S7 Havayolları Uçak Bileti

S7 Havayolları

En uygun S7 Havayolları uçak bileti fırsatları Tripuck'da

S7 Havayolları S7 Havayolları Hakkında

S7 Havayolları, Merkezi Moskova’da bulunan bir Rus havayolu şirketidir. Sibirya Havayolları, 1957 yılında Sibir ismiyle kurulmuş ve ilk uçuşlarını Moskova-Novosibirsk arasında gerçekleştirmiştir. Şirket üç yıl sonra IATA’ya katıldı. S7 Airlines 1991 yılında Çin’e ilk uluslararası uçuşundan bu yana havayolu ağını diğer destinasyonlara doğru büyük ölçüde genişletti. 1990’larda Novosibirsk’ten iç hat uçuşlarına odaklanan S7 Airlines küçük bir bölgesel şirketten büyüdü ve Rusya’nın en büyük ikinci, iç pazarda ise ilk havayolu oldu. En yüksek iç hat yolcu hacmine sahip Rus havayolu’dur.

Rusya pazarında bir kalkınma politikasına öncülük ederek, diğer küçük havayollarıyla bir dizi ittifak yoluyla hızlı ilerleme kaydediyor. Irkutsk’ta ve ardından Domodedovo’da yeni merkezler açar. 2002 yılında Vnukovo Havayolları’nın devralınmasının ardından S7 Havayolları, havayolu operasyonlarını genişletmeye devam etti.

Mart 2006 tarihine kadar S7 Havayolları Sibirya Havayolları olarak bilinmekteydi; 1992 yılında Aeroflot’un bir yan kuruluşudur.  2010’dan beri One world global havacılık organizasyonu üyesidir. 2019 yılında havayolu şirketi Globus Airlines ile birleşti. Daha sonra havayolunun uçağı ve mürettebatı S7 Airlines saflarına katılıyor. Havayolu, Rusya gerçekleştirdiği  düşük maliyetli uçuşlar yoluyla en büyük ulusal uçuş ağına sahiptir. Önemli merkezler Moskova Domodedovo, Novosibirsk Tolmatschovo ve Irkutsk havalimanlarıdır.

S7 Havayolları ile uçan yolcular sayısız avantajdan yararlanmaktadır. S7 Priority sık uçan yolcu programı ile kazandığınız puanları diğer oneworld alliance havayollarıyla kullanabilirsiniz. S7 ayrıca online check-in veya uçuş durumunun SMS yoluyla bildirilmesi gibi çok sayıda online hizmet sunar.

Globus Havayolları ve Charlie Havayolları firmaya bağlı olan iştirakleridir.

S7 Havayolları Merkez Havalimanı

Moskova Domodedovo Havalimanı (DME / UUDD)

Üsler
Irkutsk Havalimanı (IKT / UIII)
Vladivostok Knevichi Havalimanı (VVO / UHWW)
Novosibirsk Tolmachevo Havalimanı (OVB / UNNT)

S7 Havayolları Uçuş sınıfları

Ekonomi sınıfı
Business class


S7 birçok Rusya iç hat destinasyonu’na ucuz uçuş gerçekleştirmektedir. Önemli merkezler Moskova Domodedovo, Novosibirsk Tolmachovo ve Irkutsk havaalanlarıdır. Diğer seyahat noktaları BDT ülkeleri, Avrupa, Orta Doğu, Güney Asya ve Asya-Pasifik bölgesindedir. Destinasyonlar Asya’da Pekin ve Bangkok’u, aynı zamanda Dublin, Madrid ve Dubai’yi içerir.

Ayrıca yurtdışında uçtuğu ülkeler Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, İran, İrlanda, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kore (Güney), Kırgızistan, Moldova, Karadağ, İspanya, Tacikistan, Tayland, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Özbekistan.

S7 Havayolları aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Cyprus Airways NordStar
Azerbaijan Airlines El Al Qatar Airways
Air Astana Emirates Royal Air Maroc
Air Moldova Etihad Airways Royal Jordanian
Asiana Airlines Hainan Airlines Singapore Airlines
Belavia Iberia TAP Air Portugal
British Airways Japan Airlines Uzbekistan Airways
Cathay Pacific Montenegro Airlines Yamal Airlines

Önemli mihenk taşları

2001 yılında, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesi olmuştur.
2008 yılında, e-bilet teknolojisine geçti ve 2009 yılında mobil cihazlar için online site kullanan ilk rus havayolu şirketi oldu.
2010 Kasım ayında, Oneworld birliğine katıldı.

