s7 havayolları logo

S7 HAVAYOLLARI HAKKINDA

 • Kuruluş: 1992
 • Havalimanı Yeri: Rusya
 • Sahibi: Şahıs
 • Uçuş Ağı: 87
 • Hedefler: Yoğun olarak Rusya içi ve bazı yurtdışı ülkeler
 • Global Havacılık İttifakı: One World
 • Sadakat Programı: S7 Priority
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A320neo / A321-200, Boeing B737-800, 767-300ER, Embraer E-170
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 70
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , Embraer

S7 HAVAYOLLARI UÇAK BİLETİ

S7 Airlines, Merkezi Moskova'da bulunan bir Rus havayolu şirketidir. Mart 2006 tarihine kadar S7 Havayolları Sibirya Havayolları olarak bilinmekteydi; 1992 yılında Aeroflot'un bir yan kuruluşu. En yüksek iç hat yolcu hacmine sahip Rus havayolu'dur. 2010'dan beri One world global havacılık organizasyonu üyesidir. Havayolu, Rusya gerçekleştirdiği  düşük maliyetli uçuşlar yoluyla en büyük ulusal uçuş ağına sahibtir. Önemli merkezler Moskova Domodedovo, Novosibirsk Tolmatschovo ve Irkutsk havalimanlarıdır.

Globus Havayolları ve Charlie Havayolları firmaya bağlı olan iştirakleridir.

S7 birçok Rusya iç hat destinasyonu'na ucuz uçuş gerçekleştirmektedir.  Ayrıca yurtdışında uçtuğu ülkeler Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, İran, İrlanda, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kore (Güney), Kırgızistan, Moldova, Karadağ, İspanya, Tacikistan, Tayland, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Özbekistan.

Ayrıca havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean AirlinesHainan Airlines
AeroflotIberia
Air BerlinJapan Havayolları
Air MoldovaMeridiana
Asiana AirlinesMontenegro Airlines
BelaviaNordavia
British AirwaysNordStar
Cathay PacificQatar Havayolları
Cyprus AirwaysRoyal Jordanian
El AlSingapore Airlines
EmiratesTAP Portugal
Etihad HavayollarıÖzbekistan Havayolları

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 30 saat öncesinde başlayıp 50 dakika kala son bulmaktadır.

S7 PRIORITY SADAKAT PROGRAMI

S7 Priority havayolunun sadık müşterilerine özel imkanlardan yararlanmasını sağlayan S7 Airlines sadakat programıdır. Müşterilerin, sadece S7 ile uçuşlar üzerinde değil, diğer partner havayolları (One World üyeleri) ile yapılan uçuşlarda da mil kazanma avantajı  sunmaktadır.  . Buna ek olarak, S7 Priority oteller ve kiralık araç gibi ortaklardan da mil kazanabilirsiniz. Miller  uçuş başına geçen kilometre sayısı, uçuş mesafesine bağlıdır. Mil hesaplaması konusunda havayolu web sitesini ziyaret ediniz

S7 Priority Milleri Kullanma
Toplanan miller, S7 Havayollarıyla yapılan uçuşlar kullanılabilir. 7.500 mil ile belli parkurlarda ücretsiz uçabilirsiniz.  Satın almış olduğunuz bir bilete extra mil vererek Business sınıfına yükseltme imkanınız bulunmaktadır. Partner havayolları ile yapılan uçuşlarda da millerinizi kullanma ve başka avantajlarda bulunmaktadır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Ekonomi sınıfı yolcularının en fazla 10 kg ve en fazla 55 x 40 x 20 santimetre ölçülerinde bir el bagajı taşınmasına izin verilir. Business class'ta, yolcu başına 2 adet 15 kg bagaja izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi BasicEconomi FlexBusiness BasicBusiness Flex
Ücretli bagaj, 1 adet 23 kg1 adet 23 kg, ölçümlerin toplamı 203 cm'ye kadar1 adet 32 kg, ölçümlerin toplamı 203 cm'ye kadarHer biri 32 kg'lık 2 parça, ölçümlerin toplamı 203 cm'ye kadar

*Silver , Gold ve Platinium S7 üyelerinin ilave bagaj hakkı bulunmaktadır. 

Diğer bagajlar
Kayak ekipmanı, bisiklet ve golf ekipmanlarının taşınması konusunda lütfen havayolu firması ile irtibata geçiniz.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.