Iberia Uçak Bileti

Iberia

En uygun Iberia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Iberia Iberia Hakkında

Iberia, İspanya’nın bayrak taşıyıcı havayolu olup 1927 yılında Madrid’de kurulmuştır. Adolfo Suarez Madrid-Barajas Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. İberia, İspanya’nın en büyük havayolu’dur. Havayolu daha çok Güney Amerika bölgesine odaklanmış ve bu bölgeye ucuz uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Iberia, British Airways ve Qatar Airways gibi havayollarının temsil edildiği oneworld ittifakının bir üyesidir. İttifak sayesinde Iberia ve müşterileri en yüksek hizmet ve rahatlık standartlarından yararlanıyor. Oneworld ile dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 1000 varış noktasına ucuz uçuşlar ile ulaşılabilir.

Haziran 2020 itibarıyla Iberia filosu 86 uçaktan oluşuyordu. En büyük pay 20 uçak ile A320 ve A330 uçaklarıdır.  Iberia filosunun Haziran 2020’deki ortalama yaşı 10.1 idi. Havayolu şirketi Iberia’nın sık uçan yolcu programı Iberia Plus olarak adlandırılır.

Iberia Regional ve Iberia Express havayoluna bağlı ortaklıklardır.

Iberia Merkez Havalimanı

Barajas Havalimanı – Madrid

Iberia havayolları uçuş sınıfları

Iberia yolcuları beş rezervasyon sınıfı arasından seçim yapabilir:

Ekonomi, Premium Ekonomi, Business Class, Business Club ve Business Plus.

Iberia Business Plus seçeneğini uzun mesafe uçuş için rezerve eden herkes, “hava yoluyla bir odada” uçar, Iberia’nın söylediği gibi. Olanaklar arasında 2 m uzunluğunda bir yatağa dönüştürülebilen bir koltuk bulunmaktadır. Business Class’ı tercih eden hava yolcuları, ücretsiz bir komşu koltuğu bekleyebilir ve uçuş sırasında yerdeki VIP salonlarına erişebilirler. Premium Economy ile, hava yolcuları en basit ulaşım sınıfını biraz daha rahat hale getirebilir: daha geniş koltuklara ek olarak, artan multimedya ve gastronomi seçenekleri vardır.


Barselona, Boston, Budapeşte, Katanya, Dubrovnik, Funchal, Los Angeles, Reykjavik, Saint Petersburg, San Juan, Split ve Zagrep şehirlerine sezonluk uçuşlar yapmaktadır.

İspanya içinde uçmakta olduğu şehirler; Granada, Jerez de la Frontera, Asturias, Palma de Mallorca, Bilbao, San Sebastian, Gran Canaria, Santander, A Coruna, Santiago de Compostela
Vigo ve Murcia.

Yurtdışında uçmakta olduğu belli başlı ülkeler; Cezayir, Arjantin, Brezilya, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Ekvator Ginesi, Fransa, Almanya, Guatemela, İtalya, Moritanya, Fas, Panama, Portekiz, Peru, İsviçre, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay ve Venezuala’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

American Airlines Evelop Airlines Qatar Airways
Avianca Finnair Royal Air Maroc
Bulgaria Air Hainan Airlines Royal Jordanian
British Airways Interjet S7 Airlines
Cathay Pacific Japan Airlines UIA
Copa Airlines LATAM Brasil Vueling
Czech Airlines LATAM Chile
El Al LATAM Ecuador

Önemli mihenk taşları

2011 yılında British Airways ile birleşmiştir.
1946 yılında Avrupa ile Güney Amerika arasında uçan (Buenos Aires) ilk havayolu şirketidir.
Iberia Express: 2012 yılında Iberia’nın ikinci kuruluşu olmuştur.

Iberia Check-in

Online Check-in

İspanya havayolu Iberia’da online check-in yapmak isterseniz havayolu web sayfasına gidin. Iberia online check-in için doldurmanız gereken bir form var. Soyadı, rezervasyon numarası ve kalkış yeri girilir. Ardından, Check-In düğmesini kullanarak doğrudan check-in işlemine gidebilirsiniz. Havayolu için daha önce oluşturulmuş müşteri hesabınız varsa, Iberia Plus numaranızı, PIN numaranızı ve kalkış noktanızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu, ev bilgisayarından, tablet veya akıllı telefonla çalışır, çünkü iPhone, Android veya Blackberry gibi tüm cihazlar için karşılık gelen uygulama vardır.Koltuk seçimi online olarak da mümkündür. Rezervasyon yapılan kategoriye göre koltuk rezerve etmek mümkün değilse, havaalanından çok daha ucuz bir fiyata online olarak koltuğunuzu seçebilirsiniz.

Biniş kartı bir PDF dosyası olarak yazdırılır veya e-posta ile gönderilir. IOS 10 işletim sistemine sahip iPhone veya iPod için, mobil biniş kartını Hesap Cüzdanı cüzdanına indirme seçeneği vardır. Biniş kartınızı tarifeli kalkış saatinden bir saat öncesine, Lagos ve San Jose’de 90 dakika ve Karakas’ta 180 dakika öncesine kadar sipariş edebilirsiniz.

Iberia online check-ininde bagaj ile seyahat edin

Bagajla seyahat ediyorsanız, kalkıştan en az 45 dakika önce bagaj gişelerinde veya check-in gişelerinde bulunmanız gerekir, Madrid T4S Terminali’nin tüm uçuşları için bu süre 55 dakikadır. MyBagTag etiketi ile kendi bagaj etiketinizi yazdırabilirsiniz. Online check-in sırasında check-in yapılacak bagaj öğelerinin sayısını belirtin ve biniş kartıyla birlikte bagaj etiketini yazdırın. Şimdi treylerin sadece bavul sapına takılması gerekiyor ve bagajınızı Fast Bag Drops adı verilen , bagaj bırakma noktasına bırakabilirsiniz. Basılı etiketin oturduğu plastik bir kapak da vardır. Bagaj teslim alındıktan sonra kimlik belgelerinin gösterilmesi gereken güvenlik kontrolüne gider.

Online check-in çalışmadığı durumlar

Başlangıçta veya sonunda, seyahat Vueling’den bir uçuşa bağlı bir Iberia uçuşu içeriyorsa online check-in mümkün değildir. British Airways, American Airlines veya Vueling tarafından gerçekleştirilen uçuşlar hariç, kod paylaşımlı uçuşlar online olarak kontrol edilemez. Küçükler tek başlarına ya da tekerlekli sandalyeler gibi engelli insanlar uçarlarsa, check-in sadece havalimanında mümkündür. Bu, doğrudan havaalanında, örneğin özel bagaj gibi ek hizmetler ödemeniz gerektiğinde de geçerlidir.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Check-in işlemleri Lagos, San Jose ve Karakas bağlantıları dışında, kalkıştan bir saat öncesine kadar mümkündür. Alternatif olarak, havaalanına bağlı olarak, otomatik check-in veya tesis bünyesindeki sayaçlar için otomatlar mevcuttur.

Iberia Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi Sınıfı Yolcularına 10 kg’a kadar bir bagaj taşımasına izin verilir. Business Class’ta ayrıca bir bagaj parçası, Business Class Plus’ta iki adet bagaj bulunmaktadır. Boyutlar maksimum 56 x 45 x 25 cm olabilir, ağırlık sınırı yoktur. Buna ek olarak, bir kadın çantası, bir dizüstü bilgisayar veya bir bebek çantası gibi tüm sınıflarda kişisel bir eşyaya izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Iberia kargo bölümünde taşınacak bagaj 158 cm’lik toplam yükseklik, uzunluk ve genişliği aşamaz. Ekonomi sınıfında 1 bagaj ücretsiz olarak Business Class’ta üç bagaj ücretsiz taşınabilir. Özel ekonomi fiyatları kullanıldığında 2 adet bagaj ücretsiz taşınır. İç hat ve Avrupa uçuşlarında, Ekonomi Sınıfı’ndaki ücretsiz bagaj bulunmamaktadır ve Business Class sadece 2 adet bagajdır. Sadece business class’ta 32 kg’a kadar bagaj için ücret alınmaz. Maksimum ağırlık aksi halde 23 kg’dır. 32 kg’a kadar olan bir geceleme süresince, uçuş başına fiyat Ekonomi Sınıfı’nda 60 Euro’dan hesaplanacaktır. Bazı İspanyol bölgelerinde ikamet ediyorsanız, her bir bagaj için yalnızca 15 Euro ek ücret ödemelisiniz.

Diğer bagajlar

Iberia havayolu, spor ekipmanları veya müzik aletleri ve diğer malzemeleri taşımak isteyen herkes, bu bagajları havayolundan önce kaydedilmesi gerektiğini unutmamalıdır. Belirtilen bagaj limitini aşmazsa, check-in’de normal bagaj olarak teslim edilebilir. 30 x 120 x 38 cm (standart gitarın boyutları) kadar olan müzik aletleri el bagajı olarak taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Iberia Koltuk seçimi

İstenilen koltuklar rezervasyon sırasında rezerve edilebilir. Oturma Business, Business Plus ve Business Club sınıflarına dahildir. Tarife ve destinasyona bağlı olarak Economy Class’taki koltuk rezervasyonları için ücret alınabilir. Rezervasyon sırasında ve sonrasında koltuk rezervasyonu yapmak mümkündür, örneğin Avrupa içi uçuşlar için 6 avro ek ücret ve uzun mesafeli uçuşlar için 15 avro. Genel olarak, bu hizmetin fiyatları online olarak havalimanından daha ucuzdur. Yolcular, uçuş detaylarıyla Iberia web sitesinde oturum açar ve “Rezervasyonu yönet” sekmesi altında koltuk rezervasyonu yaparlar.

Iberia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Iberia Plus/Avios Sadakat Programı

Iberia Plus sadakat programı ile Iberia ve One World global ittifak üyesi havayollarının uçuşlarında mil kazanabilirsiniz. 1999 yılından itibaren Iberia, Air Berlin, American Airlines, British Airways ve Latam Airlines’in da üye olduğu 15 büyük havayolu şirketini de içeren Oneworld global ittifak üyesidir. Bütün bu havayollarıyla Avios millerinizi Iberia Plus kartı ile toplayabilirsiniz. Katılımcılar ayrıca statü puanları kazanabilirler. Statü puanları Iberi bağlı ortaklıklarında geçerlidir. (One world’de ve ucuz uçuş yapan Vueling ‘de geçerli değildir)

Iberia Plus ile elit puan ve avios

Ücretsiz üyelik kartı, yolculara bazı özel avantajlar sunmaktadır. Elit puan sayısına bağlı olarak, yolcu gümüş, altın veya platin üyelik kartı alır. Bu statülerin her biri özel seyahat avantajları verir (örn. ilave bagaj hakkı ve daha fazlası). Klasik karta karşılık gelen basit bir üyelikle bile, Avios puanları toplanabilir  örneğin oteller, araba kiralama ve alışverişlerde – partner havayolları haricinde. Yolcu havayolu uçuş, araç kiralama veya otel konaklamaları için avios puanlarını harcayabilir. Toplanan puanlar bir üst sınıfa yükseltme için de kullanılabilir. Yolcu ayrıca, Iberia, Vueling, Iberia Express, Air Nostrum ve British Airways uçuşlarında uçuş rezervasyonunda IberiaPlus puanlarıyla kısmi ödeme de yapabilir.

Iberia Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Ekonomi sınıfı bir yolcu olarak, kendi yemeklerinizi dört saatten daha kısa mesafeli uçuşlarda ödemek zorundasınız. Sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra çeşitli sandviçler ve atıştırmalıklar arasından seçim yapabilirsiniz. Dört saatten uzun uçuş sürelerinde, günün saatine bağlı olarak kahvaltı, öğle ve/veya akşam yemeği dahildir; taze yiyecekler ve mevsimlik yiyeceklerin kullanılmasına özen gösterilmektedir.

Business Class

Business Class’ta uçuyorsanız, tüm uçuşlarda kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ile ücretsiz uçak içi servisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bir aperatif ve küçük atıştırmalıklar sunulacaktır. Madrid’den uzun mesafeli uçuşlar için, tercih ettiğiniz kişisel menünüzü küçük bir ek ücret karşılığında kalkıştan 48 saat öncesine kadar sipariş edebilirsiniz. Seçenekler burger’lardan Akdeniz spesiyalitelerine ve oryantal yemeklere kadar uzanmaktadır.

Çocuklar ve özel diyet ihtiyacı olanlar

Belirli beslenme düzenlemelerine bağlıysanız, Iberia’nın sizin için çeşitli özel menüleri vardır. Vejetaryen, kalorisi azaltılmış ve glutensiz yemekler, Koşer ve Müslüman yemekleri mevcuttur. İkram, 90 dakikalık uçuş süresine sahip Business Class yolcularına ve 4,5 saatlik uçuş süresine sahip Economy Class yolcularına yöneliktir ve kalkıştan en az 24 saat önce online rezervasyon yapılmalıdır.

