaları ve çocuk koltukları ücretsiz alınabilir. Business class’ta, azami 23 kg ağırlığa kadar bagajın yanında 2 parça bagaj taşınabilir. Ağırlığı 32 kg’a kadar olan bagajlar 50 Euro’luk bir ücret karşılığında ;  203 cm’ye kadar büyüklüğünde bagajlar ise 70 Euro karşılığında taşınır. İlave bagajda 2. parça için 50 Euro , 3. parça için 100 Euro vermeniz gerekebilir. (Uluslararası uçuşlar için fiyatlar)

Diğer bagajlar

23 kg’a kadar bütün spor ekipmanları bagajın bir parçası olarak ücretsiz taşınabilir. Kayak ve snowboard malzemeleri için uluslararası uçuşlarda 30 euro ödemeniz gerekmektedir. Müzük aletleri için havayoluna danışınız.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Bulgaria Air Koltuk seçimi

Online check-in’in bir parçası olarak, yolcular koltuk rezervasyonu yapabilirler. Seçiminizden memnun kalmazsanız, check-in işleminden sonra tekrar değiştiremezsiniz. Bulgar havayolu şirketi ayrıca seçilen koltukları istediği zaman yeniden atama hakkını saklı tutar. Bulgaria Air şu anda XL koltukların kullanılabilirliği hakkında bilgi vermiyor.

Bulgaria Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

FLY MORE Sadakat Programı

Bulgaria Air’in sadakat programına Fly More denir. Bulgar havayolu ile yaptığınız uçuşlarda ve Sixt araç kiralaması ile mil kazanabilirsiniz.  Miller ile uçak biletlerinde indirim , ücretsiz bagaj hakkı gibi birtakım ayrıcalıklar sunmaktadır. Üyelik, hiçbir puan toplanamayacak bir başlangıç €‹€‹aşamasından başlar. Ancak Bulgaria Air  uçmuş olduğunuz 5 sefer ile  gümüş üye statüsüne ulaşırsınız. Altın statüsü, 18 ay içinde 30.000 puan toplandığında verilir.

Fly More puanlama sistemi

Gümüş ve Altın üyelerine, tarife sınıfına bağlı olarak Bulgaristan, Balkan Yarımadası ve Yurtdışı uçuş seferleri için tek tip puan verilir. Herhangi bir uluslararası uçuşta, 2200 puan (birinci sınıf yolcular) ile 80 puan (en ucuz sınıf yolcular) kazanırsınız. Altın üyelere %25 bonus verilir. Bedava biletleri milleriniz ile alabilirsiniz : İç hatlar, Balkanlar ve Yurtdışı uçuşlar için Ekonomi Sınıfı 6000, 18000 ve 30000 puan şeklindedir. Upgrade yapmak isterseniz  2000, 6000 ve 10.000 puan kullanmanız gerekmektedir. Fly More Points üç yıl sonra sona erer.

Bulgaria Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Bulgaria Air uçaktaki yolculara ücretsiz yemek servisi sağlar. Suya, alkolsüz içeceklere, kahve ve çaya ek olarak, bira veya şarap gibi alkollü içecekleri de içerir. Ekonomide genellikle yemek için bir sandviç ve çikolatalı bir tatlı vardır. Vejetaryenler biletlerini alırken vejetaryen sandviç istemeyi tercih edebilirler. Havayolu, web sitesinde olası özel yemekler hakkında daha fazla bilgi sağlamaz.

Özel yemekler istiyorsanız, en azından business yolcular için, uçağa binmeden önce talep önemlidir. Bulgaria Air resmi olarak sadece business sınıfında karşılama içeceği, ardından sıcak bir yemek ve çok çeşitli alkollü ve alkolsüz içecekler vaat ediyor. Bununla birlikte, birçok müşteri yemek kalitesinden memnun kalmamıştır.

Bulgaria Air için yemek söz konusu olduğunda çok fazla şey beklemeyin. Havayolu, konuyla ilgili kendi web sitesinde sadece birkaç sade cümle söyler ve yolcuların reytinglerinde kabinde yemek ve içmek için çoğunlukla zayıf notlar alır. Özellikle çocuklarla uçarsanız veya tıbbi, dini veya ideolojik nedenlerle özel yemeklere bağımlıysanız, uçmadan önce yemek yemeniz veya paketlemeniz önerilir.

Bulgaria Air Uçak İçi Eğlence

Bulgaristan Havayolları, yolcularına tam olarak uçak içi hizmet vermektedir.

Uçuş esnasında yemek hizmetleri alabilirken aynı zamanda “Sky Shop” mağazasından duty-free alışverişi yapabilirler.

Her yolcu istediği durumda “Bulgaria On Air” uçuş dergisine sahip olabilmektedir.

Wi-Fi

Şimdiye kadar, yalnızca Business Class uçak içi internet hizmeti ile donatılmıştır. Havayolunun Economy Class’ı WLAN ile donatıp donatmadığı henüz bilinmiyor. Müşteriler havayolunun web sitesinde güncel bilgiler bulabilirler.

Bulgaria Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Bulgaria Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Bulgaria Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Bulgaria Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Bulgaria Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
FB LZB FLYING BULGARIA

Kuruluş: 2002
Havalimanı Yeri:Bulgaristan
Hubları: SOF
Sahibi: Balkan Hemus Group EAD
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: FLY MORE
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 10
Uçtuğu Destinasyon:  26
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.8
Uçak Tipi: Airbus, Embraer
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Embraer 190

İletişim: Boulevard Bruskel 1, Sofya Havaalanı, 1540 Sofya, Bulgaristan
Telefon Numarası: +359 2 402 04 00
Fax: +359 2 984 02 03
E-mail: callFB@air.bg

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Bulgaria Air Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → SofyaUÇUŞ ARA
2Atina → SofyaUÇUŞ ARA
3Barselona → LizbonUÇUŞ ARA
4Paris → SofyaUÇUŞ ARA
5Roma → SofyaUÇUŞ ARA
6Lizbon → BarselonaUÇUŞ ARA
7Lizbon → PortoUÇUŞ ARA
8Prag → SofyaUÇUŞ ARA
9Sofya → AmsterdamUÇUŞ ARA
10Sofya → AtinaUÇUŞ ARA
11Sofya → BerlinUÇUŞ ARA
12Sofya → ParisUÇUŞ ARA
13Sofya → RomaUÇUŞ ARA
14Sofya → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
15Sofya → MoskovaUÇUŞ ARA
16Sofya → Tel AvivUÇUŞ ARA
17Sofya → VarnaUÇUŞ ARA
18Moskova → SofyaUÇUŞ ARA
19Tel Aviv → SofyaUÇUŞ ARA
20Varna → SofyaUÇUŞ ARA