S7 Havayolları Check-in

S7 Havayolları yolcularına check-in için şu seçenekleri sunar: kontuarda, online ve mobil.

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

S7 Havayolları, kalkıştan 30 saat önce başlayıp 50 dakika kalana kadar online check-in imkanı sağlıyor. IPhone ve Android kullanıcıları için akıllı telefon üzerinden mobil check-in için bir uygulama mevcuttur.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Kontuardaki check-in saatleri havalimanına göre değişiklik göstermektedir. Moskova Domodedovo Havalimanı’ndaki yolcular kalkıştan 23 saat ile 40 dakika önce check-in yapabilirken, Novosibirsk Tolmachovo Havalimanı’ndaki kontuarlar kalkıştan 3 saat ile 40 dakika öncesine kadar açıktır. Uluslararası veya diğer Rus havalimanlarında, seyahat başlamadan 40 dakika öncesine kadar check-in yapmak da mümkündür.

S7 Havayolları Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi sınıfı yolcularının en fazla 10 kg ve en fazla 55 x 40 x 20 santimetre ölçülerinde bir el bagajı taşınmasına izin verilir. Business class’ta, yolcu başına 2 adet 15 kg bagaja izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi Basic Economi Flex Business Basic Business Flex
Ücretli bagaj, 1 adet 23 kg 1 adet 23 kg, ölçümlerin toplamı 203 cm’ye kadar 1 adet 32 kg, ölçümlerin toplamı 203 cm’ye kadar Her biri 32 kg’lık 2 parça, ölçümlerin toplamı 203 cm’ye kadar

*Silver , Gold ve Platinium S7 üyelerinin ilave bagaj hakkı bulunmaktadır. 

Diğer bagajlar

Kayak ekipmanı, bisiklet ve golf ekipmanlarının taşınması konusunda lütfen havayolu firması ile irtibata geçiniz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

S7 Havayolları Koltuk seçimi

Rus havayolu, online check-in kapsamında ücretsiz standart koltuklar veriyor. Farklı bir koltuk isteyen yolcular koltuklarını online olarak değiştirebilirler. Daha fazla diz mesafesine sahip bir koltuğa ihtiyacınız varsa, ek ücret karşılığında rezerve edebilirsiniz. Seyahat edilecek yere bağlı olarak, XL koltuk 14 Euro (1.000 RUB) ile 29 Euro (2.000 RUB) arasında değişir.

S7 Havayolları Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

S7 Priority Sadakat Programı

S7 Priority havayolunun sadık müşterilerine özel imkanlardan yararlanmasını sağlayan S7 Airlines sadakat programıdır. Müşterilerin, sadece S7 ile uçuşlar üzerinde değil, diğer partner havayolları (One World üyeleri) ile yapılan uçuşlarda da mil kazanma avantajı  sunmaktadır. Buna ek olarak, S7 Priority oteller ve kiralık araç gibi ortaklardan da mil kazanabilirsiniz. Miller uçuş başına geçen kilometre sayısı, uçuş mesafesine bağlıdır. Uçuş başına kat edilen mil sayısı uçuş mesafesine bağlıdır. Economy Class’ta seyahat edenler yüzde 50 (Basic) veya 100 (Flex) mil alırken, Business Class yüzde 150 (Basic) veya 250 (Flex) mil kazanırlar. Ortak havayolları için, bonuslar uçuş mesafesine göre yüzde olarak hesaplanır – ancak farklılıklar gösterebilir.

S7 Priority Milleri Kullanma

Toplanan miller, S7 Havayollarıyla yapılan uçuşlar kullanılabilir. 7.500 mil ile belli parkurlarda ücretsiz uçabilirsiniz.  Satın almış olduğunuz bir bilete extra mil vererek Business sınıfına yükseltme imkanınız bulunmaktadır. Partner havayolları ile yapılan uçuşlarda da millerinizi kullanma ve başka avantajlarda bulunmaktadır.

S7 Havayolları Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi Sınıfı

S7 Havayolları’nda ekonomi sınıfı yolculara ücretsiz yiyecek ve içecek ikram edilmektedir. Menü, uçuşun süresine bağlıdır. Kısa uçuşlarda yolculara hafif atıştırmalıklar veya sandviçler servis edilir. Uzun mesafeli uçuşlarda, bir ara öğün için hafif atıştırmalıklar ve içecekler ve tatlılarla ana sıcak yemek sunan kombine bir diyet sağlanır.

Business Class

Business class yolcuları için özel bir menü geliştirilmektedir. Tüm yemekler özel yemeklerde güzelce servis edilir. İki sıcak öğle yemeği, çeşitli atıştırmalıklar, tatlılar ve içecekler vardır.

Özel Yemekler

Üç saatten uzun süren uçuşlar için S7 Airlines uçuşlarında özel bir menü sipariş edilebilir. Siparişler kalkıştan en geç 24 saat önce telefonla ve havayolunun web sitesinde kabul edilir. Ekonomi sınıfı yolcular için özel yemeklerin maliyeti 150 ruble. Banka kartından seçilen menü için online ödeme yapabilirsiniz. Bu hizmet business class yolcuları için ücretsizdir. Uçuş yönüne bağlı olarak menünün bileşimi değişebilir.

Havayolunun sunduğu özel menüler; Çocuk, Bebek, Vejetaryen, Müslüman, Düşük laktozlu, Glutensiz, Rybnoe (Balık menüsünde sebze garnitürlü morina filetosu, ringa sosu, işlenmiş peynir, çavdar ekmeği, baget rulo, tereyağı ve çikolata bulunur.)

S7 Havayolları Uçak İçi Eğlence

S7 havayolları uçağında, yolcular Ekonomi veya Business sınıfında seyahat edebilirler. Bütün yolcular S7 Magazine uçuş dergisine sahip olabilir. Keyifli ve bilgilendirici bilgilerin yanı sıra uçuş sırasında Duty Free alışveriş imkanı bulunmaktadır. Business’da, rahat ve aralıklı koltuklar, battaniyeler ve yastıklar yolcular için mevcuttur. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerin yanı sıra çok çeşitli içecek ve alkollü içkiler de sunulmaktadır. Son olarak, eğlenmek isteyen yolcular geniş bir gazete yelpazesinden seçim yapabilirler. İki konfor seviyesi iki seçenek olarak mevcuttur: Basic veya Flex.

Wi-Fi

S7 havayolları yolcuları, uçuş sırasında henüz internette sörf yapamıyor veya e-posta okuyamıyor. Bu hizmetin gelecekte Rus havayolu şirketi tarafından sunulup sunulmayacağı şu anda bilinmiyor. Yolcular havayolunun web sitesinde bununla ilgili haberleri bulabilirler.

S7 Havayolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde S7 Havayollari ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

S7 Havayolları Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Moskova ve Novosibirsk havalimanlarından uçuşları gerçekleştirecek olan B7 Business Class yolcuları Domodedovo ve Tolmachevo havalimanlarında bulunan bekleme salonlarını kullanabilirler.

Ekonomi sınıfı yolcuları Domodedovo Havalimanında bulunan S7 Comfort Bekleme Salonunu kullanabilirler.

S7 Havayolları
IATA ICAO Çağrı Kodu
S7 SBI SIBERIAN AIRLINES

Kuruluş: 1957
Havalimanı Yeri:Rusya
Hubları: OVB
Sahibi: Özel Mülkiyet
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: S7 Priority
Şirket Sloganı: Freedom to choose

Uçak Sayısı: 96
Uçtuğu Destinasyon:  146
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9.6
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, Embraer
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A321neo, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-800, Embraer 170

İletişim: JSC S7 Airlines, Ob-4, Novosibirsk Bölgesi, 633104, Rusya
Telefon Numarası: 8800700 07 07, +7495777 99 99
Fax: +7 495 363 05 80
E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler S7 Havayolları Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Soçi → MoskovaUÇUŞ ARA
2Soçi → NovosibirskUÇUŞ ARA
3Moskova → SoçiUÇUŞ ARA
4Moskova → SamaraUÇUŞ ARA
5Moskova → KazanUÇUŞ ARA
6Moskova → Saint PetersburgUÇUŞ ARA
7Moskova → Mineralnye VodyUÇUŞ ARA
8Moskova → NovosibirskUÇUŞ ARA
9Moskova → UfaUÇUŞ ARA
10Krasnoyarsk → NovosibirskUÇUŞ ARA
11Samara → MoskovaUÇUŞ ARA
12Kazan → MoskovaUÇUŞ ARA
13Saint Petersburg → MoskovaUÇUŞ ARA
14Saint Petersburg → NovosibirskUÇUŞ ARA
15Mineralnye Vody → MoskovaUÇUŞ ARA
16Novosibirsk → SoçiUÇUŞ ARA
17Novosibirsk → MoskovaUÇUŞ ARA
18Novosibirsk → Saint PetersburgUÇUŞ ARA
19Yekaterinburg → NovosibirskUÇUŞ ARA
20Ufa → MoskovaUÇUŞ ARA