En genç yolcular bile kabinde ihmal edilmiyor. Havayolu, iki ile on iki yaş arasındaki çocuklar için özel çocuk menüleri sunar ve iki yaşın altındaki çocuklar için bir kavanozda bebek maması mevcuttur.

Iberia Uçak İçi Eğlence

Uçuş uzunluğu ve sınıfınıza göre birçok farklı eğlence ve imkandan faydalanabilirsiniz.

Uzun uçuşlarda en güncel filmleri hem orjinal hem de ispanyolca seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Kişisel ekranınızda birçok oyun seçeneği bulunmaktadır.

A340-600 uçaklarında uçağın kuyruk kısmından dışarıya izleme imkanı bulunmaktadır.

Wi-Fi

Airbus A330-200, A330-300 ve A350 uçaklarıyla yapılan uzun mesafeli uçuşlarda Iberia, bir saat için 8,99 avro, üç saat için 19,99 avro ve tüm uçuş süresi için 29,99 avro karşılığında WLAN sunuyor. Veri sınırı 200 MB’dir. İnternet erişimi Çin hava sahası dışında dünya çapında mevcuttur. Yolcular Airbus A340-600’de WLAN ve GSM kullanabilir. Maliyetler, bireysel şebeke operatörüne ve uçakta dolaşım yönetmeliklerine bağlı olarak değişir.

Iberia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Iberia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Iberia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Business yolcuları ya da Iberia Plus Platinum veya Gold kart sahipleri, dünya üzerinde 550 farklı noktada Oneworld birliğine bağlı olarak VIP bekleme salonlarından faydalanabilmektedirler:

Colomer AENA Barcelona
AENA Barcelona Pau Casals
AENA Miró Barcelona
Iberia VIP Lounge Bilbao
Iberia VIP Lounge Buenos Aires
Iberia VIP Lounge Brussels
Iberia VIP Lounge Caracas
Iberia VIP Lounge Frankfurt
BA Galleries Lounge London
Iberia VIP Lounge • Velazquez Madrid
Iberia VIP Lounge Dalí Madrid
Iberia VIP Lounge • Goya Madrid
Iberia VIP Lounge Mexico City
Iberia VIP Lounge • Paris- Orly

Iberia bekleme salonlarının birkaç hizmetleri: Ücretsiz internet, gazete, televizyon, içecekler, duş imkanları, dinlenme odası, restorant, engelliler için etkinlikler vs…

Iberia
IATA ICAO Çağrı Kodu
IB IBE IBERIA

Kuruluş: 1927
Havalimanı Yeri:İspanya
Hubları: MAD
Sahibi: International Airlines Group (IAG)
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: Iberia Plus/Avios
Şirket Sloganı: ¿Y mañana, te imaginas?(And tomorrow, can you imagine?)

Uçak Sayısı: 86
Uçtuğu Destinasyon:  89
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.1
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-600

İletişim: Calle Velazkuez 130, 28006 Madrid, İspanya
Telefon Numarası: +34 901 111 342
Fax:  +34 915 874 741
E-mail: clasica@iberia.es

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Iberia Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Alicante → MadritUÇUŞ ARA
2Barselona → MadritUÇUŞ ARA
3Brüksel → MadritUÇUŞ ARA
4Roma → MadritUÇUŞ ARA
5Frankfurt am Main → MadritUÇUŞ ARA
6Londra → MadritUÇUŞ ARA
7Milano → MadritUÇUŞ ARA
8Lizbon → MadritUÇUŞ ARA
9Madrit → AlicanteUÇUŞ ARA
10Madrit → BarselonaUÇUŞ ARA
11Madrit → RomaUÇUŞ ARA
12Madrit → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
13Madrit → NewarkUÇUŞ ARA
14Madrit → LondraUÇUŞ ARA
15Madrit → MilanoUÇUŞ ARA
16Madrit → LizbonUÇUŞ ARA
17Madrit → ParisUÇUŞ ARA
18Münih → MadritUÇUŞ ARA
19Paris → MadritUÇUŞ ARA
20Viyana → MadritUÇUŞ ARA