Cathay Dragon Uçak Bileti

Cathay Dragon

En uygun Cathay Dragon uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Cathay Dragon Cathay Dragon Hakkında

Çin havayolu Cathay Dragon’un merkezi Hong Kong’dadır ve Chek Lap Kok Havalimanı’nda bulunmaktadır. Havayolu şirketi KP Chao tarafından Mayıs 1985’te Hong Kong Dragon Airlines adı altında kuruldu. 1986’da Dragonair adını aldı. İlk uçuş bir Boeing 737 ile, Hong Kong ve Kota Kinabalu, Malezya arasındaki rotasında hizmet etti. Aynı yıl, şirket, iç hat uçuşlarını ve Phuket’e ucuz uçuşlar için bir bağlantı içerecek şekilde genişletti. 1990’da Swire Group ve Cathay Pacific, Dragonair’in yüzde 35 hissesini satın aldı. En büyük hissedar yüzde 43 ile China National Aviation Corporation oldu. 2006’da Cathay Pacific havayolunu 1 milyar dolardan fazla ödeyerek devraldı. 2016 yılından Cathay Dragon olarak yeniden adlandırıldı.

Havayolu’nun 2020 yılında 48 uçaklık bir filosu bulunmaktadır. Bunlar 14 adet Airbus A320-200, 8 adet Airbus A321-200 ve 26 adet Airbus A330-300’dür. Oneworld havacılık ittifakının bir parçasıdır ve konuklarına Asia Miles ve Marco Polo Club bonus programları sunmaktadır.

Cathay Dragon Merkez Havalimanı

Hong Kong Chek Lap Kok (HKG / VHHH)

Cathay Dragon Uçuş Sınıfları

Havayolları, yolcularına 4 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır. Ekonomy, Premium Ekonomi, Business, First Class.


Havayolu, Asya çapında tarifeli ve charter uçuşlar sunmaktadır. Odak noktası Çin Halk Cumhuriyeti’dir. Tayvan, Brunei ve Asya ve Orta Doğu’daki diğer ülkeler de uçuşlar yapmaktadır. Asya dışında Dragonair, Amsterdam, New York, Manchester ve Frankfurt şehirlene de kargo uçuşu gerçekleştirmektedir.

Havayolu dünya genelinde 11 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Bangladeş, Kamboçya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Myanmar, Filipinler, Güney Kore, Tayvan, Tayland ve Vietnam’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Cathay Pacific S7 Airlines
Air China Finnair Shenzhen Airlines
American Airlines Malaysia Airlines
Bangkok Airways Qantas

Önemli mihenk taşları

2011 yılında havayolu, genel olarak ve Asya’daki en iyi bölgesel havayolu şirketi için Skytrax World Airlines Ödülü’nü kazandı.

Cathay Dragon Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için havayolu check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Cathay Dragon web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Cathay Dragon Bagaj Kuralları

El Bagajı

Her yolcunun uçakta bir parça el bagajı ve bir kişisel eşya almasına izin verilir. El bagajı beş kilogramdan fazla olmamalı ve 56 x 36 x 23 santimetreden büyük olmamalıdır. Kişisel bir eşya, örneğin, bir el çantası, bir evrak çantası, bir sırt çantası veya bir dizüstü bilgisayar çantasıdır. Yürümeye başlayan çocukla seyahat eden herkes, çocuğun araba koltuğunu, katlanabilir bir bebek arabasını, bebek mamasını ve çocuk bezini yanına alabilir.

Kargo bölümü bagaj

İzin verilen maksimum bagaj miktarı ilgili kabin sınıfına bağlıdır. Örneğin, Economy Class’ta 20 kg bagaj, Business Class’ta 30 kg bagaj ve First Class’ta 40 kg bagaj teslim edilebilir. Her durumda, küçük çocuklar için sadece 10 kilogram ek bagaj teslim edilebilir. Ayrıca, Marco Polo Club üyelerinin kabin sınıfına bağlı olarak 10 ile 20 kilogram ek bagaj teslim etmesine izin verilir. Bunun bir istisnası, her biri 23 kg ağırlığında iki bagajın Ekonomi Sınıfında ve her biri Business ve First’de 32 kg ağırlığında iki bagajın teslim edilebildiği Kuzey, Orta ve Güney Amerika’ya veya Kuzey, İngiltere’ye veya uçuşlarıdır.

Diğer bagajlar

Spor ekipmanlarının ücretsiz bagaj hakkını aşmaması koşuluyla, normal kontrol edilmiş bagaj olarak taşınabilir. Aksi takdirde ek taşıma ücretleri uygulanır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Cathay Dragon Koltuk seçimi

Cathay Dragon ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Cathay Dragon Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Asia Miles, The Marco Polo Club Sadakat Programı

Miller hakkında bilgi almak için Cathay Pacific sitesine bakınız.

Cathay Dragon Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Cathay Dragon Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Cathay Dragon sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Cathay Dragon Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Cathay Dragon ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Cathay Dragon Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Cathay Dragon bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Cathay Dragon
IATA ICAO Çağrı Kodu
KA HDA DRAGON

Kuruluş: 1985
Havalimanı Yeri:Hong Kong
Hubları: HKG
Sahibi: Cathay Pacific
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: Asia Miles, The Marco Polo Club
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 48
Uçtuğu Destinasyon:  51
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 16
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-300

İletişim: Dragonair House, 11 Tung Fai Road, Hong Kong International Airport, Lantau, Hong Kong, Çin
Telefon Numarası: +800 2747 5500
Fax: +800 2747 5500
E-mail: 

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama