Shenzhen Airlines Uçak Bileti

Shenzhen Airlines

En uygun Shenzhen Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Shenzhen Airlines Shenzhen Airlines Hakkında

Shenzhen Airlines ülkenin güneydoğusundaki Çin’in Shenzhen şehrinde bulunmaktadır. Ana havaalanı Shenzhen Havaalanıdır. Havayolu şirketi Air China ve Çin Bankası tarafından Guangdong Eyaleti hükümetinin katılımıyla 1992 yılında kuruldu ve 1993’ten beri uçuyor. Air China şu anda Shenzhen Havayolları’nın çoğunluk hissesine sahiptir.

Havayolunun filosu 189 Boeing 737-800 ve 737-900 uçağın yanı sıra Airbus A320-200 ve A319-100 uçağından oluşuyor. Uçaklar ortalama 7.4 yaşında. Bakım, kendi teknisyen ekibi tarafından gerçekleştirilir. Shenzhen Airlines, 2012 yılından bu yana Star Alliance’ın bir üyesidir ve bu nedenle, yolculara çapraz havayolu bonus milleri, bazı havaalanlarında salon kullanımı ve yoğun bir rota ağı gibi yolculara fayda sağlamak için dünya çapındaki en büyük havayolu ağını kullanmaktadır. Sık uçan yolcu programı PhoenixMiles, Shenzhen Airlines ile uçan yolculara, hem Shenzhen hem de Star Alliance ortaklarıyla upgrade ve ücretsiz uçuşlara dönüştürülebilen bonus mil ve puan kazanma fırsatı sunar. Yılda 25 milyondan fazla yolcuya sahip olan Shenzhen Airlines, Çin’deki en büyük 4 havayolundan biridir.

Shenzhen Airlines Merkez Havalimanı

Shenzhen Bao’an Uluslararası Havaalanı (SZX / ZGSZ)

Shenzhen Airlines Uçuş Sınıfları

Havayollarının uçuş sınıfı  Ekonomi, Business ve First Class olarak 3’e ayrılır. Uçak bileti satın alırken ilgili sınıfın sağladığı olanakların bilgisi verilmektedir.


Shenzhen Airlines Çin ve bazı komşu ülkelerdeki, yani Japonya, Güney Kore, Tayland, Endonezya, Malezya, Vietnam ve Filipinler’e destinasyonlarına uçuyor. Yurtiçinde ve yurtdışında toplam 200’den fazla uçuş noktası bulunmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

ANA  Air China Juneyao Airlines 
Asiana Airlines Air Macau Shandong Airlines
Eva Air Cathay Dragon Tibet Airlines
SilkAir Ethiopian Airlines Kunming Airlines
Singapore Airlines Thai Airways International Egypt Air

Shenzhen Airlines Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Shenzhen Airlines check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Uçuşların check-in işlemi uçuş aralığına bağlıdır. Yurtiçi uçuşlar için check-in kalkıştan 1 ila 2 saat önce, uluslararası uçuşlar için uçağın kalkışından 2 ila 3 saat önce başlar. Kalkıştan 45-60 dakika önce kapanır. Check-in için geç gelenlere izin verilmemektedir.

Shenzhen Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Ekonomi ve Business kabin sınıflarından bilet alan yolcular, uçakta her bir kişi için sadece bir parça bagaj taşıyabilir. Kabine getirilen her bir bagajın ağırlığı 5 kg’ı ve hacmi 20 × 40 × 55 cm’yi geçemez. Firs Class yolcuların 2 tane 5’kg bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır.

Lityum piller (güç bankaları, saatler, hesap makineleri, kameralar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, video kameralar vb.) İçeren yolcuların kendi taşınabilir elektronik cihazları ICAO Teknik’e uygun olacak şekilde taşınmaktadır.

Kargo bölümü bagaj

Bagaj hakkı ekonomi sınıfı yolcular için 20 kilogram, business class yolcular için 30 kilogram ve Birinci sınıf yolcular için 40 kilogramı geçmemelidir. Büyük bagaj ücretleri, bagajın ağırlığına ve aralığa bağlıdır.

Bagaj kaybolursa, yolcuların havayoluna başvurması gerekir.

Diğer bagajlar

Lütfen detaylı bilgi için havayolu web sitesine bakınız.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Shenzhen Airlines Koltuk seçimi

Shenzhen Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Shenzhen Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

PhoenixMiles Sadakat Programı

Sık sık Shenzhen Airlines ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Shenzhen Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Shenzhen Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Shenzhen Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Shenzhen Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Shenzhen Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Shenzhen Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Shenzhen Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Shenzhen Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
ZH CSZ SHENZHEN AIR

Kuruluş: 1992
Havalimanı Yeri:Çin
Hubları: SZX
Sahibi: Air China (51%)
Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
Sık Uçuş Programı: PhoenixMiles
Şirket Sloganı: "任何时候,自然体贴,深圳航空" (Feel easy and considerate at anytime with Shenzhen Airlines)

Uçak Sayısı: 189
Uçtuğu Destinasyon:  74
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 7.4
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A320-300, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 737 MAX 8

İletişim: Baoan Uluslararası Havaalanı, Shenzhen, 518128, Çin
Telefon Numarası: +86 755 9508 0
Fax: +86 755 2777 7342
E-mail: wm@shenzhenair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Shenzhen Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Guangzhou → NankinUÇUŞ ARA
2Guangzhou → ŞanghayUÇUŞ ARA
3Chongqing → ShenzhenUÇUŞ ARA
4Hangzhou → ShenzhenUÇUŞ ARA
5Seul → ShenzhenUÇUŞ ARA
6Nankin → GuangzhouUÇUŞ ARA
7Nankin → ShenzhenUÇUŞ ARA
8Tokyo → ShenzhenUÇUŞ ARA
9Pekin → ShenzhenUÇUŞ ARA
10Şanghay → GuangzhouUÇUŞ ARA
11Şanghay → ShenzhenUÇUŞ ARA
12Şanghay → ShenzhenUÇUŞ ARA
13Shenzhen → ChongqingUÇUŞ ARA
14Shenzhen → HangzhouUÇUŞ ARA
15Shenzhen → PekinUÇUŞ ARA
16Shenzhen → ŞanghayUÇUŞ ARA
17Shenzhen → ŞanghayUÇUŞ ARA
18Wuxi → GuangzhouUÇUŞ ARA
19Wuxi → ShenzhenUÇUŞ ARA
20Xi'an → GuangzhouUÇUŞ ARA