Tripuck Tripuck
Forgot password?

British Airways

British Airways Uçak Bileti

BA.png

En uygun British Airways uçak bileti fırsatları Tripuck'da

British Airways Hakkında

British Airways, İngiltere’nin en büyük , dünyanın ise en büyük havayolu şirketlerinden biridir. Havayolu, Oneworld Alliance’ın kurucu üyelerindendir. İngiltere’de en büyük rakibi easyJet’in uçak sayısı olarak gerisindedir. Havayolu’nun merkezi Londra Heatrow Havalimanı’nın yanında olan Waterside’dır. British Airways 1974 yılında kurulmuştur. 2011 yılında İberia ile birleşerek İspanya merkezli International Airlines Group (IAC) oluşturuldu. 2015 yılı sonunda 43,3 milyon yolcu taşımıştır. 2006 yılında BA, Skytrax tarafından dünyadaki en iyi havayolu şirketine layık görüldü.

British Airways başta Abeerden, Manchester, Newcastle , Glasgow Tiree olmak üzere iç hatlarda 25 destinasyona uçmaktadır. Yurtdışında 6 kıtaya uçan havayolunun uçtuğu belli başlı ülkeler : Avrupa’da İspanya , İtalya , Türkiye , Yunanistan Ukrayna ; Uzakdoğu’da Endonezya, Çin, Japonya , Filipinler ; Ortadoğu’da Suudi Arabistan, İran , Irak , Pakistan, UAE, Kuzey Amerika’da ABD ve Kanada ; Güney Amerika’da Arjantin, Brezilya, Peru ; Afrika’da Cezayir , Mısır ve Tanzanya’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aer LingusJaponya Havayolları
Air BerlinLATAM Brasil
airBalticLATAM Chile
American AirlinesQantas
Bangkok AirwaysQatar Airways
Cathay PacificRoyal Jordanian
China EasternS7 Havayolları
FinnairTAAG Angola Airlines
FlybeVueling
Iberia

British Airways Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini British Airways web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

British Airways Bagaj Kuralları

El bagajı
El bagajı ile ilgili en önemli husus, azami 23 kg ağırlıktır. Tekerlekler, kulplar dahil olmak üzere bu bagaj boyutları 56 cm x 45 cm x 25 cm olabilir. Buna ek olarak, bir dizüstü bilgisayar çantası veya el çantasını kabine alma olanağınız bulunmaktadır. Boyutlar 45 cm x 36 cm x 20 cm’dir geçmeyip koltuk altına yerleştirebilirsiniz. İki yaşın altındaki çocuklar, 56 cm x 45 cm x 25 cm boyutlarında bir bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır.

Kargo bölümü bagaj

Yolcu bölümüne doğrudan götürülmesine izin verilmeyen seyahat eşyaları kargo bölümünde taşınmalıfdır. Tekerlek, Kulp ve çanta bölümleri dahil edildiğinde maksimum boyutları 90 x 75 x 43 cm aşmamalıdır. First ve Business Sınıfında, Club World üyesi olup olmadığınıza bağlı olarak 32 kg’a kadar toplam 2-3 bagaj ücretsiz olarak alınabilir. Ekonomi sınıfında, 23 kg’lık bir veya iki parçaya izin verilir.

Diğer bagajlar
Spor ekipmanları ve müzik aletleri bagaj hakkının bir parçası olarak taşınabilir. 190 x 75 x 65 cm boyutlarına ve 45 kg ağırlığa kadar daha büyük müzik aletleri, ön rezervasyon ile taşınabilir ve ağırlığı en az 23 kg olan aletlere bagaj ücreti ödemelisiniz. Spor ekipmanı üzerinde herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen, fazla bagaj ücretlerinin genel bagajdaki haklar ile aynı olduğunu unutmamalısınız.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

British Airways Koltuk seçimi

British Airways ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.
British Airways Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Executive Club/Avios Sadakat Programı

British Airways havayolu, dünyanın en prestijli havayollarından biri olarak kabul edilmektedir. Bunun bir nedeni, hizmet odaklı olması ve müşterilerine birçok avantaj sağlaması gerçeğidir. Bunun bir örneği sık uçan program Executive Club’dur. Bu programın üyesi olan herkes çok sayıda avantajdan faydalanmaktadır. British Airways’in sunduğu tekliflerde sadece mil kazanmakla kalmazsanız, aynı zamanda American Airlines, Air Berlin ve Cathway Pacific gibi çeşitli havayollarına da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Avios’u toplayın ve sayısız faydadan yararlanın
Executive Club aracılığıyla topladığınız millere Avios denir. Genel olarak, Executive Club dört kategoriye ayrılır. Bunlara mavi, bronz, gümüş ve altındır. Hepsi farklı imkanlar sunmaktadır ama üyelik olma koşulları farklıdır. Mavi üyeliği kayıt yoluyla alırsınız ; rezervasyonlarda kolaylık ve puan toplama imkanından yararlanırsınız. Diğer üyelik kategorileri, ücretsiz bagaj veya ücretsiz lounge erişimi gibi çok daha güzel avantajlara yol açmaktadır.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Seyahat SınıfıSınıfKazanılan AviosMinimum AviosKatsayı
Esnek (F)300% uçuş mili1,500100%
FirstEn düşük (A)250% uçuş mili1,250100%
Esnek (J, C, D)250% uçuş mili1,250100%
BusinessEn düşük (R, I)150% uçuş mili750100%
Esnek (W)150% uçuş mili750100%
Premium ekonomiEn düşük (E, T)100% uçuş mili500100%
Esnek (Y, B, H)100% uçuş mili500100%
Low (K, L, M, N, S, V¹)50% uçuş mili25050%
EkonomiEn düşük (Q, O, G)25% uçuş mili12525%

British Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

British Airways Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde British Airways sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

British Airways Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde British Airways ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

British Airways Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için British Airways bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

BA.png
IATAICAOÇağrı Kodu
BABAWSPEEDBIRD

 

 • Kuruluş: 1974
 • Havalimanı Yeri:Birleşik Krallık
 • Hubları: LON
 • Sahibi: International Airlines Group (IAG)
 • Global Havacılık İttifakı: Oneworld
 • Sık Uçuş Programı: Executive Club/Avios
 • Şirket Sloganı: To Fly. To Serve.

 

 • Uçak Sayısı: 275
 • Uçtuğu Destinasyon:  183
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama